Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Novembertävlingarna, medeldistans

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Novembertävlingarna, medeldistans
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: lördag 9 november 2019

D21

4 090 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:30
Moa KjellstrandCentrum OK10:32
Hanna BrusSnättringe SK10:34
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK10:36
Nadja RutzIFK Lidingö SOK10:38
Audrey FoleySigtuna OK10:40
Lina BlomqvistOK Skogsfalken10:42
Anna GranathTjällmo-Godegårds OK10:44
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK10:46
Frida EmanuelssonDomnarvets GOIF10:48
Kristina TedhamreSnättringe SK10:50
Marika ArvidssonVäxjö OK10:52
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK10:54
Marie HerrnholdAttunda OK10:56
Malin AxFinspångs SOK10:58
Irina NybergAlfta-Ösa OK11:00
Nayara GillsparrOK Österåker11:02
Jenni SimolaIFK Lidingö SOK11:04

H21

4 880 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leonas MockunasHellas Orientering10:10
John HartleySöders-Tyresö10:12
Pontus AxellIFK Enskede10:14
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK10:16
Per LindmanFinspångs SOK10:18
Michael ReforsJärla Orientering10:20
Olle TyrlandCentrum OK10:22
Daniel JanischowskyOLG Regensburg10:24
Johan RunessonIFK Lidingö SOK10:26
Mattias ÅgrenCentrum OK10:28
Nick BarrableOK Ravinen10:30
Edvin HellstenNyköpings OK10:32
Anders BoströmJärfälla OK10:34
Johan HelanderHagaby GoIF Örebro10:36
Joakim GustafssonFinspångs SOK10:38
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:40
Niclas LarssonKöping-Kolsva OK10:42
Martin SkärlénHaninge SOK10:44
Edvin ForsbergOK Ravinen10:46
Arnau Requena FernándezCentrum OK10:48
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK10:50
Jakob JanssonJärla Orientering10:52
Henrik LundgrenCentrum OK10:54
Bruno GodefroyOK Ravinen10:56
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö10:58
Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:00
Niklas WraneSöders-Tyresö11:02
Sebastian TegnebrattOK Södertörn11:04
Axel GranqvistOK Ravinen11:06
Andreas LundstenCentrum OK11:08
John GunnarssonSurahammars SOK11:10
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby11:12
Marcus SteneboAttunda OK11:14
Jacob LindstamOK Ravinen11:16
Hugo DahlbergHaninge SOK11:20
Albin FalkNyköpings OK11:22
Sverker LenasCentrum OK11:24
Erik LarssonOK Älvsjö-Örby11:26
Adam NymanCentrum OK11:28
Aleksandr ManoilovJärfälla OK11:30
Christian FoleySigtuna OK11:32
Sergiu FalaOK Ravinen11:34
Anders HedmanSnättringe SK11:36

H20

4 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix Lindell ÖhmanOK Måsen10:44

D18

3 620 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annick MeisterOK Södertörn10:55
Alma KappelOK Tyr10:57
Lovisa HambäckLånghundra IF10:59
Therese NilssonOK Österåker11:01
Rebecka HaslerSurahammars SOK11:03
Nora TydalOK Österåker11:05
Petrina CostermansJärla Orientering11:07
Katarina NorrbyOK Södertörn11:09
Vera RolfssonSkarpnäcks OL11:11
Nina PerssonHaninge SOK11:13
Matilda LindhSundbybergs IK11:15
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK11:17
Sanna HedbergOK Södertörn11:19

H18

3 650 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hampus HatlenSnättringe SK10:24
Alvar MelinHaninge SOK10:26
Wilhelm BergmanTullinge SK10:28
Erik BovalliusJärfälla OK10:30
Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby10:32
Filip StorellHaninge SOK10:34
Erik Lidström LauriSnättringe SK10:36
John WolgastSnättringe SK10:38
Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK10:40
Jakob Gadefors-NauHaninge SOK10:42

