Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Kattegattnatt

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Kattegattnatt
Arrangörsorganisation: Laholms IF OK
Datum: fredag 6 mars 2020

D21

8 200 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa JanssonJärla Orientering20:35
Alice HultinOK Löftan20:37
Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering20:39
Carin StenbergHelsingborgs SOK20:41
Siri NyfelerIFK Göteborg Orientering20:43
Johanna RundqvistOK Löftan20:45
Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad20:47
Elin MånssonIFK Göteborg Orientering20:49
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad20:51
Linnéa JohnssonOK Nackhe20:53
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK20:55
Isabella TapperIFK Lidingö SOK20:57
Miri Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering20:59
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK21:01
Anna NärhiIFK Göteborg Orientering21:03
Frida AnderssonFalkenbergs OK21:05
Klara AxelssonEksjö SOK21:07
Linnea GustafssonIFK Göteborg Orientering21:09
Mia Mathisen BekhusIFK Lidingö SOK21:11

H21

10 110 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil LjungemyrOK Kolmården20:07
Björn KarlssonHalmstad OK20:09
Sverre Turter SandvoldNydalens SK20:11
Filip KarlssonIF Hagen20:13
Gernot YmsénOK Pan-Kristianstad20:15
Johan AllardLinköpings OK20:17
Dag BlandkjennIFK Göteborg Orientering20:19
Mårten LundqvistSundbybergs IK20:21
Joel JohnssonOK Nackhe20:23
Anders VisterNydalens SK20:25
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad20:27
Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering20:29
Jon Aukrust OsmoenNydalens SK20:31
Nicolas SimoninBækkelagets SK20:33
Albin AlsiöIF Hagen20:35
John OskarssonHelsingborgs SOK20:37
Johan RunessonIFK Lidingö SOK20:39
Beat RothNydalens SK20:41
Simen WästlundBækkelagets SK20:43
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad20:45
Olle WinrothOK Löftan20:47
Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering20:49
Per AspegrenOK Kontinent20:51
Petter JönssonHalmstad OK20:53
Oscar ModigOK Pan-Kristianstad20:55
Isak JonssonNydalens SK20:57
Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering20:59
Johan GustafssonOK Nackhe21:01
Oskar EngmanNyköpings OK21:03
Niklas CarlssonSundbybergs IK21:05
Henrik EijsinkNydalens SK21:07
Ralph StreetBækkelagets SK21:09
Andreas HöyeIFK Göteborg Orientering21:11
Anders NordbergNydalens SK21:13
Erik Ivarsson SandbergOK Denseln21:15
Morgan KarlssonSundbybergs IK21:17
Erik GustafssonNTNUI21:19
Simon SchusterIFK Lidingö SOK21:21
Loke AgmarkenHalmstad OK21:23
Ola MartnerOK Pan-Kristianstad21:25
Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK21:27
Heino OllinSävedalens AIK21:29
Bojan BlumensteinNydalens SK21:31
Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering21:33
Ville JohanssonOK Kolmården21:35
Hector HainesIFK Lidingö SOK21:37
Jonas LauriFK Herkules21:39

H21 Kort

7 810 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias PerssonOK Kompassen20:00
Kacper KucaOK Kolmården20:02
Carl Godager KaasBækkelagets SK20:04
Rasmus ArfwedsonFrölunda OL20:06
Eskil Sande GullordBækkelagets SK20:08

D20

5 550 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isabella AumoKungälvs OK21:10
Elin LindbladOK Djerf21:12
Lovisa RingHalmstad OK21:14
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK21:16
Lovisa BlomgrenEksjö SOK21:18
Tina LjungqvistLunds OK21:20
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:22
Joëlle MeisterNydalens SK21:24

H20

7 190 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK21:08
Hugo StrömUlricehamns OK21:10
Runar Saur ModahlFredrikstad SK21:12
Filip BengtssonOK Orion21:14
Hugo SetthagenOK Tranan21:16
Adrian VartiaOK Löftan21:18
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg21:20
William SeguraKFUM Örebro OK21:22
Leo JohanssonOK Kolmården21:24
Carl JosefssonSävedalens AIK21:26
Sondre OttesenFredrikstad SK21:28

