Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Mol 10

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Mol 10
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: torsdag 4 juli 2019

Öppen motion 1

2 400 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353291Gabriel AndreiOK Linné16:21:01
2125967Isabelle AndreiOK Linné16:21:02
445292Hektor CarlénKlubblös16:40:05
445297Alma CarlénKlubblös16:40:07
445281Marit SchollerVisborgs OK17:02:26
426781Vincent SchollerVisborgs OK17:06:40
18054Jacob TynvallGotlands Bro OK17:14:35
18240Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg17:16:22
353292Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburg18:13:02
2109147Pia MüllerKlubblös18:18:21

Öppen motion 3

3 300 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445284Hale FalsafiKlubblös16:39:03
445299Isis CarlénKlubblös16:39:05
445293Jakob CarlénKlubblös16:43:14
18131Karlsson Klubblös16:52:33
9100321Malte HallmanAttunda OK16:58:44
7070800Max BoströmJärfälla OK17:02:31
451555Annika ErikssonGotlands Bro OK17:03:50
227881Nellie LeveauGotlands Bro OK17:13:05
18230Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg17:14:09
445285Eddie DubrehedKlubblös17:26:58
445296Andreas JakobssonGarda OK17:42:02
433889Annika JakobssonGarda OK17:42:54
7138338Sara JernbergIF Hansa-Hoburg17:56:16
2107533Ester MüllerKlubblös18:18:18
27427Ann LeesmentMälarö SOK18:28:05

Öppen motion 5

4 800 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7070901Therese BoströmJärfälla OK17:02:33
9200700Niklas GustafssonGarda OK17:08:44
2115586Anita ArneforsOK Södertörn17:17:00
444509Hanna WallinSvaide Roma SOK17:20:44
2260983Mattias BolinVisborgs OK17:35:17
431375Torbjörn LarssonKlubblös17:36:15
701701Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF17:37:28
445286Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF17:47:36
1196504Göran HultIF Hansa-Hoburg18:01:35
209464Arvid HultIF Hansa-Hoburg18:05:12
18242Rickard LarssonIF Hansa-Hoburg18:06:51
18237Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg18:12:22
445288Thomas OlssonIF Hansa-Hoburg18:13:18

Öppen motion 6

5 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18074Gunnar HallströmVisborgs OK17:01:16
2067175Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg17:16:24
408967Per WallinSvaide Roma SOK17:20:24
9711122Göran KimellGotlands Bro OK17:23:33
902905Mats LundbergDalaportens OL17:36:25
710621Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF17:37:30
433778Håkan LundbergSvaide Roma SOK17:40:08
7201128Mats SandewallUmeå OK17:40:53
7109050Armin SchollerVisborgs OK17:44:16

Öppen motion 7

3 700 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18222Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg16:20:16
18319Siv JohanssonVisborgs OK16:35:50
18103Roland JohanssonVisborgs OK16:49:07
244941Brita AugustssonVisborgs OK16:57:55
426782Sofia SchollerVisborgs OK17:01:00
343939Carin KihlströmTäby OK17:01:20
18061Nils HallgrenVisborgs OK17:02:16
2139680Anki HallströmSvaide Roma SOK17:04:08
451554Gunnar ErikssonGotlands Bro OK17:06:26
2112392Helene LindelavOK Roslagen17:06:37
445289Mats RonanderA717:10:07
245976Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg17:12:56
38850Olle BlomgrenOK Södertörn17:17:01
18107Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg17:18:16
18041Elisabeth KimellGotlands Bro OK17:21:21
2132122Sandra AndreiOK Linné17:21:29
18252Ingemar PetterssonGarda OK17:22:15
778100Hans SundqvistTullinge SK17:32:27
650821Lena SundqvistTullinge SK17:32:34
640826Anders LevinSvaide Roma SOK17:33:25
445291Stefan FunqkvistIF Hansa-Hoburg17:33:57
1890829Björn AhrlingSvaide Roma SOK17:34:21
2119346Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF17:36:46
902935Sussie BjörkmanDalaportens OL17:38:20
1396406Marina JOHANSSONDalaportens OL17:38:43
43104Bo EkströmDalaportens OL17:39:18
18202Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK17:40:17
356097Eva KarlssonUddevalla OK17:41:03
205074Anders ÖbergIFK Mora OK17:41:15
356093Johnny KarlssonUddevalla OK17:42:48
8221115Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK17:47:53
8440620Anna BäckstädeVisborgs OK17:49:17
18011Helge GardelinGotlands Bro OK17:49:32
2121760Åsa GunnarssonVisborgs OK17:50:37
2058940Reinhold LenneboIF Thor17:51:40
8061030Svante Sandvik17:53:25
206404Monika JonssonSvaide Roma SOK17:53:30
234514Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg17:53:45
970912Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg17:55:42
9571231Kurt LöfgrenGotlands Bro OK17:58:50
9700107Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK17:59:02
1162149Olle SvangrenGotlands Bro OK18:08:17
431142Gustaf SameliusVisborgs OK18:08:19
18244Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg18:12:51
9710610Ylva SvangrenGotlands Bro OK18:14:40
8310214Leif SvangrenGotlands Bro OK18:19:15
244980Anna SameliusVisborgs OK18:26:13
302671Håkan KarlssonMälarö SOK18:27:37

Öppen motion 9

7 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8050927Brent KeyGotlands Bro OK17:28:57
8300059Håkan MattssonGotlands Bro OK17:33:13
7716274Mattias WhiteGarda OK17:40:42
8020612Felix BäckstädeVisborgs OK17:42:43
7300478Måns PerssonVisborgs OK17:48:47
8140621Jakob Gadefors-NauHaninge SOK17:52:52
28401Oskar LundbergDalaportens OL17:55:56
8090716Lars - Håkan SandvikAttunda OK18:14:16
244981Patrik RönnbäckVisborgs OK18:25:53

Annonser