Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomsserien, region N

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, region N
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: onsdag 28 augusti 2019

D16

3 000 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Madeleine GranathVäsby OK18:10
Sofia SundinWaxholms OK18:12
Emma BarnardBromma-Vällingby SOK18:14
Emma AlmJärfälla OK18:16
Lisa WadenbrantSundbybergs IK18:18
Emelie RökenTäby OK18:20
Wilma JosefssonVäsby OK18:22
Fredrika NordquistTäby OK18:24
Maja HoppeWaxholms OK18:26
Bella PedersenJärfälla OK18:28
Sandra ValjusIFK Lidingö SOK18:30
Moa FröstadiusSundbybergs IK18:32
Melina FogelbrinkVäsby OK18:34
Miia RollerJärfälla OK18:36
Louise ByströmBromma-Vällingby SOK18:38
Doris IkoTäby OK18:40
Ebba HörlingSundbybergs IK18:42

H16

3 600 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton WällstedtJärfälla OK18:00
Wilhelm NordqvistWaxholms OK18:02
Filip LindqvistTäby OK18:04
Erik FranklingIFK Lidingö SOK18:06
Liam MorénBromma-Vällingby SOK18:08
Melker LundqvistJärfälla OK18:10
Marcus SteneboAttunda OK18:12
Jesper ÅkessonJärfälla OK18:14
Marcus EkmanTäby OK18:16
Emil FunemyrBromma-Vällingby SOK18:18
Emil FranzénSundbybergs IK18:20
Anton MörkforsJärfälla OK18:22
Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK18:24
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK18:26
David RyderåsWaxholms OK18:28
Melker PalmJärfälla OK18:30
Elis IversAttunda OK18:32
Morris RassètBromma-Vällingby SOK18:34
Erik BovalliusJärfälla OK18:36
Simon LundellOK Österåker18:38
William GrunderJärfälla OK18:40
Viktor SoneAttunda OK18:42
Johan FochsenWaxholms OK18:44
Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK18:46
Birger NormanSundbybergs IK18:48

D16 Kort

2 900 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna AhlbinJärfälla OK18:00
Emelie LindbomSundbybergs IK18:02
Saga Norgren ÅkerlundJärfälla OK18:04

D14

3 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stella ÖstblomJärfälla OK18:10
Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK18:12
Stina YlipääMälarö SOK18:14
Vera SkantzeIFK Lidingö SOK18:16
Alma BarkstedtTäby OK18:18
Ebba WestringJärfälla OK18:20
Emma HöökIFK Lidingö SOK18:22
Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK18:24
Vilma NilssonAttunda OK18:26
Maja FalkSundbybergs IK18:28
Lovisa NordquistTäby OK18:30
Ingrid TillegårdSundbybergs IK18:32
Stina PedersenJärfälla OK18:34
Maja LiljaIFK Lidingö SOK18:36
Malin StrömqvistAttunda OK18:38
Wilda LundqvistMälarö SOK18:40
Alice RökenTäby OK18:42
Maja RundlöfVäsby OK18:44
Alice HedinIFK Lidingö SOK18:46
Ingrid JohanssonSundbybergs IK18:48
Elsa ForsbergJärfälla OK18:50

H14

2 900 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik WällstedtJärfälla OK18:01
Manfred LevinSundbybergs IK18:03
August OldingTäby OK18:05
Noah SantaliusVäsby OK18:07
Melvin EkSundbybergs IK18:09
Nils SamrudIFK Lidingö SOK18:11
Wilhelm LarssonJärfälla OK18:13
Malte AlbinssonOK Österåker18:15
Axel NordqvistWaxholms OK18:17
Fabian TörnqvistAttunda OK18:19
Hampus SundbergJärfälla OK18:21
Wilhelm GrönquistSundbybergs IK18:23
Svante SandvikAttunda OK18:25
Jonatan AndersonJärfälla OK18:27
Emil AnterudVäsby OK18:29
Joel WallnerAttunda OK18:31
Oliver LiwångIFK Lidingö SOK18:33
Ludvig BrooméJärfälla OK18:35
Hugo SjölanderTäby OK18:37
Marcus BarbozaAttunda OK18:39
Elias PetterssonJärfälla OK18:41
Jens FochsenWaxholms OK18:43
Anton BartschJärfälla OK18:45
Melvin EkbergSundbybergs IK18:47
Elias LjungdellTäby OK18:49
Marcus GrunderJärfälla OK18:51
Alexander DybergIFK Lidingö SOK18:53
Erik NederheimTäby OK18:55
Joel BjörklundAttunda OK18:57
Noa HelgarsTäby OK18:59
Noah MehreteabJärfälla OK19:01

