Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idrefjällveckan Fjäll-O

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idrefjällveckan Fjäll-O
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: söndag 23 juni 2019

D21

10 070 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna ÖbergOK Linné10:32
Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK10:34
Frida NeroGöteborg-Majorna OK10:36
Sandra BurénKöping-Kolsva OK10:38
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad10:40
Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK10:42
Kajsa RisbyOK Kåre10:44
Pim HedbergOK Pan-Kristianstad10:46
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK10:48
Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK10:50
Elsa EkelinKFUM Örebro OK10:52
Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering10:54
Lisa JohanssonOK Tranan10:56
Pia OlssonSkåneslättens OL10:58
Sarah PerssonOK Denseln11:00
Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad11:02
Vendula SramkovaHemsedal IL11:04
Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad11:06
Elin MånssonIFK Göteborg Orientering11:08
Klara HolmgårdKils OK11:10
Jessica HallidayDomnarvets GOIF11:12
Moa SvenssonNässjö OK11:14

H21

13 520 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josef NordlundOK Linné10:01
Tobias ÖströmOK Tyr10:03
Mattias LöfqvistVästerås SOK10:05
Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering10:07
Olof LissmatsOK Södertörn10:09
Linus OlhansÅs-NMBU Orientering10:11
Robbin KantarpÄrla IF10:13
Jonas LundbergOK Renen10:15
Erik SkärbergTrollhättans SOK10:17
Emil AnderssonÄrla IF10:19
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:21
Per EklöfOK Milan10:23
Albin RidefeltOK Linné10:25
Christian FoleySigtuna OK10:27
Joakim GustafssonFinspångs SOK10:29
Andreas GroteOLC SKOG Fribourg10:31
Christoffer JohanssonTrollhättans SOK10:33
Sven EngströmLinköpings OK10:35
Jan TroengOK Linné10:37
Joakim OlssonVäsby OK10:39
Fredrik HamreforsVästerås SOK10:41

D21 Kort

5 790 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefine AhlbäckOK Milan11:08
Emma KantarpÄrla IF11:10
Malin AxFinspångs SOK11:12
Audrey FoleySigtuna OK11:14
Kristina HederskogJönköpings OK11:16
Jessica NilssonOK Milan11:18
Hanna GustafssonOK Kåre11:20
Fredrika VångellLinköpings OK11:22
Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf11:24
Sandra HanssonÄrla IF11:26
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK11:28
Susanne ErikssonOK Milan11:30
Karin ElghKöping-Kolsva OK11:32

H21 Kort

8 000 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik HamreforsVästerås SOK10:01

D20

7 140 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella OlssonGrycksbo IF OK10:41
Elsa HolmgårdKils OK10:43
Sofia JohanssonOK Skärmen10:45

H20

10 070 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo LillieströmOK Roxen11:16
Andreas JonssonOK Orion11:18
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK11:20
Albin AlsiöIF Hagen11:22
Oscar JohanssonKarlskrona SOK11:24
Martin LammFrölunda OL11:26
Gustav OlssonOK Orion11:28
Emil PetterssonKarlskrona SOK11:30
Hampus NyströmIF Hagen11:32

D18

6 830 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:51
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:53
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL10:55
Clara JohanssonOK Skärmen10:57
Moa AlsiöIF Hagen10:59
Katarina NorrbyOK Södertörn11:01
Emma LingIK Hakarpspojkarna11:03
Emma ErikssonEksjö SOK11:05

H18

8 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thobias BrodinIFK Mora OK11:26
Isak AnängenNyköpings OK11:28
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK11:30
Andreas BorängSnättringe SK11:32

D16

4 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thea NordinKorsnäs IF OK10:00
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK10:02
Hanna AlsiöIF Hagen10:04
Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:06
Elsa HermanssonIFK Mora OK10:08
Frida JohanssonOK Skärmen10:10
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:12

H16

5 790 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin BlombergSegersta OK10:12
Linus SjödénÄlvdalens IF OK10:14
Erik LingIK Hakarpspojkarna10:16
Marcus NilssonSkogslöparna10:18
Rasmus SöderbergGävle OK10:20
Albin GenbergUlricehamns OK10:22
Jonatan HälldalSkogslöparna10:24
Eric HallnerOckelbo OK10:26
Egil LissmyrIFK Mora OK10:28
Hugo KindbornOK Hällen10:30
Jon HanssonOK Kåre10:32

