Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Fyrklubbs, grupp A, C och E

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrklubbs, grupp A, C och E
Arrangörsorganisation: Örkelljunga FK
Datum: söndag 20 september 2020

Mycket lätt 2 km

2 370 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe JohanssonOK Gynge10:14:47
Anton JacobssonOK Gynge10:21:39
Viggo OlssonSkåneslättens OL10:29:34
Rasmus NilssonOK Gynge10:48:53
Alice CondoriHästveda OK11:31:25
Vidar BrandtsfridhHelsingborgs SOK13:04:52
Hannes LindströmHelsingborgs SOK13:04:54
Agnes BrandtsfridhHelsingborgs SOK13:04:55
Liv PalmertzHelsingborgs SOK13:04:56
Theo LindgrenHelsingborgs SOK13:10:29
Linus LindgrenHelsingborgs SOK13:13:44
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK13:49:51
Gustav AnderssonHässleholms OK
Sally AnderssonHässleholms OK
Harry JohanssonHelsingborgs SOK

Lätt 2,5 km

2 640 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba NilssonOK Gynge10:48:59
Pontus WahlmanHästveda OK11:03:57
Erik AnzeliusHästveda OK11:03:59
Andreas WahlmanHästveda OK11:04:00
Delia CondoriHästveda OK11:31:21
Sonia KurashovaFK Göingarna12:08:55
Anton CarlströmFK Boken13:00:42
Marie CarlströmFK Boken13:00:44
Valter SanderSkåneslättens OL13:01:51
Maja KylmäHelsingborgs SOK13:07:42
Malin PerssonHelsingborgs SOK13:14:13
Fia PerssonHelsingborgs SOK13:34:06
Albin EksténHelsingborgs SOK13:45:41
Christine EksténHelsingborgs SOK13:50:32
Arvid JohanssonHelsingborgs SOK

Medelsvår 3 km

2 820 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian ErfurthOK Pan-Kristianstad10:11:08
Gunilla GrönbladHärlövs IF10:35:38
Christer GrönbladHärlövs IF10:37:52
Sofia ErikssonHästveda OK11:05:27
Mathilda ErikssonHästveda OK11:05:28
Annette NilssonTormestorps IF11:34:08
Jan DahlbergHässleholms OK11:35:56
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad12:01:40

Medelsvår 5 km

4 800 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Heidi HedinIS Skanne
Katja HedinIS Skanne
Torun HedinIS Skanne
Marcus WiderbergOK Silva

Svår 7 km

6 790 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders Lundborg11:40:04

ADL

6 220 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:28
Anna LööfOK Pan-Kristianstad12:23
Sara EngOK Pan-Kristianstad12:29
Pia OlssonSkåneslättens OL12:41
Alva NystedtSkåneslättens OL12:47
Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK13:35
Linda RanbroHelsingborgs SOK13:41
Carin StenbergHelsingborgs SOK13:47
Sandra LejonbergHelsingborgs SOK13:53

ADM

4 330 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna SjöbergOK Pan-Kristianstad12:31
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad12:37
Christina OlssonSkåneslättens OL12:43
Marika HusbySkåneslättens OL12:49
Ingela EkelövSkåneslättens OL12:55
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK13:28
Saga PalmertzHelsingborgs SOK13:34
Felicia PerssonHelsingborgs SOK13:40
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK13:57

ADK

2 890 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elena KurashovaFK Göingarna12:17
Louise PihlOK Pan-Kristianstad12:35
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL12:42
Emeli ZeilonSkåneslättens OL12:48
Christina SegerslättSkåneslättens OL12:54
Lena OlssonSkåneslättens OL13:00
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK13:06
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK13:12
Ingrid OvessonHelsingborgs SOK13:18
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK13:24
Caroline LindströmHelsingborgs SOK13:30
Cecilia BrandtsfridhHelsingborgs SOK13:36
Agnes PerssonHelsingborgs SOK13:42
Annika WinbergHelsingborgs SOK13:48
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK13:54
Ebba RanbroHelsingborgs SOK14:00
Linnea StéenHelsingborgs SOK14:06

AHL

8 180 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad09:44
Jesper HåkanssonFK Göingarna12:15
Magnus LarssonFK Göingarna12:21
Håkan GunnarssonFK Göingarna12:27
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad12:39
Henrik EngOK Pan-Kristianstad12:45
Mantas ZalagaSkåneslättens OL12:51
Johan SanderSkåneslättens OL12:57
Stefan PålssonSkåneslättens OL13:03
Magnus ThuressonSkåneslättens OL13:09
Fredrik NystedtSkåneslättens OL13:15
Fredrik BerntssonSkåneslättens OL13:21
Erik AlnervikHelsingborgs SOK13:27
Felix AlnervikHelsingborgs SOK13:33
John OskarssonHelsingborgs SOK13:39
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK13:45
Jonas NorénHelsingborgs SOK13:51

