Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Novembertävlingarna, långdistans

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Novembertävlingarna, långdistans
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 10 november 2019

D21

7 700 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK10:21
Irina NybergAlfta-Ösa OK10:23
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK10:25
Tova OlssonIK Hakarpspojkarna10:27
Alice HugossonIFK Lidingö SOK10:29
Moa KjellstrandCentrum OK10:31
Isabella TapperIFK Lidingö SOK10:33
Marie HerrnholdAttunda OK10:35
Inga KazlauskaitéOK Roslagen10:39
Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:41

H21

9 660 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sergiu FalaOK Ravinen10:13
Adam NymanCentrum OK10:15
Marcus SteneboAttunda OK10:17
Bart Van WijngaardenOK Klemmingen10:19
Johan RunessonIFK Lidingö SOK10:21
Hugo DahlbergHaninge SOK10:23
Christian FoleySigtuna OK10:25
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK10:27
Daniel JanischowskyOLG Regensburg10:29
Bruno GodefroyOK Ravinen10:31
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby10:33
Anders BoströmJärfälla OK10:35
Nicolas SimoninBäkkelaget SK10:37
Liutauras BileviciusOK Roslagen10:39
Jakob JanssonJärla Orientering10:41
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK10:43
Martin SkärlénHaninge SOK10:45
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:47
Erik LarssonOK Älvsjö-Örby10:49
Morgan KarlssonSundbybergs IK10:51
Jacob LindstamOK Ravinen10:53
John GunnarssonSurahammars SOK10:55
David HectorSnättringe SK10:57
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:59
Espen Hadmark HultgreenTyrving IL11:01
Sverker LenasCentrum OK11:03
Joakim BergBromma-Vällingby SOK11:05
Edvin ForsbergOK Ravinen11:07
Joakim GustafssonFinspångs SOK11:09

D21 Kort

5 220 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK11:23
Nayara GillsparrOK Österåker11:25
Malin AxFinspångs SOK11:27
Anna GranathTjällmo-Godegårds OK11:29
Marika ArvidssonVäxjö OK11:31
Sara NylénBromma-Vällingby SOK11:33
Audrey FoleySigtuna OK11:35

H21 Kort

7 700 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel MurrayIFK Lidingö SOK11:04

D20

5 380 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK10:37
Ella OlssonGrycksbo IF OK10:55
Ella BroquistIFK Lidingö SOK10:57
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb10:59

H20

7 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas WernerIFK Lidingö SOK11:37
Christian LindhSundbybergs IK11:39
Felix Lindell ÖhmanOK Måsen11:41

D18

5 220 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sanna HedbergOK Södertörn10:46
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK10:48
Lovisa HambäckLånghundra IF10:50
Alicia SchandlOK Södertörn10:52
Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK10:54
Nina PerssonHaninge SOK10:56
Annick MeisterOK Södertörn10:58
Sofia EdvardssonJärfälla OK11:00
Tilda MårtenssonOK Ravinen11:02
Lovisa WigertzLånghundra IF11:04
Amelie RajanIFK Lidingö SOK11:06
Katarina NorrbyOK Södertörn11:08
Ida HofstedtTäby OK11:10

H18

6 800 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John WolgastSnättringe SK11:18
Edvin HellstenNyköpings OK11:20
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK11:22
Wilhelm BergmanTullinge SK11:24
Filip StorellHaninge SOK11:26
Joel Aristondo MagnussonOK Tor11:28
Jakob Gadefors-NauHaninge SOK11:30
Albin FalkNyköpings OK11:32
Oskar SundblomRånäs OK11:34
Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK11:36
Erik BovalliusJärfälla OK11:38
Pontus AxellIFK Enskede11:40
Ceasar TengbrandArboga OK11:42
Isak GeliusSnättringe SK11:44
Viktor SoneAttunda OK11:46
Hampus HatlenSnättringe SK11:48
Alvar MelinHaninge SOK11:50
Manne HammarbergJärfälla OK11:52