D14

3 940 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovis de VilliersOK Södertörn10:41
Rut LundinOK Södertörn10:43
Emma ZettervallKarlskrona SOK10:47
Signe FeilSundsvalls OK10:49
Sandra LingIK Hakarpspojkarna10:51
Ylva HanssonOK Kåre10:53
Tuva HolmströmOK Ravinen10:55
Alva ErssonIFK Mora OK10:57
Mira NordinKorsnäs IF OK10:59
Tilde MansénSkarpnäcks OL11:01
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK11:03
Tuva ÖstangårdGamleby OK11:05
Irma BergDomnarvets GOIF11:07
Alva EliassonSundsvalls OK11:09
Saga RydbergUmeå OK11:11

H14

3 940 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl ForsgrenVästerbergslagens OL11:13
Isak HolmgårdKils OK11:15
Viktor ÖhmanSkogslöparna11:17
Nils SwartzOK Orion11:19
Ivar LissmyrIFK Mora OK11:21
Johannes NorrbyOK Södertörn11:23
Axel TrofastTullinge SK11:25
Erik NederheimTäby OK11:27
Martin ErikssonAnnebergs GIF11:29
Liam HälldalSkogslöparna11:31
Amund FlaskerudOL Toten-Troll11:33
Marcus LammFrölunda OL11:35
Nils BlombergSegersta OK11:37
Niklas ErlandssonOK Södertörn11:39
Hugo EkströmOK Tyr11:41
Jens FochsenWaxholms OK11:43

D12 Patrull

2 440 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julie CasselsjöOK Kolmården10:01
Saga SehlerOK Kolmården10:01
Alma CarlssonKFUM Örebro OK10:03
Lovisa PihelOK Tisaren10:03

D12

2 440 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia EkOK Ravinen10:09
Edith HolmstrandOK Landehof10:11
Emma EngströmFinspångs SOK10:13
Hilda TrofastTullinge SK10:15
Saga ChristensenSkåneslättens OL10:17
Viola HolmströmOK Ravinen10:19
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL10:21

H12

2 440 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Manfred NordinLycksele IF10:23
Jakob EngströmHärnösands OK10:25
Felix ÖhmanSkogslöparna10:27
Joel HolmgårdKils OK10:29
Albin SvenssonFK Herkules10:31
Emil LingIK Hakarpspojkarna10:33
Arvid NordinLycksele IF10:35
Mikael BergOK Enen10:37
Hugo DanielssonLycksele IF10:39
Petter FochsenWaxholms OK10:41
Martin NilssonSkogslöparna10:43
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:45

D10

1 690 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma LöfqvistVästerås SOK10:00
Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:02
Agnes FeilSundsvalls OK10:04
Allis SjödinOK Tisaren10:06
Ronia MarstonHemsedal IL10:08
Lilly Murtagh ÖstlinMariestads FK10:10
Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK10:12
Frida EkOK Ravinen10:14
Vera LindbergIFK Göteborg Orientering10:16
Lovisa NederheimTäby OK10:18
Elsa LakeSundsvalls OK10:20
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:22

H10

1 690 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas KantarpÄrla IF10:24
Jonathan EngströmHärnösands OK10:26
Hampus DanielssonLycksele IF10:28
Erik ZettervallKarlskrona SOK10:30
Einar BlombergSegersta OK10:32
Ivar HolmstrandOK Landehof10:34
Lowe EkströmOK Tyr10:36
Herman EliassonSundsvalls OK10:38
Erik KällTumba-Mälarhöjden OK10:40
Ossian NordinLycksele IF10:42

D35

6 830 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK10:47
Kristin DahlqvistOK Kåre10:49

H35

10 070 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK11:34
Tobias EliassonSundsvalls OK11:36
Stefan HogartKamrat och IF KIF11:38
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK11:40
Jonatan SöderbergGävle OK11:42
Anders HöijeGöteborg-Majorna OK11:44
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:46

D40

4 990 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny JohanssonKFUM Örebro OK11:05
Jenny NääsSundsvalls OK11:07
Maria HolmstrandOK Landehof11:09
Cecilia RydbergUmeå OK11:11
Malin AnderssonUlricehamns OK11:13
Stina FeilSundsvalls OK11:15
Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL11:17
Caroline AnderssonTrollhättans SOK11:19
Sara TimnerSundsvalls OK11:21
Marlene HälldalSkogslöparna11:23
Anna-Karin BondessonFrosta OK11:25

