Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint
Arrangörsorganisation: Säterbygdens OK
Datum: lördag 9 mars 2019

D21

3 590 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Romana KubinovaSlovan Karlovy Vary11:00
2Matilda JonssonIFK Mora OK11:01
3Bente RostAlfta-Ösa OK11:02
4Madelene MelinMalungs OK Skogsmårdarna11:03
5Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK11:04
6Åsa Zetterberg ErikssonÖSeT SkidO11:05
7Sarah PerssonÅtvidabergs IF11:06
8Emma BergströmI 19 IF11:07
9Lisa LarsenAlfta-Ösa OK11:08
10Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna11:09
11Hanna ErikssonIFK Mora OK11:10
12Tove AlexanderssonAlfta-Ösa OK11:11
13Evelina WickbomI 19 IF11:12
14Frida SandbergSäterbygdens OK11:13
15Magdalena OlssonIFK Mora OK11:14
16Linda LindkvistIK Jarl Rättvik11:15

H21

4 020 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna10:59
101Jakub SkodaSlavia Liberec Orienteering11:42
102Lars MoholdtWing OK11:43
103Johan GranathBottnaryds IF11:44
104Klaus CsúcsIFK Mora OK11:45
105Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna11:46
106Kalle LarssonÄrla IF11:47
107Henrik PerssonUmeå OK11:48
108Rasmus WickbomI 19 IF11:49
109Christian SpoerryUmeå OK11:50
110U Tomas LöfgrenStora Tuna IK SK11:51
111Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna11:52
112Peter ArnessonBottnaryds IF11:53
113Martin HammarbergSundsvalls OK11:54
114Erik RostAlfta-Ösa OK11:55
115Andrey LamovIFK Mora OK11:56
116Erik BlomgrenUmeå OK11:57
117Linus RappIFK Mora OK11:58
118Markus LundholmOK Renen11:59

D20

3 190 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17Lea HnilicaIFK Mora OK11:16
18Eliane DeiningerIFK Mora OK11:17
19Anna HerbertTäby OK11:18
20Emelie BrudinIFK Mora OK11:19
21Maja MörthStora Tuna OK11:20
22Kristina TholerudSeskarö IF11:21
23Sofia BerglundIFK Mora OK11:22
24Sofia WestinI 19 IF11:23

H20

3 590 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
119Eskil FröislandVang OL11:24
120Emil ArvidssonSäterbygdens OK11:25
121Rasmus NordgrenOK Kåre11:26
122Zeb PalmHJS-Vansbro OK11:27
123Martin GranbergIFK Mora OK11:28
124Gabriel LarssonGammelstads IF11:29
125Edvin NordströmTäby OK11:30
126Truls LindholmSundsvalls OK11:31

D18

3 190 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25Elin EdströmHärnösands OK11:00
26Ellen BlennowFalköpings AIK OK11:01
27Lilian PalmHJS-Vansbro OK11:02
28Emma LingIK Hakarpspojkarna11:03
29Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL11:04
30Clara JohanssonOK Skärmen11:05
31Tilde BacklundOK Södertörn11:06
32Julia WannerIFK Mora OK11:07
33Lovisa MoqvistLerums SOK11:08
34Amelie JosefssonSkogslöparna11:09
35Klara AnderssonDomnarvets GOIF11:10

H18

3 540 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
127Leo JohanssonOK Kolmården11:32
128Alvar MelinHaninge SOK11:33
129Elias RöstinSöders-Tyresö11:34
130David MelinOK Rodhen11:35
131Jesper BergDomnarvets GOIF11:36
132Thobias BrodinIFK Mora OK11:37
133Isak BerggrenGävle OK11:38
134Linus BacklundTrollhättans SOK11:39
135Fredrik HanssonTäby OK11:40
136Charlie EliassonDalaportens OL11:41
137Anton HänströmTäby OK11:42
138Jonatan StåhlIFK Mora OK11:43

D16

2 700 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL12:23
37Tuva-Cajsa SpikLeksands OK12:24
38Julia NäslundOK Hammaren12:25
39Agnes DjurstedtEksjö SOK12:26
40Elsa HermanssonIFK Mora OK12:27
41Vendela SöderqvistOK Kåre12:28
42Emma EliassonDomnarvets GOIF12:29
43Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK12:30
44Frida JohanssonOK Skärmen12:31
45Alma WallmanVästerbergslagens OL12:32

H16

3 190 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
139Rasmus ErikssonUmeå OK12:00
140Simon MarkströmOK Renen12:01
141Petter ErlandssonSundsvalls OK12:02
142Otto BalckTäby OK12:03
143Albin GezeliusIFK Mora OK12:04
144Isak LundholmUmeå OK12:05
145Klockar-Eskil NääsLeksands OK12:06
146Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK12:07
147Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK12:08
148Erik LingIK Hakarpspojkarna12:09
149Christoffer LindgrenOK Kåre12:10