D18

5 250 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sigrid CarlssonSundbybergs IK20:46
Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK20:48
Sabina AumoKungälvs OK20:50
Olivia LundstedtSjövalla FK20:52
Thea BökmanHelsingborgs SOK20:54
Ylva JohanssonOK Djerf20:56
Sofie BodinAlmby IK20:58
Moa SkoogIF Hagen21:00
Frida MouchardIF Hallby SOK21:02
Matilda LindhSundbybergs IK21:04
Nicolina MobergOK Tyr21:08
Malin KindbomIF Hagen21:10
Lisa ThunellIFK Lidingö SOK21:12
Karin LindgrenKFUM Örebro OK21:14
Lovisa HambäckLånghundra IF21:16
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK21:18
Irma SvenssonOK Klyftamo21:20

H18

6 620 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peder HaugaardHalden SK20:01
Kasper Bakken UlsethNydalens SK20:03
Linus MalmKFUM Örebro OK20:05
Emil JägstedtHalmstad OK20:07
William SturessonLerums SOK20:09
Jakob TorgersenHalden SK20:11
Edvin SelinFK Göingarna20:13
Alexander JanssonOK Djerf20:15
Jesper JohanssonOK Löftan20:17
Jonathan EylertsenHalden SK20:19
Rasmus PetterssonOK Djerf20:21
Valter PetterssonOK Tisaren20:23
Christopher LadimOK Moss20:25
Albin PerssonHalmstad OK20:27
Sigurd Saxe SandvikHalden SK20:29
Simon NordbergGöteborg-Majorna OK20:31
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:33

D16

5 250 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa ÖstenssonOK Tranan20:01
Anna Simonsson-SøndenåKarlskrona SOK20:03
Solveig Pehrsen-LundeSarpsborg OL20:05
Elsa SödervallIK Gandvik20:07
Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK20:09
Alice OlvegårdFK Göingarna20:11
Maja GraadIF Rigor20:13
Agnes IvarssonOK Skogshjortarna20:15
Ida BengtssonOK Alehof20:17
Ellen PelanderOK Djerf20:19
Johanna BergKFUM Örebro OK20:21
Tuva SelinFK Göingarna20:23
Julie Sophie WoldOK Moss20:25

H16

5 630 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Victor BeischerIK Uven20:00
Albin PaulssonOK Löftan20:02
Arvid GunérusSurahammars SOK20:06
Adam SjööarvOK Nackhe20:08
Erik SlättOK Alehof20:10
Herman Lien BackstrømHalden SK20:12
Carl StadigIK Gandvik20:14
Ebbe HolmqvistSjövalla FK20:16
Elias NordbergGöteborg-Majorna OK20:18
Sondre LadimOK Moss20:20
Vidar NettelmarkSurahammars SOK20:22
Wilmer SelinFK Göingarna20:24
Tobias JohanssonOK Löftan20:26
Love PerssonMalmö OK20:28
David MorénHjärnarps OL20:30
Gustav LundqvistHalmstad OK20:32
Elias MosebekkHalden SK20:34
Noel HelmerssonOK Tisaren20:36
Hannes EssungerSjövalla FK20:38
Hannes PerssonFK Herkules20:40
Jonathan RundqvistOK Nackhe20:42
Noah KrikströmHjärnarps OL20:44
Noel BengtssonOK Skogshjortarna20:46
Christoffer GzylOK Moss20:48
Isak BengtssonOK Löftan20:50
Fabian AlinderSjövalla FK20:52
Elias ThoresenHalden SK20:54
John KinnanderMatteus SI20:56
Lucas BoströmOK Alehof20:58
Peder BryggenHalden SK21:00
William RönnborgIK Uven21:02
Liam JohanssonIF Hagen21:04
Alfred JohanssonOK Alehof21:06
Ludvig HaslerSurahammars SOK21:08
Melker ÅkessonOK Landehof21:10
Alfred BjørnerødOK Moss21:12
Olle MalmKFUM Örebro OK21:14
Arvid JohanssonOK Djerf21:16
Simon CorneliussonOK Löftan21:18
Svante SelinFK Göingarna21:20
Anton KruseKFUM Örebro OK21:22
Linus HallinSurahammars SOK21:24
Linus AlinderSjövalla FK21:26
Adrian BergqvistOK Alehof21:28
Kasper VemdalMullsjö SOK21:30
Alvin OllanderOK Landehof21:32
Sebastian Bøhn-BryntesenHalden SK21:34
Alfred KjellénHelsingborgs SOK21:36
Sebastian Blomfeldt UnnerudOK Moss21:38

D14

3 380 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia GustafssonKFUM Örebro OK20:29
Jenny DanevadFredrikstad SK20:31
Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna20:33
Märta SvennerudKarlskrona SOK20:35
Emma PerssonHalmstad OK20:37
Ingrid Pedersen HolmskauTrøsken IL20:39
Erle Elise WoldOK Moss20:41
Wilma ReinholdssonOK Alehof20:43
Stina ThernOK Skogshjortarna20:45
Ella KruseKFUM Örebro OK20:47
Marte Hox BrynildsenFredrikstad SK20:49
Agnes JohanssonIF Hagen20:51
Kamma Aglund AndersenOK Øst Birkerød20:53
Sigrid Schmitt GranHalden SK20:55
Alice HultLidköpings VSK20:57
Åse KjerkreitHalden SK20:59
Klara EberlénOK Skogshjortarna21:01
Olivia TillanderYstads OK21:03
Emilia MellegårdLidköpings VSK21:05
Emma Aune JakobsenOK Moss21:07
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg21:09
Julia LönnHalmstad OK21:11
Clara LövgärdOK Alehof21:13

H14

3 450 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil Husebye AamodtFredrikstad SK20:37
Ted JohnssonMatteus SI20:39
Robin HelmerssonOK Tisaren20:41
Calle WärnOK Skogshjortarna20:43
Albin WraneHestra IF20:45
Alvin RosénOK Skogshjortarna20:47
Martin BryggenHalden SK20:49
Gabriel EkströmHalmstad OK20:51
Axel SlättOK Alehof20:53
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna20:55
Viktor HedströmOK Skogshjortarna20:57
Hjalmar AxelssonFK Göingarna20:59
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK21:01
Ted NilssonKFUM Örebro OK21:03
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:05
Samuel DahlbergIK Trenne Ullared21:07
Isak TörnströmFK Friskus-Varberg21:09
Axel ThybeckLindebygdens OK21:11
Samuel JakobssonOK Skogshjortarna21:13

D12

2 850 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Molly GraadIF Rigor20:34
Cornelia BerglundLidköpings VSK20:36
Alice SjööarvOK Nackhe20:38
Ebba LövgärdOK Alehof20:40
Agnes PaulssonOK Löftan20:42
Evelina LindgrenLidköpings VSK20:44
Felicia PerssonHelsingborgs SOK20:46
Lovisa ThybeckLindebygdens OK20:48
Frida AhlOK Norrvirdarna20:50
Evelina BjörkmanKungälvs OK20:52

H12

2 850 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof TholénOK Skogshjortarna20:10
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK20:12
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf20:14
William RönnFK Friskus-Varberg20:16
Hugo TolestamIF Rigor20:18
Elias LindströmRonneby OK20:20
Troj GunnarssonOK Vilse 8720:22
Malte PalmérUlricehamns OK20:24
Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna20:26
Nils TholénOK Skogshjortarna20:28

D10

2 570 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Astrid LindgrenLidköpings VSK20:21
Viola RönnFK Friskus-Varberg20:23

H10

2 570 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar WärnOK Skogshjortarna20:27
Alexander LindellOK Alehof20:29
Oskar HellstrandIF Rigor20:33
Eric UnemanOK Alehof20:35