H40

8 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias HolmstrandOK Landehof11:07
Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK11:09
Johan RydbergUmeå OK11:11
Tomas KristoferssonSundsvalls OK11:13
Erik HarlénKFUM Örebro OK11:15
Johan DanielssonLycksele IF11:17
Fredrik RosénJönköpings OK11:19

D45

4 700 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie-louise PerssonFK Herkules10:14
Annika SundströmVästerås SOK10:16
Kajsa LakeSundsvalls OK10:18
Karolina AnderssonLänna IF10:20
Annika LundströmSundbybergs IK10:22
Anna EkOK Ravinen10:24
Anna-Karin JonssonOK Orion10:26
Mia EronnLinköpings OK10:28
Annika JohanssonOK Tranan10:30
Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll10:32
Maria Rosén ThelinJönköpings OK10:34
Cecilia FochsenWaxholms OK10:36
Tina LindgrenLinköpings OK10:38
Stina BorängSnättringe SK10:40
Therese HolmströmOK Ravinen10:42

H45

7 140 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan SehlerOK Kolmården10:00
Leif LindgrenLinköpings OK10:02
Trond FlaskerudOL Toten-Troll10:04
Jesper NordinKorsnäs IF OK10:06
Andreas PihlströmOK Landehof10:08
Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:10
Johnny BlästaNjurunda OK10:12
Mats HainkeSnättringe SK10:14
Jonas HälldalSkogslöparna10:16
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg10:20
Börje PerssonOK Ravinen10:22
Neil MarstonHemsedal IL10:24
Per-Anders OlssonOckelbo OK10:26
Robert CederholmLänna IF10:28
Mikael SvenssonFK Herkules10:30
Anders GenbergUlricehamns OK10:32
Johan EngströmHärnösands OK10:34
Peter HermanssonIFK Mora OK10:36
Olle WindeliusFrosta OK10:38

D50

3 980 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anethe MansénSkarpnäcks OL10:24
Pia ÖstangårdGamleby OK10:26
Lena ErlandssonOK Södertörn10:28
Josefine NordströmOK Triangeln10:30
Annika JosefssonKarlskrona SOK10:32
Lotta StålVästerbergslagens OL10:34
Florence BergDomnarvets GOIF10:36
Hana TichovskaSK Praga10:38
Åsa AlsiöIF Hagen10:40
Malin LammFrölunda OL10:42
Karin ErssonIFK Mora OK10:44
Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK10:46
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg10:48
Carina KaleredOK Denseln10:50
Annelie JohanssonOK Skärmen10:52
Karin JägrydSkåneslättens OL10:54

H50

6 830 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans JonssonVäsby OK11:07
Pär StålVästerbergslagens OL11:09
Anders PetterssonKarlskrona SOK11:11
Ola JernströmAvesta OK11:13
Mikael NilssonSkogslöparna11:15
Anders LammFrölunda OL11:17
Jörgen BlästaNjurunda OK11:19
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK11:21
Anders BergDomnarvets GOIF11:23
Jimmy NicklassonKexholms SK11:25
Kristofer ÖhmanSkogslöparna11:27
Pontus JonssonOK Orion11:29
Peter WilhelmssonKarlskrona SOK11:31
Bo WesterbergTrollhättans SOK11:33
Oskar NederheimTäby OK11:35
Nils EklöwOK Södertörn11:37
Henrik BerlinOK Orion11:39
Björn ZettervallKarlskrona SOK11:41
Tobias Den BraverOK Gränsen11:43
Anders JägrydSkåneslättens OL11:45
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:47

D55

3 980 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Camilla RosénAnnebergs GIF10:56
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:58
Ingrid KensbyOK Tyr11:00
Mia GustafssonOK Kåre11:02
Britta SahlinVänersborgs SK11:04
Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK11:06
Anna GundSkattkärrs SOK11:08
Gunnel RaskIFK Mora OK11:10
Kristine Ö TollefsenOK Øst11:12
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:14
Karin HederskogJönköpings OK11:16
Lena SwartzOK Orion11:18
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF11:20

