Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Attundadubbeln, långdistans

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Attundadubbeln, långdistans
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: söndag 15 september 2019

D21

8 050 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin HagwallIFK Lidingö SOK10:00
Deborah SikaGSV Karlsruhe10:02
Inga KazlauskaitéOK Roslagen10:04
Lenka HornovaSkivelo Olomouc10:06
Barbora PijákováIFK Lidingö SOK10:08
Klara YngvessonUmeå OK10:10
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK10:12
Elsa EkelinKFUM Örebro OK10:14
Amanda HolmgrenVittjärvs IK10:16
Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:18
Sara BengtssonLånghundra IF10:20
Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK10:22
Jenni SimolaIFK Lidingö SOK10:24
Marie PangracovaCSNS Prag10:26
Isabella TapperIFK Lidingö SOK10:28
Petra EklundLunds OK10:30
Moa KjellstrandCentrum OK10:32
Isabel SalénIFK Mora OK10:34
Victoria HöstmanIF Femman10:36
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna10:38
Galina RibediucHellas Orientering10:40
Johanna SanderiIFK Lidingö SOK10:42

H21

9 960 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF10:06
Arvid RudbergCentrum OK10:08
Thomas GoepfertGSV Karlsruhe10:10
Rasmus WickbomBergnäsets AIK10:12
Jonas ÖhmanVäsby OK10:14
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:16
Philip PålssonSkåneslättens OL10:18
Erik LindgrenOK Tisaren10:20
Hugo DahlbergHaninge SOK10:22
Marcus SaldeniusJärfälla OK10:24
Waldemar AnderssonLånghundra IF10:26
Henrik ÅbergIF Thor10:28
Adam NymanCentrum OK10:30
Björn KarlssonHalmstad OK10:32
Liutauras BileviciusOK Roslagen10:34
David HectorSnättringe SK10:36
Simon SanderiIFK Lidingö SOK10:38
Yohan MarcelinoKlubblös10:40
Christoffer EskilssonTullinge SK10:42
Joakim OlssonVäsby OK10:44
Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF10:46
Christian FoleySigtuna OK10:48
Christian WåhlstedtCentrum OK10:50
Joel LännevallOK Roslagen10:52
Rickard NorlinKungälvs OK10:54
Patrik JohanssonKexholms SK10:56
Andreas NikolaussonVisborgs OK10:58
Emil AnderssonTullinge SK11:00
Olof LethagenCentrum OK11:02
Carl-Johan HögbergOK Linné11:04
Dennis NyqvistVäsby OK11:06

D21 Kort

4 310 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Audrey FoleySigtuna OK10:39
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby10:41
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK10:43
Anna GranathTjällmo-Godegårds OK10:45
Sofia PerssonSnättringe SK10:47
Kristina CanowOK Österåker10:49
Linnéa BergenstenVittjärvs IK10:51
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK10:53
Maria JohannessonSolna OK10:55
Hanna GustafssonOK Kåre10:57
Karin SvenssonFinspångs SOK10:59
Nayara GillsparrOK Österåker11:01
Malin SundebyCentrum OK11:03

H21 Kort

7 560 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil ThalinOK Älvsjö-Örby10:00

D20

5 450 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna HerbertTäby OK10:15
Anni TanskanenSnättringe SK10:17

D18

5 080 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda AnderssonTullinge SK10:26
Emma IsacssonOK Linné10:28
Tuva FalkSundbybergs IK10:30

H18

6 440 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pontus AxellIFK Enskede10:55
Oskar StenviOK Linné10:57
Alexander SchandlOK Södertörn10:59
Gustav BjörklundIFK Enskede11:01
Emil BoströmOK Linné11:03
Adam BrattTullinge SK11:05
Linus AlbinssonIFK Enskede11:07

D16

5 080 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö11:01
Sandra ValjusIFK Lidingö SOK11:03
Linn NilssonSöders-Tyresö11:05
Emma HallendalIFK Enskede11:07
Tilde MansénSkarpnäcks OL11:09
Nova MatthewsTullinge SK11:11
Emma NorinSöders-Tyresö11:13
Malin StrömqvistAttunda OK11:15
Lovisa LindqvistIFK Enskede11:17
Ida SvahnSöders-Tyresö11:19