D15

2 700 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
46Ellen FunkeLeksands OK12:00
47Klara ErssonOK Kåre12:01
48Emma JohanssonSundsvalls OK12:02
49Hanny EdströmHärnösands OK12:03
50Elin LadängesAlfta-Ösa OK12:04
51Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF12:05
52Stina LindholmSundsvalls OK12:06
53Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK12:07
54Alice LarssonSundsvalls OK12:08
55Lovisa MasesDomnarvets GOIF12:09
56Ella TuressonOK Renen12:10
57Jonna LindbladÖSeT SkidO12:11
58Ebba LindholmSundsvalls OK12:12
59Alicia BergkvistVästerbergslagens OL12:13
60Elsa LindahlHärnösands OK12:14
61Klara KivijärviOK Renen12:15
62Karolina AnderssonDalaportens OL12:16
63Ebba AnderssonSundsvalls OK12:17

H15

3 190 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
150Jakob CarlssonStora Tuna IK SK12:20
151Leo AlvolinOK Kåre12:21
152Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK12:22
153Sixten BihlOK Tyr12:23
154Edvin LakeSundsvalls OK12:24
155Viktor NorbergStora Tuna OK12:25
156Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre12:26
157Hugo PerssonÅtvidabergs IF12:27
158Jon HanssonOK Kåre12:28
159Lucas WannerAvesta OK12:29

D14

2 220 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia ForsgrenOK Tyr12:09
Felicia EliassonDalaportens OL12:10
Sandra LingIK Hakarpspojkarna12:11
Malin HållHJS-Vansbro OK12:12
Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK12:13
Elsa KaipeOK Kåre12:14
Nellie EliassonDalaportens OL12:15
Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK12:16
Maja EliassonDomnarvets GOIF12:17

H14

2 700 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel GräfningsGrycksbo IF OK12:37
Liam HälldalSkogslöparna12:38
Olle GahnshagOK Kåre12:39
Axel BalckTäby OK12:40
Karl ForsgrenVästerbergslagens OL12:41
Niklas ErlandssonOK Södertörn12:42
Wille SöderqvistOK Kåre12:43
Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna12:44
Helmer JöhnemarkStora Tuna IK SK12:45
Olle WallmanVästerbergslagens OL12:46
Rasmus WidelundOK Kåre12:47
Andrei KuzminSundsvalls OK

D12

1 970 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja MasesDomnarvets GOIF12:30
Ella SandVästerbergslagens OL12:31
Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna12:32
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF12:33
Hennie LöfgrenStora Tuna IK SK12:34
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL12:35

H12

1 970 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frans PerssonSkellefteå OK12:38
Frode Montelius RisbergOK Kåre12:39
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:41
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK12:42
Gustav NorbergStora Tuna OK12:43
Markus MatssonMalungs OK Skogsmårdarna12:44
Walter SöderqvistOK Kåre12:45
Emil LingIK Hakarpspojkarna12:46

H10

1 970 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:36
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL12:37

D35

3 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
64Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna12:07
65Ingela HagfalkDomnarvets GOIF12:08

D40

3 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
66Helena WallmanVästerbergslagens OL12:17
67Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK12:18
68Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK12:19

H40

3 590 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
160Klockar Mattias NääsLeksands OK12:17
161Björn NorbergStora Tuna OK12:18
162Martin BrattBromma-Vällingby SOK12:19
163Andreas LundholmUmeå OK12:20
164Patrik SöderqvistOK Kåre12:21
165Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK12:22
166Anders JanssonGrycksbo IF OK12:23
167Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:24
168Tony BjörlingDomnarvets GOIF12:25
169Anders ErlandssonSundsvalls OK12:26

D45

2 920 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
69Anna BerggrenGävle OK12:12
70Karin LarssonSundsvalls OK12:13
71Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr12:14
72Gabriella MelinOK Rodhen12:15
73Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK12:16
74Sara MattssonMalungs OK Skogsmårdarna12:17
76Lena TuressonOK Renen12:19
77Christina JosefssonSkogslöparna12:20
78Susanna EdströmHärnösands OK12:21

H45

3 540 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
170Donald McCarthyÄrla IF12:41
171Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK12:42
172Magnus EliassonDomnarvets GOIF12:43
173Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK12:44
174Peter FredricsonIFK Mora OK12:45
175Henrik ErlandssonOK Södertörn12:46
176Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK12:47
177Jonas HälldalSkogslöparna12:48
178Janne SkarnerLeksands OK12:49
179Per MelinOK Rodhen12:50