H55

5 790 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf HamreforsVästerås SOK10:34
Göran HellgrenOK Södertörn10:36
Martin TichovskySK Praga10:38
Mats LagerbladIFK Mora OK10:40
Frode SjøvoldRøros IL10:42
Ulf JungstrandOK Skogsfalken10:44
Mats JönssonKorsnäs IF OK10:46
Bosse WiggeDomnarvets GOIF10:48
Lars HolmgårdKils OK10:50
Per BacklundOK Södertörn10:52
Mats KensbyOK Tyr10:54
Ronny NordgrenSundbybergs IK10:56
Ulf K. RaskIFK Mora OK10:58
Bjørnar TollefsenOK Øst11:00
Mikael KindbornOK Hällen11:02
Jan LindbergKorsnäs IF OK11:04
Terje SchjølbergRøros IL11:06

D60

3 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth ÖströmOK Tyr11:01
Kane AnderssonIFK Mora OK11:03
Gudrun PerssonHallstahammars OK11:05
Ylva GrapeDalaportens OL11:07

H60

4 990 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK11:27
Håkan ForsmanRonneby OK11:29
Lars LindgrenOK Ödmården11:31
Svante LindgrenKorsnäs IF OK11:33
Jörgen KarlssonAttunda OK11:35
Knut EngenRaumar Orientering11:37
Roland NorellSöders-Tyresö11:39
Frede ScheyeHerlufsholm OK11:41
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK11:43
Torbjörn BergmanSnättringe SK11:45
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF11:47

D65

3 100 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catherine DawsonGafanhori11:13
Inger LindholmFjärås AIK11:15
Inger MattssonVästerbergslagens OL11:17
Annika NorströmHallstahammars OK11:19
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:21
Lena LindgrenOK Järnbärarna11:23
Gullan AnderssonVästerås SOK11:25

H65

4 700 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle BohmanHjärnarps OL10:44
Juergen ZiescheLOK Berlin10:46
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF10:48
Olov ÖströmOK Tyr10:50
Bo AnderssonVästerås SOK10:52
Lars ÖstlinOK Milan10:54
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK10:56
Helge SundbergRøros IL10:58
Sven LarssonSärna SK11:00
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:02
Per Erik FogelVästerås SOK11:04
Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:06
Matts BjörkeSöders-Tyresö11:08
Jan LindgrenOK Södertörn11:10
Inge HultmanKovlands IF11:12
Michael FrenzelLOK Berlin11:14

D70

3 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annie GunnarstorpOK Motala11:32
Ewa NordlundLänna IF11:34
Ulla LingJönköpings OK11:36
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK11:38
Ingrid TengelandIK Gandvik11:40
Elisabeth ErikssonOK Milan11:42

H70

3 980 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingemar WidénKFUM Örebro OK11:22
Per-Olof FernbergIS Skanne11:24
Christer SandhOK Roxen11:26
Tommy HeldFK Åsen11:28
Håkan NilssonMalmö OK11:30
Ulf KjellinOK Hedströmmen11:32
Lars PerssonOK Kompassen11:34
Roy DawsonGafanhori11:36
Per-Erik WåhlbergOK Linné11:38
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:40
Roland NilssonSOK Viljan11:42
Lennart LindgrenOK Järnbärarna11:44
Leif NordlundLänna IF11:46

D75

3 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin JohanssonMarkbygdens OK10:47
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:49
Gunborg WestinLeksands OK10:51
Ulla NilssonSOK Viljan10:53
Birgitta JohanssonKristinehamns OK10:55

H75

3 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erland LingJönköpings OK10:23
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK10:25
Lars TuvessonUlricehamns OK10:27
John VallinOK Hedströmmen10:29
Kurt FredrixonOK Skogshjortarna10:31
Uno BergOK Motala10:33
Johnny BrandtHällefors OK10:35
Runo JohanssonKristinehamns OK10:37
Hans L AnderssonVästerbergslagens OL10:39

H80

3 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils JanssonSkattkärrs SOK10:17
Holger PerssonOK Eken10:19

