Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, sprint, individuell

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: Forsa OK / Hudiksvalls OK / Ljusdals OK / OK Dellen
Datum: fredag 31 maj 2019 - lördag 1 juni 2019

KvalFinal

D21

2 570 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Filipa RodriguesJärla Orientering
402Annika BjörkOK Linné
403Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK
404Ida WillénFalköpings AIK OK
405Louise BeechIK Hakarpspojkarna
406Kristin OlovssonOK Linné
407Josefin ErlandssonOK Milan
408Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad
409Elisabeth AhlgrenLinköpings OK
410Cajsa GrapeDalaportens OL
411Myrra CarlssonOK Orion
412Annie LennartssonSkåneslättens OL
413Emma KindbomIF Hagen
414Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna
415Johanna ÖbergOK Hällen
416Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna
417Sanna SkoogKils OK
418Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna
419Josefin TjernlundOK Tisaren
420Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad
421Stina NordinSundsvalls OK
422Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering
423Tilda JohanssonOK Orion
424Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad
425Emma HelmerssonOK Roxen
426Ellinor TjernlundOK Tisaren
427Hanna HugossonSundsvalls OK
428Alva OlssonLinköpings OK
429Johanna ÖbergOK Linné
430Anna BachmanIFK Lidingö SOK
431Andrea SvenssonOK Tisaren
432Emma BjessmoIFK Lidingö SOK
433Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad
434Karolin OhlssonJärla Orientering
435Tove AlexanderssonStora Tuna OK
436Helena BergmanOK Ravinen
437Helena KarlssonIFK Lidingö SOK
438Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna
439Lilian ForsgrenOK Tisaren

D20

2 210 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Amanda KarlssonOK Ravinen10:51
202Caroline PigerreIFK Lidingö SOK10:52
203Josefine AnderssonTäby OK10:53
204Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad10:54
205Maja MörthStora Tuna OK10:55
206Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad10:56
207Ella AnderssonOK Södertörn10:57
208Karin ModinBromma-Vällingby SOK10:58
209Moa ErlandssonVimmerby OK10:59
210Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad11:00
211Ebba HjertbergHestra IF11:01
212Ronja JungåkerOK Kåre11:02
213Ellen KallerbäckOK Orion11:03
214Ella PalmIK Hakarpspojkarna11:04
215Alva LindellIF Thor11:05
216Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL11:06
217Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK11:07
218Hanna KjellinSundsvalls OK11:08
219Hanna LagerbergOK Södertörn11:09
220Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:10
221Ronja HuggStora Tuna OK11:11
222Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:12
223Frida VikströmSundsvalls OK11:13
224Ella OlssonGrycksbo IF OK11:14
225Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna11:15
226Ella SjöbergTullinge SK11:16
227Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre11:17
228Klara AxelssonEksjö SOK11:18
229Erika Källvik LeufvénÅmåls OK11:19

H21 kval A

2 820 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Albin AnderssonOK Ravinen11:31
502Anton NilssonJärla Orientering11:32
503Timo MähönenIFK Lidingö SOK11:33
504Anders AxlingSundsvalls OK11:34
505Viktor SkoogKils OK11:35
506Charlie StoltRehns BK11:36
507Erik ToomingasSundsvalls OK11:37
508Emil AnderssonTullinge SK11:38
509Thomas PetterssonAttunda OK11:39
510Joel Börjesson ErikssonStorviks IF11:40
511Mathias HallJärla Orientering11:41
512Adam LiljaOK Enen11:42
513Martin StorkampSundsvalls OK11:43
514Simon TeikeForsa OK11:44
515Mathias HallménOK Denseln11:45
516Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad11:46
517Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK11:47
518Pontus KarlssonMarkbygdens OK11:48
519Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna11:49
520Oskar AndrénOK Tisaren11:50
521Erik BerzellJärla Orientering11:51
522Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK11:52
523Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna11:53
524Ludvig ErikssonKils OK11:54
525Rasmus ElmelidOK Orion11:55
526Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:56
527Anton JohanssonOK Orion11:57
528Henrik JohannessonStora Tuna OK11:58
529Emil GranqvistOK Ravinen11:59
530Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna12:00
531Johan RunessonIFK Lidingö SOK12:01
532Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF12:02
533Emil SvenskStora Tuna OK12:03
534Daniel AttåsOK Tisaren12:04
535Martin RegbornHagaby GoIF Örebro12:05
536Oskar SjöbergOK Linné12:06
537Gustav BergmanOK Ravinen12:07