AHM

5 550 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans KulstadSkåneslättens OL09:46
Jon MobergFK Göingarna12:14
Paul IripFK Göingarna12:20
David BengtssonFK Göingarna12:26
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna12:32
Niklas EdvardssonFK Göingarna12:38
Henrik LarssonFK Göingarna12:44
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad12:50
Björn ÅkessonSkåneslättens OL12:56
Adrian UlanderSkåneslättens OL12:59
Pontus ThuressonSkåneslättens OL13:02
Sten SegerslättSkåneslättens OL13:05
Ola MarkholmSkåneslättens OL13:08
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL13:17
Fredrik HjortHelsingborgs SOK13:23
Stefan LindgrenHelsingborgs SOK13:26
Oskar CervinHelsingborgs SOK13:32
Anton MarmelidHelsingborgs SOK13:38
Christian JohanssonHelsingborgs SOK13:44
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK13:50
Bengt AspvallHelsingborgs SOK13:56
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK14:02
Mathias PerssonHelsingborgs SOK14:08

AHK

3 290 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Atle KulstadSkåneslättens OL10:02
Håkan LarssonFK Göingarna12:16
Anders NilssonFK Göingarna12:22
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad12:28
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad12:34
Gert OlssonSkåneslättens OL12:40
Dan OlssonSkåneslättens OL12:46
Kenth SundgrenSkåneslättens OL12:52
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL12:58
Göran JohnssonSkåneslättens OL13:01
Jonas KylmäHelsingborgs SOK13:04
Jan JohanssonSkåneslättens OL13:07
Ingmar EkelövSkåneslättens OL13:11
Anders CarlssonSkåneslättens OL13:14
Olof BarrSkåneslättens OL13:16
Edvin SanderSkåneslättens OL13:19
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK13:22
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK13:25
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK13:29
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK13:31
Anders BrandtsfridhHelsingborgs SOK13:37
Edo DrenthHelsingborgs SOK13:43
Magnus SteenHelsingborgs SOK13:46
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK13:49
Anders PerssonHelsingborgs SOK13:52
Pär EricssonHelsingborgs SOK13:55
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK13:58
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK14:01
Bengt LundhHelsingborgs SOK14:03
Dan JohanssonHelsingborgs SOK14:07
Elias PalmertzHelsingborgs SOK14:10
Stig JohanssonHelsingborgs SOK14:13
Carl LejonbergHelsingborgs SOK14:16
Mats OrrhedeHelsingborgs SOK14:19
Lennart StenssonHelsingborgs SOK14:22

CDL

4 780 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina GustafssonOK Gynge10:16
Linnea GustafssonOK Gynge10:22
Carina ThynellHärlövs IF10:46
Sofia KillanderHästveda OK11:04
Anna WikströmHästveda OK11:10
Maria HelmerssonHässleholms OK11:40
Emmy HelmerssonHässleholms OK11:46
Carina RydlundHässleholms OK11:52
Josefina BerglundFK Boken11:58
Alice JohanssonFK Boken12:04

CDM

3 290 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin SöderstedtOK Gynge10:21
Matilda NilssonOK Gynge10:27
Anette NilssonOK Gynge10:33
Marie JohanssonOK Gynge10:39
Linnea LeijonHärlövs IF10:45
Jenny MånssonHärlövs IF10:51
Jessica BjelkHästveda OK11:03
Linda GunnarssonHästveda OK11:09
Emma Nilsson CondoriHästveda OK11:15
Helena KristianssonHässleholms OK11:45
Nellie RydlundHässleholms OK11:51
Linnea RydlundHässleholms OK11:57
Marie NilssonFK Boken12:03
,Maria VingrenFK Boken12:09

CDK

2 670 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvira JacobssonOK Gynge10:18
Lina PegardOK Gynge10:24
Ulrika DanielssonOK Gynge10:30
Emma JacobssonOK Gynge10:36
Anneli WihlborgOK Gynge10:42
Christin OlssonOK Gynge10:48
Malin LeijonHärlövs IF10:54
Marie NilssonHärlövs IF11:00
Helen NilssonHärlövs IF11:06
Elin AnzeliusHästveda OK11:12
Anette BjelkHästveda OK11:18
Lena EdvardssonHästveda OK11:24
Ingegärd LundHästveda OK11:30
Kristina Nilsson CondoriHästveda OK11:36
Anna NilssonHästveda OK11:42
Mia HallabroHässleholms OK11:48
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK11:54
Britt ÅkessonHässleholms OK12:00
Brita DahlbergHässleholms OK12:06
Kerstin AnderssonFK Boken12:12
Maria NygrenFK Boken12:18
Helena SvenssonFK Boken12:24
Gunilla ZellmanFK Boken12:30

