Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Höstlunken

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Höstlunken
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: söndag 3 november 2019

D21

12 020 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma BjessmoIFK Lidingö SOK10:02
Alice HugossonIFK Lidingö SOK10:02
Charlotte LindkvistLeksands OK10:04
Therese NilssonOK Österåker10:04
Ella AnderssonOK Södertörn10:06
Katarina NorrbyOK Södertörn10:06
Frida ForsbergOK Ravinen10:10
Emma LindgrenVisborgs OK10:10
Stina ErikssonJönköpings OK10:12
Tova OlssonIK Hakarpspojkarna10:12
Hanna LagerbergOK Södertörn10:14
Tove LagerbergOK Södertörn10:14
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK10:16
Isabella TapperIFK Lidingö SOK10:16
Emeli GrafströmAttunda OK10:18
Jenny WallnerAttunda OK10:18
Martina LidénMarkbygdens OK10:20
Alexandra VejedalKamrat och IF KIF10:20
Matleena BoströmIFK Lidingö SOK10:22
Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK10:22
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering10:24
Irina NybergAlfta-Ösa OK10:24

H21A

16 910 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas CarlssonSundbybergs IK10:01
Niklas CarlssonSundbybergs IK10:01
David DahlgrenOK Linné10:03
Carl-Johan HögbergOK Linné10:03
Joakim SkärlénHaninge SOK10:07
Martin SkärlénHaninge SOK10:07
Allan EverumStockholm Multisport Klubb10:09
Nina SahlinStockholm Multisport Klubb10:09
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK10:11
Marcus SteneboAttunda OK10:11
Anders ErikssonCentrum OK10:13
Olof LethagenCentrum OK10:13
Manne HammarbergJärfälla OK10:15
Anton SilierJärfälla OK10:15
Gustav BergmanOK Ravinen10:17
Axel GranqvistOK Ravinen10:17
Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK10:19
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK10:19
Albin AnderssonOK Ravinen10:21
Hannes SvahnOK Ravinen10:21
Oskar EdvardssonJärfälla OK10:23
Niklas SvenssonJärfälla OK10:23
Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK10:25
Timo MähönenIFK Lidingö SOK10:25
Fredrik AhnlénOK Hammaren10:27
Christoffer SchönningJärfälla OK10:27

H21B

11 710 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas NordströmTullinge SK10:10
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby10:10
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL10:12
Erik WidingSkarpnäcks OL10:12
Jacob SvenssonSöders-Tyresö10:14
Felix TidermanSöders-Tyresö10:14
Patrik FriskGustavsbergs OK10:16
Peter LandénGustavsbergs OK10:16
Anton HanssonIK Hakarpspojkarna10:18
Victor ThörnkvistSol Tranås10:18
Tommy BatzSkarpnäcks OL10:20
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL10:20
Albin AnderssonTullinge SK10:22
Emil AnderssonTullinge SK10:22
Marcus BrandtTumba-Mälarhöjden OK10:24
Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:24
Emil HåsteenTullinge SK10:26
Christofer NäsholmCentrum OK10:26
Magnus LindblomGustavsbergs OK10:28
Rasmus LindblomGustavsbergs OK10:28

D17-20

9 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie BallnusKlubblös10:01
Nina PerssonHaninge SOK10:01

H17-20

11 710 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elis Forsberg RundströmIFK Enskede10:00
Nils Forsberg RundströmIFK Enskede10:00
Isak GeliusSnättringe SK10:04
Jakob TedhamreSnättringe SK10:04

D16

6 660 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrika NordquistTäby OK10:34
Miia RollerJärfälla OK10:34
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö10:36
Emma NorinSöders-Tyresö10:36
Lilly ChristieSnättringe SK10:38
Molly GeliusSnättringe SK10:38

H16

8 170 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:45
William MöllerSkarpnäcks OL10:45
Noa HelgarsTäby OK10:47
Filip LindqvistTäby OK10:47
Hannes MogensenOK Ravinen10:49
Teo StruckOK Ravinen10:49
Viktor FröbergOK Tor10:53
Jonatan WickströmOK Tor10:53
Wilhelm BergmanTullinge SK10:55
Wilhelm NordqvistWaxholms OK10:55
Henrik LundforsIFK Enskede10:57
Björn RennerOK Södertörn10:57
Carl-Johan KrookSöders-Tyresö10:59
Olle ThimbergSöders-Tyresö10:59
William GrunderJärfälla OK11:01
Jesper ÅkessonJärfälla OK11:01
Jacob PåledalOK Roxen11:03
Rasmus PåledalOK Roxen11:03

