Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, sprint, individuell

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: Forsa OK / Hudiksvalls OK / Ljusdals OK / OK Dellen
Datum: fredag 31 maj 2019 - lördag 1 juni 2019

KvalFinal

H21 final A

2 750 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Oskar DanielsAttunda OK12:21
52Pontus KarlssonMarkbygdens OK12:22
53Filip KarlssonIF Hagen12:23
54Mathias HallménOK Denseln12:24
55Fredrik JohanssonLinköpings OK12:25
56Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad12:26
57Victor ImarkTullinge SK12:27
58Måns SandgrenOK Orion12:28
59Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF12:29
60Erik AnderssonOK Orion12:30
61Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF12:31
62Emil GranqvistOK Ravinen12:32
63Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna12:33
64Filip JacobssonOK Tisaren12:34
65Sven EngströmLinköpings OK12:35
66Daniel AttåsOK Tisaren12:36
67Ville JohanssonOK Kolmården12:37
68Erik BerzellJärla Orientering12:38
69Simon HectorSnättringe SK12:39
70Henrik JohannessonStora Tuna OK12:40
71Erik MalmbergLinköpings OK12:41
72Anton NilssonJärla Orientering12:42
73Johan RunessonIFK Lidingö SOK12:43
74Nils Hammaräng GripOK Orion12:44
75Jesper SvenskStora Tuna OK12:45
76Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna12:46
77Emil SvenskStora Tuna OK12:47
78Jens RönnolsJärla Orientering12:48
79Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro12:49
80Oskar SjöbergOK Linné12:50
81Isac von KrusenstiernaOK Kåre12:51
82Rasmus ElmelidOK Orion12:52
83Anton SjökvistStora Tuna OK12:53
84Ruslan GlebovOK Ravinen12:54
85Oskar AndrénOK Tisaren12:55
86Gustav BergmanOK Ravinen12:56
87Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering12:57
88Anton JohanssonOK Orion12:58
89Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF12:59
90Martin RegbornHagaby GoIF Örebro13:00

H21 final B

2 390 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik BomanGävle OK13:45
Oskar LindEksjö SOK13:46
Simon TeikeForsa OK13:50
Martin StorkampSundsvalls OK13:51
Adam LiljaOK Enen13:52
Erik ToomingasSundsvalls OK13:53
Thomas PetterssonAttunda OK13:54
Emil AnderssonTullinge SK13:55
Charlie StoltRehns BK13:57
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö13:58
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF13:59
Simon MarteliusAttunda OK14:00
Anders AxlingSundsvalls OK14:01
Patrik KarlssonVäxjö OK14:02
Viktor SkoogKils OK14:03
David SundströmSöderhamns OK14:04
Albin AnderssonOK Ravinen14:05
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK14:07
Albert MollénTjalve IF Norrköping14:08
Timo MähönenIFK Lidingö SOK14:09
Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna14:10
Andreas BerganderEksjö SOK14:11
Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna14:12
Mathias HallJärla Orientering14:13
Nick BarrableOK Ravinen14:14
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK14:15
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad14:16
Ludvig ErikssonKils OK14:17

D21 final A

2 320 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Annika BjörkOK Linné12:01
2Johanna ÖbergOK Hällen12:02
3Emma KindbomIF Hagen12:03
4Cajsa GrapeDalaportens OL12:04
5Ida WillénFalköpings AIK OK12:05
6Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad12:06
7Myrra CarlssonOK Orion12:07
8Annie LennartssonSkåneslättens OL12:08
9Josefin ErlandssonOK Milan12:09
10Kristin OlovssonOK Linné12:10
11Sanna SkoogKils OK12:11
12Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna12:12
13Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad12:13
14Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK12:14
15Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering12:15
16Josefin TjernlundOK Tisaren12:16
17Louise BeechIK Hakarpspojkarna12:17
18Lilian ForsgrenOK Tisaren12:18
19Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad12:19
20Hanna HugossonSundsvalls OK12:20
21Emma HelmerssonOK Roxen12:21
22Stina NordinSundsvalls OK12:22
23Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna12:23
24Filipa RodriguesJärla Orientering12:24
25Tove AlexanderssonStora Tuna OK12:25
26Anna BachmanIFK Lidingö SOK12:26
27Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:27
28Helena BergmanOK Ravinen12:28
29Helena KarlssonIFK Lidingö SOK12:29
30Johanna ÖbergOK Linné12:30
31Alva OlssonLinköpings OK12:31
32Tilda JohanssonOK Orion12:32
33Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:33
34Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad12:34
35Karolin OhlssonJärla Orientering12:35
36Emma BjessmoIFK Lidingö SOK12:36

D21 final B

2 280 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK13:46
Ellinor TjernlundOK Tisaren13:47