D16

3 450 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa SundströmJärla Orientering10:55
Tove SjöbergTullinge SK10:57
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:59
Lilly ChristieSnättringe SK11:01
Vendela RundströmOK Ravinen11:03
Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK11:05
Maja AhlströmVästerås SOK11:07
Elin WolgastSnättringe SK11:09
Emma AlmgrenOK Ravinen11:11
Ellen ThorsénSurahammars SOK11:13
Alicia BjörnbergSöders-Tyresö11:15
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK11:17
Hanna HermannVästerås SOK11:19
Johanna AlmgrenOK Ravinen11:21
Tindra ÅhlinJärla Orientering11:23
Sofia SundinWaxholms OK11:25
Caroline GuttkeNyköpings OK11:27

H16

3 450 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn RennerOK Södertörn10:00
Justus ArenanderSkarpnäcks OL10:02
Ludvig FerdmanTullinge SK10:04
Tore AhlinHellas Orientering10:06
Olle KallurOK Ravinen10:08
Hugo BacklundTullinge SK10:10
Mathias DryseliusSkarpnäcks OL10:12
Ludvig HaslerSurahammars SOK10:14
Elis WiklundVästerås SOK10:16
Henrik LundforsIFK Enskede10:18
Carl-Henrik WassOK Kolmården10:20
Ivar GentzJärla Orientering10:22
Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:24
Melker PalmJärfälla OK10:26
Arvid JonforsenSurahammars SOK10:28
Sixten SlagbrandVästerås SOK10:30
Tim RobertsHellas Orientering10:32
William MöllerSkarpnäcks OL10:34
Elis Forsberg RundströmIFK Enskede10:36
Filip DryseliusSkarpnäcks OL10:38
Lukas WallhedJärla Orientering10:40
Linus NilssonOK Österåker10:42
Carl SandqvistVästerås SOK10:44
Max ÖsterlingOK Södertörn10:46

D16 Kort

2 960 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisa TallecJärla Orientering10:20

D14

2 960 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filippa BäcklundJärla Orientering10:00
Emma HenriquesOK Södertörn10:02
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:04
Sonja AhlquistJärla Orientering10:06
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:08
Filippa GuttkeNyköpings OK10:10
Britta BörjessonJärla Orientering10:12
Alva Lidström LauriSnättringe SK10:14
Nova SahlénVästerås SOK10:16
Lovis HellstenNyköpings OK10:18

H14

2 960 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leo SvenreHellas Orientering11:10
Alexander RydbergSöders-Tyresö11:12
Arvid MyrbergerTullinge SK11:14
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:16
Aron HöglundTullinge SK11:18
Elmin HovmöllerSöders-Tyresö11:20
Erik PalmVästerås SOK11:22

D12

2 680 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina NygrenTullinge SK10:00
Ingeborg McCulloch LindénJärla Orientering10:02
Fanny BergmanTullinge SK10:04
Mirjam CostermansJärla Orientering10:06
Alma WesselLänna IF10:08
Frida DäckforsTullinge SK10:10
Märta AhlquistJärla Orientering10:12
Linnea SandTullinge SK10:14
Freja SaersTumba-Mälarhöjden OK10:16
Ellen NybäckTullinge SK10:18
Alma HallstenTäby OK10:20
Elvira LindstenNyköpings OK10:22
Miranda StrandTullinge SK10:24

H12

2 680 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:32
Leonard Lundström DabrowskiJärla Orientering10:34
Albin FranzénOK Södertörn10:36
Samuel SylvanTullinge SK10:38
Simon WenzinOK Södertörn10:40
Wilmer HagrotTäby OK10:42
Fredrik RydbergSöders-Tyresö10:44
Vilmer FolckeJärla Orientering10:46
Emil NorlinIFK Enskede10:48
Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK10:50
Albin HessleTullinge SK10:52
Jerker RuthströmJärla Orientering10:54
Leo WisborgTullinge SK10:56
Isak WinnerstamEskilstuna OL10:58
Gustav NetzJärla Orientering11:00
Arvid RundströmOK Ravinen11:02