D14 Kort

2 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Freja ÖhmanVäsby OK18:08
Moa RollJärfälla OK18:10

H14 Kort

2 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Victor DannesundSundbybergs IK18:00
Erik LidénVäsby OK18:02
Joel BrandonBromma-Vällingby SOK18:04
Carl NormanSundbybergs IK18:06
Love DanielssonSolna OK18:34

D12

2 600 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tyra FogelbrinkVäsby OK18:06
Alice HellbergSundbybergs IK18:08
Emelie HolmströmTäby OK18:10
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK18:12
Elsa TunbladMälarö SOK18:14
Julia PetterssonJärfälla OK18:16
Sofia QuasWaxholms OK18:18
Klara LobergJärfälla OK18:20
Alma HallstenTäby OK18:22
Alva SmedsVäsby OK18:24
Anna FranklingIFK Lidingö SOK18:26
Selma SundbergSundbybergs IK18:28
Matilda ModigVäsby OK18:30
Alva WidegrenMälarö SOK18:32
Ella LindqvistTäby OK18:34
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK18:36
Irma WidehagSundbybergs IK18:38
Amanda MörkforsJärfälla OK18:40
Molly BomanMälarö SOK18:42
Fiffi MalmströmJärfälla OK18:44
Ida RökenTäby OK18:46
Fanny KarlsVäsby OK18:48
Linnea MalstadBromma-Vällingby SOK18:50
Sara LiwångIFK Lidingö SOK18:52

H12

2 100 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig SundströmSundbybergs IK18:20
Folke IsakssonVäsby OK18:21
Leo LindkvistTäby OK18:22
Edvin WallnerAttunda OK18:23
David EideforsSundbybergs IK18:24
John NymanJärfälla OK18:25
Egon WistedtSundbybergs IK18:26
Max BoströmJärfälla OK18:27
Gustav ÅkerlundVäsby OK18:28
Noel HellbergSundbybergs IK18:29
Arthur LindquistJärfälla OK18:30
Elliot LjungdellTäby OK18:31
Alvin KimbladJärfälla OK18:32
Felix ÖhmanVäsby OK18:33
Wilmer HagrotTäby OK18:34
Lorentz KaikkonenJärfälla OK18:35
Arvid HellbergSundbybergs IK18:36
Mose GrafströmAttunda OK18:37
Simon AndersonJärfälla OK18:38
Petter FochsenWaxholms OK18:39
Ted LagerströmAttunda OK18:40
Petter LjungquistTäby OK18:41
Carl ÖrnebrandJärfälla OK18:42
Simon TrossingTäby OK18:43
Edvin JohanssonVäsby OK18:44
Leo UvhagenJärfälla OK18:45
Gustav DarginTäby OK18:46
Åke EngmanIFK Lidingö SOK18:47
Viktor TofteJärfälla OK18:48
Filip SjölanderTäby OK18:49
Oskar BartschJärfälla OK18:50
Victor GranathVäsby OK18:51
Lukas SjöblomAttunda OK18:52
Botvid SimonssonSundbybergs IK18:53
Markus Loader BengtssonBromma-Vällingby SOK18:54
Edvin BjörklundJärfälla OK18:55
Albin PerssonTäby OK18:56
Benjamin HjerténJärfälla OK18:57
Junior YlipääMälarö SOK18:58
Vilgot SöderströmSundbybergs IK18:59

D12 Kort

2 200 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Meja MichelsenJärfälla OK18:07
Astrid RollJärfälla OK18:09
Nora ElkertAttunda OK18:11
Sigrid AlmJärfälla OK18:13
Sofia SollenbergJärfälla OK18:15

H12 Kort

2 200 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilhelm BäckiusJärfälla OK18:01
Melker JohanssonAttunda OK18:03
Kasper Åberg EkstrandJärfälla OK18:05

