Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Dala veteran-OL, Domnarvets GoIF

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Dala veteran-OL, Domnarvets GoIF
Arrangörsorganisation: Domnarvets GOIF
Datum: tisdag 23 oktober 2018

H1

4 570 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104288Pelle FlorellGagnefs OK09:21:46
2800588Lennart WinbergHudiksvalls OK09:25:25
9520915Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK09:41:45
9003300Bengt HanssonSäterbygdens OK09:42:53
1460207Mats HiertnerOK Kåre09:43:52
2088694Karl MatschOK Kåre09:45:04
902968Benny RendalenKorsnäs IF OK09:48:06
44494Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF09:48:57
38856Jan LindbergKorsnäs IF OK09:50:41
264683Roger LarssonOK Kåre09:58:32
402026Anders Stefan VestlundOK Kåre10:00:03
450816Anders ThoméeIFK Mora OK10:02:37
14867Gunde HjalmarssonStora Tuna OK10:07:08

H2

4 020 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
226366Inge HultmanKovlands IF09:26:25
44511Olle JohanssonIFK Hedemora OK09:32:59
1411853Tommy LundqvistBjursås OK09:34:48
43449Bo SundbergIFK Hedemora OK09:35:27
30431Karl JohanssonIFK Hedemora OK09:36:28
1470414Roland BergSäterbygdens OK09:42:08
1411860Jan Olof DahlströmBjursås OK09:42:59
444190Östen ErikssonAvesta OK09:46:55
10265Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik09:47:21
37411Bengt StenerhagVästerbergslagens OL09:47:51
37464Bo Artur DahlströmSmedjebackens OK09:48:54
661124Ingvar SvenssonBjursås OK09:49:10
16905Kenneth JanssonSala OK09:49:33
1985326Ove ÅbergStorviks IF09:51:12
19032Åke AnderssonVästerbergslagens OL09:52:22
341378Nils-Erik ErikssonSala OK09:53:42
19029Harry EnbergVästerbergslagens OL09:56:11
36307Lars DahlströmVästerbergslagens OL09:57:43
341276Johan JungellKorsnäs IF OK09:59:20
1411862Bernt LöfkvistBjursås OK10:00:33
29096Peter SvenssonAvesta OK10:01:20
8272495Daniel FrodinKlubblös10:06:57
970128Claes NidebornStora Tuna OK10:07:42
427766Göran NilssonValbo AIF10:14:53
14892Mats MårtenssonStora Tuna OK10:16:40
8194281Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK10:18:03
7620819Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK10:18:08
1357924Olov SöderqvistDalaportens OL10:19:23
345176Tomkas Falk'Valbo AIF10:20:33
2066504Stig OvelandValbo AIF10:23:17
580422Björn-Ove PetterssonAttunda OK10:28:02
14959Christer HellströmStora Tuna OK

H3

3 200 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262609Johan ErikssonGrangärde OK09:14:01
304982Svante NyströmVästerbergslagens OL09:18:02
431022Erik SvenssonKorsnäs IF OK09:25:28
37094Folke NyströmVästerbergslagens OL09:32:04
431051Sten-Olov HellbergSundsvalls OK09:35:44
47066Sören GustafssonSäterbygdens OK09:36:47
450799Jan HultHofors OK09:38:56
437334Sten SundinOK Kåre09:40:58
1411866Gert RudolphBjursås OK09:42:02
342891Per WestmanAvesta OK09:43:01
14901Lars-Erik NilssonStora Tuna OK09:44:01
27878Sören AnderssonJärbo OK09:45:02
38043Stig ÖstKorsnäs IF OK09:46:01
2075305Yngve KarlssonIFK Mora OK09:46:38
437335Torsten HedbomOK Kåre09:47:13
404155Sten BlomkvistVästerbergslagens OL09:47:43
43486Anders BergIFK Hedemora OK09:48:21
37036Göran EngströmIFK Mora OK09:48:45
621400Tord HalvarsonOK Kåre09:49:31
2063847Bengt HolmIFK Mora OK09:50:05
437333Björn ÅhsLeksands OK09:50:38
1133956Kurt HattssonIFK Djura09:51:10
42908Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK09:51:40
306991Åke SundbergFagersta OK09:52:07
227199Lars-Erik DanielssonInsjöns IF OK09:52:40
354861Roland ForsblomKungsgårdens SK09:53:08
37034Lars-Erik TjäderIFK Mora OK09:53:40
46932Hans BergströmNorbergs OK09:54:09
9651070Leif BjörkmanDalaportens OL09:54:38
43148John SivarsDalaportens OL09:55:08
43973Per-Erik ThunströmKorsnäs IF OK09:55:38
9010800Ingemar LindIFK Mora OK09:56:07
256899Lennart VessbergAvesta OK09:56:37
37236Östen AnderssonVästerbergslagens OL09:57:11
28993Lars KarlssonDalaportens OL09:57:45
262692Vilho RokkaLångshyttans AIK OK09:58:08
8040651Leif ÅkerblomStora Tuna OK09:58:39
8200300Per EdénOK Kåre10:01:55
42301Sven-Olof AspLeksands OK10:03:32
42309Olle AnderssonIFK Mora OK10:04:16
8332022Anders HeldemarKlubblös10:06:36
26022Bengt ErlandssonSvärdsjö SOK10:09:04
2068901Bo SundénKarlsbyhedens OK10:13:43
2119622Hans GruddStora Tuna OK10:22:08

