Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idrefjällens 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idrefjällens 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 25 juni 2019 - torsdag 27 juni 2019

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 3, lång

D21

4 080 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hedwig HaasOK Linné09:58
Vendula SramkovaHemsedal IL10:54
Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK10:56
Rebecka HeinrupTullinge SK10:58
Karin ElghKöping-Kolsva OK11:00
Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad11:02
Klara HolmgårdKils OK11:04
Elsa EkelinKFUM Örebro OK11:06
Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering11:08
Sarah PerssonOK Denseln11:10
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:12
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad11:14
Elin MånssonIFK Göteborg Orientering11:16
Kristin E KarlssonKexholms SK11:18
Moa SvenssonNässjö OK11:20
Erika ÅkessonMarkbygdens OK11:22
Hanna BarkegrenOK Kåre11:24
Lilian ForsgrenOK Tisaren11:26
Johanna ÖbergOK Linné11:28
Linnea GustafssonOK Gynge11:32
Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad11:34
Catherine TaylorOK Södertörn11:36
Lisa ÅkessonMarkbygdens OK11:38
Pim HedbergOK Pan-Kristianstad11:40
Jessica HallidayDomnarvets GOIF11:42
Lisa JohanssonOK Tranan11:44
Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK11:46
Magdalena OlssonStora Tuna OK11:48

H21

5 080 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob AnderssonOK Linné10:00
Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering10:34
Christoffer JohanssonTrollhättans SOK10:36
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF10:38
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK10:40
Tobias ÖströmOK Tyr10:42
Christian FoleySigtuna OK10:44
Petter ErikssonÄrla IF10:46
Joel BerringCentrum OK10:48
Jan TroengOK Linné10:50
Anders SjöbomNjurunda OK10:52
Johan HöijOK Linné10:54
Per ÖbergOK Hällen10:56
Viktor LindbergOK Roslagen10:58
Joakim BergBromma-Vällingby SOK11:00
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna11:02
Stefan SjölundSkogslöparna11:04
Mårten OlssonGävle OK11:06
Love BerzellOK Ravinen11:08
Joakim OlssonVäsby OK11:10
Linus LarssonOK Kåre11:12
Albin RidefeltOK Linné11:14
Martin HammarlundMotala AIF OL11:16
Per EklöfOK Milan11:18
Olof LissmatsOK Södertörn11:20
Tove AlexanderssonStora Tuna OK11:22
Olof Larén-SandgrenOK Orion11:24
Emil AnderssonÄrla IF11:26
Lasse JanssonGävle OK11:28
Thomas E ErikssonKexholms SK11:30
Marcus EkKöping-Kolsva OK11:32
Jon EklundIK Jarl Rättvik11:34
Erik BomanGävle OK11:36
Joakim GustafssonFinspångs SOK11:38
Per Melander OftenNydalens SK11:40
Patrik BlomRehns BK11:42
Erik SkärbergTrollhättans SOK11:44
Börje PaulerSkogslöparna11:46
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK11:48
Josef NordlundOK Linné11:50

D21 Kort

3 760 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrika VångellLinköpings OK10:02
Audrey FoleySigtuna OK10:36
Ida MattssonOK Kåre10:38
Jessica NilssonOK Milan10:40
Charlotte NedforsOK Roxen10:42
Gunhild Rogne HallandNydalens SK10:44
Hanna GustafssonOK Kåre10:46
Josefine AhlbäckOK Milan10:48
Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK10:50
Malin AxFinspångs SOK10:52
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK10:54
Jenny SandhOK Roxen10:56
Susanne ErikssonOK Milan10:58

H21 Kort

4 140 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik HamreforsVästerås SOK10:01
Jakob RedtzerAttunda OK10:05
Björn KarlssonRehns BK10:07

D20

3 920 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa HolmgårdKils OK10:03
Sofia JohanssonOK Skärmen10:05
Ella AnderssonOK Södertörn10:09

H20

4 080 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas JonssonOK Orion10:00
Albin AlsiöIF Hagen10:02
Viktor BarkegrenStora Tuna OK10:04
Martin LammFrölunda OL10:06
Hugo LillieströmOK Roxen10:10
Oscar JohanssonKarlskrona SOK10:12
Fredrik HamreforsVästerås SOK10:16
Gustav OlssonOK Orion10:18
Klas JohanssonOK Tranan10:20
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK10:22
Hampus NyströmIF Hagen10:24
Emil PetterssonKarlskrona SOK10:26