H16

5 500 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Liam MorénBromma-Vällingby SOK10:03
Hannes LindqvistIFK Enskede10:05
Aron BromanLänna IF10:07
Axel BalckTäby OK10:09
Marcus BarbozaAttunda OK10:11
Erik LundquistOK Ravinen10:13
Joel WallnerAttunda OK10:15
Fredrik AhlbergTäby OK10:17
Niklas ErlandssonOK Södertörn10:19
Viktor BoströmOK Linné10:21

D14

4 140 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja LiljaIFK Lidingö SOK10:02
Vilma NilssonAttunda OK10:04
Tuva HolmströmOK Ravinen10:06
Majken JanssonSkarpnäcks OL10:08
Emilia BergmanTullinge SK10:10
Elise MagnussonSigtuna OK10:12
Alice RökenTäby OK10:14
Maja FalkSundbybergs IK10:16
Isabel UnnerudLånghundra IF10:18
Elsa HedinOK Linné10:20
Emma HenriquesOK Södertörn10:22
Mirja NordinSkarpnäcks OL10:24
Elsa Söllvander EklundOK Rodhen10:26
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:28
Olivia UnnerudLånghundra IF10:30
Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen10:32
Emelie HolmströmTäby OK10:34
Klara JunegardTullinge SK10:36

H14

4 150 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alexander DybergIFK Lidingö SOK10:37
Hugo SjölanderTäby OK10:39
Ted LagerströmAttunda OK10:41
Edvin WollbrandOK Ravinen10:43
Axel TrofastTullinge SK10:45
Malte ThelanderHaninge SOK10:47
Jens FochsenWaxholms OK10:49
Gustav LübckeOK Ravinen10:51
Arvid MyrbergerTullinge SK10:53
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK10:55
Noa HelgarsTäby OK10:57
Joel BjörklundAttunda OK10:59
Elmin HovmöllerSöders-Tyresö11:01
Leo LjungbergSkarpnäcks OL11:03
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:05
Erik NorinSöders-Tyresö11:07
Fabian TörnqvistAttunda OK11:09
Folke KåbergOK Ravinen11:11
Rasmus LundströmVäsby OK11:13
Casper KarlssonOK Tor11:15
Erik NederheimTäby OK11:17
Linus NileviHaninge SOK11:19
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK11:21

D14 Kort

3 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnéa SandströmAttunda OK10:00
Moa RollJärfälla OK10:02

H14 Kort

3 130 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emeric DesboisSkarpnäcks OL10:01
Melvin EkSundbybergs IK10:03
Love DanielssonSolna OK10:05
Joel BrandonBromma-Vällingby SOK10:07

D12

3 000 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara StrömqvistAttunda OK10:39
Ella LindqvistTäby OK10:41
Selma SundbergSundbybergs IK10:43
Ella MatthewsTullinge SK10:45
Ellen SandbergIF Thor10:47
Hilda TrofastTullinge SK10:49
Elin TheanderHaninge SOK10:51
Amanda MörkforsJärfälla OK10:53
Nora ElkertAttunda OK10:55
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK10:57
Linnea SandTullinge SK10:59
Linda StrömqvistAttunda OK11:01
Elin AlmgrenSöders-Tyresö11:03
Sofia QuasWaxholms OK11:05
Fanny BergmanTullinge SK11:07
Julia HolmströmTäby OK11:09
Ellen HedinOK Linné11:11
Fiffi MalmströmJärfälla OK11:13

H12

3 030 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max BoströmJärfälla OK10:06
Petter FochsenWaxholms OK10:08
Ruben ArenanderSkarpnäcks OL10:10
Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK10:12
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:14
Edvin JohanssonVäsby OK10:16
Edvin WallnerAttunda OK10:18
Benjamin HjerténJärfälla OK10:20
Emil NorlinIFK Enskede10:22
Heimer JunkkaSundbybergs IK10:24
Oskar MagnellSkarpnäcks OL10:26
Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOK10:28
Botvid SimonssonSundbybergs IK10:30
Wilmer HagrotTäby OK10:32
Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL10:34

D10

2 750 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nova FalkSundbybergs IK10:00
Cloe MatthewsTullinge SK10:02
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:04
Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK10:06
Norma JanssonSkarpnäcks OL10:08
Agnes LübckeOK Ravinen10:10
Hedda TunbladMälarö SOK10:12
Alice Slars PaulssonSundbybergs IK10:14
Torun Berneklint RhedinWaxholms OK10:16
Vera SundbergSundbybergs IK10:18
Lovisa NederheimTäby OK10:20

