Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vårtriss Natt

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vårtriss Natt
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: fredag 30 mars 2012

D21

6 160 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
770712Sofie PeterssonHelsingborgs SOK20:33

H21

8 060 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
690423Henrik BerlinOK Orion20:32
1008402Jesper HåkanssonFK Göingarna20:34
504030Aleksander BernaciakOK Orion20:36
780131Henrik OlofssonHelsingborgs SOK20:38
882104Rasmus LeoOK Orion20:40
670129Thomas JohannessonRonneby OK20:42
923451Johan EngströmOK Orion20:44
17699Henrik AdolfssonOK Bävern20:46
880413Björn HellrupHelsingborgs SOK20:48
930508Viktor TovessonOK Orion20:50
555657Måns FaxénVäxjö OK20:52
214851Magnus SaagerOK Orion20:54
950914Philip PerssonOK Orion20:56
17655Johan SchagerlindOK Bävern20:58
840623Daniel GunnarssonOK Orion21:00
740409Ingemar EricssonRonneby OK21:02
920215Pontus PeterssonOK Orion21:04

H18

5 690 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
959697Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK20:32
952712Andreas HenryssonOK Dacke20:34
26696Robin LarssonFK Göingarna20:36

D16

3 410 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
960701Amanda JohanssonOK Dacke20:34
229220Linnea GustafssonOK Gynge20:36

H16

4 760 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970706Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:33
970121Johan WennermarkOK Skogsfalken20:35
960901Theodor WahlbomOK Orion20:37
960505Edvin SmedbergOK Skogsfalken20:39

D14

3 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990730Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:40
980614Myrra CarlssonOK Orion20:42
597738Agnes MaxsonOK Bävern20:44

H14

3 480 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
988150Oliver LundbergOK Bävern20:40
981908Albin HenryssonOK Dacke20:42
204437Emil JohanssonOK Bävern20:44
990331Oscar JohanssonOK Dacke20:46
980104Rasmus LundbergOK Bävern20:48
990805Andreas JonssonOK Orion20:50
990224Ludwig GustavssonOK Bävern20:52
980512Melker JohanssonOK Orion20:54
980705Henrik JohannessonRonneby OK20:56

H14 Kort

2 250 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990701Hampus JärnboStigmännen Karlshamns OK21:06

D12

2 250 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
225339Stina JohanssonOK Bävern20:50
443467Linnea DagsbergOK Orion20:52
10642Tova EricssonRonneby OK20:54
632800Ellen WahlbomOK Orion20:56
812368Hanna JohannessonRonneby OK20:58
404175Irmalinn NilssonHärlövs IF21:00
402823Kajsa AnderssonOK Orion21:02

H12

2 250 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10149Gustav ÅmanOK Vilse 8720:38
933920Anton Johansson GlivessonRonneby OK20:40
344680Alexander AugustssonOK Bävern20:42
600504Axel FranssonOK Dacke20:44
510829Linus LundbergOK Bävern20:46

D10

1 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
435799Klara AnderssonOK Orion20:39

H40

6 370 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
690127Jan-Ove WikingIstrums SK20:33
227860Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:35
264154Mikael GustafssonOK Gynge20:37

D45

4 210 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
660201Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL20:32
18526Anne JohanssonOK Dacke20:34

H45

5 690 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
660520Marko KarkulehtoOK Vilse 8720:40
670630Håkan ErikssonHästveda OK20:42
26685Magnus LarssonFK Göingarna20:44
17694Mikael ÖhrnOK Bävern20:46

D50

3 810 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343904Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL20:33
620228Britt-Marie BengtssonFK Åsen20:35

H50

5 240 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
884800Staffan KällOK Älme20:32
344676Magnus ThorOK Bävern20:34
919604Werner KöhlerTullinge SK20:36
17691Evert JohanssonOK Bävern20:38
260793Mats KarlssonOK Vilse 8720:40
902943Göran MånssonOK Dacke20:42
581219Morgan TidemanJönköpings OK20:44
205249Håkan LindbergOK Vilse 8720:46
17682Egon GustavssonOK Bävern20:48
10119Tore TjernlundOK Vilse 8720:50

D55

3 810 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
571127Ann-Christin NeroRonneby OK20:38
25597Siv LarssonVäxjö AIS20:40

