Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MTBO, Svenska Cupen, #5, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, Svenska Cupen, #5, sprint
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: lördag 17 augusti 2019

D21

4 550 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1970104Elvira LarssonRyda SK14:00
2940329Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro14:01
38000517Erica OlssonIFK Mora OK14:02
48307061Emelie HolmströmKamrat och IF KIF14:03
5978076Amy RankkaForsa OK14:04
6900712Emma MiléusAttunda OK14:05
7504211Linn BrännebyÄrla IF14:06
88657148Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK14:07
98100392Karin E GustafssonGarphyttans IF14:08
108211212Matilda JonssonIFK Mora OK14:09
111721008Mia EronnLinköpings OK14:10
129101846Linn BylarsForsa OK14:11
138136481Anna TidermanHaninge SOK14:12
148031841Rebecka HylanderNyköpings OK14:13
158200385Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK14:14

H21

4 840 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
167581105Torbjörn JanssonGarphyttans IF14:00
178084105Alberto BethazIKP Prato - Alta Badia Orienteering14:01
181964610Thomas JanssonGarphyttans IF14:02
19901810Thomas PetterssonAttunda OK14:03
208357136Sebastian GieseÖrkelljunga FK14:04
219810428Martin SchagerlindTrollhättans SOK14:05
228411103Jonny EngelOK Ravinen14:06
239760203Patrik SvedbergGävle OK14:07
248080689Viktor LarssonÄrla IF14:08
258208200Marcus WadellUlricehamns OK14:09

D17-20

4 140 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27341251Emma JonssonIFK Mora OK14:12
288010909Ida RoosSOK Träff14:13
298010223Alva JonssonLånghundra IF14:14
308006616Adelina FunkeLeksands OK14:15

H17-20

4 580 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
338000328Martin SkärlénHaninge SOK14:17
348020820Hugo MandingerTrollhättans SOK14:18
359040805Arvid SkeppSävedalens AIK14:19
36442079Jesper BergDomnarvets GOIF14:20
378451916William RönnborgIK Uven14:21
38572002Linus BacklundTrollhättans SOK14:22
399010426Joel ErnstssonFinspångs SOK14:23
409000901Rasmus NordgrenOK Kåre14:24
418000820Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK14:25

D14

3 130 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42442043Irma BergDomnarvets GOIF14:59
437203736Ida ErnstssonFinspångs SOK15:00

H14

3 130 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47502834Hugo TofténSOK Träff14:43
487000044Ludvig EronnLinköpings OK14:44
49439502Samuel ResmalmOK Hedströmmen14:45

D12

1 830 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
518646071Frida AhlOK Norrvirdarna15:20

H12

1 830 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
531080211Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu14:57
548070721Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK14:58
557428685Albin SvenssonFK Herkules14:59

H10

1 830 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
568090905Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK15:01

D40

3 740 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5738609Marie-louise PerssonFK Herkules14:18
58761104Malin PilvingeOK Kolmården14:19
59449225Florence BergDomnarvets GOIF14:20
60701700Annica CrispinOK Denseln14:21

H40

4 550 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
63760328David HallbergIK Ymer14:26
649997799Anders AhlOK Norrvirdarna14:27
651447484Mikael SvenssonFK Herkules14:28
678200254Andreas MathisenVästerås SOK14:30
6828434Per RubendahlOK Skogshjortarna14:31
691972111Tobias GrimmergårdBredareds IF14:32
701418172Stefan NordinUlricehamns OK14:33
711975090Bertil EronnLinköpings OK14:34
7228586Erik BacklundTrollhättans SOK14:35
73502836Mats TofténSOK Träff14:36
74721119Magnus EliassonDomnarvets GOIF14:37
759700808Ronnie PetterssonHaninge SOK14:38
76730622Ola SkeppSävedalens AIK14:39
778270677Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK14:40

D50

3 410 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
831110411Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF14:48
848061510Cecilia LingerudOK Skogsfalken14:49
859200676Carola VeltmanOK Skogshjortarna14:50
868203026Ingrid SvenssonFinspångs SOK14:51
878471886Ammi AnderssonMariestads FK14:52
88660628Suzy LarssonOK Skogshjortarna14:53
89650507Ulrika GustafssonIK Vista14:54
908110890Åsa BergströmTäby OK14:55
911240461Monica KollbergEksjö SOK14:56

