Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Fyrsprinten 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrsprinten 2
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: onsdag 22 maj 2019

Öppen 1 Mixad

1 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2135693Klemens OpelSundsvalls OK18:32:48
249260Vladimir EfimovsSundsvalls OK18:32:57
2119714Selma FlordalLjusdals OK18:40:19
1100908Astrid FlordalSundsvalls OK18:40:32
1408112Colin AbrahamssonKovlands IF18:42:00
2119873Ruben JensenSundsvalls OK18:42:15
811104Lisen MobergSundsvalls OK18:43:46
39829Calle MobergSundsvalls OK

Öppen 2 Mixad

1 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
249288Ida Maria HugozonSundsvalls OK18:31:35
19797Myra HugozonSundsvalls OK18:31:37
2119996Tobias OpelSundsvalls OK18:31:59
249251Ida Nyman EricssonSundsvalls OK18:32:11
2135515Hugo LindströmSundsvalls OK18:32:52
41830Agnes FeilSundsvalls OK18:39:11

Öppen 3 Dam

1 800 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2121904Wilma LindströmSundsvalls OK18:33:35
362533Inger LorentzsonSundsvalls OK18:35:58
2119872Klara HedinSundsvalls OK18:37:11
501030Christina FlordalSundsvalls OK18:41:33
1071021Savanna DahlkvistKovlands IF18:41:56
2119672Klara EdströmSundsvalls OK18:43:05
7120516Elin KarlssonKovlands IF18:51:31
2124685Anna HoffmanKlubblös18:52:42
2104351Emma JakobssonSundsvalls OK19:04:23
2119972Elisabet EngbergSundsvalls OK

Öppen 3 Herr

1 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15485Ove PeterssonSundsvalls OK18:32:08
2120007Linus OpelSundsvalls OK18:32:43
1200703Ivar GranholmSundsvalls OK18:35:26
15416Göran BergSundsvalls OK18:35:27
8460916Winn BjörklundSundsvalls OK18:37:56
827400Jon FlordalSundsvalls OK18:40:15
2063827Alex AnderssonSundsvalls OK18:43:09
2124676Valter HoffmanSundsvalls OK18:48:34
439415Erik KardellNjurunda OK19:12:48

Öppen 4 Dam

2 500 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
241598Clary RexSundsvalls OK18:31:26
431056Annika KardellSundsvalls OK18:32:02
203999Annelie NordströmSelånger SOK18:32:21
2135655Anne OpelSundsvalls OK18:33:02
9030928Astrid RexSundsvalls OK18:33:10
1667145Karin ViklundKovlands IF18:33:16
43978Kajsa HedinSundsvalls OK18:36:56
417544Åsa PonténSelånger SOK18:37:30
2060730Kristina NordlanderSundsvalls OK18:39:05
2060777Signe FeilSundsvalls OK18:39:56
1771213Irené LarssonSundsvalls OK18:44:53
2077261Lovisa DufvaSundsvalls OK18:45:24
2063895Wilma LarssonSundsvalls OK18:47:37
1281228AnnaKarin HaglundSundsvalls OK18:48:29
7203838Olivia KarlssonKovlands IF18:51:37
263920Viktoria KarlssonKovlands IF18:52:30
452668Diana DalkvistKovlands IF18:54:30
9060123Alva EliassonSundsvalls OK19:04:10
757677Sara TimnerSundsvalls OK19:05:51

Öppen 4 Herr

2 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1970092Peter ErngrundSelånger SOK18:30:36
403917Peter HanssonSundsvalls OK18:33:56
1963626Mats NissiläSelånger SOK18:34:34
351854Stefan GullbackVK Uvarna18:35:11
15459Peter LorentzsonSundsvalls OK18:36:06
2063873Torbjörn AnderssonSundsvalls OK18:36:33
218207Mikael AugustssonSelånger SOK18:38:21
1061102Kasper LarssonSundsvalls OK18:40:43
7500429Sven Erik SundinSelånger SOK18:42:34
9050528Wilmer RexSundsvalls OK18:42:51
443219Ove JanssonSundsvalls OK18:43:23
1962062Hans-Erik JanssonVK Uvarna18:43:52
1051126Mattias LarssonSundsvalls OK18:46:36
1050905Olov NorinSundsvalls OK18:48:09
7057992Simon NordlanderSundsvalls OK18:50:25
36331Tomas SellstedtSelånger SOK18:53:50
351882Mattias LindahlSundsvalls OK18:59:52

Öppen 5 Dam

3 300 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431057Sofia LindbergKlubblös18:32:28
2060816Ebba AnderssonSundsvalls OK18:36:53
449569Sofia LindénSelånger SOK18:37:33
2139873Amanda SchönfeldtSundsvalls OK18:38:08
2050778Julia NordlanderSundsvalls OK18:48:45
9990314Hanna KjellinSundsvalls OK18:52:00
43142Kadri KalvoSundsvalls OK18:57:11
2104355Ana MatkovicSundsvalls OK18:58:50
9810716Ellinor FranssonSundsvalls OK19:03:52
2059993Emma JohanssonSundsvalls OK19:07:10

Öppen 5 Herr

3 300 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234871Thomas RexSundsvalls OK18:30:31
439801Tony DalebrandSundsvalls OK18:31:07
997275Gustav FrænellSundsvalls OK18:31:55
362359Josef AnderssonSundsvalls OK18:38:41
9129147Erik ClaessonKlubblös18:39:52
730321Magnus JonssonSundsvalls OK18:42:21
2063884Magnus EdlundSundsvalls OK18:43:17
7102260Lars HenrikssonSundsvalls OK18:45:32
2063880Robin EdlundSundsvalls OK18:46:25
452449Jonas WibergVK Uvarna18:47:17
1020703Hannes LindahlSundsvalls OK18:52:53
8010423Albin KårénSundsvalls OK18:54:21
9920329Erik ToomingasSundsvalls OK19:01:56
2078178Erik JakobssonSundsvalls OK19:02:59
820513Anders AxlingSundsvalls OK19:06:20
9850623Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK19:08:15
2059997Mats JohanssonSundsvalls OK19:10:17
2060006Lukas JohanssonSundsvalls OK19:17:25
2119985Martin ErikssonSundsvalls OK

Annonser