D14

4 880 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovis de VilliersOK Södertörn10:10
Rut LundinOK Södertörn10:10
Märta AhlquistJärla Orientering10:12
Sonja AhlquistJärla Orientering10:12
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF10:16
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:16
Tuva HolmströmOK Ravinen10:18
Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen10:18

H14

6 500 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas ErlandssonOK Södertörn10:15
Malte ThelanderHaninge SOK10:15
Elmin HovmöllerSöders-Tyresö10:17
Erik NorinSöders-Tyresö10:17
Marcus GrunderJärfälla OK10:19
Emma HallendalIFK Enskede10:19
Axel AnderssonIF Thor10:23
Love BylundIF Thor10:23
Lovisa LindqvistIFK Enskede10:25
Hugo NordlanderSundsvalls OK10:25
Axel BalckTäby OK10:27
Marcus BarbozaAttunda OK10:27
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:29
Ted LagerströmAttunda OK10:29
Simon LundellOK Österåker10:31
Linus NilssonOK Österåker10:31
Aron BromanLänna IF10:33
Linn De BoussardIFK Enskede10:33

D12

3 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin AlmgrenSöders-Tyresö10:01
Maja ThimbergSöders-Tyresö10:01
Kerstin ChristieSnättringe SK10:03
Ylva ReménSnättringe SK10:03
Julia EkOK Ravinen10:05
Viola HolmströmOK Ravinen10:05

H12

3 800 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas LindIF Thor10:09
Oskar LindIF Thor10:09
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede10:11
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:15
Thea GeliusSnättringe SK10:15

D40

8 170 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö10:25
Ingela JuthbergSöders-Tyresö10:25
Kristina AnelandOK Ravinen10:27
Anna EkOK Ravinen10:27
Helena BerglindOK Södertörn10:29
Anna SchandlOK Södertörn10:29
Anna CurtiusJärla Orientering10:31
Gunilla KreissJärla Orientering10:31
Karin AlmgrenSöders-Tyresö10:35
Kristina ThimbergSöders-Tyresö10:35
Petra HellbergOK Södertörn10:37
Johanna RaukolaOK Södertörn10:37
Kristina BergstrandSöders-Tyresö10:39
Marie MalmborgSöders-Tyresö10:39
Kleijn MariaSödertälje-Nykvarn OF10:41
Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF10:41
Therese HolmströmOK Ravinen10:43
Anna LundquistOK Ravinen10:43

H40

9 520 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf KallhaugeSnättringe SK09:59
Ola SandénKlubblös09:59
Mattias HovmöllerSöders-Tyresö10:37
Tomas LiljaSöders-Tyresö10:37
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK10:39
Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK10:39
Martin LindskogOK Ravinen10:41
Göran ThimbergSöders-Tyresö10:41
Jimmy Andersson MüllerStockholm Multisport Klubb10:43
Kristians MikelsonsStockholm Multisport Klubb10:43
Jonas AnderssonIF Thor10:45
Ola LindIF Thor10:45
Anders CarlheimAttunda OK10:47
Björn CarlheimAttunda OK10:47
Jesper LagerbergOK Södertörn10:49
Martin SigrandOK Södertörn10:49
Conny StrandbergGustavsbergs OK10:51
Jens WernerGustavsbergs OK10:51
Nicklas BerneklintWaxholms OK10:53
Johan SundinWaxholms OK10:53
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:55
Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF10:55
Tomas MattssonOK Södertörn10:57
Mattias SkepplingOK Södertörn10:57
Henrik HanssonJärfälla OK10:59
Mark ÅkessonJärfälla OK10:59
Fredrik MorastHaninge SOK11:01
Henrik MorastHaninge SOK11:01
Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb11:05
Niklas JohanssonStockholm Multisport Klubb11:05
Jacob BolinTullinge SK11:07
Peter AnderssonSöders-Tyresö11:09
Stefan NorinSöders-Tyresö11:09

D55

6 660 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica MildSödertälje-Nykvarn OF10:24
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:24
Pia BoudrieVäsby OK10:26
Annika LundströmVäsby OK10:26

