Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Göteborgs Sprint Cup - Etapp 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborgs Sprint Cup - Etapp 1
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 11 maj 2011

D21

2 290 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 18:00
Anne Magnusson OK Landehof 18:01
Gunilla Himmelmann Sjövalla FK 18:02
Linda Martinsson IF Marin Väst 18:03
Anna-Karin Norrman Göteborg-Majorna OK 18:04
Anna Wallin Sjövalla FK 18:05
Kristin Olsson OK Alehof 18:06
Maria Magnusson Sävedalens AIK 18:07
Susanne Cox Lerums SOK 18:08
Frida Nero Göteborg-Majorna OK 18:09
Lilian Forsgren OK Tisaren 18:10
Lina Henriksson Sävedalens AIK 18:11
Jennie Runesson Göteborg-Majorna OK 18:12
Anneli Gabrielsson Kungälvs OK 18:13
Niamh O’Boyle Göteborg-Majorna OK 18:14
Helén Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 18:15
Rebecka Nylin OK Tisaren 18:16
Carolina Klasson Sävedalens AIK 18:17
Viktoria Ernstsson FK Göingarna 18:18
Liselotte Falk Göteborg-Majorna OK 18:19
Laila B Höglund FK Herkules 18:20
Filippa Spånér Sävedalens AIK 18:21
Jenny Rönnqvist OK Löftan 18:22
Frida Brogren Kungälvs OK 18:23
maria Poll GMOK 18:25
Therese Johansson Frölunda OL 18:26
Kristin Ander OK Landehof 18:27

H21

3 000 m, 39 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 18:15:00
Klas Petersson IF Marin Väst 18:15:30
Stefan Johansson Frölunda OL 18:16:00
Mikael Andersson IK Hakarpspojkarna 18:16:30
Alexander Schwab Göteborg-Majorna OK 18:17:00
Johan Levin Sävedalens AIK 18:17:30
Vegard Brun Saga Göteborg-Majorna OK 18:18:00
Albert Mollén Sävedalens AIK 18:18:30
Anton Hemlin IK Uven 18:19:00
Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 18:19:30
Andreas Høye Kristiansand OK 18:20:00
Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 18:20:30
Anton Blom IK Uven 18:21:00
Jonas Norrman Göteborg-Majorna OK 18:21:30
Erik Lauri FK Herkules 18:22:00
Stefan Pauli Göteborg-Majorna OK 18:22:30
Christian Christensen IFK Göteborg 18:23:00
Albin Pettersson OK Tisaren 18:23:30
Hugh Cashell Göteborg-Majorna OK 18:24:00
Patrik Blixt Tolered-Utby Ol-klubb 18:24:30
Rikard Pentonen IFK Göteborg 18:25:00
Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 18:25:30
Erik Johansson Göteborg-Majorna OK 18:26:00
Jan Johansson Frölunda OL 18:26:30
Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 18:27:00
Viktor Govik Sävedalens AIK 18:27:30
Roger Lundin FK Herkules 18:28:30
Ola Martner Göteborg-Majorna OK 18:29:00
Anders Arfwedson Frölunda OL 18:29:30
Per-Åke Bligård OK Vilse 87 18:30:00
Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 18:30:30
Jonas Hemlin IK Uven 18:31:00
Nils Gustavsson IFK Göteborg 18:31:30
Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 18:32:00
Anders Jonsson IF Marin Väst 18:32:30
Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 18:33:00
Christian Nielsen IFK Göteborg 18:33:30
Tobias Govik Stångenäs AIS 18:34:00
Andreas J Johansson Göteborg-Majorna OK 18:34:30

D16

1 980 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Klara Pålsson Kungälvs OK 18:17
Lydia Norin Frölunda OL 18:18
Sara Josarp FK Friskus-Varberg 18:19
Linnea Bergstrand Kungälvs OK 18:20
Felicia Stuhlhofer OK Landehof 18:21

H16

2 390 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Johan Höglund FK Herkules 18:26:00
Arvid Våg Lerums SOK 18:26:30
Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 18:27:00
Erik Larsson Lerums SOK 18:27:30
Oscar Renberg Sävedalens AIK 18:28:00
Tim Jonasson Frölunda OL 18:28:30
Gustav Boquist IK Uven 18:29:00
Oskar Vigren Sävedalens AIK 18:29:30
Filip Wadsten OK Landehof 18:30:00
John Gabrielsson Sävedalens AIK 18:30:30
Gustaf Sparrevik Lerums SOK 18:31:00
Heino Ollin Sävedalens AIK 18:31:30
Erik Hagman Lerums SOK 18:32:00
Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 18:32:30
Rickard Norlin Kungälvs OK 18:33:00
Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 18:33:30