H10

2 770 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vincent RylanderVäsby OK10:15
Eskil MyrbergerTullinge SK10:35
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede10:37
Adrian AntonssonAttunda OK10:39
Wilmer NormanSigtuna OK10:41
Erik LjungquistTäby OK10:45
Elis EklundOK Rodhen10:47
Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:49
Linus DanielssonSolna OK10:51
Jonathan ChristianssonTäby OK10:53
Samuel AnderssonJärfälla OK10:55
Edvin SandbergIF Thor10:57

H35

8 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas SkarmyrSkarpnäcks OL10:01
Io Pan WongYAOC, Hong Kong10:03
Joachim WansölinOK Ravinen10:05
Linus HolmqvistOK Österåker10:07
Mattias HenrikssonCentrum OK10:09
Johan AnderssonSundbybergs IK10:11
Bart Van WijngaardenOK Klemmingen10:13

D40

5 040 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa BergSigtuna OK10:23
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö10:25
Jenny  ÅmanValbo AIF10:27
Lina MatthewsTullinge SK10:29
Lena ÖhmanCentrum OK10:31
Daniela RennerOK Södertörn10:33
Caroline KaipeSnättringe SK10:35
Jessica SöllvanderOK Rodhen10:37
Maria HenriquesOK Södertörn10:39
Anna HolmströmTäby OK10:41
Annika BengtssonSöders-Tyresö10:43
Lena NileviHaninge SOK10:45

H40

7 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David MarklundOK Renen10:09
Jonas ErikssonLänna IF10:11
Linus RisplingCentrum OK10:13
Torbjörn GillsparrOK Österåker10:15
Henrik HellborgCentrum OK10:17
Niclas SjögrenHaninge SOK10:19
Olle TyrlandCentrum OK10:21
Joakim AlmtorpLånghundra IF10:23
Niclas PeterssonCentrum OK10:25
Björn LjungquistTäby OK10:27
Ove OksvoldCentrum OK10:29
Henrik EklundLunds OK10:31
Sverker LenasCentrum OK10:33

D45

4 590 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna SchandlOK Södertörn10:52
Kristina AnelandOK Ravinen10:54
Camilla GöstasSöders-Tyresö10:56
Cecilia FochsenWaxholms OK10:58
Clarita LindströmStigfinnarna11:00
Lisa ÖsterlingOK Södertörn11:02
Charlotte FlansbjerOK Djerf11:04
Sofie BergendahlIF Thor11:06
Therese HolmströmOK Ravinen11:08
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK11:10
Anna Maja SvenssonSöders-Tyresö11:12
Tina JunegardTullinge SK11:14
Ammie BerglundIF Thor11:16
Johanna RaukolaOK Södertörn11:18
Gunilla ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK11:20

H45

6 440 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas HallHaninge SOK10:31
Peter AnderssonSöders-Tyresö10:33
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK10:35
Marcus PherssonOK Linné10:37
Johan LindqvistTäby OK10:39
Jonas EklundOK Rodhen10:41
Stefan NorlinIFK Enskede10:43
Magnus JohanssonNyköpings OK10:47
Peter BergmanTullinge SK10:49
Tommy StenviOK Linné10:51
Christopher LindqvistIFK Enskede10:53
Ronny FalkSundbybergs IK10:55
Per EdvallSkarpnäcks OL10:57
Stefan NorinSöders-Tyresö10:59
John SolbreckLånghundra IF11:01
Björn RundströmOK Ravinen11:03
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:05
Anders BoströmOK Linné11:07
Pål JanssonOK Roslagen11:09
Christer VilhelmssonStigfinnarna11:11
Henrik SjögrenHaninge SOK11:13
Mattias HovmöllerSöders-Tyresö11:15
Jonas HolmgrenGustavsbergs OK11:17
Torbjörn OlssonSundbybergs IK11:19
Tomas JonssonJärfälla OK11:21
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK11:23

D50

4 280 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL10:30
Pia HellgrenOK Södertörn10:32
Lena GumaeliusWaxholms OK10:34
Teija LeppinenIFK Lidingö SOK10:36
Ileana von MelenIFK Enskede10:38
Yvonne AnderssonTullinge SK10:40
Anna LarssonSöders-Tyresö10:42
Johanna AnderssonNynäshamns OK10:44
Carin BergenstenVittjärvs IK10:46
Anna SundbergOK Södertörn10:48
Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL10:50
Mia LiljaIFK Lidingö SOK10:52
Maria OlssonHJS-Vansbro OK10:54
Anna EkSödertälje-Nykvarn OF10:56
Anna EngquistHaninge SOK10:58
Maria ColeVäsby OK11:00
Katarina RundströmIFK Enskede11:02
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK11:04
Katarina LindbärgOK Södertörn11:06
Maria KvarnlöfOK Roslagen11:08
Anna TedhamreSnättringe SK11:10