D10

2 000 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irma HelgarsTäby OK17:58
Meja HelgarsTäby OK17:59
Vera SundbergSundbybergs IK18:00
Dagny IkoTäby OK18:01
Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK18:02
Livia QuasWaxholms OK18:03
Iben StattinVäsby OK18:04
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK18:05
Greta SandvikAttunda OK18:06
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK18:07
Moa PerssonTäby OK18:08
Alma SvahnSundbybergs IK18:09
Julia E PetterssonJärfälla OK18:10
Betty PerssonSundbybergs IK18:11
Märta NilssonWaxholms OK18:12
Ellen Wickbom WestmanSundbybergs IK18:13
Sigrid MellbergWaxholms OK18:14
Emilia DarginTäby OK18:15
Torun Berneklint RhedinWaxholms OK18:16
Lovisa NederheimTäby OK18:17
Hanna SundströmSundbybergs IK18:18
Iris AhlqvistTäby OK18:19
Roseanna EdvardssonSundbybergs IK18:20
Ida PetterssonJärfälla OK18:21
Nova FalkSundbybergs IK18:22
Carolinne GripIFK Lidingö SOK18:23
Esther OlivSundbybergs IK18:24
Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK18:25
Signe AlbinssonOK Österåker18:26
Ella LjungdellTäby OK18:27
Stella Näsman LandhSundbybergs IK18:28
Alva GawellIFK Lidingö SOK18:29
Alice Slars PaulssonSundbybergs IK18:30
Ingrid SamrudIFK Lidingö SOK18:31
Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK18:32
Ella HallstenTäby OK18:33
Saga HellbergSundbybergs IK18:34
Hedda TunbladMälarö SOK18:35
Olivia GoldJärfälla OK18:36
Julia HolmströmTäby OK18:37
Bodil JohanssonSundbybergs IK18:38
Elin StenkvistWaxholms OK18:39
Elin SmedsVäsby OK18:40
Ida HellbergSundbybergs IK18:41

H10

2 100 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noel KimbladJärfälla OK18:00
Erik SjölanderTäby OK18:02
Gustav BursjöSundbybergs IK18:04
Albin SandebergWaxholms OK18:06
Anton ThermaeniusTäby OK18:08
Samuel AnderssonJärfälla OK18:10
Adrian AntonssonAttunda OK18:12
Alve WistedtSundbybergs IK18:14
Jonathan ChristianssonTäby OK18:16
Linus DanielssonSolna OK18:18
Tage StattinVäsby OK18:20
Erik LjungquistTäby OK18:22
Jamie RollerJärfälla OK18:24
Malte HallmanAttunda OK18:26
Deniz BasolTäby OK18:28
Vincent RylanderVäsby OK18:30
Björn EdemyrJärfälla OK18:32
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK18:34
Theo SantaliusVäsby OK18:36
Folke JohanssonSundbybergs IK18:38
Max LindqvistTäby OK18:40
Maximilian MazyaAttunda OK18:42
Kuzey BasolTäby OK18:44
Justus HedinJärfälla OK18:46
Elias TrossingTäby OK18:48
Viktor NygrenVäsby OK18:50
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK18:52
David NymanJärfälla OK18:54

Inskolning

1 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip PerssonSundbybergs IK17:57:30
Puck DehnischSundbybergs IK18:00:00
Viktor HolmströmTäby OK18:01:42
Knut NormanSundbybergs IK18:05:52
Frida JonssonJärfälla OK18:06:13
Edvin PetterssonJärfälla OK18:09:29
Ivar AntonssonAttunda OK18:13:24
Vilma SandbergAttunda OK18:15:07
Livia PalmeklevAttunda OK18:18:07
Lars AhlqvistTäby OK18:21:35
Mary RylanderVäsby OK18:23:17
Albin FlodellVäsby OK18:25:19
Alexander NilssonMälarö SOK18:26:00
Isak AndersonJärfälla OK18:27:52
Ruben BlomqvistVäsby OK18:34:50
Liv SanderiAttunda OK18:36:42
Ida Kastenholm TennAttunda OK18:47:35

U1D

2 000 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK17:57
Tuva BromsJärfälla OK17:59
Lucia LiljebladJärfälla OK18:01
Jenna GradinSundbybergs IK18:03
Esther Berneklint RhedinWaxholms OK18:05
Saga WallnerAttunda OK18:07
Amalia RenströmSundbybergs IK18:09
Hedvig RudsanderAttunda OK18:11
Emma DybergIFK Lidingö SOK18:13
Moa SundbergJärfälla OK18:15
Ellen MellqvistAttunda OK18:17
Kajsa JonssonJärfälla OK18:19
Miri WachtmeisterBromma-Vällingby SOK18:21
Emilia NilssonMälarö SOK18:23
Lydia NordlundSundbybergs IK18:25
Liv SaxinJärfälla OK18:27
Lilly LundqvistMälarö SOK18:29
Alicia OlsonSundbybergs IK18:31
Juni RylanderVäsby OK18:33
Nora TunbladMälarö SOK18:35
Louise BartschJärfälla OK18:37
Edith RenströmSundbybergs IK18:39
Mira MichelsenJärfälla OK18:41
Viktoria MulicVäsby OK18:43
Sigrid MyringerBromma-Vällingby SOK18:45
Maria KaikkonenJärfälla OK18:47
Olivia ErikssonSundbybergs IK18:49
Ines HolfveBromma-Vällingby SOK18:51
Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK18:53