D35

6 270 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Therese EkströmHalmstad OK20:35
Maria PollMölndal Outdoor IF20:37
Maria LönnHalmstad OK20:39

H35

8 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias LindellOK Alehof20:22
Jonas FagerholmHalmstad OK20:24
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK20:26
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL20:28
Mikael LöfvingHelsingborgs SOK20:30
Fredrik NilssonFrölunda OL20:32

D40

5 250 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann HyvönenSkattkärrs SOK20:26
Sofia CarlssonLindebygdens OK20:28
Jenny GreenHalmstad OK20:30
Emma LindénFK Friskus-Varberg20:32
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL20:34

H40

7 620 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK21:09
Mikael MellegårdLidköpings VSK21:11
Jonas NorénHelsingborgs SOK21:13
Henrik BengtssonFalkenbergs OK21:15
Fredrik EkströmHalmstad OK21:17
Anders SjööarvOK Nackhe21:19
Henrik AnderssonHässleholms OK21:21
Patrick EricsonMullsjö SOK21:25
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers21:27
Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby21:29
Per Erik JönssonHässleholms OK21:31
Magnus BertilssonOK Skogshjortarna21:33
Jesper HåkanssonFK Göingarna21:35
Christian JohanssonHelsingborgs SOK21:37
Patrik CorneliussonOK Löftan21:39

D45

4 530 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta EnbergHalmstad OK20:44
Tove EneljungIFK Göteborg Orientering20:46
Karin NorlanderOK Nackhe20:48
Louise AxelssonFK Göingarna20:50
Pia JohanssonOK Landehof20:52
Ulrika GranforsIF Rigor20:54
Anne NilsenÅs-NMBU Orientering20:56
Jeannette AumoKungälvs OK20:58
Anna LjungqvistLunds OK21:00
Anna RönnborgIK Uven21:02
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof21:04

H45

6 580 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per OlssonOK Kontinent20:07
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK20:09
Torgny LundHästveda OK20:11
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK20:13
Fredrik SturessonOK Alehof20:15
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad20:17
Magnus PerssonOK Tisaren20:19
Johan AxelssonOK Älme20:21
Håkan AnderssonHalmstad OK20:23
Jussi AumoKungälvs OK20:25
Magnus SundmarkIK Gandvik20:27
Erik LauriFK Herkules20:29
Pontus JohnssonMatteus SI20:31
Jens ArvidssonIF Rigor20:33
Mattias KarlssonIK Trenne Ullared20:35
Conny RaskHjärnarps OL20:37
Magnus SödervallIK Gandvik20:39
Ulrik MagnussonHalmstad OK20:41
Håkan ErikssonHästveda OK20:43
Johan HanssonOK Löftan20:45
Stefan GraadIF Rigor20:47
Torgny LindströmRonneby OK20:49
Jon LindskogOK Älme20:51
Anders LövgärdOK Alehof20:53
Martin JohanssonFalkenbergs OK20:55
Robert EneljungIFK Göteborg Orientering20:57
Erik AderstedtKungälvs OK20:59
Anders BestermanIK Trenne Ullared21:01
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK21:03
Tomas PetterssonOK Reftele21:05
Niclas KinnanderMatteus SI21:07

D50

4 080 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berit BengtssonOK Lindéna20:34
Marina AxelssonMarkbygdens OK20:36
Catarina BengtssonOK Nackhe20:38
Anna ErikssonOK Landehof20:40
Maria SibilevaKarlskrona SOK20:42
Sara HektorJärla Orientering20:44
Karin JägrydSkåneslättens OL20:46
Karin AnderssonIF Hagen20:48
Marie OlssonÖrkelljunga FK20:50
Suzy LarssonOK Skogshjortarna20:52
Ellinor JohanssonOK Alehof20:54