H55

8 420 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars AnderssonOK Södertörn10:28
Olle YttermoOK Södertörn10:28
Jerk LunnerKvarnsvedens GOIF OK10:30
Peter NyströmNAIS Orienteringsklubb10:30
Janne NilssonCentrum OK10:32
Hans OlsénSundbybergs IK10:32
Peter LundbergJärfälla OK10:34
Anders LöfgrenJärfälla OK10:34
Per BacklundOK Södertörn10:36
Christer IvarssonSöders-Tyresö10:36
Bengt HallJärla Orientering10:38
Ralf LundborgJärla Orientering10:38
Anders KärrströmTullinge SK10:40
Lars NykvistSundbybergs IK10:40
Lars GerhardssonAttunda OK10:42
Stefan KnornAttunda OK10:42
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:44
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK10:44
Mikael ByströmJärfälla OK10:46
Stefan SundeliusJärfälla OK10:46

D65

4 880 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna BlomgrenTullinge SK10:02
Maria EhnTullinge SK10:02
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:04
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:04

H65

6 660 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF10:02
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:02
Leif CarlssonSkarpnäcks OL10:04
Klas LangelsSkarpnäcks OL10:04
Åke AndreassonGustavsbergs OK10:06
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:06
Göran HanssonTäby OK10:08
Per Ove WallénTäby OK10:08
Lars JakobssonVästerås SOK10:10
Hans-Erik SkalbergVästerås SOK10:10

Motion

8 240 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip HåkanssonOK Orion10:17
Oliver HåkanssonOK Orion10:17
Axel RönnbergOK Älvsjö-Örby10:21
Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby10:21
Mia LagerströmAttunda OK10:23
Ola LagerströmAttunda OK10:23
Michael AhlquistJärla Orientering10:25
Gustaf EricsonJärla Orientering10:25
Jonas SjöstrandSnättringe SK10:27
Elin SvenssonSnättringe SK10:27
Sara NylénBromma-Vällingby SOK10:29
Åsa NylénBromma-Vällingby SOK10:29
Åsa LinnersjöOK Tor10:31
Andreas NyströmKlubblös10:31
Cecilia AlzénGustavsbergs OK10:33
Angelica LindblomGustavsbergs OK10:33
Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering10:35
Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering10:35
Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby10:37
Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby10:37
Mats AlnaeusHammarby IF OF10:39
Gunnar SkärlénHaninge SOK10:39
Fritjof AxelssonFK Göingarna10:41
Ebba SöderlundFK Göingarna10:41
Johanna SundströmJärla Orientering10:43
Åsa SundströmJärla Orientering10:43
Anders HåkanssonOK Orion10:45
Jenny HåkanssonOK Orion10:45
Mattias NybergHellas Orientering10:47
Mikael NybergHellas Orientering10:47
Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:49
Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:49
Andreas BoströmKlubblös10:51
Lenka LiscinskaTullinge SK10:51
Olof PerssonSnättringe SK10:53
Sofia PerssonSnättringe SK10:53
Anna HolmströmTäby OK10:55
Emelie HolmströmTäby OK10:55

Mix

9 520 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby10:05
Emil ThalinOK Älvsjö-Örby10:05
Ellinor ErikssonOK Tisaren10:07
Erik LindgrenOK Tisaren10:07
Camilla KäckAttunda OK10:09
Sven-Anders OlssonAttunda OK10:09
Jorrit BoekelCentrum OK10:11
Moa KjellstrandCentrum OK10:11
Åsa BörjessonJärla Orientering10:13
Anders PerssonJärla Orientering10:13
Mette BrolinsonCentrum OK10:15
Kristoffer EdshageCentrum OK10:15
Sofia PerssonTullinge SK10:17
Ingemar ÅkermanTullinge SK10:17
Sören Nilsson PåledalOK Roxen10:19
Anna-Stina PåledalOK Roxen10:19
Emelie HolmströmKamrat och IF KIF10:21
Börje PerssonOK Ravinen10:21
Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK10:23
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK10:23
Jeanette JonssonOK Österåker10:25
Fredrik LysénOK Linné10:25
Kalle BergmanOK Ravinen10:29
Matilda MartinssonFalkenbergs OK10:29
Kristina AspvallCentrum OK10:31
Jonas KjällCentrum OK10:31
Matilda AhlquistJärla Orientering10:33
Donald StaudteJärla Orientering10:33
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK10:35
Patrik AhlgrenTäby OK10:35
Emma KällTumba-Mälarhöjden OK10:37
Mats KällTumba-Mälarhöjden OK10:37

