Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM Sport Vintercup #2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sport Vintercup #2
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: lördag 19 januari 2019

Svart lång (herr huvudklass)

10 300 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970517Arvid NordIK Hakarpspojkarna10:00:03
950831Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK10:02:00
7210182Jesper SjögrenHestra IF10:06:04
7920429Albin ThunbergSävedalens AIK10:08:02
1902933Anton KarlssonOK Kullingshof10:08:25
7142856Magnus HedmanKungälvs OK10:10:00
8217579Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK10:12:02
26755Arvid VågIFK Göteborg Orientering10:14:02
8090589Niklas HidmanHalmstad OK10:16:03
1420202Erik ClassonOK Orinto10:18:04
9900630Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:20:02
870229Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK10:22:02
9101417Simon SchusterIFK Lidingö SOK10:24:02
9010308Samuel PihlströmOK Landehof10:26:02
9010111Carl JosefssonSävedalens AIK10:28:01
900813Anders HedbergGöteborg-Majorna OK10:30:02
8350032Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering10:32:02
11320Fredrik NorellFrölunda OL10:34:02
8643971Sergey FedatsenkaSävedalens AIK10:36:03
7206301Marcus MillegårdSävedalens AIK10:51:47

Svart mellan (dam huvudklass)

7 620 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
760614Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering09:45:05
9000914Lisa BörnstedtKungälvs OK09:53:31
900216Malin SettergrenHalmstad OK10:00:05
9940618Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK10:02:05
890309Ingjerd MyhreIFK Göteborg Orientering10:04:01
9820509Sofia EbermarkSävedalens AIK10:06:00
951601Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK10:08:00
451911Johan WettergrenFK Herkules10:10:03
2077202Willy FjällborgStenungsunds OK10:12:00
9751125Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK10:14:03
8000511Johanna NilssonKungälvs OK10:16:04
8000991Anastasia DzianisavaSävedalens AIK10:18:34
9904299Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK10:20:04
8657305Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering10:22:03
970312Josefin TjernlundOK Tisaren10:24:03
7207543Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK10:26:03
9140827Jennie RunessonOK Vivill10:28:03
750915Emma AnderssonSävedalens AIK10:30:03
940303Anna WallinGöteborg-Majorna OK10:32:03
8629615Sina TommerIFK Göteborg Orientering10:34:03
8020909Maria MagnussonSävedalens AIK10:36:04
667893Ola WallinderGöteborg-Majorna OK10:38:04
9730526Erik AderstedtKungälvs OK10:40:02
9600219Magnus JosefssonSävedalens AIK10:42:00
920929Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OK10:44:00
8000309Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering10:45:59
654488Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK10:48:00
9020315Nils GrimbeckSävedalens AIK10:48:00
8636523Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK10:50:00
8190893Amilia BjörklundSävedalens AIK10:54:00
850522Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK10:56:00
9012206Anna NärhiIFK Göteborg Orientering10:58:00
900628Lovisa NilssonSävedalens AIK11:00:00
727374Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK11:02:02

Svart kort

4 630 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
860203Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK09:45:08
242212Jan StenhoffOK Landehof10:00:07
2041859Karin AlthoffKungälvs OK10:02:07
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:04:04
7550429Pierre KarlssonOK Alehof10:06:06
450171Markus NilssonKungälvs OK10:08:04
1671128Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK10:10:01
9631106Göran StuhlhoferOK Landehof10:12:03
516789Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK10:16:05
450858Eva NilssonKungälvs OK10:16:43
450190Evelina WelanderKlubblös10:18:06
9060405Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:20:02
1670411Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK10:22:05
680728Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK10:24:00
600801Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK10:26:05
888866Frida NeroGöteborg-Majorna OK10:54:51

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars