Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Mol 2 "Påskriset"

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Mol 2 "Påskriset"
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: fredag 19 april 2019

Öppen motion 1

2 500 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445291Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK10:02:02
445299Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOK10:05:11
445296Jakob Svensson EikenesSvaide Roma SOK10:05:15
2801007Rasmus GunnarssonVisborgs OK10:05:35
445294August Santos AnderssonVisborgs OK10:05:37
445283Edvin LövenwaldKlubblös10:11:02
445284Elsa LövenwaldKlubblös10:11:03
426781Marit SchollerVisborgs OK10:40:28
16387Julia BergHalmstad OK10:41:22
345355Elin BergHalmstad OK10:41:37
18257Birgitta BergGarda OK10:42:02
445300Måns LovénKlubblös10:52:30

Öppen motion 3

2 800 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2057225Kristina LindholmSkogsluffarnas OK09:59:41
19844Karin AnderssonLjusdals OK10:03:45
18082Alva Lindh SporreVisborgs OK10:05:27
441923Ulrika Lindh SporreVisborgs OK10:05:30
18319Siv JohanssonVisborgs OK10:10:03
445282Armand NygrenVisborgs OK10:11:05
445298Ingrid NygrenKlubblös10:12:16
452260Elviria EneqvistGarda OK10:12:25
7482918Katja EneqvistGarda OK10:12:27
18235Birgitta WelanderKlubblös10:15:53
445281Julia LindVisborgs OK10:19:21
18335Margareta PerssonVisborgs OK10:23:43
445289Hale FalsafiKlubblös10:23:46
445285Pär GustafssonSvaide Roma SOK10:25:14
445292Aston GustafssonSvaide Roma SOK10:25:19
441935Neo CederqvistVisborgs OK10:25:39
445293Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK10:34:18
439841Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK10:36:19
445816Emil BjörksvedGotlands Bro OK10:36:20

Öppen motion 5

5 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2115586Anita ArneforsOK Södertörn10:02:27
444509Hanna WallinSvaide Roma SOK10:12:04
710518Ewa AlbrektssonOK Ravinen10:34:42
209464Arvid HultIF Hansa-Hoburg10:34:47
445286Göran HultIF Hansa-Hoburg10:34:48
423357Alma PetterssonGotlands Bro OK10:37:21
9200691Katarina JakobssonGarda OK10:41:04
352557Mikael JakobssonGarda OK10:41:05
7671210Stefan MolinSvaide Roma SOK10:42:21
445288Joel NorlingVisborgs OK10:43:48
445297Jack AnsénVisborgs OK10:43:50

Öppen motion 6

5 500 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18174Rolf AnderssonSvaide Roma SOK09:44:46
449815Martin LöfblomSvaide Roma SOK09:49:57
1162149Olle SvangrenGotlands Bro OK10:05:13
245058Peter AxelssonOK Ravinen10:06:22
9012000Folke Svangren10:09:01
9710610Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:11:51
408967Per WallinSvaide Roma SOK10:12:11
18128Greger WesterlundSvaide Roma SOK10:13:42
7300478Måns PerssonVisborgs OK10:16:26
206404Monika JonssonSvaide Roma SOK10:26:22
8441107Pontus GustafssonSvaide Roma SOK10:27:43
9961216Frej HeggSvaide Roma SOK10:34:12
7102133Pernilla MellinSvaide Roma SOK10:34:50
7505060Susanna BergHalmstad OK10:41:58
8400401Oskar BergHalmstad OK10:41:59
433900Niklas GustafssonGarda OK10:44:40
2066583Mia HillerhagIFK Lidingö SOK10:49:00
7109050Armin SchollerVisborgs OK11:16:18

Öppen motion 7

3 600 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18222Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg09:00:00
2123924Carl-Arne MalmbergVallentuna Össeby OK09:51:58
798390Lena JanssonJärla Orientering09:59:43
304870Marita AxelssonOK Ravinen10:03:47
18202Ann-Marie KarlssonSvaide Roma SOK10:06:04
18207Per-Inge KarlssonSvaide Roma SOK10:06:06
19880Bertil AnderssonLjusdals OK10:06:10
18061Nils HallgrenVisborgs OK10:09:39
1540313Lena NyströmVisborgs OK10:09:44
18103Roland JohanssonVisborgs OK10:09:50
244982Albin Lindh SporreVisborgs OK10:09:55
8030119Adam ÖsterdahlVisborgs OK10:09:59
18084Ingrid EnekvistVisborgs OK10:14:25
8636977Gunnel BalckIFK Lidingö SOK10:14:43
2121760Åsa GunnarssonVisborgs OK10:17:43
18323Gunnel FranssonVisborgs OK10:18:13
8041014Klara BäckstädeVisborgs OK10:19:22
408572Maria PerssonVisborgs OK10:23:31
18107Eric JohanssonIF Hansa/Hoburg10:23:37
8221115Örjan HallgrenVisborgs OK10:25:00
343939Carin KihlströmTäby OK10:25:55
18083Ing-Marie BergmanVisborgs OK10:26:07
8440620Anna BäckstädeVisborgs OK10:27:27
18070Rolf MalmrosVisborgs OK10:31:51
9700107Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK10:34:32
245976Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg10:38:46
18041Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:44:23
18244Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg10:44:41
18233Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:45:13
234514Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:45:41
1890829Björn AhrlingSvaide Roma SOK10:47:15
426782Sofia SchollerVisborgs OK10:48:41

Öppen motion 9

7 700 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8010213Mattias ÖsterdahlVisborgs OK10:04:23
8020612Felix BäckstädeVisborgs OK10:11:49
18498Carl-Erik BerglövFagersta OK10:18:04
720915Anders EklundSvaide Roma SOK10:26:01
7716274Mattias WhiteGarda OK10:29:57
9822709Jakob Gadefors-NauHaninge SOK10:30:17
8300059Håkan MattssonGotlands Bro OK10:32:01
8223189Edvard PetterssonGotlands Bro OK10:33:22
720927Andreas NikolaussonVisborgs OK10:40:20
730323Mattias WestfältGotlands Bro OK10:43:32
7131116Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL10:51:47
30051Stefan WittmannGotlands Bro OK10:52:49

Annonser