HD40 Mix

8 420 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jessica StrömqvistAttunda OK10:00
Magnus StrömqvistAttunda OK10:00
Elisabeth SchylanderOK Älvsjö-Örby10:02
Henrik SchylanderOK Älvsjö-Örby10:02
Andreas GrunderJärfälla OK10:04
Magdalena GrunderJärfälla OK10:04
Annica LübckeOK Ravinen10:06
Ove RinnbäckOK Ravinen10:06
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK10:08
Jonas HolmgrenGustavsbergs OK10:08
Fredrik AnderssonOK Södertörn10:10
Kristina AnderssonOK Södertörn10:10
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK10:12
Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK10:12
Carina HallendalIFK Enskede10:14
Mikael HallendalIFK Enskede10:14
Claes RennerOK Södertörn10:16
Daniela RennerOK Södertörn10:16
Harald NordlundTumba-Mälarhöjden OK10:18
Märit NordlundJärfälla OK10:18
Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL10:22
Catarina RolénSkarpnäcks OL10:22
Katarina LindbärgOK Södertörn10:23
Lisa ÖsterlingOK Södertörn10:23
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby10:24
Eva SvedlundOK Älvsjö-Örby10:24

HD50 Mix

8 170 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LillieströmOK Roxen10:01
Maria LillieströmOK Roxen10:01
Anders MattssonOK Älvsjö-Örby10:03
Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby10:03
Gunilla KallhaugeSnättringe SK10:05
Per KallhaugeSnättringe SK10:05
Per ForsbergIFK Enskede10:07
Katarina RundströmIFK Enskede10:07
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK10:09
Karin TidevallSkogsluffarnas OK10:09
Anna EngquistHaninge SOK10:13
Torbjörn OhlssonHaninge SOK10:13
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby10:15
Robert PuustaOK Älvsjö-Örby10:15
Anders HallménAttunda OK10:17
Margareta HallménAttunda OK10:17
Ann FranzénOK Södertörn10:19
Per FranzénOK Södertörn10:19
Ann GranqvistOK Ravinen10:21
Michael GranqvistOK Ravinen10:21

Öppen motion 3

3 800 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo LandarvKlubblös09:55:08
Alva SchylanderOK Älvsjö-Örby10:02:39
Edvin SchylanderOK Älvsjö-Örby10:02:41
Leo SvenreHellas Orientering10:03:30
Nina AtterlöfIFK Enskede10:05:07
Edith AtterlöfIFK Enskede10:05:08
Pyttan AsplundOK Södertörn10:07:37
Sandra BerglundKlubblös10:10:22
Jenny MagnvallOK Södertörn10:11:14
Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK10:33:19
Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK10:33:41
Anette LinnersjöGustavsbergs OK10:33:43
Axel NymanSnättringe SK10:36:50
Fredrik NymanSnättringe SK10:36:51
Marie CronströmVäsby OK10:37:04
Carl ÖrnebrandJärfälla OK10:39:01
Sophia ÖrnebrandJärfälla OK10:39:02
Mia StareniusSnättringe SK10:45:08
Linnea StareniusSnättringe SK10:45:09
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby10:45:33
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby10:45:35
Ellika NyqvistKlubblös10:48:27
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:52:11
Tomas AxellIFK Enskede10:52:41
Melker HagwallJärla Orientering10:54:34
Henrik HagwallJärla Orientering10:54:38
Amanda JanssonKlubblös10:56:44
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:59:05
Louise LindellGustavsbergs OK11:00:44
Louise MaupasKlubblös11:08:46
August BlomkvistSnättringe SK11:10:42
John DryseliusSkarpnäcks OL11:11:47
Hugo FulkeTumba-Mälarhöjden OK11:16:20
Nils GidlöfTumba-Mälarhöjden OK11:16:22