D18

3 920 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma ErikssonEksjö SOK10:11
Elsa NilssonDomnarvets GOIF10:13
Katarina NorrbyOK Södertörn10:17
Hanna LundgrenLinköpings OK10:19
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:21
Maja SandvikAttunda OK10:23
Alma GustafssonSOK Aneby10:25
Clara JohanssonOK Skärmen10:27
Annick MeisterOK Södertörn10:29
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:31
Elin BergOK Ravinen10:33
Moa AlsiöIF Hagen10:35
Sanna HedbergOK Södertörn10:37
Hanna JohannessonRonneby OK10:41
Emma LingIK Hakarpspojkarna10:43

H18

4 080 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak AnängenNyköpings OK10:28
Viktor WaernqvistOK Kolmården10:30
Felix SilverGävle OK10:32
Isak BerggrenGävle OK10:36
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK10:38
Olle BergstedtMarkbygdens OK10:40
Alfred LiljeströmGävle OK10:42
Aron ÖstangårdGamleby OK10:44
Jakob SjöbergGävle OK10:48
Thobias BrodinIFK Mora OK10:50

D16

3 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa HermanssonIFK Mora OK10:00
Hanna AlsiöIF Hagen10:04
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:06
Karolina AnderssonDalaportens OL10:08
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK10:10
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK10:12
Frida JohanssonOK Skärmen10:14
Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:16

H16

3 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik LingIK Hakarpspojkarna11:22
Arvid SkeppSävedalens AIK11:24
Egil LissmyrIFK Mora OK11:26
Rasmus SöderbergGävle OK11:32
Hugo KindbornOK Hällen11:34
Albin GenbergUlricehamns OK11:36
Casper SkeppSävedalens AIK11:38
Eric HallnerOckelbo OK11:42

D14

3 040 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma ZettervallKarlskrona SOK10:36
Liv PaulerSkogslöparna10:38
Elsa KaipeOK Kåre10:40
Elin TheanderHaninge SOK10:42
Tuva HolmströmOK Ravinen10:44
Sandra LingIK Hakarpspojkarna10:46
Alva ErssonIFK Mora OK10:48
Tuva ÖstangårdGamleby OK10:50
Moa BergqvistKorsnäs IF OK10:52
Malin HållHJS-Vansbro OK10:54

H14

3 040 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ivar LissmyrIFK Mora OK10:58
William OksvoldOK Kåre11:00
Julius WiklundFalköpings AIK OK11:02
Axel GräfningsGrycksbo IF OK11:06
Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:08
Marcus LammFrölunda OL11:10
Jens FochsenWaxholms OK11:12
Olle DalinOK Kåre11:14
Martin ErikssonAnnebergs GIF11:16
Rasmus ÖbergOK Hällen11:20
Nils SwartzOK Orion11:22
Amund FlaskerudOL Toten-Troll11:24

D12 Patrull

2 730 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julie CasselsjöOK Kolmården11:17
Saga SehlerOK Kolmården11:17
Alma CarlssonKFUM Örebro OK11:19
Lovisa PihelOK Tisaren11:19

D12

2 730 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma DalinOK Kåre10:03
Julia EkOK Ravinen10:05
Alma JöhnemarkStora Tuna OK10:07
Ida PaulerSkogslöparna10:09
Wilma JonssonOK Tyr10:11
Emma EngströmFinspångs SOK10:13
Greta SandvikAttunda OK10:15
Ellen MikaelssonForsa OK10:17
Viola HolmströmOK Ravinen10:19

H12

2 730 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin SvenssonFK Herkules10:23
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:29
Erik LundbackStora Tuna OK10:31
Emil SkeppSävedalens AIK10:33
Walter OksvoldOK Kåre10:35
Hugo DanielssonLycksele IF10:37
Axel JohanssonHJS-Vansbro OK10:39
Ivar MessingOK Älvsjö-Örby10:41
Olle VillmanHJS-Vansbro OK10:43
Arvid NordinLycksele IF10:45
Noah TyskOK Kåre10:47
Petter FochsenWaxholms OK10:49
Joel HolmgårdKils OK10:51
Martin NilssonSkogslöparna10:53
Johannes IsakssonOK Tyr10:55
Emil LingIK Hakarpspojkarna10:57
Manfred NordinLycksele IF10:59
Hampus SahlénIF Hagen11:01
Jakob EngströmHärnösands OK11:03
Mikael BergOK Enen11:05
Emil Li EklundStora Tuna OK11:07
Edvin WallnerAttunda OK11:09
Oskar KaipeOK Kåre11:11
Felix ÖhmanSkogslöparna11:13
Malte GranefeltOK Tyr11:15