H50

4 140 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
968654171Stefan JohanssonTrosabygdens OK14:25
978060627Håkan LångLänna IF14:26
98242038Henry LarssonBredareds IF14:27
998657151Mikael GustafssonIK Vista14:28
100304927Urban RisbergEskilstuna OL14:29
1018000218Benny LindgrenFinspångs SOK14:30
1028000128Jonas HolmgrenOK Hammaren14:31
1039671023Stefan JohanssonOK Kåre14:32
1049850917Lars ThorénRonneby OK14:33
1059660310Rickard AsplundÄrla IF14:34
106640124Kjell EinarssonOK Skogshjortarna14:35
1078110362Magnus AasaOK Kullingshof14:36
1088209562Patrik TidermanSöders-Tyresö14:37
109691008Henrik JonssonIFK Mora OK14:38
1109690430Erik ErnstssonFinspångs SOK14:39
1118090963Steven HaleOK Kåre14:40
112670326Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna14:41
11328798Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb14:42
114402008Anders BergDomnarvets GOIF14:43
1158657161Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK14:44
1167202822Mikael JohanssonVärend GN OL14:45
1171021807Fredrik ÅslundKatrineholms OK14:46
118991612Magnus MånssonVäxjö OK14:47
1198061060Kenneth SvenssonFinspångs SOK14:48
120670140Joakim SorinderOK Skogsfalken14:49
1218652935Stefan KollbergEksjö SOK14:50
1229650421Magnus HellbergEskilstuna OL14:51
1238016738Mats AnderssonMariestads FK14:52
12426362Anders PetterssonStigsökarna14:53
1258070266Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK14:54

D60

3 130 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1351571127Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK15:13
1377590302Lisbeth CelanderKristinehamns OK15:15
138920531Birgitta JanssonGarphyttans IF15:16
1398662155Margareta MeitonIFK Lidingö SOK15:17
1407590626Lena JanssonGarphyttans IF15:18
136590729Birgitta GustafssonGarphyttans IF15:21

H60

3 740 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1419550524Inge JosefssonStångenäs AIS15:06
142590123Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF15:07
1438195705Göran AnderssonJärla Orientering15:08
1448001832Mats EricssonOK Skogshjortarna15:09
1457510722Bo HerderssonMarkbygdens OK15:10
146560619Håkan ForsmanRonneby OK15:11
147560514Jan GustafssonGaphyttan IF15:12
1488652905Gunnar MunkteliusSurahammars SOK15:13
1498289550Leif AhlstrandUlricehamns OK15:14
150575555Lennart KarlssonMarkbygdens OK15:15
15128267Göran SvenssonSkillingaryds FK15:16
1528280156Nils-Robert PerssonKamrat och IF KIF15:17
1538090258Ulf ErikssonStora Tuna OK15:18
154520626Bertil TallkvistSkene Sim o IS15:19
15530545Johan KarlssonTrollhättans SOK15:20
156842650Manfred OlejnikSOK Viljan15:21

H70

3 410 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1607001947Olle AdolfssonLerums SOK15:04
1611429682Ingemar LöfqvistTjällmo-Godegårds OK15:05
1627400901Rune ArvidssonMarkbygdens OK15:06
1638308650Ronny HedlundOK Södertörn15:07
1641009808Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK15:08
16510320Lars-Åke SjökvistVärend GN OL15:09
1669470107Claes-Göran LundbergUlricehamns OK15:10
167428980Bo LindqvistHestra IF15:11

Öppen 1

1 830 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
184531333Lukas PetterssonStigsökarna14:35:27
185446064Marie WilhelmssonStigsökarna14:35:30
1827090728Lukas LarssonOK Roxen14:40:20
2104441Tuva HolmTidaholm SOK Sisu15:09:36
1861110602Erik AhlOK Norrvirdarna15:11:18

Öppen 5

4 140 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1888040326Julia WesthMullsjö SOK14:30:34
192408564Martin JorlövOK Skogshjortarna14:31:44
1912104392Marie JorlövOK Skogshjortarna14:32:32
1917700Robin SchagerlindOK Bävern14:33:18
1769620709Göran PerssonVärend GN OL14:34:24
1898200517Simon WesthMullsjö SOK14:38:20
1837740826Johan LarssonOK Roxen14:40:34
19510384Michael HallgrenTibro OK14:44:24
181502837Olle Kardellklubblös14:45:23
1752104373Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu14:48:18
1947600606Leif CelanderKristinehamns OK14:49:35
1871081214Åsa AhlOK Norrvirdarna15:08:19

Öppen 9

4 840 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1819650426Martin MandingerTrollhättans SOK14:29:24
177651105Lars KarlssonValbo AIF14:30:11
1938022411Marcus GustafssonIF Hallby SOK14:36:14
133443694Peter ÖstenssonOK Tranan14:37:16
178443639Karl-Johan OhlinOK Tranan14:38:16
1801850720attias Kardellklubblös14:39:12
179451920Anna RönnborgIK Uven14:59:15

Annonser