CHL

6 200 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian GlantzAndrarums IF10:14
Caspar PegardOK Gynge10:20
Magnus WihlborgOK Gynge10:26
Henrik AnderssonOK Gynge10:32
Sverker ErikssonOK Gynge10:38
Björn NilssonHärlövs IF10:44
Ulf ÅkessonHärlövs IF10:50
Niklas NilssonHärlövs IF10:56
Jonas EdvardssonHästveda OK11:02
Mattias KillanderHästveda OK11:08
Daniel NilssonHästveda OK11:14
Stefan RosénHästveda OK11:20
Henrik AnderssonHässleholms OK11:26
Lars HallabroHässleholms OK11:32
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK11:38
Nils HelmerssonHässleholms OK11:44
Magnus LarsenFK Boken11:50
Håkan PalmFK Boken11:56
Per PerssonFK Boken12:02
Mikael WidénFK Boken12:08

CHM

4 460 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim JacobssonOK Gynge10:17
Per PegardOK Gynge10:23
Albin StrömbergOK Gynge10:29
Mikael GustafssonOK Gynge10:35
Martin NilssonOK Gynge10:41
Per Arne EvaldssonOK Gynge10:47
Ola ErikssonHästveda OK11:05
Carl GullbergHästveda OK11:11
Fredrik HolmerHästveda OK11:17
Tobias KillanderHästveda OK11:23
Ludvig HallabroHässleholms OK11:29
Elias NilssonHässleholms OK11:35
Martin NilssonHässleholms OK11:41
Ivar HelmerssonHässleholms OK11:47
Sören AnderssonFK Boken11:53
Jan-I NygrenFK Boken11:59
Marcus SvenssonFK Boken12:05
Stefan SvenssonFK Boken12:11

CHK

3 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anneli WihlborgOK Gynge10:25
Erik WihlborgOK Gynge10:31
Peter AnderssonOK Gynge10:37
Hubert HugossonOK Gynge10:43
Magnus NilssonHärlövs IF10:49
Leif AnzeliusHästveda OK10:55
Morgan BjelkHästveda OK11:01
Ruben EdvardssonHästveda OK11:07
Håkan ErikssonHästveda OK11:13
Roland ErikssonHästveda OK11:19
Ronny FhermHästveda OK11:25
Fredrik OrvehagHästveda OK11:31
Kim PeterssonHästveda OK11:37
Hans-Inge ReimersHästveda OK11:43
Per WikströmHästveda OK11:49
Kenneth LindborgHässleholms OK11:55
Åke OlssonHässleholms OK12:01
Anders NilssonHässleholms OK12:07
Leif-Åke AnderssonFK Boken12:13
Peter HussFK Boken12:19
Inge PerssonFK Boken12:25

EDL

4 070 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda WesterlundFrosta OK09:32
Eva TykessonRävetofta OK09:38
Anna ÅsYstads OK09:50

EDM

3 110 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna BjärbyFrosta OK09:34
Tina HagårdRävetofta OK09:40
Leila EkmanYstads OK09:52
Elisabeth HåkanssonYstads OK09:56
Olivia TillanderYstads OK10:04
Lina ÅsYstads OK10:10

EDK

2 570 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torill SvendsenFrosta OK09:35
Maj-Britt ByströmRävetofta OK09:41
Gun HanssonYstads OK09:47
Moa NordinYstads OK09:53
Annika PukeYstads OK09:59
Susanne IngemanssonYstads OK10:05

EHL

5 230 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gert OlssonTockarps IK09:30
André BjärbyFrosta OK09:36
Anders HellrupFrosta OK09:42
Mats SjöbergFrosta OK09:48
Erik ProninOrienteringsklubben Brunnen09:54
Willie OlssonRävetofta OK10:00
Peter PukeYstads OK10:06
Erik ÅsYstads OK10:12

EHM

3 450 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland OffrellFrosta OK09:29
Nils-Erik BondessonFrosta OK09:33
Leif SandgrenFrosta OK09:39
Johan Larsson WallinRävetofta OK09:45
Stig LarssonRävetofta OK09:51
Ulf WidemarkYstads OK09:57
Stefan LindbergYstads OK10:03
Jan-Erik NilssonYstads OK10:08
Kjell LarssonYstads OK10:11
Greger IngemanssonYstads OK10:15
Jens IngemanssonYstads OK10:19

EHK

2 730 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Benkt AnderssonFrosta OK09:31
Börje ÅkessonFrosta OK09:37
Alexander BjärbyFrosta OK09:43
Tord MartinssonRävetofta OK09:49
Ingmar TykessonRävetofta OK09:55
Fabian TillanderYstads OK09:58
Ann-Mari NilssonYstads OK10:01
Valdemar PukeYstads OK10:07
Carina GöranssonYstads OK10:13

Annonser

Mila