H55

4 880 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
570520Ingemar PeterssonMarkaryds FK20:41
560619Håkan ForsmanRonneby OK20:43
41441Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL20:45
550816Roger ThörnOK Vilse 8720:47
550812Per NilssonStigmännen Karlshamns OK20:49

D60

3 210 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10135Gunnel MånssonOK Vilse 8720:37
15722Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK20:39
10132Margareta SvenssonOK Vilse 8720:41
11816Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK20:43

H60

4 550 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19886Tommy OlaussonSOK Aneby20:32
925593Sven-Olof LarssonVäxjö AIS20:34
10145Anders PerssonOK Vilse 8720:36
520401Kenneth FagerFK Vittus20:38
17161Bill SchölinTockarps IK20:40
10162Lars SvenssonOK Vilse 8720:42
10711Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK20:44
13798Kenth SundgrenSkåneslättens OL20:46
11824Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK20:48

D65

3 210 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28305Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK20:47

H65

4 210 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262488Ingemar AnderssonOK Orion20:39
262720Ingemar JohanssonVäxjö OK20:41
17698Bo TuressonOK Bävern20:43
426900Nils KarlssonVäxjö AIS20:45
241811Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK20:47

H70

3 810 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
39816Rolf JokobssonAlfta-Ösa OK20:42
26675Bertil OttossonFK Göingarna20:44
27828Hubert HugossonOK Gynge20:46
261563Roland KarlssonRonneby OK20:48
28720Roland OffrellFrosta OK20:50
11800Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:52
660818Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad20:54
10754Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK20:56
27256Björn LinnersjöOK Orion20:58
354710Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad21:00

Öppen motion 1

1 620 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27831Berthil AhlbergOK Gynge20:33:35
19577Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK20:34:20
404171Melvin NilssonHärlövs IF20:35:31
421405Ludwig AnderssonAndrarums IF20:40:05
341392Fabian AnderssonAndrarums IF20:40:11
256335Clara EhrnbornAndrarums IF20:40:14
304876Oscar EhrnbornAndrarums IF20:40:17
421414Fabian KellerssonAndrarums IF20:40:19
435255Tindra DavidssonOK Bävern20:43:24
344675Hampus KarmeltonOK Bävern20:43:26
449275Sandra DavidssonOK Bävern20:43:29
435259Oliver KarmetunOK Bävern20:43:34
449257Marie AugustssonOK Bävern20:43:36
344679Matilda AugustssonOK Bävern20:43:37

Öppen motion 5

3 340 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
661202Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL20:28:14
262506Anna KullbergBjörkfors GOIF20:28:37
947815Eric ThenlandStigmännen Karlshamns OK20:32:18
449259Björn DavidssonOK Bävern20:32:24
741028Magnus NilssonAndrarums IF20:33:04
421412Jonas GustavssonAndrarums IF20:33:05
351775Niklas ThörnStigmännen Karlshamns OK20:33:15
344672Jessika ElmerssonOK Bävern20:33:59
13800Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL20:34:02
28547Helen NilssonHärlövs IF20:38:02
449255Fredrik AugustssonOK Bävern20:44:36
10170Malin ÅmanOK Vilse 8720:52:01

Öppen motion 8

4 210 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
438779Jonas K JohansonOK Skogsfalken19:40:23
959803Felix PerssonOK Skogsfalken20:28:28
37626Sven JohanssonOK Orion20:30:51
1396148Bengt SalomonssonSkåneslättens OL20:31:53
781200Mikael PerssonFK Göingarna20:34:03
895014Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken20:41:23
417331Robin ÖhrnOK Bävern20:44:38
249297Mikael WahlbornOK Orion21:01:38
435798Mats AnderssonOK Orion21:08:07
516516Björn NilssonHärlövs IF21:08:48

Öppen motion 9

6 490 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
941023Fredrik WennemarkOK Skogsfalken20:28:24
781005Daniel MillbournOK Skogsfalken20:29:35
940945Jens NordahlStigmännen Karlshamns OK20:30:28
302351Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK20:31:23
820900Isak BergmanOK Skogsfalken20:39:40
930304Simon SmedbergOK Skogsfalken20:42:32
910726Anton WibergOK Skogsfalken20:44:52
930137Anton PhilipssonOK Skogsfalken20:50:15

Annonser