Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Lunds OK Nattcup 2018 etapp 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Lunds OK Nattcup 2018 etapp 2
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: tisdag 13 november 2018

Dam Lång

9 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8468864Kristina SpångbergLunds OK18:03:47
620430Sara Snogerup LinseLunds OK18:26:26

Dam Mellan

7 040 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421160Anna BjärbyFrosta OK18:04:47
7830412Johanna Matsdotter AhlgrenLunds OK18:24:43
9165622Alva NystedtSkåneslättens OL18:25:31
7906300Annie LennartssonSkåneslättens OL18:26:35
9990619Anna LjungqvistLunds OK18:37:45
7030731Selma LarssonLunds OK18:44:10
1020510Elin HugossonLunds OK18:47:03
8006157Petra EklundLunds OK

Dam Kort

4 100 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8031002Moa WallenborgLunds OK18:10:02
245296Ida PetterssonLunds OK18:10:59
342460Jenny GustafssonLunds OK18:11:58
2104044Veronika NesverovaLunds OK18:13:26
2140372Linda HartmanKlubblös18:14:25
1025266Gudrun NilssonLunds OK18:18:16
7100300Anna BondesonLunds OK18:18:52
2135531Christine SvendsenLunds OK18:19:43
9512564Siri WahlströmMalmö OK18:40:11
1240373Kajsa BenattiSkåneslättens OL18:41:05
610330Ann-Kristin SjöströmLunds OK18:43:59

Dam Lätt

3 180 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104047Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK18:04:52
9920912Christina-A-M RönngrenLunds OK18:27:23
8071020My WallenborgLunds OK

Herr Lång

9 540 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970315Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken18:13:21
9860706Viktor HenmyrOK Vilse 8718:14:09
840417Jonas HjertFalköpings AIK OK18:19:21
615009Daniel NilssonSkåneslättens OL18:27:06
7710220Ola MarkholmSkåneslättens OL18:28:00
438134Johan JensenSkåneslättens OL18:29:02
9981030Adam SegerslättSkåneslättens OL18:31:11
528825Mikael KristenssonSkåneslättens OL18:33:28
886622Patrik LindebergSkåneslättens OL18:37:56
8060801Martin WendtLunds OK18:40:17
41574David LarssonLunds OK18:49:24
7204456Jens SörvikLunds OK18:53:10
8086061Erik SchultzLunds OK

Herr Mellan

7 040 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28778André BjärbyFrosta OK18:06:35
7030912Felix GustafssonLunds OK18:13:36
2060853Robert BertilssonLunds OK18:14:49
7207837Mats EriksonLunds OK18:15:53
760629Peter BengtslinLunds OK18:21:20
9921121Martin HeydenLunds OK18:23:29
1252660Sebastian GieseÖrkelljunga FK18:34:13
7771015Johan GustafsonLunds OK18:36:29
9101727Johan SanderSkåneslättens OL18:40:49
7700316Örjan LarssonLunds OK18:42:28
1233321Mattias KovacicFrosta OK18:45:27
9790527Henrik EklundLunds OK
8408408Hans PerssonAndrarums IF

Herr Kort

4 100 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204697Rune BergLunds OK18:04:10
7444066Stein ØstbyMalmö OK18:04:44
511010Håkan NilssonMalmö OK18:06:28
246064Per SvenningssonLunds OK18:06:31
439918Christer JönssonLunds OK18:07:54
941008Mats BredfeltLunds OK18:09:19
8001962Roland OffrellFrosta OK18:13:55
581124Nils-Erik BondessonFrosta OK18:15:17
27905Leif KarlssonFrosta OK18:17:06
1025267Bo Anders NilssonLunds OK18:20:37
671202Leif SandgrenFrosta OK18:21:45
700709Malte LennerstedtLunds OK18:22:36
2125947Oskar AronssonKlubblös18:27:21
9874998Jan WahlströmSnättringe SK18:40:12
2109187Per RydbergKlubblös18:42:40
422428Joel RydbergKlubblös18:44:25
690610Fredrik HugossonLunds OK18:50:50
451069Richard BengtssonLunds OK18:52:14
1896642John BerggrenLunds OK
2088955Gordon GustafsonLunds OK

Herr Lätt

3 180 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104046Niklas GustafsonLunds OK18:04:50
1060215Hugo HjelmLunds OK18:17:30
1396148Bengt SalomonssonSkåneslättens OL18:25:21
1060316Edvin SanderSkåneslättens OL18:26:50
420044Tobias NordKlubblös18:41:47

Annonser