D12 Kort

2 210 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia RangdagJärla Orientering10:36
Alma RothschildJärla Orientering10:38

H12 Kort

2 210 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel EkJärla Orientering10:45

D10

2 210 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Disa UtbultJärla Orientering10:01
Ella HallstenTäby OK10:03
Viola SaersTumba-Mälarhöjden OK10:05
Alice RuthströmJärla Orientering10:07
Alma OlssonTullinge SK10:09
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:11

H10

2 210 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel NymanSnättringe SK10:17
Sven BörjessonJärla Orientering10:19
Wilmer ThedvallTrosabygdens OK10:21
Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:23
Axel NäsmanTullinge SK10:25
Erik KällTumba-Mälarhöjden OK10:27
Jonas NicanderJärla Orientering10:29
Emil WinnerstamEskilstuna OL10:31
Eskil MyrbergerTullinge SK10:33
Harry NorellSnättringe SK10:35
Tage LindstenNyköpings OK10:37

D35

3 650 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cristina HedlundVandrarringen11:01

H35

4 510 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bart Van WijngaardenOK Klemmingen10:48
Torbjörn GillsparrOK Österåker10:50
Peter LöfgrenTäby OK10:52
Fredrik WretmanVandrarringen10:54
Linus HolmqvistOK Österåker10:56
Alexander SaersTumba-Mälarhöjden OK10:58
Martin StafVandrarringen11:00
Joachim WansölinOK Ravinen11:02

D40

3 550 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK10:41
Daniela RennerOK Södertörn10:43
Annika BengtssonSöders-Tyresö10:45
Linda RuthströmJärla Orientering10:47
Lina SöderkvistSäterbygdens OK10:49
Åsa LinnersjöOK Tor10:51
Maria HenriquesOK Södertörn10:53
Karin RothschildJärla Orientering10:55
Ninna EngströmLånghundra IF10:57
Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK10:59

H40

4 150 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max WenzinOK Södertörn11:09
Göran ThimbergSöders-Tyresö11:11
Ove OksvoldCentrum OK11:13
Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF11:15
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby11:17
Tomas LiljaSöders-Tyresö11:19
Johan LeireMälarö SOK11:21
Henrik NorellSnättringe SK11:23
Henrik HellmanJärla Orientering11:25
Johan HedmanSöders-Tyresö11:27
Jonas LindstenNyköpings OK11:29
Mattias HovmöllerSöders-Tyresö11:31
Björn WinnerstamEskilstuna OL11:35

D45

3 200 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK10:30
Ulrika ForsbergOK Ravinen11:02
Lisa ÖsterlingOK Södertörn11:04
Pernilla SahlénVästerås SOK11:06
Charlotte FlansbjerOK Djerf11:08
Maria Von SchmalenséeAttunda OK11:10
Helene LindelavOK Roslagen11:12
Malena AhlströmVästerås SOK11:16
Camilla EngelOK Ravinen11:18
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:20
Eva HallstenTäby OK11:22
Sara ThörnOK Södertörn11:24
Anna EkOK Ravinen11:26
Camilla GöstasSöders-Tyresö11:28
Kristina AnelandOK Ravinen11:30
Anna WolgastSnättringe SK11:32
Cecilia FochsenWaxholms OK11:34
Kristina AnderssonOK Södertörn11:36

H45

4 150 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SegermanSkarpnäcks OL10:01
Peter HaglundHaninge SOK10:03
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:05
Per HermannVästerås SOK10:07
Mattias HolmbergCentrum OK10:09
Thomas EdwallOK Österåker10:11
Jonny EngelOK Ravinen10:13
Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK10:15
Robert MikkelsenVandrarringen10:17
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro10:19
Jonas HolmgrenGustavsbergs OK10:21
Henrik SjögrenHaninge SOK10:23
Anders KällTumba-Mälarhöjden OK10:25
Henrik MorastHaninge SOK10:27
Martin SigrandOK Södertörn10:29
Tomas EklundSkogsluffarnas OK10:31
Patrik FriskGustavsbergs OK10:33
Anders WisénSnättringe SK10:35