H50

6 270 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gert WildheimFK Friskus-Varberg20:30
Nils GustavssonLidköpings VSK20:32
Erik HelanderOK Roxen20:34
Magnus HomannOK Orinto20:36
Per JohanssonOK Reftele20:38
Magnus TrofastBredaryds SOK20:40
Kjell JohanssonIF Hagen20:42
Johan MarsMarkbygdens OK20:44
Håkan AxelssonFK Göingarna20:46
Anders ArfwedsonFrölunda OL20:48
Stefan LundOK Linné20:50
Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL20:52
Mårten WikströmHalmstad OK20:54
Magnus LarssonFK Göingarna20:56
Lars Erik GjeinFossum IF20:58
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK21:00
Pär FridsellOK Pan-Kristianstad21:02
Mats HedmanIF Hagen21:04
Jan HildingHestra IF21:06
Thomas KarlssonOK Landehof21:08
Kalle WraneSävedalens AIK21:10
Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti21:12
Jan LagerHalmstad OK21:14
Niklas EdvardssonFK Göingarna21:16
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL21:18
Fabian LjungqvistLunds OK21:20
Bo HallbergFalköpings AIK OK21:22
Marko VirtaTurun Suunnistajat21:24
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg21:26
Fredrik MouchardIF Hallby SOK21:28
Peter BadenfeltFalkenbergs OK21:30
Sören SturessonLerums SOK21:32
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK21:34
Anders JägrydSkåneslättens OL21:36
Anders SelinFK Göingarna21:38

D55

4 080 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tone HollowellOK Tyr20:58
Lena PeterssonOK Alehof21:00
Annette Falck LarssonVänersborgs SK21:02
Britt-Marie BengtssonFK Åsen21:04
Gunilla GustafssonOK Orion21:06
Annika JosefssonKarlskrona SOK21:08
Christina SternerTockarps IK21:10
Anna Weckner WestlundOK Tyr21:12
Annette BondeBallerup OK21:14
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK21:16
Ingrid RoosMotala AIF OL21:18
Nina BejbomUddevalla OK21:20
Marita FilipssonMarkaryds FK21:22

H55

5 680 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SvantessonHjärnarps OL20:01
Peter HambäckLånghundra IF20:03
Håkan LindbergOK Djerf20:05
Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK20:07
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL20:09
Ulrik OlssonBrattås CK20:11
Kennet HorvathHalmstad OK20:13
Johnny NimvikFK Åsen20:15
Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu20:17
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared20:19
Per GerdleHalmstad OK20:21
Sören BremerBoxholm-Mjölby OL20:23
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna20:25
Thomas HollowellOK Tyr20:27
Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg20:29
Björn SvenssonOK Djerf20:31
Johan WettergrenFK Herkules20:33
Mikael ÖrnOK Bävern20:35
Lennart CarlsenHelsingborgs SOK20:37
Tomas NilssonHässleholms OK20:39

D60

3 580 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna20:16
Christina SöderblomÄtrans IF20:18
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK20:20
Tina HagårdRävetofta OK20:22
Anna LarssonÖrkelljunga FK20:24
Lena RunessonOK Vivill20:26
Lena LarssonSala OK20:28
Anne-Marie RöllikeOK Lindéna20:30
Ingrid KensbyOK Tyr20:32

H60

5 290 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn LöfvingMullsjö SOK20:37
Sixten WestlundOK Tyr20:39
Dan SjöholmHalmstad OK20:41
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK20:43
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK20:45
Tommy JohnssonOK Nackhe20:47
Ulf NordzellOK Djerf20:49
Ulf SundinGöteborg-Majorna OK20:51
Per-Martin JohanssonIF Rigor20:53
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK20:55
Magnus JosefssonSävedalens AIK20:57
Lars RunessonOK Vivill20:59
Jörgen BatzSkarpnäcks OL21:01
Anders SpånérGöteborg-Majorna OK21:03
Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna21:05
Clas BörjessonIK Uven21:07
Gregers JørgensenBallerup OK21:09
Leif SandahlOK Tyr21:11
Leif SöderlindBredaryds SOK21:13
Ulf PalmérUlricehamns OK21:15
Arne SääfGudhems IF21:17
Mats BrorssonTockarps IK21:19
Mats KensbyOK Tyr21:21
Christer FranssonMotala AIF OL21:23
Roy JohanssonOK Skogsvargarna21:25
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK21:27
Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL21:29
Tommy RoosFalköpings AIK OK21:31
Werner KöhlerTullinge SK21:33
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby21:35
Knut BjørkeloNordre Follo Orientering21:37
Stig NilssonOskarströms OK21:39

