Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, stafett, Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: Stångenäs AIS
Datum: söndag 8 september 2019

D21

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
59Brattås CK 110:30
5970108011. Vera Uhrberg
594519572. Ida Südhoff
5970108013. Vera Uhrberg
594519574. Ida Südhoff
69Stenungsunds OK 110:30
694488591. Jenny Ekström
6999408232. Julia Birath
694488593. Jenny Ekström
6999408234. Julia Birath
70OK Skärmen 110:30
7090008111. Sofia Johansson
7090309052. Frida Johansson
7090008113. Sofia Johansson
7090309054. Frida Johansson

H21

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
60Åmåls OK 110:30
6097101051. Jörgen Åhl
6071977112. Tomas Johansson
6097101053. Jörgen Åhl
6071977114. Tomas Johansson
61Uddevalla OK 510:30
618990471. Axel Wassenius
6120890902. Hjalmar Olsson
618990473. Axel Wassenius
6120890904. Hjalmar Olsson
62Uddevalla OK 410:30
6221193131. Henning Larsson
629380162. Anders Ohlsson
6221193133. Henning Larsson
629380164. Anders Ohlsson
63Uddevalla OK 310:30
632418721. Mattias Prick
6370013372. Daniel Olsson
632418723. Mattias Prick
6370013374. Daniel Olsson
64Uddevalla OK 210:30
6481807091. Christoffer Strömgård
6490406122. Mats Christiansson
6481807093. Christoffer Strömgård
6490406124. Mats Christiansson
65Uddevalla OK 110:30
654488561. Anders Johansson
6579405012. Victor Flingmark
654488563. Anders Johansson
6579405014. Victor Flingmark
67Halden SK 110:30
677512051. Øyvind Helgerud
672591682. Bodil Helgerud
677512053. Øyvind Helgerud
672591684. Bodil Helgerud
68Eds SK 110:30
6898105231. Lars-Henrik Galborgen
6821073142. Linus Lännhult
6898105233. Lars-Henrik Galborgen
6821073144. Linus Lännhult
73Ljungskile FK 110:30
734422371. Per Blad
73264582. David Nilsson
73264583. Per Blad
734422374. David Nilsson

H17-20

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
57Stenungsunds OK 210:30
5720886011. Johan Lund
5720819432. Erik Lund
5720886013. Johan Lund
5720819434. Erik Lund
58Stenungsunds OK 110:30
5880302081. Arvid Ekström
5820772022. Willy Fjällborg
5880302083. Arvid Ekström
5820772024. Willy Fjällborg

H16

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
55Åmåls OK 110:30
5590405181. David Hermansson
5590602102. Albin Skott
5590405183. David Hermansson
5590602104. Albin Skott
56Brattås CK 110:30
564519581. Erik Südhoff
5610310052. Erik Persson
564519583. Erik Südhoff
5610310054. Erik Persson

D14

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
51Åmåls OK 110:30
5120935981. Saga Källstrand
5120935712. Lina Ahlstedt
5120935983. Saga Källstrand
5120935714. Lina Ahlstedt
52Uddevalla OK 210:30
5221125701. Emma Christiansson
5221414792. Linn Alm
5221125703. Emma Christiansson
5221414794. Linn Alm
53Uddevalla OK 110:30
5314892061. Alva Zakariasson
5321396321. Linnea Johansson
5321414652. Ebba Carlsson
5314892063. Alva Zakariasson
5321396323. Linnea Johansson
5321414654. Ebba Carlsson
54Brattås CK 110:30
5410602111. Malva Arvidsson
547223071. Lisa Hafstad Wallander
5421319032. Elsie Gerhardt
5410602113. Malva Arvidsson
547223073. Lisa Hafstad Wallander
5421319034. Elsie Gerhardt

H14

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
49OK Gipen 110:30
49266161. Max Nyman
4921093532. August Linder
49266163. Max Nyman
4921093534. August Linder
50Eds SK 110:30
5021414201. William Lännhult
5020932542. Alexander Lännhult
5021414203. William Lännhult
5020932544. Alexander Lännhult

D12

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
43Åmåls OK 210:30
4320936831. Emelie Hellström
4390912162. Jonna Åhl
4320936833. Emelie Hellström
4390912164. Jonna Åhl
44Åmåls OK 110:30
4470703201. Alva Olsson
4420935842. Alice Källstrand
4470703203. Alva Olsson
4420935844. Alice Källstrand
45Uddevalla OK 110:30
4521239131. Alma Olsson
4521125742. Elina Christiansson
4521239133. Alma Olsson
4521125744. Elina Christiansson
46OK Gipen 110:30
463022791. Lola Nyman
464358132. Lilly Jorehed
463022793. Lola Nyman
464358134. Lilly Jorehed
47Ljungskile FK 210:30
474422221. Celia Klingberg
474401092. Elin Sundberg
474422223. Celia Klingberg
474401094. Elin Sundberg
48Ljungskile FK 110:30
484401021. Elsa Forseng
484422412. Vera Klingberg
484401023. Elsa Forseng
484422414. Vera Klingberg
71Stenungsunds OK 110:30
7170706041. Hilma Ekström
7121091112. Svea Pellmé
7170706043. Hilma Ekström
7121091114. Svea Pellmé

