Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MTBO DM Småland

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO DM Småland
Arrangörsorganisation: Nybro OK
Datum: lördag 3 november 2018

Ankarsrums OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
15263771Kjell JohanssonH60 (13)9 050 m11:04
5326777Margareta SvenssonD60 (3)4 910 m11:32
426780Anders SvenssonH70 (4)7 280 m11:48

Annebergs GIF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8448629Stefan ArbinH60 (13)9 050 m11:22
52448640Gunvor ArbinD60 (3)4 910 m11:36

Björkfors GOIF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1022060726Bengt-Ove BlomkvistH60 (13)9 050 m11:01
70451488Åsa BlomkvistD21 (3)11 030 m11:06

Ej klubbansluten

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
107441016Anders AdolfssonÖppen motion 5 (12)7 280 m11:30:50
113441014Ebba MyrefeltÖppen motion 5 (12)7 280 m11:35:02
114895291Edvin MyrefeltÖppen motion 5 (12)7 280 m11:35:58

Eksjö SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
591240461Monica KollbergD50 (7)7 280 m11:11
42439441Lasse JanssonH40 (13)11 030 m11:38
268652935Stefan KollbergH50 (13)9 590 m11:54

Emmaboda Verda OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
659750225Kajsa NiemiD40 (6)9 050 m12:04

FK Finn

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
49451930Anton KarlssonH14 (1)4 910 m11:09
103343186Anneli KarlssonÖppen motion 2 (5)4 910 m11:17:18
209102157Håkan KarlssonH50 (13)9 590 m11:18

FK Göingarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
408101115Mikael PerssonH40 (13)11 030 m11:47

Hultsfreds OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
928242Åke ArvidssonH60 (13)9 050 m11:13

IF Hallby SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1012094Leif AhlstrandH60 (13)9 050 m11:25
488200303Emil GranathH16 (2)9 050 m11:44
178170567Johan GranathH50 (13)9 590 m11:46

IK Hakarpspojkarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7350750Stefan HåmåsH60 (13)9 050 m11:07

IK Vista

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
229051163Håkan SvenssonH50 (13)9 590 m11:38
218657151Mikael GustafssonH50 (13)9 590 m12:02

Kalmar OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1042119383Anna GustavssonÖppen motion 2 (5)4 910 m11:07:51
10618590Ulf LundbergÖppen motion 5 (12)7 280 m11:08:24
109600524Ove LernåÖppen motion 5 (12)7 280 m11:09:22
128003838Sonny MyrefeltH60 (13)9 050 m11:10
108560531Bo SalomonssenÖppen motion 5 (12)7 280 m11:11:00
722104231Linn BjörneldD14 (3)4 910 m11:51

Karlskrona SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
831010481Peter AllwoodÖppen motion 5 (12)7 280 m11:04:50
857502040Stefan CaleklintÖppen motion 5 (12)7 280 m11:05:14
6318509Kristina BerlinD40 (6)9 050 m11:52

NAIS Orienteringsklubb

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2328798Thomas PeterssonH50 (13)9 590 m11:42

Nybro OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
111895300Alvin JakobssonH10 (2)4 620 m11:14
43872919Oskar Stensson-bohmanH21 (4)12 980 m11:16
11029294Emilia JakobssonD12 (2)4 620 m11:19
6729350Lena JakobssonD40 (6)9 050 m11:56

OK Njudung

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
68023045Jan-Ola KarlssonH60 (13)9 050 m11:16

OK Norrvirdarna

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
798646071Åsa AhlÖppen motion 2 (5)4 910 m11:02:05
801110602Erik AhlÖppen motion 2 (5)4 910 m11:02:06
507071605FRANS SummersonH12 (1)4 620 m11:14
389710424Darren SummersonH40 (13)11 030 m11:23
771081214Frida AhlD10 (2)4 620 m11:29
76244725Stina SummersonD10 (2)4 620 m11:33
399997799Anders AhlH40 (13)11 030 m11:50

OK Orion

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
517080122Erik LeopoldH10 (2)4 620 m11:20
757070108Selma LeopoldD12 (2)4 620 m11:24
419771005Anders LeopoldH40 (13)11 030 m11:32
30690423Henrik BerlinH40 (13)11 030 m11:56
279681010Johan JacobssonH50 (13)9 590 m11:58

OK Reftele

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
567630610Katarina Westin-KarlssonD50 (7)7 280 m11:23

OK Skogsfalken

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
60231204Cecilia LingerudD50 (7)7 280 m11:15
249641230Lars PerssonH50 (13)9 590 m11:22
57641022Christina SmedbergD50 (7)7 280 m11:27
25670140Joakim SorinderH50 (13)9 590 m11:34
6210782Cecilia RönnfjärdD40 (6)9 050 m11:48
188000042Fredrik SmedbergH50 (13)9 590 m12:06

OK Stigen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
215515Bo JohanssonH70 (4)7 280 m12:00

OK Älme

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
347202774Johan AxelssonH40 (13)11 030 m11:53

Ronneby OK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
449812310Alexander GraadH21 (4)12 980 m11:04
719020829Hanna RingD16 (1)7 280 m11:05
782048792Nina RingÖppen motion 2 (5)4 910 m11:21:49
35730619Torgny LindströmH40 (13)11 030 m11:29
299850917Lars ThorénH50 (13)9 590 m11:30
31710299Magnus GraadH40 (13)11 030 m11:35
747502082Embla ThorénD14 (3)4 910 m11:55
64770601Sarah LindströmD40 (6)9 050 m12:08
10541978Matilda GraadÖppen motion 5 (12)7 280 m

Skillingaryds FK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
528267Göran SvenssonH60 (13)9 050 m11:28

SOK Aneby

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
68621743Johanna JonssonD21 (3)11 030 m11:14
557661106Karin FreylandD50 (7)7 280 m11:19

SOK Viljan

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3329322Våge RindstigH40 (13)11 030 m11:20
61960005Åsa BergforsD50 (7)7 280 m11:31
471906003Johan HanssonH16 (2)9 050 m11:40
36559911Tord HultbergH40 (13)11 030 m11:44
73451078Emma RindstigD14 (3)4 910 m11:47
6629323Maria RindstigD40 (6)9 050 m12:00

Tenhults SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3218674Johan HåmåsH40 (13)11 030 m11:26

Torsås OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
819640210Jens WestlundÖppen motion 5 (12)7 280 m11:22:39

Vimmerby OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
459890408Albin CarlssonH21 (4)12 980 m11:08

Värend GN OL

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
849620709Göran PerssonÖppen motion 5 (12)7 280 m11:12:19
377202822Mikael JohanssonH40 (13)11 030 m11:41
310320Lars-Åke SjökvistH70 (4)7 280 m11:56

Västerviks OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
14560611Thomas AlmqvistH60 (13)9 050 m11:34
58610419Lotta Lidman AlmqvistD50 (7)7 280 m11:35

Växjö OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
827850715Marie KarlssonÖppen motion 5 (12)7 280 m11:03:37
69794342Helena LindénD21 (3)11 030 m11:10
46760125Daniel EvaldssonH21 (4)12 980 m11:12
19620104John E ErikssonH50 (13)9 590 m11:26
13330992Lars-gunnar SkoogH60 (13)9 050 m11:31
54203960Görel SkoogD60 (3)4 910 m11:40

Ystads OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
19470110Jan PerssonH70 (4)7 280 m11:52

Ålems OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
11441034Stefan OlssonH60 (13)9 050 m11:19
16408157Peter JoelssonH60 (13)9 050 m11:37
2816968Ulf RindstigH50 (13)9 590 m11:50

Annonser