Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för U-serie 1 Blekinge Västra

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: U-serie 1 Blekinge Västra
Arrangörsorganisationer: BroSö OK / Stigmännen Karlshamns OK
Datum: onsdag 24 april 2019

D16 Kort

4 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK18:01
Ella SöderbergOK Skogsfalken18:05
Vilmalee SuwanOK Vilse 8718:09
Julia KarlssonOK Skogsfalken18:13
Ina ÅmanOK Vilse 8718:17
Emma EmilssonOK Skogsfalken18:21
Alicia EkdahlStigmännen Karlshamns OK18:25
Elvira LjungbergOK Skogsfalken18:29

H16 Kort

4 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leonard LydellStigmännen Karlshamns OK18:03
Erik ErikssonOK Skogsfalken18:07
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK18:11
Emil AlbinssonOK Skogsfalken18:15
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK18:19

D14 Kort

3 070 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isabell RosenbergOK Vilse 8718:02
Agnes OlssonOK Skogsfalken18:06
Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK18:10
Thea LewisOK Vilse 8718:14
Anna ViktorssonOK Skogsfalken18:18
Siri KleinOK Vilse 8718:22

H14 Kort

3 070 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noah MulariOK Vilse 8718:00
Hampus MollgårdStigmännen Karlshamns OK18:04
Svante BohlinOK Skogsfalken18:08
Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK18:12
Vilmer LindströmOK Skogsfalken18:16
Eddie KarlssonOK Vilse 8718:20
Axel KjellvågOK Skogsfalken18:24
David HäggströmStigmännen Karlshamns OK18:28
Lukas BlissingOK Vilse 8718:32
Malte RobértStigmännen Karlshamns OK18:36

D12 Kort

2 460 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin RydströmOK Skogsfalken18:03
Hilma PaulinOK Vilse 8718:07
Matilda SöderbergOK Skogsfalken18:11
Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK18:15

H12 Kort

2 460 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil JohanssonOK Skogsfalken18:01
Alfons JohansenOK Vilse 8718:05
Eric KjellvågOK Skogsfalken18:09
Albin EmilssonOK Skogsfalken18:13
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK18:17
Erik KarlssonOK Skogsfalken18:21
Linus SvenssonOK Vilse 8718:25
Olof OlssonOK Skogsfalken18:29

D10

2 470 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inez KjellvågOK Skogsfalken18:00
Nelly CarlssonStigmännen Karlshamns OK18:04
Viola OlssonOK Skogsfalken18:08
Elin JohanssonOK Skogsfalken18:16

H10

2 470 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:02
Arvid KleinOK Vilse 8718:06
Oskar SöderbergOK Skogsfalken18:10
Troj GunnarssonOK Vilse 8718:14
Oscar RydströmOK Skogsfalken18:18
Filip PaulinOK Vilse 8718:22
Olle SchybergOK Skogsfalken18:26
Oliver SvenssonOK Vilse 8718:30

Inskolning

1 770 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elliot BlissingOK Vilse 8717:57:46
Svante RovinaOK Skogsfalken17:58:46
Vidar HaraldssonStigmännen Karlshamns OK17:59:49
Svante Simonsson JensenOK Skogsfalken18:00:46
Matheus ThegeStigmännen Karlshamns OK18:03:53
Lin IngvarssonOK Vilse 8718:07:32
Maj IngvarssonOK Vilse 8718:07:37
Alice CarlssonStigmännen Karlshamns OK18:13:14
Ville SchönStigmännen Karlshamns OK18:13:25
Ville AnderssonOK Skogsfalken
Svante BergmanOK Skogsfalken
Liam JohanssonOK Skogsfalken
Oscar JohanssonOK Skogsfalken
Herman MagnussonOK Skogsfalken
Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK

U1

2 060 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid GagnerStigmännen Karlshamns OK17:57:27
Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK18:03:05
Silas JanzonOK Vilse 8718:05:33
Milton SvenssonOK Vilse 8718:05:35
Esther JohansenOK Vilse 8718:06:20
Meja LeanderssonStigmännen Karlshamns OK18:07:01
Nikita MollgårdStigmännen Karlshamns OK18:07:08
Herman SchybergOK Skogsfalken18:10:20
Emilia JanzonOK Vilse 8718:10:37
Ivan RobértStigmännen Karlshamns OK18:11:02
Malin HäggströmStigmännen Karlshamns OK18:12:14
Herkules ErikssonStigmännen Karlshamns OK18:14:05
Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OK18:14:06
Axel EinarssonOK Vilse 8718:15:02
Freja FridlundOK Skogsfalken
Lucien HåkanssonOK Vilse 87
Viggo LewisOK Vilse 87
Zeb MillbournOK Skogsfalken
Millie MulariOK Vilse 87

U2

2 700 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva BohlinOK Skogsfalken17:54:24
Dominykas PrakapasOK Vilse 8717:54:59
Adam HåkanssonOK Vilse 8718:06:55
Sigge RobértStigmännen Karlshamns OK18:11:20
Ellen EinarssonOK Vilse 8718:13:48
Jenny BengtssonOK Vilse 87
Viggo FridlundOK Skogsfalken
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87

U3

3 070 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hillevi ErikssonStigmännen Karlshamns OK18:03:28
Noah SvenssonOK Vilse 8718:06:14

Öppen motion 3

2 990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael BohlinOK Skogsfalken17:57:08

Öppen motion 5

3 560 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofie EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:03:08

Öppen motion 7

3 310 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena SöderbergOK Skogsfalken18:00:00
Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK18:05:38
Jim FredrikssonOK Skogsfalken18:09:57
Josefine JungstrandOK Skogsfalken18:11:11
Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:11:12
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:13:30
Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK18:40:29

Öppen motion 8

4 800 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans PerssonAndrarums IF17:56:14
Kerstin ArnessonOK Skogsfalken18:01:03
Anders BlomqvistOK Skogsfalken18:06:10
Maria KarlssonStigmännen Karlshamns OK18:06:31
Kalle IngvarssonOK Vilse 8718:07:40
Pierre DanielssonOK Skogsfalken18:08:44
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK18:10:21
Jonas K JohanssonOK Skogsfalken18:11:44
Ola OlssonOK Skogsfalken18:12:49
Martin NilssonIFK Umeå18:13:58

Annonser