H50

6 000 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK10:02
Ola KåbergOK Ravinen10:04
Jonas NordströmOK Roslagen10:06
Daniel UnnerudLånghundra IF10:08
Göran LängheimTullinge SK10:10
Juha LoenbergSkarpnäcks OL10:12
Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK10:14
Hans JonssonVäsby OK10:16
Christer ArksandVallentuna-Össeby OL10:18
Conny StrandbergGustavsbergs OK10:20
Svante JonsellVallentuna-Össeby OL10:22
Oskar NederheimTäby OK10:24
Magnus ElwinIFK Enskede10:26
Jörgen StegardSkarpnäcks OL10:28
Anders BerkelundVäsby OK10:30
Stefan NordströmSigtuna OK10:32
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK10:34
Ola HultinOK Roslagen10:36
Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK10:38
Peter AlbinssonIFK Enskede10:40
Johan LidmarSnättringe SK10:42
Eric HuijsersHammarby IF OF10:44
Tomas SandqvistVäsby OK10:46
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL10:48
Joakim SkantzeSundbybergs IK10:50
Jesper LagerbergOK Södertörn10:52
Fredrik MorastHaninge SOK10:54
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK10:56
Christophe HerlyOK Södertörn10:58
Anders HolmqvistSnättringe SK11:00
Conny ForsbergLånghundra IF11:02
Håkan BerglundIF Thor11:04
Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK11:06
Jonas KarlssonVäsby OK11:08
Kjell ObergerIFK Lidingö SOK11:10
Torbjörn LännevallOK Roslagen11:12
Ulf IsacssonOK Linné11:14

D55

4 060 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie MalmborgSöders-Tyresö10:01
Maria BrattTullinge SK10:03
Christel NilssonHaninge SOK10:05
Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK10:07
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:09
Marita AxelssonOK Ravinen10:11
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:13
Annika SvenssonSolna OK10:15
Mia GustafssonOK Kåre10:17
Kristina BergstrandSöders-Tyresö10:19
Elisabeth HectorSnättringe SK10:21
Annika LundströmVäsby OK10:23
Kerstin OhlssonHaninge SOK10:25
Lena HellströmOK Ravinen10:27

H55

5 520 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan PalmgrenTäby OK10:28
Mats HerbertTäby OK10:30
Mats AronssonBromma-Vällingby SOK10:32
Sven EdvardssonSundbybergs IK10:34
Lars GreilertHaninge SOK10:36
Peter HambäckLånghundra IF10:38
Carl-Johan ThorellOK Ravinen10:40
Magnus JoelssonSOK 6810:42
Jan DahlbergHaninge SOK10:44
Bengt SvenssonSundbybergs IK10:46
Claes RennerOK Södertörn10:48
Anders BjörklundIFK Enskede10:50
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:52
Lars-Olof JanssonOK Linné10:54
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:56
Björn JakobssonTäby OK10:58
Hans OlsénSundbybergs IK11:00
Frank SteinerJärfälla OK11:02
Janne NilssonCentrum OK11:04
Piero SannicolòTullinge SK11:06
Mats NordTumba-Mälarhöjden OK11:08
Torbjörn OhlssonHaninge SOK11:10
Leif MörkforsJärfälla OK11:12
Mats LundinLånghundra IF11:14
Lars ÖhrmanStockholms OK11:16
Peter NyströmNAIS Orienteringsklubb11:18
Jan FrödinIFK Enskede11:20
Kenneth HermanssonSigtuna OK11:22
Ronny NordgrenSundbybergs IK11:24

D60

3 580 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina DoyleSundbybergs IK10:19
Karin IvarssonHaninge SOK10:21
Christina NordströmBodens Bandyklubb OS10:23
Eva OlssonRånäs OK10:25
Pia-Lena PutkonenTullinge SK10:27
Ulla WesterlundTäby OK10:29
Eva ElnerudSigtuna OK10:31
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby10:33