D16

4 690 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tove SjöbergTullinge SK10:51
Alicia BjörnbergSöders-Tyresö10:53
Ellen ThorsénSurahammars SOK10:55
Cecilia HectorSnättringe SK10:57
Åsa SundströmJärla Orientering10:59
Rebecka HaslerSurahammars SOK11:01
Tindra JonssonSkarpnäcks OL11:03
Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK11:05
Alice RökenTäby OK11:07
Elin WolgastSnättringe SK11:09
Miia RollerJärfälla OK11:11

H16

5 380 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ivar GentzJärla Orientering11:05
Hugo BacklundTullinge SK11:07
Marcus EkmanTäby OK11:09
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK11:11
Ludvig HaslerSurahammars SOK11:13
Olle KallurOK Ravinen11:15
Carl SandqvistVästerås SOK11:17
Jacob HenrikssonRånäs OK11:19
Elis WiklundVästerås SOK11:21
Anton MörkforsJärfälla OK11:23
Henrik LundforsIFK Enskede11:25
Vidar NettelmarkSurahammars SOK11:27
Filip DryseliusSkarpnäcks OL11:29
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK11:31
Björn RennerOK Södertörn11:33
Sixten SlagbrandVästerås SOK11:35
Arvid JonforsenSurahammars SOK11:37
Elis IversAttunda OK11:39
Filip LindqvistTäby OK11:41
Mathias DryseliusSkarpnäcks OL11:43
Lukas WallhedJärla Orientering11:45
Melker PalmJärfälla OK11:47
Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK11:49

D14

3 650 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping10:49
Wilma MårtenssonOK Ravinen10:51
Emelie HolmströmTäby OK10:53
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:55
Alice HedinIFK Lidingö SOK10:57
Tuva HolmströmOK Ravinen10:59
Ella LindqvistTäby OK11:01
Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen11:03
Nova SahlénVästerås SOK11:05

H14

3 650 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noah MehreteabJärfälla OK10:25
Adrian WernerIFK Lidingö SOK10:27
Arvid MyrbergerTullinge SK10:29
Oliver LiwångIFK Lidingö SOK10:31
Linus NileviHaninge SOK10:33
Ludvig NordSnättringe SK10:35
Simon SegermanIF Thor10:37
Nils SamrudIFK Lidingö SOK10:39
Axel TrofastTullinge SK10:41
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:43
Erik PalmVästerås SOK10:45

D12

2 950 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fanny BergmanTullinge SK10:01
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK10:03
Ida RökenTäby OK10:05
Viola HolmströmOK Ravinen10:07
Julia PetterssonJärfälla OK10:09
Frida DäckforsTullinge SK10:11
Frida HerbstVästerås SOK10:13
Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb10:15
Sara LiwångIFK Lidingö SOK10:17
Amanda MörkforsJärfälla OK10:19
Linnea SandTullinge SK10:21

H12

2 950 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilmer HagrotTäby OK10:49
Edvin WallnerAttunda OK10:51
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:53
Valdemar HamiltonNyköpings OK10:55
Åke EngmanIFK Lidingö SOK10:57
Albin MyringerBromma-Vällingby SOK10:59
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby11:01
Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOK11:03
Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK11:05
Botvid SimonssonSundbybergs IK11:07
Kevin KarlssonSkarpnäcks OL11:09
Max BoströmJärfälla OK11:11

D10

2 650 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cloe MatthewsTullinge SK10:41
Julia HolmströmTäby OK10:43
Ida PetterssonJärfälla OK10:45
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:47
Sigrid MyringerBromma-Vällingby SOK10:49
Ingrid SamrudIFK Lidingö SOK10:51

H10

2 650 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilmer ThedvallTrosabygdens OK10:23
Joel ÅhgrenTullinge SK10:25
Henry DecknerSkarpnäcks OL10:27
Felix HerbstVästerås SOK10:29
Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:31
Eskil MyrbergerTullinge SK10:33
Alfred WesselLänna IF10:35
Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede10:37
Max LindqvistTäby OK10:39

D35

5 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cristina HedlundVandrarringen11:21
Emeli GrafströmAttunda OK11:23

H35

8 140 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus HolmqvistOK Österåker10:57
Joachim WansölinOK Ravinen10:59
Mattias HenrikssonCentrum OK11:01
Torbjörn GillsparrOK Österåker11:03