U1

1 690 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vide Zetterberg ViklundOK Djerf09:53:14
Markus KantarpÄrla IF09:57:15
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK10:07:09
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL10:07:36
Nils WindeliusTolered-Utby Ol-klubb10:10:12
Olle DahlqvistOK Kåre10:19:11
Märta OlssonOckelbo OK10:19:12
Alfred KarlssonVästerbergslagens OL10:19:53
Anton LundbergOK Renen10:21:17
Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK10:23:31
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK10:23:33
Svante LindbergIFK Göteborg Orientering10:23:35
Daniel GunnarssonSG 9710:25:42
Freja StålAvesta OK10:38:49
Penny StjärnesundAvesta OK10:39:25
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK10:44:49
Adelia NordinLycksele IF10:48:48
Eskil LöfåsDomnarvets GOIF10:52:18
Hugo RydbergUmeå OK10:54:59
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna10:55:11
Ilon HolmströmOK Ravinen10:56:08
Clara EkOK Ravinen10:56:09
Moa Bligård VennerlundGöteborg-Majorna OK11:22:34
Sixten FredrikssonStora Tuna OK11:36:04

U2

2 440 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars FlaskerudOL Toten-Troll09:55:07
Tove DahlqvistOK Kåre09:56:59
Oskar PihelOK Tisaren09:58:52
Alfred PihelOK Tisaren10:02:56
Elin BrolinOckelbo OK10:12:21
Linnea BrolinOckelbo OK10:12:23
Sandra CerwallOK Tyr10:14:52
Emma SaleskogOK Tyr10:14:55
Ida OlssonOckelbo OK10:17:27
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK10:22:10
Assar Rosén ThelinJönköpings OK10:22:56
Simon ÅttingLinköpings OK10:23:42
Ture CarlssonKFUM Örebro OK10:34:27
Lisen NygårdOK Kåre10:37:37
Hilda NygårdOK Kåre10:43:49
Nils ÖjeboKFUM Örebro OK11:08:02
Malte AnderssonTrollhättans SOK11:21:26

Öppen 1

1 690 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob OlssonOckelbo OK09:53:29
Daniel PerssonOckelbo OK10:03:50
Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OK10:25:20
Helena LöfKFUM Örebro OK10:25:21
Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK10:25:45
Jon DahlgrenÄlvdalens IF OK10:44:27

Öppen 3

2 440 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin SehlerOK Kolmården09:58:32
Valle SehlerOK Kolmården09:58:34
Moa HillTiumba Mälarhöjden OK10:03:04
Karin ÖstlinOK Milan10:05:41
Fredrik SollenbergAttunda OK10:07:35
Truls MansénSkarpnäcks OL10:08:04
Lars RunsvikOK Kåre10:14:20
Marita JohanssonMarkbygdens OK10:20:43
Maud Göthe LundgrenLinköpings OK10:25:09
Åsa HanssonTullinge SK10:26:26
Margareta RingRonneby OK10:26:28
Hans PeterssonHallstahammars OK10:26:33
Margareta HeldFK Åsen10:30:03
Oskar WesterbergTrollhättans SOK10:49:27
Stefan NordinLycksele IF10:52:46
Lena WesterbergTrollhättans SOK10:54:20
Karin B. Andersson IF Hagen11:02:11
Linus JernströmAvesta OK11:07:26
Tove EkmanKlubblös11:20:33

Öppen 5

3 980 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erica LöfqvistVästerås SOK09:56:30
Thomas WiklundVästerås SOK10:00:08
Per GustafssonEskilstuna 10:02:09
Ellen GustafssonEskilstuna 10:02:12
Sofia GustafssonEskilstuna 10:03:58
Maria LundmarkBorlänge10:03:59
Christina EngströmHärnösands OK10:04:15
Emil LundmarkBorlänge10:04:41
Ulrika LarssonLidköpings VSK10:05:15
Julia LundmarkBorlänge10:05:58
Per LundmarkBorlänge10:05:59
Anna JanssonArtV10:06:04
Mikael JanssonArtV10:06:14
Viktor LundmarkBorlänge10:08:08
Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:10:05
Helena FalkTäby OK10:19:30
Jenny ÖhmanSkogslöparna10:25:31
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK10:27:14
Marie WideFrölunda OL10:29:32
Johan ÅttingLinköpings OK10:31:20
Edvin ÅttingLinköpings OK10:31:21
Stefan BergOK Enen10:36:19
Maria DanielssonLycksele IF10:41:05
Agnes BerlinKarlskrona SOK10:47:16
Emma KällTumba-Mälarhöjden OK10:50:02
Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL10:51:54
Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna10:55:12
Helena LindbergIFK Göteborg Orientering10:56:41
Elias BuskeStockholm 11:06:07
Tobias Lundqvist-11:15:24