U1H

2 100 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julius BursjöSundbybergs IK18:00
Elliot KlippingeSolna OK18:01
Hugo ÅbergVäsby OK18:02
Oskar AhlgrenBromma-Vällingby SOK18:04
Victor JuresicSundbybergs IK18:05
Emton InsulanderJärfälla OK18:06
Mattias WestermarkTäby OK18:07
William JonssonJärfälla OK18:08
Viktor HellbergSundbybergs IK18:09
Walter LindquistJärfälla OK18:10
Oliver SvedbrantSolna OK18:11
Max LeireMälarö SOK18:12
Folke WällstedtJärfälla OK18:13
Casper SvanbergSolna OK18:14
Nils WadenvikJärfälla OK18:15
Frans ForkSundbybergs IK18:16
Robin GoldJärfälla OK18:17
Alvin SandbergAttunda OK18:18
Isak PerssonTäby OK18:19
Loke HultqvistJärfälla OK18:20
Ludvig BomanMälarö SOK18:21
Sam KlassonTäby OK18:22
Albin EdvinssonJärfälla OK18:23
Loa Bodevik ArhammarBromma-Vällingby SOK18:24
Adam BechorJärfälla OK18:25
Filip SoneAttunda OK18:26
Valter LöfvingVäsby OK18:27
Sture BergSundbybergs IK18:28
Arvid SollenbergJärfälla OK18:29
Emil SöderströmSundbybergs IK18:30
Elias SandebergWaxholms OK18:31
Emil TofteJärfälla OK18:32
Oskar KällSundbybergs IK18:33
David LiljebladJärfälla OK18:34
Hugo RundlöfVäsby OK18:35
Axel ThermaeniusTäby OK18:36
Melker HallmanAttunda OK18:37
Nils PalmqvistJärfälla OK18:38
Folke MalmströmJärfälla OK18:45

U2D

2 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thea EidshagenSundbybergs IK18:09
Helena EideforsSundbybergs IK18:11
Lisa Moström FastBromma-Vällingby SOK18:13
Astrid NilssonWaxholms OK18:15
Elly Kastenholm TennAttunda OK18:17
Emma NygrenVäsby OK18:19
Livia SandströmAttunda OK18:21
Alva Lind SundinJärfälla OK18:23
Moa MellqvistAttunda OK18:25
Edith LindénJärfälla OK18:27
Miranda MazyaAttunda OK18:29
Frida JosefssonVäsby OK18:31
Tilda JohanssonAttunda OK18:33

U2H

2 000 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hannes BromsJärfälla OK17:59
Ludwig KlippingeSolna OK18:01
Hampus SiljekvistJärfälla OK18:03
Joar PerssonSundbybergs IK18:05
Leonard Ydremark ParkinsonWaxholms OK18:07
Gabriel Melander PerézVäsby OK18:09
Felix BrobergVäsby OK18:11
Love Åberg EkstrandJärfälla OK18:13
Theodor BjörknäsAttunda OK18:15
Arvid MellergårdJärfälla OK18:17
Albin MyringerBromma-Vällingby SOK18:19
Franz EngmanIFK Lidingö SOK18:21
Edvin FlodellVäsby OK18:23
Hugo SundelinJärfälla OK18:25
Vilhelm AskehedTäby OK18:27
Edwin SvedbrantSolna OK18:29
William LindelöfSundbybergs IK18:31
Nestor BlomqvistVäsby OK18:33
Nils Andersson RollJärfälla OK18:35
Morgan RånmanVäsby OK18:37
Eskil ChateletSundbybergs IK18:39
Gustav SvenskAttunda OK18:41
Oskar LindbomSundbybergs IK18:43
Anton EliassonBromma-Vällingby SOK18:45
Rasmus SigfridssonVäsby OK18:47
Tom ValjusIFK Lidingö SOK18:49

U3

2 600 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnéa SandströmAttunda OK18:11
Lukas LindströmTäby OK18:13
Kelvin NordströmSolna OK18:15
Emilia HagrotTäby OK18:17
Elliot NordströmSolna OK18:19
Moa JohanssonVäsby OK18:21
Alwin WallinSolna OK18:23
Anton WarneIFK Lidingö SOK18:25
Wilton RosengrenSolna OK18:27
Eskil IsakssonVäsby OK18:29
Alfred HäggSolna OK18:31
Gustaf MonellTäby OK18:33

U4

3 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isabelle BoströmSundbybergs IK18:16
Maja FinneSundbybergs IK18:18
Leopoldine HeldSundbybergs IK18:20

Annonser

Mila