Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hammarbysprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hammarbysprinten
Arrangörsorganisation: Storviks IF
Datum: torsdag 16 maj 2019

D21

2 980 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Linnéa WinterrosOK Hammaren18:49
52Signe NilssonNyköpings OK18:51
53Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna18:53
54Sara HägglundOK Hammaren18:55
55Maja MörthStora Tuna OK18:57
56Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre18:59
57Sofia HägglundOK Hammaren19:01
58Linnea PerssonValbo AIF19:03
59Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna19:05
60My BlixtAvesta OK19:07

H21

3 420 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Thomas ÅbergGävle OK18:34
2Karl GranathOK Kåre18:36
3Jakob SjöbergGävle OK18:38
4Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna18:40
5Johan BlixtAvesta OK18:42
6John GranathOK Kåre18:44
7Lasse JanssonGävle OK18:46
8Torbjörn BlomValbo AIF18:48
9Richard HejdenbergGävle OK18:50
10Joel Börjesson ErikssonStorviks IF18:52
11Felix SilverGävle OK18:54
12Noa StenälvValbo AIF18:56
13Jonatan SöderbergGävle OK18:58
14Henrik PetrisiVästerbergslagens OL19:00

D16

2 450 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma IvarssonOK Hammaren18:37
Frida JonssonValbo AIF18:39
Tilde BlixtAvesta OK18:43
Elise EdlerOK Hammaren18:45
Elin BryggarKorsnäs IF OK18:49
Liv NorbergAvesta OK18:51
Tyra ForsbergValbo AIF18:53
Agnes WallinKorsnäs IF OK18:55
Julia NäslundOK Hammaren18:59
Sara ÅbomGävle OK19:01

H16

2 380 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fabian SundOK Hammaren18:47
Rasmus SöderbergGävle OK18:51
Loke HolmgrenOK Hammaren18:53
Joar MorénGävle OK18:55
Viktor KarlssonStorviks IF18:59
Joel OwénValbo AIF19:01
Lucas WannerAvesta OK19:03
Oskar EureniusOK Hammaren19:07

D14

2 290 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
762Alma NordkvistStorviks IF18:32
764Linnéa WestlinValbo AIF18:36
765Ebba FlodmanOK Hammaren18:38

H14

2 450 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
781Vigor KjellmanStorviks IF18:40
782Alfred JeppssonOK Hammaren18:42
783Max AlfredssonGävle OK18:44
785Melker SundOK Hammaren18:48
786Anton EngstrandStorviks IF18:50
787Isak BjörkOK Hammaren18:52
789Lucas SöderbergGävle OK18:56
791Oskar BjörkOK Hammaren19:00
792Axel HejdenbergGävle OK19:02
793Petter GranathOK Kåre19:04
794Samuel AspforsOK Hammaren19:06

D12

1 510 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siri HejdenbergGävle OK18:30
Selma PartanenOK Hammaren18:32
Tilde VikblomOK Hammaren18:36
Nova HelmOK Hammaren18:40
Nilla EnquistOK Hammaren18:44
Maja OwénValbo AIF18:46
Lisa LaineOK Hammaren18:48
Jennifer LöfgrenOckelbo OK18:50
Vera JeppssonOK Hammaren18:52
Svea ForsslundGävle OK18:54
Alicia IvarssonOK Hammaren18:56

H12

1 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Morgan AlfredssonGävle OK18:53
Oskar WennbergStorviks IF18:55
Gustav MattssonValbo AIF18:59
Arvid KjellmanStorviks IF19:03
Adam EngstrandStorviks IF19:07

D10

1 190 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Iris WikströmOK Hammaren18:30
Ellie SöderbergGävle OK18:32
Meja VikblomOK Hammaren18:34
Alma WestlinValbo AIF18:38

H10

1 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon AlplingValbo AIF18:42
Melker KjellmanStorviks IF18:46
Love ForsslundGävle OK18:50

D40

2 380 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna BerggrenGävle OK18:37
Ingela ErikssonGävle OK18:39
Ulrika SilverGävle OK18:41
Karin JohanssonOK Hammaren18:43
Maria NorinGävle OK18:45

H40

2 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders AlplingValbo AIF18:33
Mattias EklundOckelbo OK18:35
Patrik EureniusOK Hammaren18:37
Martin ForsslundGävle OK18:39

D50

2 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mia GustafssonOK Kåre18:30
Anette EngströmValbo AIF18:32
Camilla NäslundOK Hammaren18:34
Anette SjöbergGävle OK18:36
Lena LarssonSala OK18:38

H50

2 380 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas NäslundOK Hammaren18:30
Mikael BacklundDalaportens OL18:32
Mikael IngelssonOckelbo OK18:34
Lars LindgrenOK Ödmården18:36
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK18:38
Johan AnderssonValbo AIF18:40
Patrik OttossonGävle OK18:42
Lars GustafssonOK Kåre18:44
Mats JönssonKorsnäs IF OK18:46
Johan EngesLeksands OK18:48

H60

2 290 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran HedmanValbo AIF18:48
Mats LundbergDalaportens OL18:50
Göran LarssonSala OK18:52
Ola HedinOK Hammaren18:54
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK18:56
Svante LindgrenKorsnäs IF OK18:58
Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF19:00
Thom SandvikAvesta OK19:02
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden19:04

D70

1 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena WahssAvesta OK18:35
Elke WilkeTierps SOK18:37

U1

1 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Troy DahlqvistStorviks IF18:31:16
Alma MattssonValbo AIF18:43:02
Simon BjörkOK Hammaren

U2

1 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alicia RinnströmOK Hammaren18:40:17
Isak ErikssonOK Hammaren18:47:52

Öppen 3

1 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika WinterrosOK Hammaren18:47:14

Öppen 5

2 450 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ove ÅbergStorviks IF18:30:07
Kent BjörnHofors OK18:30:15
Nils HeinoOK Hammaren18:30:51
Johan WallnerAvesta OK18:31:35
Lena MorénGävle OK18:32:01
Mats MattssonKungsgårdens SK18:32:42
Lars-Erik EnquistOK Hammaren18:38:37
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK18:42:00
Elisabeth AssarssonAvesta OK18:43:07
Robin WessmanOK Hammaren18:44:04
Camilla LöfgrenOckelbo OK18:50:00

Öppen 7

3 420 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik GranathSvärdsjö SOK18:30:06
Viktor StridÖsterfärnebo IF18:31:38
Christer BlomqvistRembo IK18:32:58
Lars KarlssonValbo AIF18:33:26
Gunilla BlomqvistRembo IK18:33:57
Peter ViréhnAvesta OK18:44:26
Tobias StenälvValbo AIF18:56:00

Annonser