H12

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
37Åmåls OK 210:30
3710901241. Eira Olsson
3791001282. Simon Skott
3710901243. Eira Olsson
3791001284. Simon Skott
38Åmåls OK 110:30
3890701081. Eric Åhl
3820935702. Oscar Ahlstedt
3890701083. Eric Åhl
3820935704. Oscar Ahlstedt
39Eds SK 210:30
3921319541. Agnes Malm
3920932971. Elvin Galborgen
392566522. Hampus Gustafsson
3921319543. Agnes Malm
3920932973. Elvin Galborgen
392566524. Hampus Gustafsson
40Eds SK 110:30
402566421. Joel Gustafsson
4020781181. Valfrid Mattson
4021073172. Melker Malm
402566423. Joel Gustafsson
4020781183. Valfrid Mattson
4021073174. Melker Malm
41Brattås CK 110:30
4121319341. Miles Gerhardt
4121319231. Floyd Gerhardt
4190901292. Anton Arvidsson
4121319343. Miles Gerhardt
4121319233. Floyd Gerhardt
4190901294. Anton Arvidsson

D80

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
31Uddevalla OK 210:30
3180806191. Frida Strömgård
313560972. Eva Karlsson
3180806193. Frida Strömgård
313560974. Eva Karlsson
32Uddevalla OK 110:30
32173341. Alicia Lundgren
3215004232. Marion Hallsten
32173343. Alicia Lundgren
3215004234. Marion Hallsten
33Stigsökarna 110:30
33263851. Heli Marjomaa
33263732. Hanna Oskarsson
33263853. Heli Marjomaa
33263734. Hanna Oskarsson
34OK Gipen 110:30
3420955771. Johanna Ronnede
342440442. Sofia Samuelsson
3420955773. Johanna Ronnede
342440444. Sofia Samuelsson
35Eds SK 210:30
354527831. Gunilla Ottersten
3521073032. Annika Lännhult
354527833. Gunilla Ottersten
3521073034. Annika Lännhult
36Eds SK 110:30
36440991. Helena Eriksson
364093522. Ingrid Jansson
36440993. Helena Eriksson
364093524. Ingrid Jansson

H80

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
23Åmåls OK 110:30
23256711. Ulf Danielsson
232639862. Erika Jensen
23256713. Ulf Danielsson
232639864. Erika Jensen
24Uddevalla OK 110:30
2420751961. Jonas Zakariasson
244491512. Håkan Lindén
2420751963. Jonas Zakariasson
244491514. Håkan Lindén
25Stenungsunds OK 110:30
2514108191. Jonathan Rhys
2596006052. Jan Hansson
2514108193. Jonathan Rhys
2596006054. Jan Hansson
26OK Gipen 110:30
2620955441. Johan Nyman
2670421472. Jörgen Nyman
2620955443. Johan Nyman
2670421474. Jörgen Nyman
27Herrestads AIF 110:30
278900981. Ulf Björkdahl
276605222. Patrik Lilleeng
278900983. Ulf Björkdahl
276605224. Patrik Lilleeng
28Eds SK 110:30
2818206031. Joakim Gustafsson
282199602. Jim Mattsson
2818206033. Joakim Gustafsson
282199604. Jim Mattsson
29Brattås CK 210:30
2977408101. Odd Wallander
294055442. Johanes Schulte Südhoff
2977408103. Odd Wallander
294055444. Johanes Schulte Südhoff
30Brattås CK 110:30
3020733721. Mats Ohlsson
3022607342. Stefan Abrahamsson
3020733723. Mats Ohlsson
3022607344. Stefan Abrahamsson

D100

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
21Uddevalla OK 210:30
2115004231. Marion Hallsten
2113530302. Anna-Sara Zakariasson
2115004233. Marion Hallsten
2113530304. Anna-Sara Zakariasson
22Uddevalla OK 110:30
2276305101. Ylva West
223435202. Marianne Wassenius
2276305103. Ylva West
223435204. Marianne Wassenius
72Stenungsunds OK 110:30
722585841. Christina Birath
7221193372. Katrin Pellmè
722585843. Christina Birath
7221193374. Katrin Pellmè