D40

5 220 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika BengtssonSöders-Tyresö11:12
Anna HolmströmTäby OK11:14
Jenny KjellbergSödertälje-Nykvarn OF11:16
Daniela RennerOK Södertörn11:18
Jenny WallnerAttunda OK11:20

H40

7 480 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ove OksvoldCentrum OK10:29
Per GöthssonTäby OK10:31
Björn WinnerstamEskilstuna OL10:33
Emil AnderssonLänna IF10:35
Jan StridhSkogsluffarnas OK10:37
Olle TyrlandCentrum OK10:39
Henrik SundblomRånäs OK10:41
Niclas PeterssonCentrum OK10:43
Petter SkantzeIFK Lidingö SOK10:45
Samuel SvenssonCentrum OK10:47
Hans LiwångIFK Lidingö SOK10:49

D45

4 690 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nina IversAttunda OK11:16
Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK11:18
Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping11:20
Camilla GöstasSöders-Tyresö11:22
Ulrika ForsbergOK Ravinen11:24
Kristina AnderssonOK Södertörn11:26
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK11:28
Anna StrandAttunda OK11:30
Kristina AnelandOK Ravinen11:32
Charlotte FlansbjerOK Djerf11:34
Klara HåstadBromma-Vällingby SOK11:36
Maria EdvardssonJärfälla OK11:38
Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK11:40
Anna WolgastSnättringe SK11:42
Ann RollerJärfälla OK11:44
Anna SchandlOK Södertörn11:46
Pernilla SahlénVästerås SOK11:48
Hanna WigforssArboga OK11:50

H45

6 800 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel WallnerAttunda OK10:00
Henrik MorastHaninge SOK10:02
Nick BarrableOK Ravinen10:04
Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb10:06
Bo SegermanIF Thor10:08
Tomas JonssonJärfälla OK10:10
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:12
Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK10:14
Per EdvallSkarpnäcks OL10:16
Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK10:18
Niklas HallHaninge SOK10:20
Henrik NordSnättringe SK10:22
Erik MöllerOK Södertörn10:24
Robert MikkelsenVandrarringen10:26
John SolbreckLånghundra IF10:28
Fredrik JonssonAttunda OK10:30
Nils EdvardssonJärfälla OK10:32
Eric JaremalmTäby OK10:34
Fredrik TarbergBromma-Vällingby SOK10:36
Lars SegermanSkarpnäcks OL10:38
Johan LindqvistTäby OK10:40
Tomas HenrikssonAttunda OK10:42
Henrik SjögrenHaninge SOK10:44
Jonas HolmgrenGustavsbergs OK10:46
Tomas EklundSkogsluffarnas OK10:48
Casper GidingKamrat och IF KIF10:50
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby10:52

D50

4 240 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sussie TistadIFK Lidingö SOK10:57
Malin KvarnefalkJärfälla OK10:59
Cina BroquistIFK Lidingö SOK11:01
Madeleine LimparAttunda OK11:03
Charlotta GibergHellas Orientering11:05
Annica JanssonIFK Lidingö SOK11:07
Anna SundbergOK Södertörn11:09
Annette WigertzLånghundra IF11:11
Andrea SilierJärfälla OK11:13
Mia HillerhagIFK Lidingö SOK11:15
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK11:17
Monica HatlenSnättringe SK11:19
Sara HektorJärla Orientering11:21
Ann JärplingOK Klemmingen11:23
Christina PernebyIFK Lidingö SOK11:25
Johanna WachtmeisterBromma-Vällingby SOK11:27
Anna PernebyTullinge SK11:29
Åsa NylénBromma-Vällingby SOK11:31
Teija LeppinenIFK Lidingö SOK11:33
Cecilia WestströmSundbybergs IK11:35
Ammie BerglundIF Thor11:37
Lena MolinBoxholm-Mjölby OL11:39
Nina KarlssonIFK Lidingö SOK11:41
Susanne BovalliusJärfälla OK11:43
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL11:45
Eva GustavssonHellas Orientering11:47
Susanne CurmanIFK Lidingö SOK11:49