D65

3 580 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica WassFalkenbergs OK20:56
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK20:58
Eva TykessonRävetofta OK21:00

H65

4 830 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe20:00
Hans KarlssonIFK Göteborg Orientering20:02
Bengt JohanssonOK Skogshjortarna20:04
Bo DavidssonSolna OK20:06
Anders PerssonOK Vilse 8720:08
Nils-Olof BodinAlmby IK20:10
Hans EkbergTrollhättans SOK20:12
Bo JohanssonOK Vilse 8720:14
Arne AnderssonOK Torfinn20:16
Björn NilssonOK Nackhe20:18
Stefan GunnarssonKristinehamns OK20:20
Mauri SinneläSuomusjärven Sisu20:22
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby20:24
Jan WahlströmMalmö OK20:26
Thomas GeorgssonOK Nackhe20:28
Kent TörnqvistKarlskrona SOK20:30
Urban LarssonOK Gipen20:32
Pierre KarlssonOK Alehof20:34
Lars EkbergTrollhättans SOK20:36
Bernt AnderssonIF Rigor20:38

D70

3 240 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK20:00
Margaretha SvenssonOK Vilse 8720:02
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL20:04
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK20:06
Åsa StåhlHjärnarps OL20:08
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK20:10
Karin PerssonOK Tyringe20:12
Karin LarssonOK Kompassen20:14

H70

4 330 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Erik BondessonFrosta OK20:40
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK20:42
Torbjörn WikströmOK Orinto20:44
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK20:46
Erland SvensonFrölunda OL20:48
Ronald Mc GrailHjärnarps OL20:50
Sune AnderssonHalmstad OK20:52
Kjell JeppsonIF Rigor20:54
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared20:56
Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro20:58
Carl-Henry AnderssonOK Orinto21:00
Kenth SundgrenSkåneslättens OL21:02
Åke PerssonHjärnarps OL21:04
Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK21:06
Hans Roar BakkenEiker OL21:08
Per-Olof FernbergIS Skanne21:10
Göran LarssonSala OK21:12
Bengt StåhlHjärnarps OL21:14
Hans CarlstedtSävedalens AIK21:16
Per-Erik WåhlbergOK Linné21:18
Jonas LarssonOK Kullingshof21:22
Lars SvenssonTibro OK21:24

D75

3 240 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gull SvenssonÖrkelljunga FK20:34
Inge JørgensenOK Roskilde20:36

H75

3 820 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:01
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden20:03
Kjell ErlandssonOK Lindéna20:05
Roland OffrellFrosta OK20:07
Gunnar BrystHjobygdens OK20:09
John ÖstlundSundbybergs IK20:11
Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK20:13
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo20:15
Gösta MalmerIF Marin Väst20:17
Bengt GardOskarströms OK20:19
Åke NordbergOK Klyftamo20:21
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad20:23
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK20:25
Börje RåbergOK Tyr20:27
Ole SvendsenOK Roskilde20:29
Dag LorénOK Frisene20:31

H80

3 240 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad20:20
Sune LindellOK Hällen20:22
Johan JanssonVäxjö OK20:24
Bo SvenssonÖrkelljunga FK20:26
Ernie BroströmHalmstad OK20:28

H85

2 790 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Erik LundAnderstorps OK20:36
Jan-Eric NelkingFK Åsen20:38

Inskolning 2 km

1 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva MellegårdLidköpings VSK20:12:55
Tilda UnemanOK Alehof20:35:00