H20 final A

2 520 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF11:11
152Walter LagerhällRehns BK11:12
153Gustav FrænellSundsvalls OK11:13
154Harald LarssonBergnäsets AIK11:14
155Noel WaldenfjordJärfälla OK11:15
156Simon FreylandEksjö SOK11:16
157Fredrik HamreforsVästerås SOK11:17
158Mattias IvaresOK Södertörn11:18
159Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna11:19
160Andreas JonssonOK Orion11:20
161Hannes SvahnOK Ravinen11:21
162Jonas AnderssonOK Roxen11:22
163Oscar JohanssonKarlskrona SOK11:23
164Daniel BogrenIF Hagen11:24
165Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK11:25
166Olle GrywenzOK Linné11:26
167Jonathan UllerKils OK11:27
168Emil GrehnOK Rodhen11:28
169Isac EricssonVäxjö OK11:29
170Filip MöllerOK Södertörn11:30
171Axel OlssonIF Hagen11:31
172Oskar ForsbergSnättringe SK11:32
173Ludvig EkNyköpings OK11:33
174Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:34
175Oscar StombergIF Hagen11:35
176Albin AnderssonTullinge SK11:36
177Victor HanssonJönköpings OK11:37
178Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF11:38
179Carl CarlssonNyköpings OK11:39
180Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK11:40
181Felix AxelssonMarkbygdens OK11:41
182Emil AuseliusBredaryds SOK11:42
183Olle HedmanIF Hagen11:43
184Filip TrofastBredaryds SOK11:44
185Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:45
186Hugo LillieströmOK Roxen11:46
187Erik HerneOK Ravinen11:47
188Oskar EdvardssonJärfälla OK11:48
189Axel GranqvistOK Ravinen11:49
190Gustav RuneforsVäxjö OK11:50
191August MollénOK Denseln11:51

H20 final B

2 370 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil PetterssonKarlskrona SOK13:49
Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GOIF13:50
Gabriel LarssonGammelstads IF13:51
Erik ErikssonOK Älgen13:53
Måns ErikssonSundsvalls OK13:54

D20 final A

2 050 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Josefine AnderssonTäby OK11:01
102Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad11:02
103Moa ErlandssonVimmerby OK11:03
104Ella AnderssonOK Södertörn11:04
105Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad11:05
106Amanda KarlssonOK Ravinen11:06
107Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad11:07
108Klara AxelssonEksjö SOK11:08
109Ronja JungåkerOK Kåre11:09
110Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK11:10
111Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:11
112Ebba HjertbergHestra IF11:12
113Hanna LagerbergOK Södertörn11:13
114Ella PalmIK Hakarpspojkarna11:14
115Ellen KallerbäckOK Orion11:15
116Hanna KjellinSundsvalls OK11:16
117Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL11:17
118Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre11:18
119Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna11:19
120Ronja HuggStora Tuna OK11:20
121Erika Källvik LeufvénÅmåls OK11:21
122Ella OlssonGrycksbo IF OK11:22
123Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:23
124Ella SjöbergTullinge SK11:24
125Frida VikströmSundsvalls OK11:25

D20 final B

2 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva LindellIF Thor13:46

H18 final A

2 330 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
251Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK10:11
252Melker NordgrenOK Kåre10:12
253Rasmus PetterssonOK Djerf10:13
254Henrik PetrisiVästerbergslagens OL10:14
255Felix SilverGävle OK10:15
256David MelinOK Rodhen10:16
257Jakob SjöbergGävle OK10:17
258Hannes LindahlSundsvalls OK10:18
259Anton GunnarssonBredaryds SOK10:19
260Mattis PerssonEksjö SOK10:20
261Duncan RobertsonSvaide Roma SOK10:21
262Fabian ValleriusGamleby OK10:22
263Andreas NäslundVästerås SOK10:23
264Emil BoströmOK Linné10:24
265Jesper JohanssonOK Löftan10:25
266Emanuel HerberthsonLinköpings OK10:26
267Jonas CarlssonStora Tuna OK10:27
268Erik BrandtDomnarvets GOIF10:28
269Albin FalkNyköpings OK10:29
270Felix BäckstädeVisborgs OK10:30
271Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:31
272Martin RinnbäckOK Ravinen10:32
273Aron ÖstangårdGamleby OK10:33
274Alfred PetterssonMullsjö SOK10:34
275Valter PetterssonOK Tisaren10:35
276Isak HagbergKalmar OK10:36
277Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK10:37
278Hugo StrömMullsjö SOK10:38
279Hugo DjurstedtEksjö SOK10:39
280Johan LangerakJärfälla OK10:40
281Melker LundinOK Hällen10:41
282Philip CarlssonNyköpings OK10:42
283Simon FriskJärla Orientering10:43
284Benjamin NäslundSkogslöparna10:44
285Anton SilierJärfälla OK10:45
286Jesper LidmarSnättringe SK10:46
287Joar HertinIK Hakarpspojkarna10:47
288Axel ElmbladBredaryds SOK10:48
289Melker ForsbergKFUM Örebro OK10:49
290Samuel PihlströmOK Landehof10:50
291Viktor SvenskStora Tuna OK10:51