H60

5 100 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer HördellSöders-Tyresö10:01
Krister GumaeliusWaxholms OK10:03
Jan-Olof BäckOK Djerf10:05
Roland JanssonOK Linné10:07
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK10:09
Hans TarandiIFK Lidingö SOK10:11
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK10:13
Mats LundmanOK Roslagen10:15
Tomas BorgSundbybergs IK10:17
Ulf MagnussonJärfälla OK10:19
Roland NotstamArboga OK10:21
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:23
Jan GottfridssonNorbergs OK10:25
Lars-Olof LarssonTäby OK10:27
Göran DoyleSundbybergs IK10:29
Tommy WendtHellas Orientering10:31
Göran IvarezOK Södertörn10:33
Roland NorellSöders-Tyresö10:35
Gunnar LangsSkarpnäcks OL10:37
Torbjörn BergmanSnättringe SK10:39
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK10:41
Sten-Olof MatssonLeksands OK10:43
Ove ErikssonNyköpings OK10:45
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:47
Björn SöderbäckOK Linné10:49
Kenneth PetterssonJärfälla OK10:51
Knut BjørkeloKolbotn o Skimt OL10:53
Lars HagrotTäby OK10:55

D65

3 440 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:01
Ingrid GraneliHaninge SOK10:03
Anneli LindqvistGustavsbergs OK10:05
Ulla GummesonVäsby OK10:07
Helena KorhonenHaninge SOK10:09
Margareta AnderssonHellas Orientering10:11
Titti BergendahlOK Måsen10:13

H65

4 440 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland WareniusAvesta OK10:03
Kjell LidholmIFK Hedemora OK10:05
Lars BoudrieVäsby OK10:07
Matts BjörkeSöders-Tyresö10:09
Matz LarssonGustavsbergs OK10:11
Kurt MaxéSundbybergs IK10:13
Reinhold LenneboIF Thor10:15
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF10:17
Lennart HävrénTullinge SK10:19
Sune SisellOK Södertörn10:21
Leif AlmtorpLånghundra IF10:23
Göran HanssonTäby OK10:25
Arne JohanssonOK Ravinen10:27
Leif ÅkerblomOK Österåker10:29
Kjell JanssonLånghundra IF10:31
Stig AnderssonOK Linné10:33
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:35
Peter LidholmIFK Hedemora OK10:37
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF10:39
Sven-Inge NylundJärfälla OK10:41
Per Ove WallénTäby OK10:43
Jan LindgrenOK Södertörn10:45
Mats SandewallUmeå OK10:47
Pierre AlménIBM Club Sweden10:49
Per ÖhlundGustavsbergs OK10:51
Jörgen HellbergTäby OK10:53
Claes ÖgrenOK Nalle10:55
Anders KarlssonTullinge SK10:57
Tommy HöglundLånghundra IF10:59
Björn LindgrenOK Österåker11:01
Olof PerssonSnättringe SK11:03
P-O IvarssonHaninge SOK11:05
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby11:07
Ingemar GardSöders-Tyresö11:09
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:11
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL11:13
Kjell HolmbergOK Södertörn11:15

D70

3 080 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne SellgrenSigtuna OK10:14
Gertrud VilhelmssonStigfinnarna10:16
Carin RunqvistJärfälla OK10:18
Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK10:20
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:22
Margareta HagstedtVäsby OK10:24
Anne LundmarkJärfälla OK10:26
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:28
Birgitta KlangLånghundra IF10:30
Anna BlomgrenTullinge SK10:32
Gullevi SvenssonRonneby OK10:34
Maria EhnTullinge SK10:36
Birgitta NylundJärfälla OK10:38
Ewa NordlundLänna IF10:40
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF10:42

H70

4 060 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar ErikssonJärfälla OK10:00
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:02
Klas LangelsSkarpnäcks OL10:04
Leif NordlundLänna IF10:06
John ÖstlundSundbybergs IK10:08
Anders SellgrenSigtuna OK10:10
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö10:12
Jan BojlingSolna OK10:14
Jörgen AhlqvistSundbybergs IK10:16
Lars WestinVallentuna-Össeby OL10:18
Leif BergSigtuna OK10:20
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:22
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK10:24
Olle ArmanNyköpings OK10:26
Åke WansölinSöders-Tyresö10:28
Paul NorénOK Södertörn10:30
Urban BoströmSolna OK10:32
Per-Johan VikforsOK Österåker10:34
Ebbe AdolfssonSundbybergs IK10:36
Per-Åke CarlenstamVäsby OK10:38
Christer HedinIFK Enskede10:40
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:42
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK10:44
Claes AnderssonSnättringe SK10:46

D75

3 040 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva von HeijneSigtuna OK10:09
Elisabet ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK10:11