H21 kval B

2 920 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
551Sven EngströmLinköpings OK11:31
552Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna11:32
553Henrik FröjdRehns BK11:33
554Albert MollénTjalve IF Norrköping11:34
555Andreas BerganderEksjö SOK11:35
556Nick BarrableOK Ravinen11:36
557Oskar LindEksjö SOK11:37
558Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö11:38
559Mathias WilhelmssonOK Kåre11:39
560Fredrik JohanssonLinköpings OK11:40
561Simon MarteliusAttunda OK11:41
562Simon WikströmOK Pan-Kristianstad11:42
563Erik MalmbergLinköpings OK11:43
564Nils Hammaräng GripOK Orion11:44
565Oskar DanielsAttunda OK11:45
566Måns SandgrenOK Orion11:46
567Filip KarlssonIF Hagen11:47
568Erik BomanGävle OK11:48
569Filip JacobssonOK Tisaren11:49
570Erik AnderssonOK Orion11:50
571Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK11:51
572Victor ImarkTullinge SK11:52
573David SundströmSöderhamns OK11:53
574Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro11:54
575Jesper SvenskStora Tuna OK11:55
576Ville JohanssonOK Kolmården11:56
577Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF11:57
578Simon HectorSnättringe SK11:58
579Patrik KarlssonVäxjö OK11:59
580Isac von KrusenstiernaOK Kåre12:00
581Ruslan GlebovOK Ravinen12:01
582Anton SjökvistStora Tuna OK12:02
583Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna12:03
584Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:04
585Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering12:05
586Jens RönnolsJärla Orientering12:06

H20 kval A

2 770 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Simon FreylandEksjö SOK10:51
302Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK10:52
303Gustav FrænellSundsvalls OK10:53
304Gabriel LarssonGammelstads IF10:54
305Jonathan UllerKils OK10:55
306Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:56
307Emil GrehnOK Rodhen10:57
308Truls LindholmSundsvalls OK10:58
309Noel WaldenfjordJärfälla OK10:59
310Olle HedmanIF Hagen11:00
311Oscar ModigOK Pan-Kristianstad11:01
312Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF11:02
313Victor HanssonJönköpings OK11:03
314Hannes SvahnOK Ravinen11:04
315Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:05
316Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:06
317Carl CarlssonNyköpings OK11:07
318Axel GranqvistOK Ravinen11:08
319Felix AxelssonMarkbygdens OK11:09
320Ludvig EkNyköpings OK11:10
321Lukas OlmKils OK11:11
322Oscar JohanssonKarlskrona SOK11:12
323Oskar EdvardssonJärfälla OK11:13
324August MollénOK Denseln11:14
325Axel OlssonIF Hagen11:15

H20 kval B

2 730 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351Erik ErikssonOK Älgen10:51
352Walter LagerhällRehns BK10:52
353Oskar ForsbergSnättringe SK10:53
354Harald LarssonBergnäsets AIK10:54
355Mattias IvaresOK Södertörn10:55
356Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GOIF10:56
357Måns ErikssonSundsvalls OK10:57
358Oscar StombergIF Hagen10:58
359Albin AnderssonTullinge SK10:59
360Isac EricssonVäxjö OK11:00
361Daniel BogrenIF Hagen11:01
362Emil KarlssonHestra IF11:02
363Emil PetterssonKarlskrona SOK11:03
364Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF11:04
365Andreas JonssonOK Orion11:05
366Marcus CarlssonIF Hagen11:06
367Filip MöllerOK Södertörn11:07
368Erik HerneOK Ravinen11:08
369Olle GrywenzOK Linné11:09
370Emil AuseliusBredaryds SOK11:10
371Hugo LillieströmOK Roxen11:11
372Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK11:12
373Gustav RuneforsVäxjö OK11:13
374Fredrik HamreforsVästerås SOK11:14
375Filip TrofastBredaryds SOK11:15
376Jonas AnderssonOK Roxen11:16

H18 kval A

2 660 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Albin LindgrenVisborgs OK10:01
102Johan BergiusVisborgs OK10:02
103Linus MalmKFUM Örebro OK10:03
104Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK10:04
105Martin RinnbäckOK Ravinen10:05
106Emil BybergDomnarvets GOIF10:06
107Edvin StrandbergKalmar OK10:07
108Nils Forsberg RundströmIFK Enskede10:08
109Tamás SzütsVästerås SOK10:09
110Fabian ValleriusGamleby OK10:10
111John McLellandOK Rodhen10:11
112Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK10:12
113Benjamin TerentForsa OK10:13
114Johan LundbackJärfälla OK10:14
115Gustav PermanOK Tyr10:15
116Albin BergerDomnarvets GOIF10:16
117Alfred LiljeströmGävle OK10:17
118Adrian SkobeKalmar OK10:18
119Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK10:19
120Jonatan StåhlSundbybergs IK10:20
121Jakob SjöbergGävle OK10:21
122Manne HammarbergJärfälla OK10:22
123Melker ForsbergKFUM Örebro OK10:23
124Anton GunnarssonBredaryds SOK10:24
125Andreas NäslundVästerås SOK10:25
126Anton HänströmTäby OK10:26
127Karl PetersénOK Njudung10:27
128Petter BergstedtMarkbygdens OK10:28
129Melker NordgrenOK Kåre10:29
130Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK10:30
131David MelinOK Rodhen10:31
132Valter PetterssonOK Tisaren10:32
133Melker LundinOK Hällen10:33
134Emil AxelssonLerums SOK10:34
135Viktor SvenskStora Tuna OK10:35
136Jesper JohanssonOK Löftan10:36
137Joar HertinIK Hakarpspojkarna10:37
138Simon FriskJärla Orientering10:38
139Anton SilierJärfälla OK10:39
140David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:40
141Albin FalkNyköpings OK10:41
142Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:42
143Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK10:43
144Hugo DjurstedtEksjö SOK10:44
145Erik BrandtDomnarvets GOIF10:45