Öppen motion 6

6 500 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika SandqvistOK Klemmingen09:58:33
Gun JanssonOK Klemmingen09:58:35
Per NiringSkarpnäcks OL10:07:21
Mikael PihlbladSöders-Tyresö10:09:58
Lars GreilertHaninge SOK10:14:19
Karin GreilertHaninge SOK10:14:21
Madelene BarbozaAttunda OK10:22:04
Olof ArevångTullinge SK10:31:13
Carl Johan ArevångTullinge SK10:31:15
Malin EkbergKlubblös10:33:12
Edvin EkbergSnättringe SK10:33:15
Ola AlteråKlubblös10:36:57
Ulf LundinOK Södertörn10:41:28
Elis WesterlundOK Enen10:52:44
Magnus WesterlundOK Enen10:52:45
Johan LidmarSnättringe SK10:55:15
Evelina ÖstblomOK Hammaren10:56:41
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:57:04
Viktoria RubinKlubblös10:58:39
Oskar JakobsenKlubblös10:58:42
Filip DryseliusSkarpnäcks OL11:11:35
Bo NeidenströmFrölunda OL11:15:47
Pia ÖbergKlubblös11:15:48
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:16:24
Mathias DryseliusSkarpnäcks OL

Öppen motion 7

3 230 m, 69 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eric HuijsersHammarby IF OF09:55:02
Anki LandarvKlubblös09:55:30
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby09:55:37
Britt ErikssonHammarby IF OF09:56:50
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby09:56:51
Håkan SjökvistSöders-Tyresö09:58:18
Torbjörn HellquistTullinge SK09:59:25
Louise NilssonJärfälla OK10:00:05
Hans SylvanJärfälla OK10:00:40
Heidi BjerkhaugOK Ravinen10:01:26
Ing-Marie BackEksjö SOK10:02:31
Lena NilssonOK Österåker10:03:05
Bo CarlssonNyköpings OK10:03:28
Anna PernebyTullinge SK10:05:31
Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby10:05:34
Pirjo Koskinen HerrgårdGustavsbergs OK10:06:32
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK10:06:34
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby10:07:04
Kaj NilssonOK Tyringe10:07:57
Leif JönnsonKlubblös10:08:03
Karl-Erik JohanssonOK Södertörn10:08:56
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:10:09
Jan LarssonTullinge SK10:10:14
Lina SöderkvistSäterbygdens OK10:16:41
Malin SundebyCentrum OK10:17:56
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK10:17:58
Anna BenderiusIF Hallby SOK10:18:03
Anders S NybergSäterbygdens OK10:24:26
Marianne JernbergSöders-Tyresö10:26:39
Carin RosénGustavsbergs OK10:27:48
Anna AhlbergJärla Orientering10:29:57
Henrik AhlbergSnättringe SK10:30:01
Katja LeicktTullinge SK10:30:09
Lisa LeicktTullinge SK10:34:02
Gunilla SchönningJärfälla OK10:35:18
Elisabeth CarlinSöders-Tyresö10:36:59
Carl CarlinSöders-Tyresö10:37:02
Emma RosénOK Njudung10:38:29
Erik LinderVäsby OK10:38:35
Olle ArmanNyköpings OK10:40:25
Gunnar BramstenSundbybergs IK10:41:13
Madeleine CasselIFK Lidingö SOK10:42:10
Rune CarlssonSundbybergs IK10:43:10
Anne LundmarkJärfälla OK10:43:57
Håkan FalkOK Ravinen10:44:02
Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby10:45:18
Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby10:45:20
Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK10:45:50
Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL10:47:47
Egil MorastHaninge SOK10:50:15
Lea PeterHaninge SOK10:50:17
Madelen FrödinIFK Enskede10:52:23
Jonas EsbjörnssonFrösö IF10:52:35
Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK10:52:55
John ÖstlundSundbybergs IK10:54:18
Milla KlassonOK Ravinen10:54:30
Lars KlassonOK Ravinen10:54:31
Ulrika AxellIFK Enskede10:56:05
Ulf CarnbyTäby OK10:57:46
Mikael BuddgårdKlubblös10:58:00
Fredrik JonssonAttunda OK11:02:14
Eva SvanbergJärfälla OK11:03:50
Anders GärderudEnebybergs IF11:05:32
Anneli LindqvistGustavsbergs OK11:05:57
Rolf LöfqvistSöders-Tyresö11:10:10
Hans CarlheimAttunda OK11:17:55
Lars NordinSolna OK11:19:48
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL11:22:48
Henning BlomkvistSnättringe SK