D50

3 200 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica HatlenSnättringe SK10:27
Anna SundbergOK Södertörn10:29
Lena MolinBoxholm-Mjölby OL10:31
Eva GustavssonHellas Orientering10:33
Carin HomannJärfälla OK10:35
Madeleine LimparAttunda OK10:37
Teija LeppinenIFK Lidingö SOK10:39
Katarina LindbärgOK Södertörn10:41
Ann JärplingOK Klemmingen10:43
Carina NilssonTäby OK10:45
Ann GranqvistOK Ravinen10:47
Ann FranzénOK Södertörn10:49
Sara HektorJärla Orientering10:51

H50

3 650 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola BovalliusJärfälla OK10:01
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL10:03
Jonatan LindellGustavsbergs OK10:05
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK10:07
Nils EklöwOK Södertörn10:09
Anders BrinkmanVandrarringen10:11
Hans JonssonVäsby OK10:13
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:15
Robert PalmVästerås SOK10:17
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK10:19
Roger JonssonWaxholms OK10:21
Asbjörn GrøvlenJärfälla OK10:23
Thomas JohanssonSundsvalls OK10:25
Tomas MattssonOK Södertörn10:27
Stefan HenrikssonIFK Enskede10:29
Esa MyllyvainioVallentuna-Össeby OL10:31
David MelinHaninge SOK10:33
Mikael NybergHellas Orientering10:35
Tobias Den BraverOK Gränsen10:37
Kjell AlmgrenOK Ravinen10:39
Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:41
Björn KarlssonKexholms SK10:43
Lennart SwahnSundbybergs IK10:45
Arne JanssonOK Klemmingen10:47
Per FranzénOK Södertörn10:49
Anders ThuresonHellas Orientering10:51
Fredrik MorastHaninge SOK10:53
Mattias SkepplingOK Södertörn10:55
Ola BengtssonTäby OK10:57
Tomas KarlssonKexholms SK10:59
Tomas GlanshedHaninge SOK11:01
Mats KarlssonSnättringe SK11:03
Peter LandénGustavsbergs OK11:05
Johan SundinWaxholms OK11:07
Joakim AhlströmVästerås SOK11:09
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK11:11
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL11:13
Tomas JonssonVandrarringen11:15
Eric HuijsersHammarby IF OF11:17
Donald StaudteJärla Orientering11:21
Joakim PerssonHaninge SOK11:23
Johan JakobssonLånghundra IF11:25
Per MårtenssonOK Ravinen11:27
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK11:29

D55

3 090 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Camilla GillströmÖstersunds OK11:14
Helena PepaHagaby GoIF Örebro11:16
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK11:18
Kristina BergstrandSöders-Tyresö11:20
Annika LundströmVäsby OK11:22
Lisel ArvidssonVäxjö OK11:24
Annette Falck LarssonVänersborgs SK11:26
Marie MalmborgSöders-Tyresö11:28
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:30
Ingrid KensbyOK Tyr11:32
Johanna SundströmJärla Orientering11:34
Christel NilssonHaninge SOK11:36