H10 Patrull

2 340 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ture CarlssonKFUM Örebro OK10:05
Oskar PihelOK Tisaren10:05

D10

2 340 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ronia MarstonHemsedal IL10:15
Tyra FlinkFjärås AIK10:17
Astrid SillénOK Linné10:19
Ella EngvallOK Kolmården10:21
Emmy TheanderHaninge SOK10:23
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:25
Agnes FeilSundsvalls OK10:27
Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK10:29
Lilly Murtagh ÖstlinMariestads FK10:31
Allis SjödinOK Tisaren10:33
Frida EkOK Ravinen10:35

H10

2 340 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle GranefeltOK Tyr10:37
Alfred PihelOK Tisaren10:39
Ossian NordinLycksele IF10:41
Måns TroengOK Linné10:43
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK10:45
Hilding MartinssonLerums SOK10:47
Viktor LindgrenOK Kåre10:49
Erik KällTumba-Mälarhöjden OK10:51
Erik TheanderHaninge SOK10:53
Vide FlinkFjärås AIK10:55
Emil ÖbergOK Hällen10:57
Malte AnderssonTrollhättans SOK10:59
Jonathan EngströmHärnösands OK11:01
Lowe EkströmOK Tyr11:03
Hugo RydbergUmeå OK11:05
Jakob WåhlströmIF Thor11:07
Hampus DanielssonLycksele IF11:09
Herman EliassonSundsvalls OK11:11
Erik ZettervallKarlskrona SOK11:15
Erik GräfningsGrycksbo IF OK11:17
Jonatan SahlénIF Hagen11:19
Elliot TyskOK Kåre11:21

D35

3 920 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin EngvallOK Kolmården11:29
Lena FlinkFjärås AIK11:31
Emelie HolmströmKamrat och IF KIF11:33
Maria SahlénIF Hagen11:35
Eva ElfvingDomnarvets GOIF11:37
Frida NeroGöteborg-Majorna OK11:39
Linda WåhlströmIF Thor11:41
Kristin DahlqvistOK Kåre11:43
Sara JohanssonDomnarvets GOIF11:45
Linnea TroengOK Linné11:47
Annika ÖstmanDomnarvets GOIF11:49

H35

4 850 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias EliassonSundsvalls OK11:23
Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna11:25
Erik SandhOK Roxen11:27
Jonatan SöderbergGävle OK11:29
Hans BrolundOK Denseln11:31
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:33
Anders HöijeGöteborg-Majorna OK11:35
Erik EngvallOK Kolmården11:39
Nils NedforsOK Roxen11:41
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK11:43
Karl LindgrenOK Kåre11:45
Jonas LundbergOK Renen11:47
Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK11:49

D40

3 760 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia LundbergOK Renen10:00
Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK10:04
Åsa PaulerSkogslöparna10:06
Stina GranefeltOK Tyr10:08
Malin AnderssonUlricehamns OK10:10
Sara TimnerSundsvalls OK10:12
Caroline AnderssonTrollhättans SOK10:14
Cecilia RydbergUmeå OK10:16
Anna-Karin BondessonFrosta OK10:18
Marlene HälldalSkogslöparna10:20
Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK10:22
Jenny WallnerAttunda OK10:24
Jenny JohanssonKFUM Örebro OK10:26
Sara ÖbergOK Hällen10:28
Stina FeilSundsvalls OK10:30
Karin PerssonSkogslöparna10:32

H40

4 140 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias EklundOckelbo OK10:11
Greger TyskOK Kåre10:13
Per SjögrenKFUM Örebro OK10:15
Henrik WåhlströmIF Thor10:19
Johan RydbergUmeå OK10:21
Anders JanssonGrycksbo IF OK10:23
Ove OksvoldCentrum OK10:25
Kalle DalinOK Kåre10:29
Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK10:31
Per OksvoldCentrum OK10:33
Anders OksvoldOK Kåre10:35
Johan DanielssonLycksele IF10:37
Erik HarlénKFUM Örebro OK10:39