Mycket lätt 2 km

2 570 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nova SiliFK Friskus-Varberg20:09:09
Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna20:11:17
Hanna SchälinOK Alehof20:14:45
Märta StrelénOK Alehof20:26:48
Alva KullmanOK Alehof20:26:49
Moa DahlOK Alehof20:26:50
Gabriel AnderssonOK Alehof20:37:48
Amanda SjööarvOK Nackhe20:38:00
Elin KarlssonOK Landehof20:38:50
Madeleine BergqvistOK Alehof21:19:23
Hjalmar JohanssonOK Alehof

Lätt 2,5 km

2 850 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Owe DammvikOskarströms OK19:58:41
Maria BerglundOK Vilse 8720:03:43
Alva ZakariassonUddevalla OK20:04:17
Carina ErikssonHjärnarps OL20:05:45
Annika IsidorssonOK Vivill20:05:53
Sara LindgrenLidköpings VSK20:09:45
Tove RosbergÖrkelljunga FK20:18:00
Mona RosbergÖrkelljunga FK20:18:02
Filip PerssonMalmö OK20:22:29
Karin FreylandSOK Aneby20:25:33
Patric StrelénOK Alehof20:27:26
Leo BertsOK Alehof20:29:05
Isak DahlOK Alehof20:31:32
Sara BengtssonOK Alehof20:31:34
Signe KullmanOK Alehof20:31:34
Tor LindénUddevalla OK20:32:03
Helena AnderssonSOK Aneby20:33:13
Ingvar MarsKinnaströms SK20:34:56
Fabian TillanderYstads OK20:35:38
Stefan LindbergYstads OK20:35:40
Emma KarlssonOK Landehof20:38:51
Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers21:08:19

Lätt 5 km

4 560 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnéa BjärbyFrosta OK20:03:58
Mia DammvikStora Tuna OK20:09:06
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad20:25:15

Medelsvår 3 km

3 280 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela AlnessLånghundra IF19:59:52
Hanna AlsiöIF Hagen20:00:16
Olivia SvenssonFK Åsen20:00:23
Ola SvenssonFK Åsen20:00:26
Ebba RanbroHelsingborgs SOK20:01:05
Mats RanbroHelsingborgs SOK20:01:06
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK20:02:08
Johanna OttossonÖrkelljunga FK20:02:31
Fredrik NilssonÖrkelljunga FK20:03:08
Axel NilssonÖrkelljunga FK20:03:10
Ola AndertoftMarkaryds FK20:03:47
Emma IsidorssonOK Vivill20:04:23
Susanna CaleklintKarlskrona SOK20:04:45
Lars RenbergGöteborg Radio Orientering20:05:16
Kajsa IsidorssonOK Vivill20:05:55
Zebastian ArfwedsonFrölunda OL20:06:17
Linnea StenbaekOK Skogshjortarna20:06:53
Gustav AnderssonOK Skogshjortarna20:06:55
Lisa SöderholmOK Stigen20:07:34
Jesper HübnerOK Stigen20:07:35
Lina ParkOK Stigen20:09:37
Viktor ParkOK Stigen20:11:27
Emil GrönroosOK Alehof20:12:00
Adine Blakkestad IngesenFredrikstad SK20:12:41
Alexander BjärbyFrosta OK20:18:03
Anna BjärbyFrosta OK20:18:07
Sven TolestamIF Rigor20:19:24
Anna GustafssonKFUM Örebro OK20:19:31
Olle KullmanOK Alehof20:22:04
Karin KullmanOK Alehof20:22:05
Claes OlvegårdFK Göingarna20:25:05
Alexandra AngvollFredrikstad SK20:27:35
Christer AnderssonSOK Aneby20:28:40
Audun NordbyFredrikstad SK20:29:07
Eivind ImrikFredrikstad SK20:29:08
Syver Strand GulbrandsenFredrikstad SK20:29:09
Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK20:30:27
Minna WingstedtHalden SK20:30:27
Martin EnströmTrollhättans SOK20:38:15
Joakim ÅkessonOK Landehof20:43:08
Lennart StenssonHelsingborgs SOK20:44:16
Elias PerssonHelsingborgs SOK20:48:05
Mathias PerssonHelsingborgs SOK20:48:07
Simon LjungkvistOK Alehof21:08:01
Malte LjungkvistOK Alehof21:08:03
Johanna NordströmKFUM Örebro OK21:09:22
Gunnar BejbomUddevalla OK21:14:40
Ingrid AlinderSjövalla FK21:15:33
Oscar NystrandOK Klyftamo21:19:30
Nov Bar-NathanLillomarka OL21:25:02
Jonathan WoodhouseLillomarka OL21:25:24
Håkon BogasonLillomarka OL21:25:59
Line Bar NathanLillomarka OL21:26:19
Torbjørn LundebyLillomarka OL21:26:53
Rasmus EastwoodLillomarka OL21:27:25
Vebjørn BlindheimLillomarka OL21:27:41
Annette SeldénIF Rigor