H4

2 050 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36985Lars-Olof JohanssonLeksands OK09:16:05
15300Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK09:25:46
27327Bore NybergSäterbygdens OK09:34:24
14872Hans KruskopfKorsnäs IF OK09:35:34
28020Alvar JönssonHofors OK09:36:45
14926Erik LindbergKorsnäs IF OK09:45:00
431024Kjell PerssonKorsnäs IF OK09:46:47
246411Björn HelgessonIK Jarl Rättvik09:47:46
208053Lennart MagnussonIFK Hedemora OK09:48:24
7885312Jan AnderssonNorbergs OK09:50:07
47247Sten BergmanKorsnäs IF OK09:52:10
9510700Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK09:52:48
37020Tore SöderstenIFK Mora OK09:53:15
245674Jan ÅhsNorbergs OK09:53:45
36231Stig BleckurKorsnäs IF OK09:55:10
795350Jan HedIK Jarl Rättvik09:55:41
43448Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK09:56:12
443217Lasse BackIFK Mora OK09:57:13

H5

1 580 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37457Nils EmanuelssonVästerbergslagens OL09:12:20
26925Stig HeinemanLeksands OK09:26:21
47052Bengt SwensonSäterbygdens OK09:49:08
43443Bertil NormanIFK Hedemora OK09:53:50
262608Per Åke PerssonVästerbergslagens OL10:06:49
246469Bert WikströmIK Jarl Rättvik10:39:34

D2

3 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9570121Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK09:34:11
36743Jannike WålbergOK Kåre09:37:55
8490502Britt Linnéa ErikssonSala OK09:46:58
244090Maria EngbergKorsnäs IF OK09:51:13

D3

2 970 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44485Siv StamSäterbygdens OK09:27:47
1411852Margareta LöfkvistBjursås OK09:31:33
1460430Maud NilssonHJS-Vansbro OK09:41:07
37442Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL09:47:19
355279Anna MattssonInsjöns IF OK09:48:29
355283Marianne DanielssonInsjöns IF OK09:51:43
16919Gun JanssonSala OK09:52:44
38482Solweig PalmAvesta OK09:54:10
14971Gunvor NyströmStora Tuna OK09:56:09
263335Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK09:57:39
306352Maj HedIK Jarl Rättvik10:01:45
714542Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:02:51
37479Britt Marie PersIK Jarl Rättvik10:04:19
661505Sofia PerssonDomnarvets GOIF10:26:01

D4

2 050 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9480410Lena WahssAvesta OK09:31:36
19052Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL09:37:58
342914Birgitta WestmanAvesta OK09:41:25
42909Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK09:49:04
14873Meit KruskopfKorsnäs IF OK09:49:35
42977Kristina HolmbergOK Kåre09:54:12
600321Eva HalvarsonOK Kåre09:54:40

D5

1 580 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42901Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK09:26:27
44484Laila NygrenSäterbygdens OK09:38:54
38750Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK09:52:42
18713Lisbeth EurénAvesta OK10:12:15
208991Kerstin MelinLeksands OK

Annonser