H75

3 580 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernt JohanssonHäverödals SK10:36
Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK10:38
Kurt BoströmOK Linné10:40
Rolf LöfqvistSöders-Tyresö10:42
Bo SundénKarlsbyhedens OK10:44
Leif StrandbergGustavsbergs OK10:46
Håkan SjökvistSöders-Tyresö10:48
Torbjörn TirénHellas Orientering10:50
Börje LenasSkogsluffarnas OK10:52
Sven-Olov NorlinRimbo SOK10:54
Ronny HedlundOK Södertörn10:56
Bo HedlundIFK Enskede10:58
Staffan ElmhagenSöders-Tyresö11:00
Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:02
Kjell BergmanStigfinnarna11:04

D80

2 590 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel JunegardOK Södertörn10:01
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:03
Britt ErikssonHammarby IF OF10:05
Ann SjöbergEnebybergs IF10:07

H80

3 030 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:00
Per-Olof ErikssonOK Hammaren10:02
Rune CarlssonSundbybergs IK10:04
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:06
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:08
Lars CedérusSnättringe SK10:10
Lars LöthmanJärfälla OK10:12
Roland KarlssonRonneby OK10:14
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:16
Lars-Erik LindellVäsby OK10:18
Hugo IsgrenIFK Enskede10:20

Inskolning

1 950 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilma NordströmOK Älvsjö-Örby10:06:05
Audrey FranssonSnättringe SK10:26:10
Tage LindqvistSkogsluffarnas OK10:44:40
Amelie HameliusOK Linné11:08:19
Rebecca ÅhströmKlubblös11:14:36
Erik SolbreckLånghundra IF11:20:06
Tim JohanssonTäby OK11:43:36
Harriet KaipeSnättringe SK11:46:17
Vidar WisénSnättringe SK

U1

2 120 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin KarlssonAttunda OK09:53:34
Juni RylanderVäsby OK09:59:30
Nora TunbladMälarö SOK10:16:08
Max LeireMälarö SOK10:19:05
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:19:07
Mattias WestermarkTäby OK10:40:39
Fred FaxéusTäby OK10:48:42
Folke MalmströmJärfälla OK11:05:37
Dan TirénVallentuna-Össeby OL11:19:46
Kai UnnerudLånghundra IF11:24:17
Walter LindquistJärfälla OK11:41:48
Saga WallnerAttunda OK

U2

2 810 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tove NordströmOK Älvsjö-Örby09:50:50
Kjetil SkarmyrSkarpnäcks OL09:58:01
Malte TosterudSödertälje-Nykvarn OF10:15:10
Henning NordSkarpnäcks OL10:15:37
Elsa HallHaninge SOK10:30:31
Alice NeedhamSkarpnäcks OL10:32:05
Casper SchermanSkarpnäcks OL10:43:50
Erica JohanssonTäby OK10:48:16
Gry WisénSnättringe SK10:52:24
Holger Wiktor JareforsSnättringe SK10:52:25
Siri HåstadBromma-Vällingby SOK11:00:29
Philip TörnqvistAttunda OK11:12:24
Lisa DverstorpLånghundra IF11:16:07
Simon ForsbergKlubblös11:18:39
Cajsa KorsmanAttunda OK11:18:42
Moa KorsmanAttunda OK11:19:18
Leah BäckLånghundra IF11:20:58
Villiam JaxgårdIF Thor11:26:33
Glorylin Grosse FontaineSkarpnäcks OL12:06:21
Nils Andersson RollJärfälla OK
Klara BergkvistSkarpnäcks OL
Klara BrandonBromma-Vällingby SOK
Esther EnlundSkarpnäcks OL
Nora EnlundSkarpnäcks OL
Jesper Huss WieringaSkarpnäcks OL
Astrid RollJärfälla OK
Tom ValjusIFK Lidingö SOK

Öppen 1

2 680 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rosanna EdvardssonSundbybergs IK10:28:40
Emmy TheanderHaninge SOK11:04:18
Eva WidingKlubblös11:12:01

Öppen 2

3 870 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn WidingKlubblös11:11:59
Malcolm TörnqvistAttunda OK11:12:18
Åsa FaxéusTäby OK11:29:39
Jari TapanainenKlubblös11:29:42