Svår 3 km

3 340 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Willie OlssonRävetofta OK19:58:53
Jonas HultinOK Löftan19:59:32
Karin KarlssonHalmstad OK20:00:34
Marie SvenssonFK Åsen20:01:03
Mats HolmVäxjö OK20:01:19
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK20:03:12
Eva Thorsell HanssonOK Djerf20:03:55
Jan HanssonOK Djerf20:03:56
Sara SöderblomÄtrans IF20:04:04
Stefan CaleklintKarlskrona SOK20:05:03
Fredrik UllmanSkåneslättens OL20:06:32
Kristina AreskougAnderstorps OK20:10:28
Leif KarlssonFrosta OK20:12:26
Peter ValterssonAnderstorps OK20:15:52
Anders SwedinLidköpings VSK20:16:17
Magdalena JohanssonHalmstad OK20:25:23
Frida KjellmanLidköpings VSK20:27:00
Benny JohanssonOK Reftele20:33:03
Kjell BengtssonKlubblös20:35:05
Elisabet MöllerOK Nackhe20:39:10
Mattias BerglundLidköpings VSK20:40:46
Tormod JensenSarpsborg OL20:42:01
öystein jensenSarpsborg OL20:42:06
Stian JensenSarpsborg OL20:42:08
Håkan RundqvistOK Nackhe20:44:37
Fredrik EnbergHalmstad OK20:51:15
Anders AhlOK Norrvirdarna20:51:25
Johan BlomgrenEksjö SOK20:52:07
Maria HolmqvistSjövalla FK21:02:11
Anna LövgärdOK Alehof21:13:01
Johan BertsOK Alehof21:14:07
Magnus AlinderSjövalla FK21:17:08

Svår 5 km

4 910 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David AnderssonIFK Lidingö SOK20:00:01
Ruhdi KarlssonVästerås SOK20:00:03
Johan SöderblomFalkenbergs OK20:03:35
Jonas ZakariassonUddevalla OK20:04:08
André BjärbyFrosta OK20:04:49
Erica HöstHjärnarps OL20:05:51
Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering20:12:30
Jostein Svaland DaleÅs-NMBU Orientering20:15:00
Mattias JägstedtHalmstad OK20:17:31
Mats GustafssonKFUM Örebro OK20:17:56
Gaute FriestadNydalens SK20:21:00
Emil AlexanderssonHalmstad OK20:23:21
Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OL20:23:54
Peter JohanssonSimlångsdalens IF20:24:03
Erik MelénÄrla IF20:25:11
Johan DavidssonSimlångsdalens IF20:27:17
Filip TrofastBredaryds SOK20:29:48
Håkan LindénUddevalla OK20:32:05
Hans PerssonAndrarums IF20:33:18
Dyre Martin GulbrandsenFredrikstad SK20:34:24
Martin AnkelOK Alehof20:45:15
Peter WilhelmssonKarlskrona SOK20:49:07
Jacob EnbergHalmstad OK20:51:38
Henrik NettelmarkSurahammars SOK21:05:22
Steinar EastwoodLillomarka OL21:27:12
Olof BjörkmanKungälvs OK

Annonser