Öppen 7

3 940 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen09:54:23
Tomas VångellLinköpings OK09:57:20
Lovisa CarlssonOK Kåre09:57:31
Pia VångellLinköpings OK10:00:18
Niclas ArkåsenOK Kåre10:01:48
Krinstin KensbyOK Tyr10:04:05
Lars RenbergGöteborg Radio Orientering10:05:04
Erik ÖjeboKFUM Örebro OK10:05:39
Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:06:12
Eva RutherfordPrince Rupert10:06:20
Ove PetterssonÄlvdalens IF OK10:06:40
Magnus ÄngströmFinspång SOK10:07:04
Marie ErikssonLinköpings OK10:07:56
Per ErikssonLinköpings OK10:07:58
Conny SahlinVänersborgs SK10:12:45
Jan WiklundFalköpings AIK OK10:17:30
Albin EronnLinköpings OK10:18:21
Julius WiklundFalköpings AIK OK10:18:44
Lisa JonassonÄlvdalens IF OK10:19:41
Magnus RunsvikFalun10:20:08
Sven LarssonGöteborgs SK10:23:47
Sanna SjödénÄlvdalens IF OK10:23:59
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK10:24:16
Lotta LarssonVästerbergslagens OL10:24:53
Olle RingRonneby OK10:26:07
Tommy HallménVingåkers OK10:29:07
Joel LarssonKöping-Kolsva OK10:29:29
Ella AnderssonOK Södertörn10:29:34
Elin HerrmannFalköpings AIK OK10:31:05
Tilda WiklundFalköpings AIK OK10:31:07
Ylva FornanderCentrum OK10:35:07
Sofia Rolén EkströmOK Tyr10:37:08
Jesper BergDomnarvets GOIF10:37:12
Andres GunnarssonSG 9710:37:16
Annika TollefsenOK Øst10:37:19
Jan LundgrenLinköpings OK10:39:46
Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK10:44:31
Hans AnderssonIK Gandvik10:45:14
Andreas GröningOK Kåre10:47:45
Lennart CedervärnUlricehamns OK10:55:21
Sigrid LarssonSärna SK11:00:15
Camilla TinglöfOK Gränsen11:00:36
Andreas AppelbringOK Milan11:06:12
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK11:06:34
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK11:06:37
Gert PrecenthKlubblös11:09:34
Ulf FredrikssonStora Tuna OK11:23:26

Öppen 8

4 990 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid StengårdFältjägarnas IF09:52:33
Ida MattssonOK Kåre09:58:42
Hans NäslundVästerås SK OK09:58:49
Hanna SundströmVästerås SOK09:58:58
Andreas NäslundVästerås SOK10:05:28
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK10:06:08
Henrik TrofastTullinge SK10:07:53
Fredrik EkströmOK Tyr10:08:20
Lennart MyrehedVandrarringen10:12:29
Tomas NordinLycksele IF10:23:38
Patrik GustafssonVästerbergslagens OL10:29:13
Magnus WideFrölunda OL10:32:13
Robert BroströmOK Hedströmmen10:39:15
Krisztina KerényiIFK Mora OK10:41:11
Sara JohanssonDomnarvets GOIF10:48:27
Viktor NorellSöders-Tyresö10:49:44
Laura CsucsIFK Mora OK11:08:50
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna11:35:18

Öppen 9

8 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emanuel ViklundGustavsbergs OK09:53:27
Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK09:58:02
Niklas NorlingOK Ödmården10:00:26
Klaus CsúcsIFK Mora OK10:04:19
Einar ErikssonAttunda OK10:07:45
Petter ErikssonÄrla IF10:10:27
Tord HederskogJönköpings OK10:15:05
Jonas SaleskogOK Tyr10:22:47
Linn NilssonOK Tyr10:22:49
Patrik BlomRehns BK10:29:26
Jonas BlombergSegersta OK10:33:39
Anna BlombergSegersta OK10:33:41
Nicklas EnlundGamleby OK10:35:05
Per HolmIFK Mora OK10:38:44
Jakob TellsénOK Roxen10:40:08
Aron ÖstangårdGamleby OK10:42:37
Per TellsénOK Roxen10:42:55
Elias TellsénOK Roxen10:42:56
Kristina BerlinKarlskrona SOK10:47:14
Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering10:49:21
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK11:12:34

Annonser