Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: torsdag 10 oktober 2019

Arboga OK

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1408737Anne Margareth BjörkmanBana D (56)2 550 m08:40:25
1418125Ulf BjörkmanBana D (56)2 550 m08:40:27
777802Per-Arne EkbomBana B (32)3 590 m08:56:24
207272Sven-Olov ViklundBana A (26)4 100 m09:00:43
259350Göran JanzonBana C (52)3 180 m09:04:30
259062Ove PetterssonBana C (52)3 180 m09:05:58
9520306Peder WickströmBana A (26)4 100 m09:18:48
777806Håkan SöderqvistBana B (32)3 590 m09:21:02
228225Olle OlssonBana C (52)3 180 m09:21:52
259056Hans NordgrenBana D (56)2 550 m09:25:26
9760803Michael WickströmBana A (26)4 100 m09:34:45
263927Gunnar LordBana E (16)1 590 m09:50:48

Avesta OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
43058Thom SandvikBana A (26)4 100 m09:32:47
39773Ann-Sofi SandvikBana D (56)2 550 m09:32:49

Ej klubbansluten

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
433453Bo MalmqvistBana C (52)3 180 m08:52:23

Eskilstuna OL

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
208433Stig LundinBana D (56)2 550 m08:53:19
442207Gun SkankeBana D (56)2 550 m08:53:59
7031035Ann-Charlotte DuhanBana D (56)2 550 m08:54:16
449141Gun SundbergBana D (56)2 550 m08:54:18
205352Ove LarssonBana C (52)3 180 m09:04:54
344604Gun AnderssonBana E (16)1 590 m09:10:44
350713Kjell FröbergBana A (26)4 100 m09:13:48
7003700Leif MathisenBana B (32)3 590 m09:14:13
7003699Leif JanssonBana C (52)3 180 m09:15:18
208342Nils-Erik GustafssonBana C (52)3 180 m09:16:59
417481Kjell AnderssonBana C (52)3 180 m09:17:47
439514Görel SvedestamBana E (16)1 590 m09:18:05
9440309Ulf SvedestamBana B (32)3 590 m09:18:44
7003696Kerstin LissBana C (52)3 180 m09:18:54
7031043Jerry HolmBana B (32)3 590 m09:28:30

Fellingsbro GOIF

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1441018Nils-Göran LindénBana D (56)2 550 m08:40:54
1380325Tage PerssonBana E (16)1 590 m08:41:01
1410406Lars JellvertBana D (56)2 550 m08:43:07
249436Roland RohdeBana D (56)2 550 m09:03:59
1420428Johnny ErixonBana D (56)2 550 m09:05:21

Hallstahammars OK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
910902Rune SandbergBana D (56)2 550 m08:49:38
25302Signar PalmBana E (16)1 590 m08:49:59
1258636Göran WiigBana D (56)2 550 m08:52:25
600213Ingemar JonssonBana C (52)3 180 m09:03:53
25314Annika NorströmBana C (52)3 180 m09:04:20
205500Hans PeterssonBana D (56)2 550 m09:06:22
25308Gudrun PerssonBana C (52)3 180 m09:07:44
1677476Lena HedmanBana C (52)3 180 m09:10:36
2078208Ida OlssonBana E (16)1 590 m09:44:33
25316Lars SöderlundBana E (16)1 590 m09:49:37
2078213Henrik OlssonBana A (26)4 100 m09:50:40

Himmeta IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
364860Benkt LarssonBana E (16)1 590 m08:41:04

IF Rune

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
209547Rolf JanssonBana D (56)2 550 m08:47:06
209581Ronny AnderssonBana A (26)4 100 m08:47:17
209563Vincent LiljekvistBana E (16)1 590 m08:52:37

IK Standard

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
355887Rolf LindBana B (32)3 590 m09:23:25
362057Anders NylénBana C (52)3 180 m09:23:27
435960Kjell BlombergBana D (56)2 550 m09:23:40

Katrineholms OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
262440Harry AxelssonBana D (56)2 550 m09:20:16

Kjula IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450872Jarl Erik PalmBana B (32)3 590 m09:11:36
450851Kerstin PalmBana C (52)3 180 m09:23:19

Köping-Kolsva OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
671012Pernilla KlemetsBana B (32)3 590 m09:08:57
7570108Kenneth LarssonBana B (32)3 590 m09:30:14
7600715Thomas LagesonBana A (26)4 100 m10:19:19

OK Enen

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
441958Jan BurellBana D (56)2 550 m08:59:40
10774Barbro MelvingerBana D (56)2 550 m09:06:32
12532Lennart ErikssonBana C (52)3 180 m09:09:54