D45

3 420 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie-louise PerssonFK Herkules10:01
Karolina AnderssonLänna IF10:05
Anna EkOK Ravinen10:07
Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll10:09
Annika SundströmVästerås SOK10:11
Linn NilssonOK Tyr10:13
Annika LundströmSundbybergs IK10:15
Therese HolmströmOK Ravinen10:17
Anna-Karin JonssonOK Orion10:21
Stina BorängSnättringe SK10:23
Annika JohanssonOK Tranan10:25
Jenny BergOK Ravinen10:27
Cecilia FochsenWaxholms OK10:29

H45

4 050 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrik MagnussonHalmstad OK10:47
Daniel WallnerAttunda OK10:49
Börje PerssonOK Ravinen10:51
Hans NykvistStora Tuna OK10:53
Stefan SehlerOK Kolmården10:55
Sven OlssonKorsnäs IF OK10:57
Trond FlaskerudOL Toten-Troll10:59
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK11:01
Magnus JonssonSundsvalls OK11:03
Henric BrohedeOK Tyr11:05
Mats HainkeSnättringe SK11:07
Jonas HälldalSkogslöparna11:09
Neil MarstonHemsedal IL11:11
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:13
Stefan BergOK Enen11:15
Olle WindeliusFrosta OK11:17
Per-Anders OlssonOckelbo OK11:19
Ola JodalGöteborg-Majorna OK11:21
Björn JanssonVäsby OK11:23
Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering11:25
Lars-Håkan BengtssonOK Tyr11:27
Christer CasselsjöOK Kolmården11:29
Patrik JohanssonLerums SOK11:31
Anders GenbergUlricehamns OK11:33
Johan SwartzOK Orion11:35
Leif LindgrenLinköpings OK11:37
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg11:39
Niklas SahlénIF Hagen11:41
Robert CederholmLänna IF11:45

D50

3 420 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin LammFrölunda OL10:31
Erica HållHJS-Vansbro OK10:33
Anna StombergIF Hagen10:35
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:37
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg10:39
Berit GummusIFK Mora OK10:43
Monica BomanGävle OK10:45
Karin JägrydSkåneslättens OL10:47
Karin ÖhlinSOK Aneby10:49
Marita HaglundBredareds IF10:51
Maria EngbergKorsnäs IF OK10:53
Hana TichovskaSK Praga10:55
Susanne JohannessonRonneby OK10:57
Annelie JohanssonOK Skärmen11:01
Anna JöhnemarkStora Tuna OK11:03
Åsa AlsiöIF Hagen11:05
Lotta StålVästerbergslagens OL11:07
Monica HatlenSnättringe SK11:09
Annika JosefssonKarlskrona SOK11:11

H50

3 790 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas AnderssonDalaportens OL10:00
Mikael NilssonSkogslöparna10:02
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK10:04
Lars Håkan SandvikAttunda OK10:06
Erik NorinSundsvalls OK10:08
Hans JonssonVäsby OK10:10
Nils EklöwOK Södertörn10:12
Björn ZettervallKarlskrona SOK10:14
Cristian OlivestamVimmerby OK10:16
Kristofer ÖhmanSkogslöparna10:18
Ola JernströmAvesta OK10:20
Pär StålVästerbergslagens OL10:22
Anders JägrydSkåneslättens OL10:24
Thomas JohannessonRonneby OK10:26
Johan HallgrenBjursås OK10:28
Anders PetterssonKarlskrona SOK10:30
Henrik BerlinOK Orion10:32
Bo WesterbergTrollhättans SOK10:34
Peter WilhelmssonKarlskrona SOK10:36
Anders LammFrölunda OL10:38
Tobias Den BraverOK Gränsen10:42
Pontus JonssonOK Orion10:44
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:46
Jimmy NicklassonKexholms SK10:48
Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK10:50

D55

3 420 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena SwartzOK Orion10:20
Elisabet EnmarkGävle OK10:22
Annika DavidssonVästerås SOK10:24
Anna AlbinssonIFK Mora OK10:26
Pia VångellLinköpings OK10:28
Karin HederskogJönköpings OK10:30
Lena ErikssonElfsborg SOK10:32
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:36
Camilla RosénAnnebergs GIF10:38
Britta SahlinVänersborgs SK10:40
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:44
Inger BergLinköpings OK10:46
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK10:48
Mia GustafssonOK Kåre10:50
Annlouise AlmqvistIFK Mora OK10:52
Ingela ErikssonGävle OK10:54
Kristine Ö TollefsenOK Øst10:56
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF10:58
Anna GundSkattkärrs SOK11:00
Ingrid KensbyOK Tyr11:02

H55

3 790 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf JungstrandOK Skogsfalken10:52
Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:54
Bosse WiggeDomnarvets GOIF10:56
Anders BergLinköpings OK10:58
Andreas GroteOLC SKOG Fribourg11:00
Ulf HamreforsVästerås SOK11:02
Anders EnmarkGävle OK11:04
Göran HellgrenOK Södertörn11:08
Bertil ÅkessonMarkbygdens OK11:10
Rikard ImarkTullinge SK11:12
Mikael KindbornOK Hällen11:14
Niklas LöwegrenStora Tuna OK11:16
Lars HolmgårdKils OK11:18
Ola IsakssonOK Tyr11:20
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:22
Mats KensbyOK Tyr11:24
Kalle ÖstgrenOK Kåre11:26
Bosse HaglundBredareds IF11:28
Lennart MyrehedVandrarringen11:30
Jörgen TheanderHaninge SOK11:32
Magnus WideFrölunda OL11:34
Anders LundJärfälla OK11:36
Mats JönssonKorsnäs IF OK11:38
Martin TichovskySK Praga11:40
Ronny NordgrenSundbybergs IK11:42
Bjørnar TollefsenOK Øst11:44
Mikael DavidssonVästerås SOK11:46
Per BacklundOK Södertörn11:48
Thomas JanssonOK Roslagen11:50

D60

2 930 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK11:07
Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren11:09
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL11:11
Kane AnderssonIFK Mora OK11:13
Kerstin SvenssonTrollhättans SOK11:17
Gudrun PerssonHallstahammars OK11:19
Agneta OlivestamVimmerby OK11:21
Catharina KarlssonTrollhättans SOK11:25
Marianne RuppOLG Thun11:27
Elisabeth ÖströmOK Tyr11:29

H60

3 600 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frede ScheyeHerlufsholm OK11:09
Anders BjörklundSävedalens AIK11:11
Tomas VångellLinköpings OK11:13
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK11:17
Jan GottfridssonNorbergs OK11:19
Roland NorellSöders-Tyresö11:21
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK11:23
Knut EngenRaumar Orientering11:25
Christer KlintGöteborg-Majorna OK11:27
Torbjörn BergmanSnättringe SK11:31
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF11:33
Torben SeirHSOK.dk11:35
Jörgen KarlssonAttunda OK11:37
Håkan ForsmanRonneby OK11:39
Jan LundgrenLinköpings OK11:41
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK11:43
Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping11:45

D65

2 930 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catherine DawsonGafanhori11:31
Monica SvärdOK Klemmingen11:33
Lena LindgrenOK Järnbärarna11:35
Gullan AnderssonVästerås SOK11:37
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:39
Maud Göthe LundgrenLinköpings OK11:43
Annika NorströmHallstahammars OK11:45

H65

3 420 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Juergen ZiescheLOK Berlin11:04
Inge HultmanKovlands IF11:06
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK11:08
Sven LarssonSärna SK11:10
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF11:12
Olle BohmanHjärnarps OL11:14
Matts BjörkeSöders-Tyresö11:16
Per Erik FogelVästerås SOK11:18
Olov ÖströmOK Tyr11:20
Mats AnderssonSelånger SOK11:24
Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK11:26
Jan-Eric HellgrenNorbergs OK11:28
Kent ErikssonLerums SOK11:30
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK11:32
Lars ÖstlinOK Milan11:34
Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:36
Michael FrenzelLOK Berlin11:38
Anders Stefan VestlundOK Kåre11:40
Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:42
Jan LindgrenOK Södertörn11:44
Kent BergendahlNyköpings OK11:46
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:48

D70

2 600 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid TengelandIK Gandvik11:10
Ulla LingJönköpings OK11:12
Annie GunnarstorpOK Motala11:14
Ewa NordlundLänna IF11:16
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:18
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK11:22
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF11:24