H55

3 550 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna10:00
Carl-Johan ThorellOK Ravinen10:02
Janne NilssonCentrum OK10:04
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:06
Per WolgastSnättringe SK10:08
Göran HellgrenOK Södertörn10:10
Peter NyströmNAIS Orienteringsklubb10:12
Hans OlsénSundbybergs IK10:14
Michael SjögrenSolna OK10:16
Lars ÖhrmanStockholms OK10:18
Karri LindellOK Måsen10:20
Peter ZetterströmSöders-Tyresö10:22
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:24
Ola HenrikssonJärla Orientering10:26
Per BacklundOK Södertörn10:28
Ari PaganusAngelniemen Ankkuri10:30
Peter HambäckLånghundra IF10:32
Patrik AhlgrenTäby OK10:34
Pär LundkvistSundbybergs IK10:36
Michael GranqvistOK Ravinen10:38
Frank SteinerJärfälla OK10:40
Björn AlbinssonIFK Mora OK10:42
Thomas JanssonOK Roslagen10:44
Göran LundqvistJärfälla OK10:46
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK10:48
Mats KensbyOK Tyr10:50
Per EdenhamnLänna IF10:52
Anders MattssonOK Älvsjö-Örby10:54
Claes RennerOK Södertörn10:56
Jörgen BatzSkarpnäcks OL10:58
Lars GerhardssonAttunda OK11:00
Stefan LundOK Linné11:02
Bo LauriSnättringe SK11:04
Jan LindhSundbybergs IK11:06
Mats NordTumba-Mälarhöjden OK11:08
Björn SalomonssonSnättringe SK11:10
Jan NettelbjerJärfälla OK11:12
Jan LavénGustavsbergs OK11:14
Anders S NybergSäterbygdens OK11:16
Staffan ZillingOK Södertörn11:18
Anders NilssonTäby OK11:20
Klaus KrischanEnnstal11:22
Patric MolinBoxholm-Mjölby OL11:24
Anders WinaldHellas Orientering11:26
Leif LundinJärla Orientering11:28
Per SkyllbergOK Klemmingen11:30

D60

2 560 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva WareniusAvesta OK10:45
Carina DoyleSundbybergs IK10:47
Lotta ValentinGustavsbergs OK10:49
EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF10:51
Monika LarssonSkarpnäcks OL10:53
Anita KarlssonOK Södertörn10:55
Linnea CarlssonSkarpnäcks OL10:57
My RönnolsTäby OK10:59
Christina NordströmBodens Bandyklubb OS11:01
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby11:03
Lena RunessonOK Vivill11:05
Susanne HolmbergOK Södertörn11:07

H60

3 620 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:09
Sten-Olof MatssonLeksands OK10:11
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK10:13
Jan GottfridssonNorbergs OK10:15
Lars AnderssonOK Södertörn10:17
Peter LundbergJärfälla OK10:19
Ove ErikssonNyköpings OK10:21
Lars RönnolsTäby OK10:23
Hans TarandiIFK Lidingö SOK10:25
Rolf KarlssonJärla Orientering10:27
Pelle BengtssonIFK Enskede10:29
Roland JanssonOK Linné10:31
Göran DoyleSundbybergs IK10:33
Reinhold LenneboIF Thor10:35
Mikael SternJärla Orientering10:37
Björn-Ove PetterssonAttunda OK10:39
Harald BauerIFK Lidingö SOK10:41
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:43
Jan-Olof BäckOK Djerf10:45
Lars HagrotTäby OK10:47
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK10:49
Göran IvarezOK Södertörn10:51
Lars LandströmLånghundra IF10:53
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL10:55

D65

2 560 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:01
Inger SchwartzOK Södertörn10:03
Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK10:05
Margareta AnderssonHellas Orientering10:07
Ulla ClevnertSpårvägens OK10:09
Helena KorhonenHaninge SOK10:11
Ing-Marie BackEksjö SOK10:13
Helena HemströmGävle OK10:15
Inger OnsbringEskilstuna OL10:17
Mona ForsbergNyköpings OK10:19
Anita LindbohmSkarpnäcks OL10:21
Margareta HallménAttunda OK10:23
Anneli LindqvistGustavsbergs OK10:25
Ulla GummesonVäsby OK10:27
Ingrid GraneliHaninge SOK10:29
Margaretha NylundOK Södertörn10:31
Barbro ÖstlundOK Roxen10:33