D14

1 970 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Emma Himmelmann Sjövalla FK 18:10
Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 18:11
Emma Renberg Sävedalens AIK 18:12
Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 18:13
Anna Henriksson Sävedalens AIK 18:14
Clara Cox Lerums SOK 18:15
Hanna Åberg OK Landehof 18:16
Agnes Spånér Sävedalens AIK 18:17
Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 18:18

H14

1 970 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anders Magnusson OK Landehof 18:00
Adam Broberg IF Rigor 18:01
Rasmus Arfwedson Frölunda OL 18:02
Lukas Wadsten OK Landehof 18:03
Olle Josarp FK Friskus-Varberg 18:04
Joel Leander OK Landehof 18:05
Karl Norrman Göteborg-Majorna OK 18:06
Johan Lamm Frölunda OL 18:07

D12

1 730 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 18:00
Madeleine Söderlund Lerums SOK 18:01
Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 18:02
Emelie Karlsson OK Landehof 18:03
Julia Bergdahl Sävedalens AIK 18:04
Maja Gunnarsson Lerums SOK 18:05
Linn Himmelmann Sjövalla FK 18:06
Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 18:07

H12

1 730 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Alexander Roos OK Landehof 18:18
Felix Falk Göteborg-Majorna OK 18:19
Oscar Cox Lerums SOK 18:20
Jonas Lauri FK Herkules 18:21
Nils Hammar Frölunda OL 18:22
Hannes Norrman Göteborg-Majorna OK 18:23
Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 18:24
Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 18:25

D45

1 980 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Rosa Johansson IK Uven 18:25
Helena Sellgren Göteborg-Majorna OK 18:26
Ingrid Rex Wallström IK Uven 18:27
My Engström Lerums SOK 18:28
Gunnel Börjesson IK Uven 18:29
Lena Bergstrand Kungälvs OK 18:30
Annika Aasa IK Uven 18:31
Karin Bergdahl Sävedalens AIK 18:32
Elisabet Hemlin IK Uven 18:33

H45

2 390 m, 36 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Magnus Uppström FK Herkules 18:00:00
Christer Henriksson Sävedalens AIK 18:00:30
Mats Jönsson Korsnäs IF OK 18:01:00
Christer Borg Göteborg-Majorna OK 18:01:30
Anders Björnberg Frölunda OL 18:02:00
Karl-Axel Johansson IK Uven 18:02:30
Anders Björklund Sävedalens AIK 18:03:00
Leif Einarsson Kungälvs OK 18:03:30
Per Sander Göteborg-Majorna OK 18:04:00
Ragnar Uppström FK Herkules 18:04:30
Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 18:05:00
Pierre Karlsson OK Alehof 18:05:30
Magnus Wide Frölunda OL 18:06:00
Björn Engström Lerums SOK 18:06:30
Jens Kaminsky Göteborg-Majorna OK 18:07:00
Stefan Hammar Frölunda OL 18:07:30
Dick Himmelmann Sjövalla FK 18:08:00
Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 18:08:30
Andrew Lago Göteborg-Majorna OK 18:09:00
Anders Wadsten OK Landehof 18:09:30
Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan 18:10:00
Stefan Sjöblom Frölunda OL 18:10:30
Hans Garmer Göteborg-Majorna OK 18:11:00
Christer Carlsson Sävedalens AIK 18:11:30
Roger Hallgren IFK Göteborg 18:12:00
Henrik Carlsson IK Uven 18:12:30
Carl Norin Frölunda OL 18:13:00
David Gabrielsson Sävedalens AIK 18:13:30
Peter Broberg IF Rigor 18:14:00
Christer Westberg IFK Göteborg 18:14:30
Mats Eriksson Göteborg-Majorna OK 18:15:00
Per Kjellander Göteborg-Majorna OK 18:15:30
Ulf Petersson Kungälvs OK 18:16:00
Sten Blomström IK Stern 18:16:30
Mats Karestrand Lerums SOK 18:17:00
Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 18:17:30

Annonser