H50

5 900 m, 55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders ThuresonHellas Orientering10:00
Asbjörn GrøvlenJärfälla OK10:02
Conny ForsbergLånghundra IF10:04
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK10:06
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK10:08
Nils LiliedahlEnebybergs IF10:10
Esa MyllyvainioVallentuna-Össeby OL10:12
Joakim PerssonHaninge SOK10:14
Per DambergIFK Lidingö SOK10:16
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:18
Ola BovalliusJärfälla OK10:20
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:22
Eric HuijsersHammarby IF OF10:24
Lars Håkan SandvikAttunda OK10:26
Tomas JonssonVandrarringen10:28
Tomas MattssonOK Södertörn10:30
Ian HamiltonNyköpings OK10:32
Christophe HerlyOK Södertörn10:34
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK10:36
Göran JonssonSundbybergs IK10:38
Tomas KarlssonKexholms SK10:40
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL10:42
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK10:44
Håkan BerglundIF Thor10:46
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL10:48
Fredrik MorastHaninge SOK10:50
Anders BrinkmanVandrarringen10:52
Peter JakobssonOK Södertörn10:54
Magnus ElwinIFK Enskede10:56
Kjell ObergerIFK Lidingö SOK10:58
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK11:00
Arne JanssonOK Klemmingen11:02
Mats AronssonBromma-Vällingby SOK11:04
Johan JakobssonLånghundra IF11:06
Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK11:08
Robert PalmVästerås SOK11:10
Jesper LagerbergOK Södertörn11:12
Magnus RajanIFK Lidingö SOK11:14
Juha LoenbergSkarpnäcks OL11:16
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK11:18
Eric RollerJärfälla OK11:20
Thomas LundbergMälarö SOK11:22
Mattias SkepplingOK Södertörn11:24
Lennart SwahnSundbybergs IK11:26
Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK11:28
Björn KarlssonKexholms SK11:30
Peter LandénGustavsbergs OK11:32
Michael BroquistIFK Lidingö SOK11:34
Per MårtenssonOK Ravinen11:36
Nils EklöwOK Södertörn11:38
Jörgen StegardSkarpnäcks OL11:40
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK11:42
Ulrik IversAttunda OK11:44
Mats DunkarsBromma-Vällingby SOK11:46
Donald StaudteJärla Orientering11:48

D55

4 240 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid KensbyOK Tyr10:48
Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:50
Lisel ArvidssonVäxjö OK10:52
Kristina BergstrandSöders-Tyresö10:54
Ulla MolinAttunda OK10:56
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:58
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK11:00
Hillevi ErikssonOK Linné11:02
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:04
Åsa LindhSundbybergs IK11:06
Elisabeth HectorSnättringe SK11:08
Kristina JohanssonKalmar OK11:10
Tone HollowellOK Tyr11:12
Annika LundströmVäsby OK11:14
Marie MalmborgSöders-Tyresö11:16

H55

5 660 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter HambäckLånghundra IF10:00
Piero SannicolòTullinge SK10:04
Anders WinaldHellas Orientering10:06
Jörgen HectorSnättringe SK10:08
Ari PaganusAngelniemen Ankkuri10:10
Klaus KrischanEnnstal10:12
Jan NettelbjerJärfälla OK10:14
Per-Anders LindgrenCentrum OK10:16
Bo LauriSnättringe SK10:18
Carl-Johan ThorellOK Ravinen10:20
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:22
Staffan ZillingOK Södertörn10:24
Anders S NybergSäterbygdens OK10:26
Hans OlsénSundbybergs IK10:28
Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:30
Frank SteinerJärfälla OK10:32
Patric MolinBoxholm-Mjölby OL10:34
Johan PalmgrenTäby OK10:36
Jan DahlinHellas Orientering10:38
Mats LundinLånghundra IF10:40
Janne NilssonCentrum OK10:42
Björn SalomonssonSnättringe SK10:44
Lars GerhardssonAttunda OK10:46
Karri LindellOK Måsen10:48
Mats KensbyOK Tyr10:50
Per BacklundOK Södertörn10:52
Jan DahlbergHaninge SOK10:54
Ronny NordgrenSundbybergs IK10:56
Leif MörkforsJärfälla OK10:58
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK11:00
Patrik AhlgrenTäby OK11:02
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:04
Peter NyströmNAIS Orienteringsklubb11:06
Sven EdvardssonSundbybergs IK11:08
Sven WigertzLånghundra IF11:10
Stefan LundOK Linné11:12
Lars ÖhrmanStockholms OK11:14
Claes RennerOK Södertörn11:16
Jan LindhSundbybergs IK11:18