H65

3 090 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna10:00
Reijo KorhonenHaninge SOK10:02
Bengt ÖstlundOK Roxen10:04
Martin ErikssonOK Södertörn10:06
Roland WareniusAvesta OK10:08
Mats HemströmGävle OK10:10
Sven HedmanAttunda OK10:12
Kjell HolmbergOK Södertörn10:14
Håkan Berglund LakeKovlands IF10:16
Kurt ErikssonVandrarringen10:18
Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK10:20
Anders HallménAttunda OK10:22
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:24
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL10:26
Hans SöderbergGamleby OK10:28
Leif JonssonGustavsbergs OK10:30
Tomas PetterssonHaninge SOK10:32
Anders GunnarssonSurahammars SOK10:34
Karl-Erik JohanssonOK Södertörn10:36
Sven-Inge NylundJärfälla OK10:38
Matz LarssonGustavsbergs OK10:40
Matts BjörkeSöders-Tyresö10:42
Knut-Åke HallebroOK Klemmingen10:44
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF10:46
Jan LindgrenOK Södertörn10:48
Hans-Erik PerssonSundbybergs IK10:50
Kjell JanssonLånghundra IF10:52
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn10:54
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:56
Kent ErikssonLerums SOK10:58
Per ÖhlundGustavsbergs OK11:00
Arne BackEksjö SOK11:02
Lars BoudrieVäsby OK11:04

D70

2 470 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inga JohanssonNyköpings OK10:46
Vivianne HolgerssonOK Måsen10:48
Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK10:50
Ulla LindellOK Hällen10:52
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL10:54
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:56
Birgitta NylundJärfälla OK10:58
Ina WidegrenSkogsluffarnas OK11:00
Margareta LarssonOK Njudung11:02
Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL11:04
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK11:06

H70

2 830 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL10:37
Lars WestinVallentuna-Össeby OL10:39
Torsten PetterssonLånghundra IF10:41
Göran LarboAttunda OK10:43
Rolf KarlssonOK Hällen10:45
Anders GärderudEnebybergs IF10:47
Willy LjungdellTäby OK10:49
Anders WetterlingJärla Orientering10:51
Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:53
Hans HolgerssonOK Måsen10:55
Leif NordinAttunda OK10:57
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö10:59
Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:01
Lars GrankvistTäby OK11:03
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK11:05
Tommy WåhlinVästerås SOK11:07
Bo WinanderJärfälla OK11:09
Åke LewanderSkarpnäcks OL11:11
Per-Erik WåhlbergOK Linné11:13
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden11:15
Leif CarlssonSkarpnäcks OL11:17
Paul NorénOK Södertörn11:19
Anders StenbackBromma-Vällingby SOK11:21
Kenneth JohanssonEskilstuna OL11:23
Göran ForsbergNyköpings OK11:25
John ÖstlundSundbybergs IK11:27
Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF11:29
Christer SandhOK Roxen11:31
Lars Olavi PeldanEnebybergs IF11:33
Göran FriskAttunda OK11:35

D75

2 020 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berit LindungerHaninge SOK11:08
Barbro CedérusSnättringe SK11:10
Solveig TjernbergSödertälje IF11:12
Barbro MelvingerOK Enen11:14

H75

2 830 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo SundénKarlsbyhedens OK10:00
Kenneth BerglundHellas Orientering10:02
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL10:04
Gunnar BramstenSundbybergs IK10:06
Henrik BergmanOK Linné10:08
Håkan SjökvistSöders-Tyresö10:10
Ove ForsbergTurebergs IF SOK10:12
Ingvar LarssonGustavsbergs OK10:14
Börje LenasSkogsluffarnas OK10:16
Sören JohanssonSala OK10:18
Leif HermundstadSnättringe SK10:20
Torbjörn TirénHellas Orientering10:22
Staffan ElmhagenSöders-Tyresö10:24
Ronny HedlundOK Södertörn10:26
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF10:28
Leif StrandbergGustavsbergs OK10:30
Lars NordinSolna OK10:32
Anders JohanssonNyköpings OK10:34
Leif MagnussonSkogsluffarnas OK10:36
Jan LarssonTullinge SK10:38
Kurt BoströmOK Linné10:40