OK Grip

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2066575Åke ErikssonBana C (52)3 180 m08:45:47
8370920Harriet KarlssonBana D (56)2 550 m08:46:16
8390613Lennart KarlssonBana C (52)3 180 m08:48:50
500303Leif ThorssonBana C (52)3 180 m08:50:21

OK Hedströmmen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8004902Ulf KjellinBana A (26)4 100 m09:44:18

OK Nalle

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
520822Lennart LundquistBana C (52)3 180 m09:09:58

OK Tjärnen

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
216409Nils JohanssonBana D (56)2 550 m09:14:04
1093579Erland KarlssonBana D (56)2 550 m09:23:11
351002Ingemar GustafssonBana C (52)3 180 m09:23:37
351005Dagny AnderssonBana E (16)1 590 m09:25:31

OK Tor

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
302299Lars-Gunnar LarssonBana C (52)3 180 m08:48:13
302318Margareta LarssonBana D (56)2 550 m08:48:17
302328Eva HogréusBana D (56)2 550 m08:50:26
7201370Eva LundkvistBana E (16)1 590 m08:50:33
7201371Margareta JohanssonBana D (56)2 550 m08:51:26
302327Mikael HogréusBana B (32)3 590 m08:54:11
444199Lennart JohanssonBana B (32)3 590 m08:58:10
208088Alf KårefältBana D (56)2 550 m09:05:32
351900Monica AndreassonBana D (56)2 550 m09:06:27
302275Kurt Håkan AnderssonBana A (26)4 100 m09:07:38
431138Thorolf OlssonBana E (16)1 590 m09:09:03
302302Karl-Robert MoqvistBana C (52)3 180 m09:09:20
302314Stig WesterbergBana D (56)2 550 m09:09:49
341282Lars AndreassonBana D (56)2 550 m09:10:58
7460126Stig LandstorpBana A (26)4 100 m09:15:25
520621Alf LundkvistBana D (56)2 550 m09:18:51

Sala OK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9550304Tanja-Birgit SöderströmBana C (52)3 180 m08:53:12
9005074David SöderströmBana A (26)4 100 m09:05:57
9127391Mats ErikssonBana C (52)3 180 m09:23:44
9431024Sören JohanssonBana B (32)3 590 m09:31:30
9430516Inger LundBana D (56)2 550 m09:31:33
8490502Britt Linnéa ErikssonBana B (32)3 590 m09:38:29
8636984Göran LarssonBana A (26)4 100 m09:38:44
8303057Lena LarssonBana A (26)4 100 m09:43:25
1392398Oliwer SillénBana A (26)4 100 m09:49:29

SK Trim/Virsbo

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
25086Ingalill WestbergBana D (56)2 550 m09:30:21
9005104Åke LiljebrandBana D (56)2 550 m09:32:13
25085Ingrid LiljebrandBana D (56)2 550 m09:37:00

SMOL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1529061Monica ÖhlundBana D (56)2 550 m09:05:38

Strängnäs-Malmby OL

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
20380Ann-Marie JohanssonBana C (52)3 180 m09:02:12
1040228Björn CarlssonBana E (16)1 590 m09:05:35
777805Anders RymanBana C (52)3 180 m09:08:20
1395944Ingegerd LusenskyBana C (52)3 180 m09:09:47
229222Jan-Erik AnderssonBana B (32)3 590 m09:10:14
9200664Bo AnderssonBana B (32)3 590 m09:11:33
9200684Gullan AnderssonBana C (52)3 180 m09:11:44
229676Ove JohanssonBana C (52)3 180 m09:13:02
33882Inge GustafssonBana D (56)2 550 m09:16:05

Surahammars SOK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2132232Torbjörn BergstrandBana A (26)4 100 m09:15:12
8652905Gunnar MunkteliusBana A (26)4 100 m09:40:14
2058271Ia GranatBana C (52)3 180 m09:47:03
306696Olle GranathBana A (26)4 100 m09:52:04

Säterbygdens OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1470414Roland BergBana B (32)3 590 m09:23:54

Södertälje IF

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
355814Stig PedersonBana B (32)3 590 m09:10:29
38585Berit GustavssonBana D (56)2 550 m09:25:58
355807Stig GustavssonBana D (56)2 550 m09:26:48
355809Sixten WesterlundBana D (56)2 550 m09:39:34