H70

2 990 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Olof FernbergIS Skanne10:00
Leif NordlundLänna IF10:02
Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:04
Åke HöglundTimrå SOK10:06
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:08
Roland NilssonSOK Viljan10:10
Lars PerssonOK Kompassen10:14
Roy DawsonGafanhori10:16
Paul TaylorCleveland Orienteering Klub10:18
Johan KällmanNorbergs OK10:20
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:22
Sven PihlEnköpings AIF10:24
Håkan NilssonMalmö OK10:26
Ulf KjellinOK Hedströmmen10:28
Tommy HeldFK Åsen10:30
Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK10:32
Sture GrytheimElfsborg SOK10:34
Christer SandhOK Roxen10:38
Ingemar WidénKFUM Örebro OK10:40
Karl MatschOK Kåre10:42
Göran SvärdOK Klemmingen10:44
André StraussOLG Thun10:46
Bengt BjörkÅrsunda IF10:48

D75

2 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta JohanssonKristinehamns OK10:42
Kerstin JohanssonMarkbygdens OK10:46
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:48
Gunborg WestinLeksands OK10:50
Ulla NilssonSOK Viljan10:54

H75

2 990 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Uno BergOK Motala10:50
Gunnar BengtssonSundsvalls OK10:52
John VallinOK Hedströmmen10:54
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK10:56
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik10:58
Johnny BrandtHällefors OK11:00
Erland LingJönköpings OK11:02
Runo JohanssonKristinehamns OK11:06
Sverre JonssonOK Ravinen11:08
Lars TuvessonUlricehamns OK11:10
Hans L AnderssonVästerbergslagens OL11:12
Olle AnderssonIFK Mora OK11:14
Harald WibyeOK Moss11:16
Sören AnderssonJärbo OK11:18

D80

2 070 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro VallinKungälvs OK10:38

H80

2 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo LöwegrenVästerås SOK10:56
Arvo HyvönenSkattkärrs SOK10:58
Nils JanssonSkattkärrs SOK11:02
Holger PerssonOK Eken11:04

D85

2 070 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK10:35

U1

2 200 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin TöyräIFK Kiruna09:48:55
Astrid NylanderOK Kåre09:49:00
Julius DahlbergIK Jarl Rättvik09:50:53
Olle DahlqvistOK Kåre09:53:13
Molly EklöfOK Milan09:53:16
Ella Ok Sun Strålenstam PakKalmar OK09:56:09
Ida LindgrenOK Kåre09:56:11
Vera LindbergIFK Göteborg Orientering09:56:53
Siri EngvallOK Kolmården09:57:18
Wilma HermanssonIFK Mora09:57:19
Signe JohanssonOK Gynge09:57:29
Selma ElghKöping-Kolsva OK09:57:36
Svante LindbergIFK Göteborg Orientering09:57:46
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK09:57:48
Freja StålAvesta OK09:59:41
Ella SandhOK Roxen10:00:44
Noel ÖstmanSmedjebackens OK10:01:06
Tuva SandhOK Roxen10:01:35
Märta OlssonOckelbo OK10:03:49
Folke NedforsOK Roxen10:04:05
Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK10:14:41
Marcus HolmgrenNässjö OK10:17:23
Daniel GunnarssonSG 9710:22:11
Adelia NordinLycksele IF10:31:07
Hanna WåhlströmIF Thor10:33:34
Markus WåhlströmIF Thor10:33:36
Helmer Malmström HöijOK Linné10:33:45
Gustav Malmström HöijOK Linné10:41:53
Miriam TroengOK Linné10:41:59
Simon JohanssonOK Gynge10:42:22
Agnes LundqvistSol Tranås10:49:16
Anton LundbergOK Renen10:50:47
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK10:56:26
Clara EkOK Ravinen10:58:07
Eskil LöfåsDomnarvets GOIF11:01:04
Finn HansskeKils OK11:01:56
Lotta HansskeKils OK11:02:00
Agnes PerssonOckelbo OK11:08:22
Moa Bligård VennerlundGöteborg-Majorna OK11:13:20
Saga WallnerAttunda OK11:14:30
Ilon HolmströmOK Ravinen11:17:07
Milo HogartKiF11:17:11

U2

2 510 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK09:49:52
Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg09:50:25
Vide MessingOK Älvsjö-Örby09:52:33
Eric Song-Young Strålenstam PakKalmar OK09:56:45
Linnea BrolinOckelbo OK09:58:24
Elin BrolinOckelbo OK09:58:26
Ida OlssonOckelbo OK10:03:41
Emmy PerssonOckelbo OK10:03:53
Aron LundqvistSol Tranås10:11:20
Tove DahlqvistOK Kåre10:11:30
Agnes LübckeOK Ravinen10:12:43
Lars FlaskerudOL Toten-Troll11:07:53
Amelia Li EklundStora Tuna OK

Öppen 1

2 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara BlomRehns BK10:17:48
Inger BjörkÅrsunda IF10:39:24

Öppen 3

2 970 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina VillmanHJS-Vansbro OK09:51:48
Gunilla HamreforsVästerås SOK09:55:24
Elin HållHJS-Vansbro OK09:56:27
Felix SlagbrandVästerås SOK09:58:49
Linda SlagbrandVästerås SOK09:58:50
Laila VillmanHJS-Vansbro OK10:00:28
Margareta HeldFK Åsen10:02:05
Daniel PerssonOckelbo OK10:04:02
Elisabeth ErikssonOK Milan10:04:27
Lena WesterbergTrollhättans SOK10:10:38
Malin SehlerOK Kolmården10:14:22
Annelie JohanssonOckelbo OK10:16:08
Björn ÅhsLeksands OK10:19:37
Karin B. Andersson IF Hagen10:23:21
Oskar WesterbergTrollhättans SOK10:24:15
Marita JohanssonMarkbygdens OK10:27:18
Anna Wiren10:35:15
Amanda LindgrenLinköpings OK11:10:08
William ErikssonKlubblös11:13:02
Anders EklundStora Tuna OK
Maja VillmanHJS-Vansbro OK

Öppen 4

3 230 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin HerrmannFalköpings AIK OK10:20:10
Tilda WiklundFalköpings AIK OK10:20:12
Gustav AttåsIdrefjällens OK10:40:25
Alfred SjödinOK Tisaren10:48:08
Susanna LindströmNjurunda OK10:48:19
Matilda RuusÅsarna IK10:54:12

Öppen 5

3 230 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger MattssonVästerbergslagens OL09:48:49
Fredrik SollenbergAttunda OK09:55:07
Marie JohanssonOK Gynge09:57:30
Helena LindbergIKF Göteborg09:59:55
Marcus ArnoldssonVästerås SOK10:01:08
Lena HermanssonIFK Mora10:01:13
Jakob OlssonOckelbo OK10:01:18
Linus SjödénÄlvdalens IF OK10:06:06
Stefan HogartKamrat och IF KIF10:06:32
Viktor LundmarkBorlänge10:09:57
Kenneth LjungbergNyköpings OK10:11:40
Tove EkmanKlubblös10:12:32
Jenny ÖhmanSkogslöparna10:13:19
Karin GustafssonForsa OK10:14:12
Albin MalmgrenOckelbo OK10:16:06
Emil LundmarkBorlänge10:18:07
Per- Henrik EngbergKorsnäs IF OK10:19:15
Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK10:22:23
Christina EngströmHärnösands OK10:26:13
Sanna SjödénÄlvdalens IF OK10:34:33
Marie WideFrölunda OL10:39:04
Peter ErngrundSelånger SOK10:39:31
Klara MartinssonLerums SOK10:47:10
Sofia Kjellberg LindgrenOK Kåre10:48:12
Tobias LindbergKlubblös10:48:23
Per NylanderOK Kåre10:49:04
Stefan NordinLycksele IF10:50:44
Emma KällTumba-Mälarhöjden OK10:52:21
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK10:54:27
Elias BuskeGröndal10:57:29
Sarah StrålenstamKalmar OK11:01:09
Sofia Rolén EkströmOK Tyr11:03:19
Linus JernsträmAvesta OK11:04:21
Åsa HallanderCentrum OK11:07:13
Maria DanielssonLycksele IF11:09:42
Sandra CewallOK Tyr11:13:45
Emma SaleskogOK Tyr11:13:47
Maja ÅströmOK Ödmården11:23:01