D60

3 630 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena RunessonOK Vivill10:10
Lotta ValentinGustavsbergs OK10:15
Carina DoyleSundbybergs IK11:28
EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF11:32
Gunilla KreissJärla Orientering11:34
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby11:36
Christina NordströmBodens Bandyklubb OS11:38
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby11:40
Karin GillbergCentrum OK11:42
Anita KarlssonOK Södertörn11:46
Helena BachmanTäby OK11:48

H60

5 220 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Dan SjöholmHalmstad OK10:00
Henrik BodingIFK Lidingö SOK10:02
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK10:04
Lars HagrotTäby OK10:06
Jan-Olof BäckOK Djerf10:08
Peter LundbergJärfälla OK10:10
Lars AnderssonOK Södertörn10:12
Reinhold LenneboIF Thor10:14
Lars LandströmLånghundra IF10:16
Tapani MattusIFK Lidingö SOK10:18
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK10:20
Ove ErikssonNyköpings OK10:22
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:24
Harald BauerIFK Lidingö SOK10:26
Gunnar LangsSkarpnäcks OL10:28
Sven-Anders OlssonAttunda OK10:30
Björn RegerSöders-Tyresö10:32
Sten-Olof MatssonLeksands OK10:34
Hans TarandiIFK Lidingö SOK10:36
Roland JanssonOK Linné10:38
Björn-Ove PetterssonAttunda OK10:40
Johan BerglundSävedalens AIK10:42
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:44
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK10:46

D65

3 630 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:54
Ingrid GraneliHaninge SOK10:56
Helena HemströmGävle OK10:58
Ing-Marie BackEksjö SOK11:00
Margareta HallménAttunda OK11:02
Anneli LindqvistGustavsbergs OK11:04
Inger OnsbringEskilstuna OL11:06
Susanne BerglundSävedalens AIK11:08
Barbro ÖstlundOK Roxen11:10
Margareta AnderssonHellas Orientering11:12
Helena KorhonenHaninge SOK11:14

H65

4 690 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per ÖhlundGustavsbergs OK10:00
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:02
Eidar LindgrenOK Ravinen10:04
Kjell JanssonLånghundra IF10:06
Mats HemströmGävle OK10:08
Matts BjörkeSöders-Tyresö10:10
Anders SohlbergOK Södertörn10:12
Kurt ErikssonVandrarringen10:14
Arne BackEksjö SOK10:16
Matz LarssonGustavsbergs OK10:18
Sten ÅhlinOK Måsen10:20
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF10:22
Sven HedmanAttunda OK10:24
Anders GunnarssonSurahammars SOK10:26
Bengt ÖstlundOK Roxen10:28
Lars MongårdSkogsluffarnas OK10:30
Jan LindgrenOK Södertörn10:32
Reijo KorhonenHaninge SOK10:34
Lars BoudrieVäsby OK10:36
Stig AnderssonOK Linné10:38
Thomas WesterGustavsbergs OK10:40
Anders HallménAttunda OK10:42
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn10:44
Tommy HöglundLånghundra IF10:46
Per Ove WallénTäby OK10:48
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL10:50
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:52
Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna10:54
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF10:56

D70

3 100 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel BalckIFK Lidingö SOK10:01
Margareta LarssonOK Njudung10:03
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:05
Maria EhnTullinge SK10:07
Ina WidegrenSkogsluffarnas OK10:09
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK10:11
Marianne SellgrenSigtuna OK10:13
Carin RunqvistJärfälla OK10:15
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL10:17
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:19