H100

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
17Uddevalla OK 110:30
17264481. Agneta Eriksson
1720754192. Thomas Bergstrand
17264483. Agneta Eriksson
1720754194. Thomas Bergstrand
18OK Skärmen 110:30
183438811. Bengt Zetterberg
1820627242. Mikael Johansson
183438813. Bengt Zetterberg
1820627244. Mikael Johansson
19Håby IF 110:30
192411481. Hans-Erik Ringström
192596122. Sven Ringström
192411483. Hans-Erik Ringström
192596124. Sven Ringström
20Brattås CK 110:30
2021319201. Joakim Gerhardt
2015375432. Jan Uhrberg
2021319203. Joakim Gerhardt
2015375434. Jan Uhrberg

D120

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
14Kvillebyns SK 110:30
142393501. Gunnel Turpeinen
145608092. Kerstin Burman
142393503. Gunnel Turpeinen
145608094. Kerstin Burman
15Herrestads AIF 110:30
1571960111. Birgit Hansson
152608102. Gunilla Holmberg
1571960113. Birgit Hansson
152608104. Gunilla Holmberg
16Eds SK 110:30
1695810291. Märit Gustafsson
164095712. Hanne Jensen
1695810293. Märit Gustafsson
164095714. Hanne Jensen
13Stenungsunds OK 1
131.
13140812. Anneli Brander Nilsson
133.
13140814. Anneli Brander Nilsson

H120

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
2Uddevalla OK 310:30
275812201. Martin West
2303022. Olof Karlsson
275812203. Martin West
2303024. Olof Karlsson
3Uddevalla OK 210:30
35708181. Per-Arne Källén
35505232. Rune Sandberg
35708183. Per-Arne Källén
35505234. Rune Sandberg
4Uddevalla OK 110:30
45300141. Hans Strinning
48668862. Gunnar Bejbom
45300143. Hans Strinning
48668864. Gunnar Bejbom
5Stenungsunds OK 110:30
520819451. Kerstin Haugen Lund
520819682. Arne Lund
520819453. Kerstin Haugen Lund
520819684. Arne Lund
6OK Skärmen 110:30
65209121. Roland Mattsson
687190172. Dan Widercrantz
65209123. Roland Mattsson
687190174. Dan Widercrantz
7OK Gipen 210:30
73406851. Börje Sundberg
7263352. Yngve Nilsson
73406853. Börje Sundberg
7263354. Yngve Nilsson
8OK Gipen 110:30
881012071. Urban Larsson
875701142. Örjan Wängdahl
881012073. Urban Larsson
875701144. Örjan Wängdahl
9Ljungskile FK 110:30
980451001. Bo Karlsson
975007182. Kent Kardell
980451003. Bo Karlsson
975007184. Kent Kardell
10Idefjordens SK 110:30
1075209271. Göran Olsson
103429492. Rune Kristiansen
1075209273. Göran Olsson
103429494. Rune Kristiansen
11Eds SK 210:30
1115709161. Carl-Göran Struts
114095692. Janne Eriksson
1115709163. Carl-Göran Struts
114095694. Janne Eriksson
12Eds SK 110:30
1295705051. Lasse Johansson
1295707262. Sten Gustafsson
1295705053. Lasse Johansson
1295707264. Sten Gustafsson

H140

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
1Ljungskile FK 110:30
1265781. Göte Natanaelsson
1265882. Sven Persson
1265783. Göte Natanaelsson
1265884. Sven Persson

U1

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
10:34:02
21193291. Anna Eriksson
2.
10:35:16
335641. Harry Ronnede
2.
10:37:08
21319641. Algot Malm
2.
10:37:15
22607461. Ville Abrahamsson
2.
10:43:55
3452411. Tor Abrahamsson
2.
10:43:58
20733921. Ester Olsson
2.
10:44:25
20733961. Elias Ohlsson
2.
11:00:29
21345351. Ffion Rhys
2.

U3

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
10:46:07
76412421. Elin Persson
2.

Öppen 5

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
10:36:14
262251. Jerry Rasmusson
2.
10:36:33
4511051. Bibbi Gustafsson
2.
10:38:52
145191. Bertil Qvick
2.
10:39:45
72024461. Thord Ekström
2.
10:40:02
21319551. Pär Malm
2.
10:40:23
78905221. Robin Nyqvist
2.
10:40:41
2269671. Charlotte Carlstedt
2.
10:44:49
2537871. Viktor Nilsson
2.
10:46:00
21319121. Linda Gerhardt
2.
10:46:59
14149671. Bjarne Christensen
2.
10:47:10
12313211. Britt Hermanrud
2.
11:07:35
3560931. Johnny Karlsson
2.

Annonser