Södertälje-Nykvarn OF

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
433699Stig ThorssonBana C (52)3 180 m09:28:22
409440Weine JohanssonBana D (56)2 550 m09:29:54
682131Kristina SkoglundBana D (56)2 550 m09:38:36
7027089Bengt MattiassonBana B (32)3 590 m09:39:37
28467Rolf SkoglundBana A (26)4 100 m09:48:16

SörmlandsOL-veteraner

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
423383Jan NellerupBana C (52)3 180 m09:06:01

Vandrarringen

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9500821Kurt ErikssonBana A (26)4 100 m09:01:35
16943Bo OrtmanBana B (32)3 590 m09:07:11
439897Anna-Karin JohanssonBana C (52)3 180 m09:13:25
343379Martin BergstrandBana E (16)1 590 m09:13:30
7980120Nils OlssonBana A (26)4 100 m09:15:56
38481Boy NymanBana D (56)2 550 m09:16:20
982001Karin LönnBana D (56)2 550 m09:16:26
8045201Lars KjellmanBana C (52)3 180 m09:19:21
439898Leo JohanssonBana A (26)4 100 m09:24:32
18435Odd Werner-ErichsenBana B (32)3 590 m09:27:16
9101544Tomas JonssonBana A (26)4 100 m09:42:24
244862Bertil SvenssonBana B (32)3 590 m09:42:39

Vingåkers OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
264967Hans RagvaldBana B (32)3 590 m09:20:35
264962Annette RagvaldBana C (52)3 180 m09:24:21

VSOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7481218Rune JonssonBana C (52)3 180 m09:03:19

VSOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37524Bengt JohanssonBana E (16)1 590 m09:34:14

Västerbergslagens OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2260668Gunilla Maria BrusBana D (56)2 550 m09:13:52

Västerås RK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
452826Göran PetterssonBana C (52)3 180 m09:26:14

Västerås SOK

32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9480115Tommy WåhlinBana A (26)4 100 m09:02:44
9400624Leif NilssonBana D (56)2 550 m09:04:46
449760Roland SturkBana C (52)3 180 m09:06:03
8011577Anders MillingerBana C (52)3 180 m09:06:38
8011592Gun MillingerBana C (52)3 180 m09:07:29
751005Kurt ZanderBana C (52)3 180 m09:10:30
9033688Bo LöwegrenBana D (56)2 550 m09:11:05
9520214Kristina WåhlinBana C (52)3 180 m09:11:53
39618Jouko TaskinenBana C (52)3 180 m09:12:03
9430116Liz PorteousBana D (56)2 550 m09:12:38
351423Per NybonsBana B (32)3 590 m09:14:39
39149Nils HellbergBana C (52)3 180 m09:17:12
1406454Leif ZettervallBana B (32)3 590 m09:17:20
9501023Bernt ÅströmBana B (32)3 590 m09:17:23
9043164Christina GohdeBana D (56)2 550 m09:17:59
9202078Kuno ÖsterlundBana A (26)4 100 m09:18:14
9460121Margareta LöfqvistBana C (52)3 180 m09:19:32
248996Kurt ElvénBana D (56)2 550 m09:20:20
9451029Rolf SvenssonBana C (52)3 180 m09:20:23
1501106Peter LjungströmBana B (32)3 590 m09:21:26
9441027Göran AnderssonBana D (56)2 550 m09:21:34
9420423Lars-Erik RaskBana B (32)3 590 m09:23:34
9841712Altti JärvinenBana D (56)2 550 m09:25:41
9202071Rune VikmanBana C (52)3 180 m09:26:41
9430624Björn EkholmBana C (52)3 180 m09:28:27
38411Ingrid LundströmBana C (52)3 180 m09:28:55
9451012Torsten LundBana B (32)3 590 m09:29:09
9140129Lennart ÖbergBana E (16)1 590 m09:30:55
1039555Lars-Olof LundströmBana B (32)3 590 m09:33:11
9160922Catharina EkmanBana C (52)3 180 m09:33:36
9038840Ulf LindgrenBana D (56)2 550 m09:40:10
9510803Lars JakobssonBana A (26)4 100 m09:47:59

Åkers IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2104203Weine WolterBana B (32)3 590 m09:11:40

Ärla IF

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
405800Esko RaitaBana C (52)3 180 m09:08:33
259120Stig Arne BorgBana B (32)3 590 m09:09:38
306445Bengt DagermarkBana D (56)2 550 m09:12:55
2420665Christer LiwellBana D (56)2 550 m09:14:53
405787Lennart LundhBana D (56)2 550 m09:16:41
306421Tommy LjungkvistBana B (32)3 590 m09:16:52

Annonser