H70

4 240 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö10:01
Tommy WåhlinVästerås SOK10:03
John ÖstlundSundbybergs IK10:05
Göran LarboAttunda OK10:07
Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:09
Anders SellgrenSigtuna OK10:11
Lars GrankvistTäby OK10:13
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF10:15
Christer SandhOK Roxen10:17
Rolf KarlssonOK Hällen10:19
Torsten PetterssonLånghundra IF10:21
Torbjörn HellquistTullinge SK10:23
Anders WetterlingJärla Orientering10:25
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK10:27
Paul NorénOK Södertörn10:29
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK10:31
Leif CarlssonSkarpnäcks OL10:33
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:35
Göran FriskAttunda OK10:37
Bo WinanderJärfälla OK10:39
Willy LjungdellTäby OK10:41
Tomas ÅhgrenLånghundra IF10:43
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL10:45
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:47
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:49
Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK10:51
Kenneth JohanssonEskilstuna OL10:53

D75

3 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro CedérusSnättringe SK10:22

H75

3 630 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sören JohanssonSala OK10:22
Rolf LöfqvistSöders-Tyresö10:24
Leif StrandbergGustavsbergs OK10:26
Bo SundénKarlsbyhedens OK10:28
Börje LenasSkogsluffarnas OK10:30
Torbjörn TirénHellas Orientering10:32
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL10:34
Henrik BergmanOK Linné10:36
Ronny HedlundOK Södertörn10:38
Staffan ElmhagenSöders-Tyresö10:40
Bengt ErikssonVäsby OK10:42
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF10:44
Lars NordinSolna OK10:46
Jan LarssonTullinge SK10:48

D80

1 990 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:15
Gunnel JunegardOK Södertörn10:17
Britt ErikssonHammarby IF OF10:19

H80

3 100 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Erik LindellVäsby OK10:25
Bo LöwegrenVästerås SOK10:27
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:29
Hugo IsgrenIFK Enskede10:31
Gösta GutelandSnättringe SK10:33
Roland LöwgrenSpårvägens OK10:35
Jan-Olof MalmSigtuna OK10:37
Lars CedérusSnättringe SK10:39
Stig LindskogVisborgs OK10:41
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:43
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:45
Lars LöthmanJärfälla OK10:47
Lars PerssonVäsby OK10:49
Rune CarlssonSundbybergs IK10:51
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:53

U1

2 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:06:15
Nora DecknerSkarpnäcks OL10:07:37
Oliver JohanssonNyköpings OK10:17:06
Viktor HolmströmTäby OK11:05:02

U2

2 650 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda PousetteTullinge SK10:33:49
Nora StällbergTullinge SK11:20:49

Öppen motion 1

2 650 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilmar HedinIFK Enskede10:07:14
Sonja PernebyTullinge SK10:23:35
Alma WesselLänna IF10:28:57
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL10:29:32
Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby10:56:09
Olle JonasSkarpnäcks OL11:20:10
Samuel JonasSkarpnäcks OL11:20:15
Albin HessleTullinge SK11:23:26
Lars  BolinKlubblös11:44:19

Öppen motion 3

2 950 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan BurellOK Enen09:54:03
Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL10:02:54
Ida AnderssonTullinge SK10:04:24
Gustav LübckeOK Ravinen10:10:38
Sanna RinnbäckOK Ravinen10:11:44
Tuula ÅhlinOK Måsen10:14:19
Kristina SchüllerqvistOK Södertörn10:17:29
Adam EdströmOK Södertörn10:17:31
Anette  Wärnmark-CarrOK Södertörn10:18:13
Göran HillgrenOK Södertörn10:18:30
Fredrik AnderssonOK Södertörn10:18:35
Yvonne EckertIK Hakarpspojkarna10:44:10
Per ArnessonSkarpnäcks OL10:45:20
Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK10:46:55
Martin KvarnefalkJärfälla OK10:59:44
Madeline FrödinIFK Enskede11:00:41
Ulrika AxellIFK Enskede11:23:42
John DryseliusSkarpnäcks OL11:26:53
Carolie ThurgrenKlubblös11:55:25

Öppen motion 5

3 650 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas SkervingKlubblös10:01:27
Claes EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK10:03:08
Annica LübckeOK Ravinen10:11:41
Lina DahlbergHaninge SOK10:23:28
Johan ForsgrenKlubblös10:24:38
Erika HörnfeldtCentrum OK10:25:48
Ida WesselLänna IF10:28:53
Helene SwartzIFK Lidingö SOK10:29:08
Kalle BlomIFK Enskede10:36:15
Kristin KarlssonCentrum OK10:43:51
Caroline LiwångIFK Lidingö SOK10:49:22
Andreas JanssonKalmar OK10:56:02
Tommy AnderssonSöders-Tyresö10:56:20
Annika SandqvistOK Klemmingen11:00:29
Håkan FalkOK Ravinen11:04:18
Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK11:24:47
Tobias LundbergIFK Enskede11:44:16
Andreas NylundKlubblös

Öppen motion 7

3 510 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter KhullinLedsjöfors SK10:01:07
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:06:36
Kjell NilssonOK Klemmingen10:11:07
Andrea BalakovaNyköpings OK10:17:26
Louise-Marie NilssonOK Klemmingen10:19:02
Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:19:43
Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK10:19:46
Annica HedbergOK Södertörn10:26:40
Felix PerssonHaninge SOK10:26:59
Per LjungCentrum OK10:27:57
Albert NordSnättringe SK10:28:18
Madeleine CasselIFK Lidingö SOK10:28:22
Ingemar CarlssonLunds OK10:31:30
Stefan G LarssonOK Njudung10:35:46
Anna TuressonBromma-Vällingby SOK10:36:02
Oskar KarlinCentrum OK10:43:53
viktor EckertKlubblös10:44:13
David BerglundIF Thor10:46:25
Anders LarssonSkarpnäcks OL10:49:01
Anders HolmqvistSnättringe SK10:49:54
Ylva FornanderCentrum OK10:53:48
Jan FrödinIFK Enskede11:00:32
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby11:01:30
Karin HofstedtTäby OK11:01:35
Rasmus BerglundKlubblös11:01:57
Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK11:07:00
Thomas HollowellOK Tyr11:09:53
Ture JohanssonSkogsluffarnas OK11:12:45
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK11:16:41
Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn11:17:02
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK11:30:27
Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro11:31:39
Johan HerbstVästerås SOK11:32:45
Johan AnemyrNässjö OK11:33:20
Fredrik HedinIFK Enskede

Öppen motion 8

4 780 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Börje PerssonOK Ravinen09:56:40
Malin AnnegårdCentrum OK10:02:04
Hanna BrusSnättringe SK10:02:36
Ove RinnbäckOK Ravinen10:11:09
Karin SteneboAttunda OK10:25:15
Gro DahlbomCentrum OK10:27:23
Einar BodströmKamrat och IF KIF10:31:38
Amit PaulKamrat och IF KIF10:32:08
Karin TidevallSkogsluffarnas OK10:32:49
Jonas HalaiKamrat och IF KIF10:35:55
Ludde BlomIFK Enskede10:36:11
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:37:39
Lotta TapperIFK Lidingö SOK10:37:54
Marcus ArnoldssonVästerås SOK10:38:13
Lena ÖhmanCentrum OK10:39:52
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK10:41:39
Lina MatthewsTullinge SK10:43:55
Tina JunegardTullinge SK10:43:57
Ellinor langeTumba-Mälarhöjden OK10:52:51
Urban StåhlSundbybergs IK10:52:55
Björn BorgmanKlubblös10:53:30
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL11:19:23
Helen MagnussonOK Tor11:26:37
Michael WennblomHagaby GoIF Örebro11:31:34
Fredrik PerssonOckelbo OK11:32:34
Roja KirkebyKlubblös11:41:29
Evelina EricssonSöders-Tyresö11:44:04
Jonny BobergBromma-Vällingby SOK
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad

Öppen motion 9

8 140 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus HagfjärdSöders-Tyresö10:08:41
Timmy StålnackeKlubblös10:14:31
Eric HanssonIK Hakarpspojkarna10:17:00
Claes AnderssonKlubblös10:19:06
Anton HanssonIK Hakarpspojkarna10:20:53
Simon MartinssonOK Klemmingen10:21:42
Niklas WansölinOK Ravinen10:35:12
Jonas LindholmCentrum OK11:03:49
Andreas PetterssonAttunda OK11:14:24
Magnus JohanssonNyköpings OK11:19:09
Gustaf EricsonJärla Orientering11:35:42
Martin LarboIFK Lidingö SOK11:43:47

Annonser