Öppen 3

3 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan BurellOK Enen09:57:13
Cecilia JanssonLånghundra IF10:04:00
Andreas PaulssonSundbybergs IK10:07:16
Solveig HöglundLånghundra IF10:09:07
Ida RökenTäby OK10:14:01
Emelie SvärdIF Thor10:15:03
Kerstin BrunnSundsvalls OK10:23:31
Kjell AnderssonSundsvalls OK10:24:13
Erik MörckSkarpnäcks OL10:37:20
Sara JareforsSnättringe SK10:51:59
Eva HagrotTäby OK10:53:50
Ludvig SundströmSundbybergs IK10:57:30
Truls MansénSkarpnäcks OL10:59:08
Kajsa TirénVallentuna-Össeby OL11:19:48
Adam BechorJärfälla OK11:39:35
Gunilla LindgrenKlubblös11:39:36
Helena LindgrenJärfälla OK11:39:38
Susanne EliassonKlubblös11:54:37
Lars EliassonKlubblös11:54:40
Samuel JonasSkarpnäcks OL
Eva SahlströmBromma-Vällingby SOK

Öppen 4

4 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina StrandbergGustavsbergs OK10:02:04
Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF10:38:27
Anna MeijerSödertälje-Nykvarn OF10:38:28
Victoria NormanSigtuna OK10:41:52
Åsa ÖströmJärfälla OK10:48:50
Edvin SiggstedtKlubblös11:13:17

Öppen 5

3 490 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia JunkkaSundbybergs IK09:54:53
Monika MagnussonJärfälla OK09:55:52
Josefin LindqvistIFK Enskede09:58:22
Hans-Olof DahlbergKlubblös09:59:40
Mikael NyströmBromma-Vällingby SOK10:02:12
Erica StrandbergGustavsbergs OK10:02:27
Elsa TunbladMälarö SOK10:05:00
Viviann AnderssonSnättringe SK10:11:45
David FärmTumba-Mälarhöjden OK10:12:40
Marita BergSigtuna OK10:14:10
Daniel Holmström WikellCentrum OK10:16:05
Helena FalkTäby OK10:22:09
Peter LübckeOK Ravinen10:25:08
Kamil KlimaPraha Olympia10:26:17
Anders FalkIF Thor10:27:04
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL10:27:08
Helena AnderssonJärfälla OK10:27:47
Samuel HowardSkarpnäcks OL10:27:53
Karl KvarnforsSkarpnäcks OL10:28:43
Ingalill KåbergOK Ravinen10:37:15
Hampus HolmbergSkarpnäcks OL10:44:12
Henric PalmJärfälla OK10:49:02
Claudia QuasWaxholms OK10:51:52
Karin LeireMälarö SOK10:53:55
Jenny KimbladJärfälla OK10:55:37
Tobias LobergJärfälla OK10:55:39
Richard PaakkonenOK Roxen10:58:36
Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK11:11:21
Ulf LundinOK Södertörn11:14:49
Eva Andersson DverstorpLånghundra IF11:21:01
Anna Holmström WikellCentrum OK11:31:48
Gudrun ElvhageKlubblös11:37:12
Lisa NiskaSundbybergs IK
Pasi ValjusIFK Lidingö SOK

Öppen 6

6 020 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb10:05:58
Niklas JohanssonStockholm Multisport Klubb10:12:08
Oskar SöderbärgOK Roslagen10:19:11
Stefan OhlsonKlubblös10:25:47
Anders SöderbärgOK Roslagen10:31:55
Per LjungCentrum OK10:40:51
Cecilia KarlsenJärfälla OK10:51:20
Annika EngströmOK Kåre10:52:14
Andreas NylundKlubblös11:02:29
Michael GustavssonKlubblös11:13:22
Maria Slars PaulssonSundbybergs IK11:38:13