Öppen 7

2 990 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth Norsell KarlssonRehns BK09:49:29
Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin09:52:43
Bengt PetterssonIK Hakarpspojkarna09:54:56
Bengt HansskeKils OK09:55:41
Erik ÖjebomKFUM Örebro OK09:55:49
Niclas ArkåsenOK Kåre09:56:01
Lars RenbergGöteborg Radio Orientering09:56:40
Rolf I KarlssonRehns BK09:57:32
Maria HellströmVäsby OK09:57:34
Lena ErlandssonOK Södertörn10:02:36
Kristina HederskogJönköpings OK10:03:10
Ulrika LarssonLidköpings VSK10:04:15
Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK10:05:04
Maria SturessonAnderstorps OK10:05:48
Marie ErikssonLinköpings OK10:06:21
Per ErikssonLinköpings OK10:06:23
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK10:06:28
Magnus EngströmFinspång SOK10:06:40
Karin StålAvesta OK10:07:03
Frida BlomRehns BK10:07:28
Mats SporreStora Tuna OK10:09:40
Tommy HallménVingåkers OK10:10:02
Marie-Louise KaipeOK Kåre10:11:34
Kristin KensbyOK Tyr10:12:06
Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping10:13:58
Pernilla BlomRehns BK10:16:03
Rikard FlinkFjärås AIK10:18:05
Kent HolmgrenNässjö OK10:18:42
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen10:21:22
Pia ÖstangårdGamleby OK10:21:29
Sven LarssonGöteborgs SK10:21:31
Hillevi SjöbomNjurunda OK10:21:46
Eva PålssonIFK Mora OK10:22:09
Hans AnderssonIK Gandvik10:24:25
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK10:28:24
Lotta LarssonVästerbergslagens OL10:28:53
Bo AnderssonVästerås SOK10:30:08
Camilla TinglöfOK Gränsen10:33:28
Thomas NilssonStora Tuna OK10:34:18
Martina ArkåsenOK Kåre10:35:03
Hans Pettersson10:35:13
Lennart CedevänUlricehamns OK10:36:20
Wendy TailorClok10:37:53
Ove PetterssonÄlvdalens IF OK10:39:13
Inga-Lill AnderssonSelånger SOK10:40:09
Mario SpelbergSelånger SOK10:40:12
Ylva FornanderCentrum OK10:43:46
Andreas AppelbringOK Milan10:44:21
Jan WiklundFalköpings AIK OK10:46:06
Lisa JonassonÄlvdalens IF OK10:46:52
Joel LarssonKöping-Kolsva OK10:47:35
Sigrid LarssonSärna SK10:57:12
Annika TollefsenOK Øst11:00:09
Johan EngströmHärnösands OK11:03:46
mirja mikkolainenValkiakoskenhakka11:04:34
Annica LübckeOK Ravinen11:04:44
Tina LindgrenLinköpings OK11:10:23
Emmy LindgrenLinköpings OK11:15:09
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK11:17:02
Fredrik LarssonSundbybergs IK11:19:17
Bo LindkvistKöping-Kolsva OK11:21:47
Sandra HanssonÄrla IF11:25:04
Zuzana MacúchováDomnarvets GOIF11:38:48
Minna SeirHSOK.dk

Öppen 9

4 850 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK09:55:03
Einar ErikssonAttunda OK09:55:18
Niklas NorlingOK Ödmården10:03:07
Johan IsraelssonDomnarvets GOIF10:07:34
Helena AnderssonFK Friskus-Varberg10:09:52
Johan AlfredssonOK Milan10:12:12
Kristina BerlinKarlskrona SOK10:16:15
Mattias AnderssonIK Gandvik10:21:16
Henrik AnängenNyköpings OK10:21:35
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:22:07
Andreas BergLinköpings OK10:28:03
Tord HederskogJönköpings OK10:29:02
Fredrik EkströmOK Tyr10:31:25
Martin StålSödertälje-Nykvarn OF10:32:05
Simon JohanssonOK Kolmården10:33:31
Martin JönssonFK Friskus-Varberg10:34:12
Niklas EnlundGamleby OK10:35:07
Susanne StåhlSödertälje-Nykvarn OF10:35:30
Klas JohanssonOK Kolmården10:38:23
Edo DrenthHelsingborgs SOK10:38:51
Klaus CsúcsIFK Mora OK10:39:27
Magnar OftenTynset IF10:39:36
Markus StenbergSveg10:39:46
Ida KihlénDomnarvets GOIF10:39:50
Tomas NordinLycksele IF10:41:31
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK10:48:21
Patrik GustafssonVästerbergslagens OL10:50:15
Christer IvarssonOK Södertörn10:51:07
Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:55:34
Daniel KaipeOK Kåre11:16:20
Sophie NilssonHjärnarps OL11:18:12

Annonser