Öppen motion 8

4 880 m, 78 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans SundqvistTullinge SK09:55:04
Anders JohnsonJärfälla OK09:55:44
Christina NordströmBodens BK09:55:55
Per SkyllbergOK Klemmingen09:57:02
Erik SkyllbergOK Klemmingen09:57:03
Arne BackEksjö SOK10:00:01
Niklas HallHaninge SOK10:01:02
Jan LavénGustavsbergs OK10:03:13
Maria LybertOK Ravinen10:03:50
Lars MongårdSkogsluffarnas OK10:05:16
Lena ErlandssonOK Södertörn10:06:37
Patrik FagerströmKlubblös10:06:48
Anna AxelssonKlubblös10:06:50
Stefan NorellAttunda OK10:08:51
Anders MörkKlubblös10:10:44
Wilma JosefssonVäsby OK10:11:04
Matz LarssonGustavsbergs OK10:12:11
Lotta ValentinGustavsbergs OK10:12:12
Katrin JosefssonVäsby OK10:13:04
Henrik ErlandsonOK Södertörn10:13:53
Sigrid CarlssonSundbybergs IK10:15:03
Dayan IlicKlubblös10:15:05
Björn LinderGustavsbergs OK10:15:22
Anders WinaldHellas Orientering10:15:34
Magnus JosefssonVäsby OK10:17:03
Tove SjöbergTullinge SK10:17:53
Eva CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:18:01
Tomas HelgessonKlubblös10:18:06
Börje LenasSkogsluffarnas OK10:18:26
Louise von BerensTrosabygdens OK10:18:41
Clas-Göran SkogTäby OK10:18:54
Hannes LindqvistIFK Enskede10:19:23
Lena ÖhmanCentrum OK10:20:23
Mia BackmanKlubblös10:21:32
Lina MatthewsTullinge SK10:21:33
Nicklas DoyleSkarpnäcks OL10:22:06
Marita AxelssonOK Ravinen10:22:50
Susanne DahlbergTjalve IF Norrköping10:24:10
Göran BlombergTjalve IF Norrköping10:24:13
Leif JonssonGustavsbergs OK10:25:05
Lena NordSkogspojkarnas OK10:25:39
Knut NordSkogspojkarnas OK10:25:42
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:26:17
Camilla GöstasSöders-Tyresö10:26:25
Bo SundénKarlsbyhedens OK10:27:23
Eva ElnerudSigtuna OK10:31:28
Anders JakobssonOK Södertörn10:33:02
Bo WinanderJärfälla OK10:33:49
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK10:35:00
Emilia BergmanTullinge SK10:35:02
Peter BergmanTullinge SK10:35:05
Patrik LeicktTullinge SK10:35:22
Illeana von MelenIFK Enskede10:36:43
Matts BjörkeSöders-Tyresö10:37:55
Vendela RundströmOK Ravinen10:38:02
Johan SköldJärfälla OK10:39:36
Marie GreenSträngnäs-Malmby OL10:40:02
Ulf HjalmarssonKlubblös10:40:04
Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK10:40:12
Oscar ArmanNyköpings OK10:46:05
Stefan OlssonKlubblös10:47:34
Eva HagwallJärla Orientering10:47:44
Kenneth PetterssonJärfälla OK10:49:37
Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:50:25
Johan PalmgrenTäby OK10:51:02
Gunnar SvanbergJärfälla OK10:55:34
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:57:24
Gunnar LangsSkarpnäcks OL11:02:27
Mattias LiljedahlFK Boken11:08:55
Jonatan LindellGustavsbergs OK11:11:11
Carl-Johan ThorellOK Ravinen11:12:33
Tina JunegardTullinge SK11:15:27
Anders BrinkmanVandrarringen11:16:02
Pontus FulkeOK Älvsjö-Örby11:17:23
Torbjörn ErikssonSnättringe SK11:18:23
Daniel JanischowskyOLG Regensburg11:18:35
Linda IndolaOLG Regensburg11:21:04
Christer HördellSöders-Tyresö