D50

2 920 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
79Florence BergDomnarvets GOIF12:22
80Susanna DjurstedtEksjö SOK12:23
81Erica HållHJS-Vansbro OK12:24
82Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK12:25
83Maria OlssonHJS-Vansbro OK12:26
84Pia LindholmSundsvalls OK12:27
85Anette PalmHJS-Vansbro OK12:28

H50

3 540 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
180Tomas PerssonSkellefteå OK12:30
181Per-Johan JosefssonSkogslöparna12:31
182Sven PerssonÅrsunda IF12:32
183Jens AnderssonKristinehamns OK12:33
184Johan BalckTäby OK12:34
185Stefan DjurstedtEksjö SOK12:35
186Thomas PerssonÅtvidabergs IF12:36
187Anders BergDomnarvets GOIF12:37
188Peter AlbinssonIFK Enskede12:38
189Ulf LindahlHärnösands OK12:39
190Thomas AnderssonDalaportens OL12:40

D55

2 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
86Carina SandbergSäterbygdens OK12:48
87Annika ArdellOK Rodhen12:49
88Kia NordströmTäby OK12:50
89Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF12:51
90Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK12:52

H55

3 190 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
191Håkan TholerudSeskarö IF12:30
192Johan TryggIFK Mora OK12:31
193Mikael KarlssonOK Alferna12:32
194Pär NorènVännäs OK12:33
195Peter NordströmTäby OK12:34
196Per BacklundOK Södertörn12:35
197Per EdenhamnLänna IF12:36
198Sven ÖrnerlingOK Renen12:37
199Per-Olov SjöströmVästerås SOK12:38
200Kjell KlarSäterbygdens OK12:39
201Magnus AasaOK Kullingshof12:40
202Werner KöhlerTullinge SK12:41
203Björn AlbinssonIFK Mora OK12:42
204Thomas JanssonGarphyttans IF12:43

D60

2 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
91Lena JanssonGarphyttans IF12:18
92Elisabeth RostAlfta-Ösa OK12:19
93My RönnolsTäby OK12:20
94Kristina HagfalkOK Hällen12:21
95Ylva GrapeDalaportens OL12:22

H60

3 190 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
205Claes JonssonOK Rodhen12:11
206Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF12:12
207Tomas AnderssonOK Tor12:13
208Lars RönnolsTäby OK12:14
209Ulf HylanderNyköpings OK12:15
210Eero O NiemiSkogslöparna12:16

H65

2 920 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
211Jan-Ola KarlssonOK Njudung12:00
212Anders ThomassonUlricehamns OK12:01
213Gunnar MunkteliusSurahammars SOK12:02
214Lars-Peter JohnssonSelånger SOK12:03
215Ulf CarnbyTäby OK12:04
216Lars SjölanderHärnösands OK12:05
217Bernt GustafssonVästerbergslagens OL12:06

D70

2 220 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
96Elke WilkeTierps SOK12:05
97Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK12:06
98Anna BlomgrenTullinge SK12:07
99Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK12:08

H70

2 920 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
218Jonas LarssonOK Kullingshof12:46
219Olle AdolfssonLerums SOK12:47
220Lars-Åke SjökvistVärend GN OL12:48
221Bengt ErlandssonSvärdsjö SOK12:49
222Kjell ErikssonÖSeT SkidO12:50

H75

2 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
223Hjalmar NordquistOK Järnbärarna12:33
224Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna12:34
225Elis ÅbergStorviks IF12:35
226Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna12:36

Öppen 1

1 970 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7728Vide Zetterberg ErikssonÖSeT SkidO12:02:59
Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna12:10:10
Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna12:14:06
Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarna12:16:10
Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna12:18:17
Axel SandVästerbergslagens OL12:35:11
Filip ÅkärbjärIFK Mora OK12:40:56
75Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK12:42:01
Lukas NorénMalungs OK Skogsmårdarna

Öppen 2

3 260 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie LindbladÖSeT SkidO11:55:58
Ulf RaskIFK Mora OK11:57:03
Conny ErikssonIFK Mora OK12:01:12
Åsa SpikLeksands OK12:19:02
Albin SjöblomOK Kåre12:21:06
Kajsa LakeSundsvalls OK12:28:02
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF12:36:08
Charlotte StåhlSundbybergs IK12:40:02
Laura Csúcs-FenyvesiIFK Mora OK12:42:15
Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL12:43:03
Elisabet ElmertoftNorbergs OK12:49:04

Öppen 3

4 020 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders MasesStora Tuna OK12:00:25
Peter BergkvistVästerbergslagens OL12:06:20
Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna12:17:15
Anita KlaarSäterbygdens OK12:21:02
Berit GummusIFK Mora OK12:37:08
Lena MasesDomnarvets GOIF12:42:10
Kajsa NorrbyKlubblös12:46:25

Annonser