H18 kval B

2 700 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF10:01
152Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK10:02
153Hannes LindahlSundsvalls OK10:03
154Elis SandbergAlfta-Ösa OK10:04
155Isak WestringJärfälla OK10:05
156Johannes BladhTullinge SK10:06
157Elias ThörnbladTrollhättans SOK10:07
158Alvar MelinHaninge SOK10:08
159Albin KårénSundsvalls OK10:09
160Hjalmar WennbergHudiksvalls OK10:10
161Mattias ÖsterdahlVisborgs OK10:11
162Alexander SchandlOK Södertörn10:12
163Gustav BjörklundIFK Mora OK10:13
164Jonas BjörsLjusdals OK10:14
165Felix BäckstädeVisborgs OK10:15
166Karl GranathOK Kåre10:16
167Rasmus PetterssonOK Djerf10:17
169Felix SilverGävle OK10:19
170Henrik PetrisiVästerbergslagens OL10:20
171Emil BoströmOK Linné10:21
172Hugo MandingerTrollhättans SOK10:22
173Axel LundgrenSundsvalls OK10:23
174Karl LundinOK Hällen10:24
175Isak HagbergKalmar OK10:25
176Oskar SundblomRånäs OK10:26
177Olle BergstedtMarkbygdens OK10:27
178Aron ÖstangårdGamleby OK10:28
179Jakob Gadefors-NauHaninge SOK10:29
180Emanuel HerberthsonLinköpings OK10:30
181Duncan RobertsonSvaide Roma SOK10:31
182Jesper LidmarSnättringe SK10:32
183Jonas CarlssonStora Tuna OK10:33
184Samuel PihlströmOK Landehof10:34
185Leo JohanssonOK Kolmården10:35
186Hugo StrömMullsjö SOK10:36
187Philip CarlssonNyköpings OK10:37
188Olof LjunggrenLinköpings OK10:38
189Johan LangerakJärfälla OK10:39
190Axel ElmbladBredaryds SOK10:40
191Alfred PetterssonMullsjö SOK10:41
192Hugo SetthagenOK Tranan10:42
193Mattis PerssonEksjö SOK10:43
194Benjamin NäslundSkogslöparna10:44

D18 kval A

2 190 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna10:01
2Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:02
3Agnes KarlssonÄlvsby IF OK10:03
4Thea WennbergSkellefteå OK10:04
5Moa EngströmOK Renen10:05
6Klara HöglundEksjö SOK10:06
7Kristina KlingnéusIK Vikings OK10:07
8Anna AasaOK Renen10:08
9Sanna HedbergOK Södertörn10:09
10Alma GustafssonSOK Aneby10:10
11Hilma HolmströmHärlövs IF10:11
12Elsa NilssonDomnarvets GOIF10:12
13Matilda LindhSundbybergs IK10:13
14Amelie JosefssonSkogslöparna10:14
15Therese NilssonOK Österåker10:15
16Karin WedmanVästerbergslagens OL10:16
17Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering10:17
18Amanda KarmetunOK Njudung10:18
19Elin LindbladOK Djerf10:19
20Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:20
21Petrina CostermansJärla Orientering10:21
22Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna10:22
23Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL10:23
24Alva SonessonFalköpings AIK OK10:24
25Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:25
26Ebba BerglinOK Orion10:26
27Emma LingIK Hakarpspojkarna10:27
28Hanna LundbergOK Renen10:28

D18 kval B

2 180 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41Maja SandvikAttunda OK10:01
42Emmie LindbäckOK Renen10:02
43Alice MarmelidOK Roxen10:03
44Thea SvenssonIK Vikings OK10:04
45Tove OrdqvistKils OK10:05
46Frida ArnessonSkarpnäcks OL10:06
47Ylva SandénOK Södertörn10:07
48Ella StenilsOK Hällen10:08
49Anna LithellOK Linné10:09
50Tove FrænellSundsvalls OK10:10
51Lovisa WigertzLånghundra IF10:11
52Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:12
53Amelie RajanIFK Lidingö SOK10:13
55Nicolina MobergOK Tyr10:15
56Emilia BergströmOK Rodhen10:16
57Julia NordlanderSundsvalls OK10:17
58Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:18
59Moa HjorthDomnarvets GOIF10:19
60Agnes BromanOK Roslagen10:20
61Tove PetterssonOK Roxen10:21
62Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:22
63Tilda ÖstbergStora Tuna OK10:23
64Signe NilssonNyköpings OK10:24
65Tilde BacklundOK Södertörn10:25
66Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:26
67Ebba LindellIF Thor10:27
68Kajsa BogrenSundbybergs IK10:28

Annonser