Öppen 7

2 990 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Caroline JohanssonGustavsbergs OK09:52:34
Kurt ZanderVästerås SOK09:58:32
Camilla BennetTäby OK09:59:27
Ingela ArenanderSkarpnäcks OL10:00:29
Bengt FribergJärfälla OK10:01:01
Malin StrandbergGustavsbergs OK10:02:25
Annica LübckeOK Ravinen10:10:04
Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:11:16
Emelie RökenTäby OK10:13:23
Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL10:14:06
Catrine JohanssonVäsby OK10:17:28
Ansgar SimonssonSundbybergs IK10:23:00
Sara MelchersonIFK Lidingö SOK10:23:05
Inger SörlenTäby OK10:32:09
Rolf E. NilssonTullinge SK10:34:39
Anna Carin NybergSollentuna10:37:13
Aija SadurskisCentrum OK10:41:13
Simon WachtmeisterBromma-Vällingby SOK10:47:23
Arvid RundströmOK Ravinen10:49:35
Amanda TellsénOK Roxen10:58:22
Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK10:58:43
Ingemar TedhamreSnättringe SK11:00:10
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK11:02:21
Emil TallhageCentrum OK11:03:04
Henning BennetTäby OK11:07:08
Madeleine FrödinIFK Enskede11:11:50
Jeanette JonssonOK Österåker11:12:15
Pille HedströmSöders-Tyresö11:12:35
Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL11:14:42
Sven-Eric AmrénSnättringe SK11:16:49
Mats FranssonSnättringe SK11:21:12
Anneli LidmarSnättringe SK11:29:01
Calle DarlandSolna OK11:36:53
Monica DarlandSolna OK11:41:01
Tommy HolmérVäsby OK11:41:59
Lina SöderkvistSäterbygdens OK11:52:14
Klara HåstadBromma-Vällingby SOK11:58:26
Mark SundbergSundbybergs IK

Öppen 8

4 460 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel HelanderTullinge SK09:51:54
Nils ErikssonVäsby OK09:52:31
Pontus RosbergOK Linné09:56:18
Gunnar EhnTullinge SK10:03:11
Niclas RökenTäby OK10:05:15
Jan BrandonBromma-Vällingby SOK10:05:49
Robert BoijeSBAB10:08:13
Nils EklöwOK Södertörn10:08:15
Erik AnderssonOK Österåker10:08:57
Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:12:12
Johan StrandbergGustavsbergs OK10:12:53
Henrik TrofastTullinge SK10:14:15
Anna RökenTäby OK10:16:17
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:18:48
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby10:23:18
Maria CarlströmCentrum OK10:29:08
Lars ForsbergOK Ravinen10:29:59
Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF10:33:08
Malin CarlssonSöders-Tyresö10:34:44
Maria HellströmVäsby OK10:36:20
Magnus MörckSkarpnäcks OL10:37:57
Nils Forsberg RundströmIFK Enskede10:39:25
Henrik ErikssonBromma-Vällingby SOK10:40:08
Roger JonssonWaxholms OK10:43:21
Henrik HanssonJärfälla OK10:45:03
Rickard RosgrenOK Njudung10:46:08
Anna SöderbärgOK Roslagen10:47:40
Per LindJärfälla OK10:48:53
Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby10:51:14
Anders BjörckIBM Club Sweden10:52:03
Per WollbrandOK Ravinen10:52:11
Eva HamplinCentrum OK10:53:23
Anders WisénSnättringe SK10:56:02
Christoffer SandbergIF Thor10:57:02
Anders MansénSkarpnäcks OL10:59:41
Anton MörkforsJärfälla OK11:00:51
Jonny BobergBromma-Vällingby SOK11:04:13
Bengt HameliusSäterbygdens OK11:05:19
Mattias LiljedahlFK Boken11:08:06
Johan ClaessonKlubblös11:08:49
Arne BergensOK Linné11:11:33
Peter SjöstedtSundbybergs IK11:12:51
Katarina TallhageCentrum OK11:16:52
Anna LundemoKlubblös11:23:47
Oliver PetersenSöders-Tyresö11:25:26
Anders JohnsonJärfälla OK11:27:53
Nina ErikssonSöders-Tyresö11:28:03
Jörgen EkmanTäby OK11:28:15
Johan WestringJärfälla OK11:29:44
Isak WestringJärfälla OK11:34:35
Peter JaxgårdIF Thor11:35:39
Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK11:37:38
Ruhdi KarlssonVästerås SOK

Öppen 9

7 560 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas WansölinOK Ravinen09:54:36
Nicklas DoyleSkarpnäcks OL10:03:29
Oskar HermanssonCentrum OK10:04:16
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK10:10:46
Nicklas BerneklintWaxholms OK10:12:20
Thomas LundbergMälarö SOK10:13:31
Anders HellminVisborgs OK10:18:51
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF10:19:36
Urban SelanderSkarpnäcks OL10:28:48
Måns HellgrenOK Södertörn10:35:59
Pontus KarlssonTurebergs IF10:38:21
Georg EklöwOK Södertörn10:47:15
Louise KlingstedtOK Södertörn10:48:28
John FredrikssonKlubblös10:49:39
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL10:50:26
Andreas PetterssonKlubblös10:58:34
Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK10:59:33
Johan HameliusOK Linné11:05:16
Magnus HagfjärdSöders-Tyresö11:35:57

Annonser