Öppen motion 9

8 420 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Juha LoenbergSkarpnäcks OL09:55:05
Joachim WansölinOK Ravinen09:55:59
Ruhdi KarlssonVästerås SOK09:56:02
Sven EdvardssonSundbybergs IK09:58:21
Ann RollerJärfälla OK09:58:54
Kenneth JönssonTullinge SK10:03:46
Sandra PerssonIFK Göteborg Orientering10:05:11
Per FrostIK Jarl Rättvik10:05:14
Gunnar HedinSöders-Tyresö10:06:27
Olle WetsblomKlubblös10:06:29
Lars SjöbergTullinge SK10:07:54
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:08:59
Tobias BergKlubblös10:10:18
Fredrik BoströmSnättringe SK10:10:51
Oskar WångbergSnättringe SK10:12:09
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF10:13:02
Joakim PerssonHaninge SOK10:13:42
Rickard AnderssonTullinge SK10:15:00
Malin StrömqvistAttunda OK10:16:06
Edvin WallnerAttunda OK10:16:08
Klas WalleniusKlubblös10:16:48
Ronny NordgrenSundbybergs IK10:17:50
Ella SjöbergTullinge SK10:18:44
Niclas LarssonAttunda OK10:20:11
Ulrika ForsbergOK Ravinen10:21:03
Elinor LangeTumba-Mälarhöjden OK10:21:05
Niclas SjögrenHaninge SOK10:22:34
Henrik SjögrenHaninge SOK10:22:35
Lars BrickstadCentrum OK10:25:19
Rebecca BejbomCentrum OK10:28:20
David BejbomJärla Orientering10:28:22
Torbjörn SvedinBrunflo IF10:31:25
Patric De BoussardIFK Enskede10:31:53
Linus ForsbergOK Ravinen10:36:31
Erik LundquistOK Ravinen10:36:31
Emil GranqvistOK Ravinen10:39:58
Jens RönnolsJärla Orientering10:40:00
Tapani MattusIFK Lidingö SOK10:41:08
Anders FröbergOK Tor10:45:14
Lars AlmKlubblös10:51:07
Eva AlmOK Ravinen10:51:09
Lars ForsbergOK Ravinen10:56:57
Tomas JonssonVandrarringen11:00:01
Jörgen HectorSnättringe SK11:01:02
Mats EkmanTäby OK11:02:03
Esa MyllyvainioVallentuna-Össeby OL11:03:20
Robert WallsténSnättringe SK11:09:36
Magnus HagfjärdSöders-Tyresö11:16:31
Bart Van WijngaardenOK Klemmingen11:22:02
Johan HörnfeldtOK Ravinen11:25:04
Jan StridhSkogsluffarnas OK11:30:09
Per GöthssonTäby OK
Björn LöfdahlAttunda OK

Öppen motion 10

11 710 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK09:58:47
Joel WallnerAttunda OK10:03:03
Mathias HallménOK Denseln10:03:21
Erik PetterssonOK Denseln10:03:22
Philip PålssonSkåneslättens OL10:08:18
Peter EdelsvärdCentrum OK10:09:28
Torbjörn ThufvessonCentrum OK10:09:30
Erik FroodeKlubblös10:17:55
Mats HainkeSnättringe SK10:24:08
Niklas SerranderKamrat och IF KIF10:24:46
Jon FredrikssonKlubblös10:24:48
Björn WinnerstamEskilstuna OL10:31:21
David WinnerstamOK Klemmingen10:31:23
Sverker LenasCentrum OK10:33:37
Viktor AntonssonEksjö SOK10:38:13
Asbjörn GrøvlenJärfälla OK10:39:42
Pontus AxellIFK Enskede10:43:16
Andreas PetterssonAttunda OK10:43:43
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:46:02
Daniel EleniusCentrum OK10:50:39
Andreas NylundKlubblös10:53:16
Marcus EkmanTäby OK11:04:09
Erik BoströmEnebybergs IF11:17:52
Nils EdvardssonJärfälla OK

Mil-lunken

9 720 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar BlomkvistSnättringe SK11:00
Britta BörjessonJärla Orientering11:00
Sven BörjessonJärla Orientering11:00
Gro DahlbomCentrum OK11:00
Olof HagwallJärla Orientering11:00
Helene HillKlubblös11:00
Mikael HillTumba-Mälarhöjden OK11:00
Per LjungCentrum OK11:00
Camilla NyqvistJärla Orientering11:00
Ove OksvoldCentrum OK11:00
Claes OlssonTullinge SK11:00
Petter SchafferCentrum OK11:00
Elisabeth StålhammarTullinge SK11:00
Timmy Stålnacke11:00

Annonser