D80

2 020 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunvor GranathNynäshamns OK10:13
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:15
Britt ErikssonHammarby IF OF10:17

H80

2 470 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo IsgrenIFK Enskede10:01
Lars LöthmanJärfälla OK10:03
Ulf EskilssonOK Södertörn10:05
Stig LindskogVisborgs OK10:07
Lars-Erik LindellVäsby OK10:09
Lennart ErikssonOK Enen10:11
Rune CarlssonSundbybergs IK10:13
Kurt ZanderVästerås SOK10:15
Curt ThorénNyköpings OK10:17
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK10:19
Lars CedérusSnättringe SK10:21
Roland LöwgrenSpårvägens OK10:23
Gösta GutelandSnättringe SK10:25
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:27
Rolf AnderssonRimbo SOK10:29
Leif LundquistEnebybergs IF10:31
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:33
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:35
Lars PerssonVäsby OK10:37
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:39
Bo LöwegrenVästerås SOK10:41
Sune LindellOK Hällen10:43

U1

2 080 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda NymanSnättringe SK10:08:07
Karl-oscar FastJärla Orientering10:29:53
Bo Fougner DegermanJärla Orientering10:39:27
Max LeireMälarö SOK10:45:38
Lilja HellmanJärla Orientering11:02:12
Amelie HellmanJärla Orientering11:03:09
Nora StällbergTullinge SK11:15:29
Hedvig RudsanderAttunda OK11:24:19
Alma CarsJärla Orientering
Emma Lundström DabrowskiJärla Orientering

U2

2 210 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per NicanderJärla Orientering10:04:49
Vesta UtbultJärla Orientering10:27:30
Signe RothschildJärla Orientering10:29:44
Johan RangdagJärla Orientering10:29:45
William OrrJärla Orientering10:31:10
Isak NetzJärla Orientering10:41:20
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK10:48:04
Gusten HerstadTullinge SK11:01:48
Inez HellbergOK Södertörn11:37:17
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK11:52:50
Inez Fred SmithSkarpnäcks OL

Öppen motion 1

2 210 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita OlssonSkarpnäcks OL11:15:50
Marius HovmöllerSöders-Tyresö11:27:32

Öppen motion 3

2 680 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Claes OlssonTullinge SK10:02:18
Jan BurellOK Enen10:07:04
Caroline RobertsHellas Orientering10:16:40
Matrin BäcklundKlubblös10:16:57
Lotti UhrnellSkarpnäcks OL10:20:20
Petra HermannVästerås SOK10:21:58
Anders EjewallSnättringe SK10:25:33
Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL10:25:34
Frida TallqvistHaninge SOK10:40:04
Elisabeth ErikssonNyköpings OK10:40:09
Karin FolckeJärla Orientering10:46:53
John DryseliusSkarpnäcks OL11:15:45
Amelie DryseliusSkarpnäcks OL11:15:48
Anna  WirenLinköpings Skidklubb11:21:55

Öppen motion 5

3 350 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise LindellGustavsbergs OK10:00:32
Jenny MagnvallOK Södertörn10:02:29
Petra EkblomHellas Orientering10:06:04
Yvonne EckertIK Hakarpspojkarna10:07:59
Ida WesselLänna IF10:08:28
Robert HagströmEskilstuna OL10:19:53
Alicia HermannVästerås SOK10:21:59
Anders PerssonJärla Orientering10:31:15
Lena NilssonOK Österåker10:32:28
Cecilia NorellSnättringe SK10:34:39
Erika HörnfeldtCentrum OK10:34:53
Göran DavidssonOK Klemmingen10:35:23
Annika DavidssonOK Klemmingen10:40:22
Per LjungCentrum OK10:45:51
Heidi BjerkhaugOK Ravinen10:48:19
Elisabet EdvardssonOK Tyr10:48:50
Henrik OlssonHellas Orientering10:50:40
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby10:55:55
Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK11:10:56
Carina LidforssJärla Orientering11:15:08
Viktoria rubinKlubblös11:19:12
Anna GuttkeNyköpings OK
Johan SmithSkarpnäcks OL