H18 final B

2 250 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo MandingerTrollhättans SOK13:49
Leo JohanssonOK Kolmården13:50
Hugo SetthagenOK Tranan13:51
Karl PetersénOK Njudung13:52
Jonatan StåhlSundbybergs IK13:53
Johan BergiusVisborgs OK13:55
Albin BergerDomnarvets GOIF13:56
Albin LindgrenVisborgs OK13:57
Petter BergstedtMarkbygdens OK13:58
Anton HänströmTäby OK13:59
Edvin StrandbergKalmar OK14:00
Hjalmar WennbergHudiksvalls OK14:01
Alfred LiljeströmGävle OK14:02
Jonas BjörsLjusdals OK14:03
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK14:04
Axel LundgrenSundsvalls OK14:05
Emil AxelssonLerums SOK14:06
Elis SandbergAlfta-Ösa OK14:07
Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK14:08
Nils Forsberg RundströmIFK Enskede14:10
Mattias ÖsterdahlVisborgs OK14:11
Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK14:12
Alexander SchandlOK Södertörn14:13
Adrian SkobeKalmar OK14:14
Albin KårénSundsvalls OK14:15
Johannes BladhTullinge SK14:16
Tamás SzütsVästerås SOK14:18
Alvar MelinHaninge SOK14:19
Emil BybergDomnarvets GOIF14:20
Elias ThörnbladTrollhättans SOK14:21
Benjamin TerentForsa OK14:22
Oskar SundblomRånäs OK14:23
Gustav PermanOK Tyr14:24
Olof LjunggrenLinköpings OK14:25
Linus MalmKFUM Örebro OK14:26
Jakob Gadefors-NauHaninge SOK14:27
John McLellandOK Rodhen14:28
Karl LundinOK Hällen14:29
Olle BergstedtMarkbygdens OK14:31

D18 final A

2 070 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Ella StenilsOK Hällen10:01
202Alma GustafssonSOK Aneby10:02
203Moa HjorthDomnarvets GOIF10:03
204Agnes KarlssonÄlvsby IF OK10:04
205Thea SvenssonIK Vikings OK10:05
207Anna LithellOK Linné10:07
208Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:08
209Emilia BergströmOK Rodhen10:09
210Elsa NilssonDomnarvets GOIF10:10
211Nicolina MobergOK Tyr10:11
212Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering10:12
213Tove OrdqvistKils OK10:13
214Thea WennbergSkellefteå OK10:14
215Lovisa WigertzLånghundra IF10:15
216Anna AasaOK Renen10:16
217Tove PetterssonOK Roxen10:17
218Matilda LindhSundbybergs IK10:18
219Agnes BromanOK Roslagen10:19
220Amelie JosefssonSkogslöparna10:20
221Signe NilssonNyköpings OK10:21
222Karin WedmanVästerbergslagens OL10:22
223Ylva SandénOK Södertörn10:23
224Therese NilssonOK Österåker10:24
225Kajsa BogrenSundbybergs IK10:25
226Hilma HolmströmHärlövs IF10:26
227Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:27
228Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL10:28
229Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:29
230Petrina CostermansJärla Orientering10:30
231Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:31
232Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:32
233Tilde BacklundOK Södertörn10:33
234Alva SonessonFalköpings AIK OK10:34
235Tilda ÖstbergStora Tuna OK10:35
236Emma LingIK Hakarpspojkarna10:36
237Ebba LindellIF Thor10:37
238Ebba BerglinOK Orion10:38
239Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:39
240Hanna LundbergOK Renen10:40

D18 final B

2 080 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara HöglundEksjö SOK13:45
Tove FrænellSundsvalls OK13:46
Moa EngströmOK Renen13:47
Alice MarmelidOK Roxen13:48
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK13:49
Frida ArnessonSkarpnäcks OL13:50
Kristina KlingnéusIK Vikings OK13:51
Julia NordlanderSundsvalls OK13:52
Elin LindbladOK Djerf13:53
Maja SandvikAttunda OK13:54
Sanna HedbergOK Södertörn13:55
Amelie RajanIFK Lidingö SOK13:56
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna13:57
Emmie LindbäckOK Renen13:58
Amanda KarmetunOK Njudung13:59

Annonser