Öppen motion 7

3 130 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingemar CarlssonLunds OK09:59:47
viktor EckertKlubblös10:07:57
Kristin KensbyOK Tyr10:17:32
Gun JanssonOK Klemmingen10:19:20
Bernt ErikssonSpårvägens OK10:19:40
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:20:33
Christophe HerlyOK Södertörn10:27:49
Ylva FornanderCentrum OK10:30:48
Inge SundströmNyköpings OK10:41:27
Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:42:50
Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:42:52
Lars NicanderJärla Orientering10:43:07
Karin IsraelssonSöders-Tyresö10:45:13
Gunnar EhnTullinge SK10:46:10
inger SörlenKlubblös10:52:30
Stefan G LarssonOK Njudung10:53:51
Ingemar TedhamreSnättringe SK10:54:28
Ludvig SigrandOK Södertörn10:55:25
Kent BerggrenTullinge SK10:55:35
Anna-Lena CostermansJärla Orientering10:56:00
Leif ThorssonOK Grip10:56:27
Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby10:59:04
Lina BerggrenTullinge SK11:01:04
Anna BlomgrenTullinge SK11:01:47
Karin GreilertHaninge SOK11:03:15
Anders BjörklundIFK Enskede11:10:16
Margareta BerghSkarpnäcks OL11:12:15
Lovisa HöglundTullinge SK11:17:28
David YlitsOK Paratzim11:20:32
Anette ÖnerudOK Ravinen11:32:31
Ingela ArenanderSkarpnäcks OL
Anneli LidmarSnättringe SK

Öppen motion 8

4 090 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert WallsténSnättringe SK09:59:14
Peter BergmanTullinge SK09:59:35
Simon TeikeForsa OK09:59:56
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:02:15
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:02:27
Allan EverumStockholm Multisport Klubb10:03:18
Anders BrohällStockholm Multisport Klubb10:05:13
Fredrik PerssonOckelbo OK10:05:43
Erika LindholmCentrum OK10:11:13
Matilda AhlquistJärla Orientering10:11:27
Niclas LarssonAttunda OK10:12:44
Stefan NorellAttunda OK10:13:11
Lennart HävrénTullinge SK10:18:49
Simon MartinssonOK Klemmingen10:19:03
Niclas NilssonOK Österåker10:21:01
Magnus HagfjärdSöders-Tyresö10:31:13
Lena ÖhmanCentrum OK10:35:16
Niklas WansölinOK Ravinen10:36:45
Erik SylvanTullinge SK10:38:35
Åsa BörjessonJärla Orientering10:39:33
Rickard AnderssonTullinge SK10:41:43
Michael AhlquistJärla Orientering10:43:20
Anders JakobssonOK Södertörn10:45:28
Ellinor langeTumba-Mälarhöjden OK10:55:33
Stefan WisborgTullinge SK11:00:11
Roja KirkebyKlubblös11:01:18
Karin SteneboAttunda OK11:07:19
Karin BjörklundIFK Enskede11:10:21
Jonas SjöblomAttunda OK11:13:37
Jonas LindholmCentrum OK11:14:16
Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL11:15:39
Henrik ErlandssonOK Södertörn11:18:42
Hans  PetterssonLinköpings Skidklubb11:21:53
Gustaf EricsonJärla Orientering11:40:55
Peter AnderssonSöders-Tyresö11:56:51
Johan LidmarSnättringe SK

Annonser