Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hallandspremiären, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hallandspremiären, medel
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: lördag 7 mars 2020

D21

4 010 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andrea SvenssonOK Tisaren11:00
Johanna RundqvistOK Löftan11:02
Stina BergSävedalens AIK11:04
Elin MånssonIFK Göteborg Orientering11:06
Julia LundHästveda OK11:08
Moa HanssonBredaryds SOK11:10
Jennie HöyeOK Vivill11:12
Miri Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering11:14
Klara AxelssonEksjö SOK11:16
Åsa SöderblomFalkenbergs OK11:18
Isabella TapperIFK Lidingö SOK11:20
Julia AlnervikHelsingborgs SOK11:22
Tove UddMarkbygdens OK11:24
Elsa JanssonJärla Orientering11:26
Anna NärhiIFK Göteborg Orientering11:28
Hanna LockingGöteborg-Majorna OK11:30
Lina ParkOK Stigen11:32
Linnea GustafssonIFK Göteborg Orientering11:34
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK11:36
Julia SmedenmarkRonneby OK11:38
Emilia HenryssonTibro OK11:40
Frida AnderssonFalkenbergs OK11:42
Deborah StadlerIFK Göteborg Orientering11:44
Emma PetterssonOK Roxen11:46
Agnes LeoGöteborg-Majorna OK11:48
Alice HultinOK Löftan11:50
Mia Mathisen BekhusIFK Lidingö SOK11:52
Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering11:54
Nadia HindérTolered-Utby Ol-klubb11:56
Frida KjellmanLidköpings VSK11:58
Pihla OtsamoIFK Göteborg Orientering12:00
Elisabet MöllerOK Nackhe12:02
Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad12:04
Moa HenningssonIK Trenne Ullared12:06
Siri NyfelerIFK Göteborg Orientering12:08
Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna12:10
Lisa WallinMarkbygdens OK12:12
Amanda ClaessonSävedalens AIK12:14
Elin OlssonTibro OK12:16
Julia SvärdOskarströms OK12:18
Sara JosarpFK Friskus-Varberg12:20
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK12:22
Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering12:24
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad12:26
Ida WillénHestra IF12:28
Lovisa NilssonSävedalens AIK12:30
Sara HagströmIFK Göteborg Orientering12:32
Pia OlssonSkåneslättens OL12:34
Amilia BjörklundSävedalens AIK12:36
Petra EklundLunds OK12:38
Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad12:40
Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK12:42
Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering12:44

H21

5 170 m, 78 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marius Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering10:57
Jonas NilssonOK Nackhe10:59
Arvid HammarFK Herkules11:01
Simon BörjesonRyda SK11:03
Beat RothNydalens SK11:05
Johan StrandGöteborg-Majorna OK11:07
Oscar JohanssonKarlskrona SOK11:09
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK11:11
Mats NordbrødenHalden SK11:13
Niklas CarlssonSundbybergs IK11:15
Erik MelénÄrla IF11:17
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK11:19
Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering11:21
Ralph StreetBækkelagets SK11:23
Johan RunessonIFK Lidingö SOK11:25
Fredrik JohanssonOK Nackhe11:27
Martin LundStenungsunds OK11:29
Maxwell CarrTibro OK11:31
Johan SöderblomFalkenbergs OK11:33
Viktor ParkOK Stigen11:35
Felix AlnervikHelsingborgs SOK11:37
Andreas HöyeIFK Göteborg Orientering11:39
Eskil Sande GullordBækkelagets SK11:41
Ville JohanssonOK Kolmården11:43
Joel Käll KarlssonVäxjö OK11:45
Jon Aukrust OsmoenNydalens SK11:47
Filip TrofastBredaryds SOK11:49
Jonatan AnderssonFalkenbergs OK11:51
Oliwer LundbergOK Bävern11:53
Johan AllardLinköpings OK11:55
Mårten LundqvistSundbybergs IK11:57
Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering11:59
Adam GeorgssonOK Nackhe12:01
Sverre Turter SandvoldNydalens SK12:03
Pontus KarlssonMarkbygdens OK12:05
Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering12:07
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK12:09
Oskar SjöbergOK Linné12:11
Otto StuhlhoferOK Landehof12:13
Eric SandströmOK Stigen12:15
Mattias NilssonÄrla IF12:17
Anders VisterNydalens SK12:19
Erik Ivarsson SandbergOK Denseln12:21
Oscar StombergIF Hagen12:23
Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering12:25
Olle JosarpOK Tisaren12:27
Oscar VångellÄrla IF12:29
Joel JohnssonOK Nackhe12:31
David AnderssonIFK Lidingö SOK12:33
Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb12:35
Kacper KucaOK Kolmården12:37
Erik GustafssonNTNUI12:39
Mikael PihelOK Tisaren12:41
Dag BlandkjennIFK Göteborg Orientering12:43
Johan GustafssonOK Nackhe12:45
Oskar EngmanNyköpings OK12:47
Gaute FriestadNydalens SK12:49
Simon SchusterIFK Lidingö SOK12:51
Albin AlsiöIF Hagen12:53
Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering12:55
Oskar NilssonOK Stigen12:57
Henrik EijsinkNydalens SK12:59
Henrik BengtssonFalkenbergs OK13:01
Filip KarlssonIF Hagen13:03
Morgan KarlssonSundbybergs IK13:05
Heino OllinSävedalens AIK13:07
Tobias JohanssonLaholms IF OK13:09
Joonas AholaFredrikstad SK13:11
Nicolas SimoninBækkelagets SK13:13
Per AspegrenOK Kontinent13:15
Jonas LauriFK Herkules13:17
Hector HainesIFK Lidingö SOK13:19
Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering13:21
Simen WästlundBækkelagets SK13:23
Leif SvenssonOK Tisaren13:25
Albin AnderssonMarkbygdens OK13:27
Bojan BlumensteinNydalens SK13:29
Oskar LeinonenOK Kolmården13:31

D20

3 690 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa WeidenSkåneslättens OL11:14
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:16
Joëlle MeisterNydalens SK11:18
Johanna NilssonFK Göingarna11:20
Lovisa BlomgrenEksjö SOK11:22
Ebba LindmanOK Gränsen11:24
Hilda AxelssonFK Göingarna11:26
Isabella AumoKungälvs OK11:28
Elin LindbladOK Djerf11:30
Alicia LundgrenVäxjö OK11:32
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK11:34

H20

3 840 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jostein Svaland DaleÅs-NMBU Orientering10:58
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:00
Simon HardenFK Boken11:02
Sondre OttesenFredrikstad SK11:04
Johan GrahnIK Uven11:06
Mattis PerssonEksjö SOK11:08
Erik LundStenungsunds OK11:10
Axel ErikssonOK Löftan11:12
Hugo StrömUlricehamns OK11:14
Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK11:16
Simon BjörnehällOK Gränsen11:18
Leo JohanssonOK Kolmården11:20
Simon FreylandEksjö SOK11:22
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK11:24
Per NordholmSävedalens AIK11:26
Daniel BogrenIF Hagen11:28
Carl JosefssonSävedalens AIK11:30
Hugo JakobssonEksjö SOK11:32
Thorsten SvenssonFinspångs SOK11:34
Jacob MobergHelsingborgs SOK11:36
Adrian VartiaOK Löftan11:38
Hugo SetthagenOK Tranan11:40
Runar Saur ModahlFredrikstad SK11:42
Viktor WaernqvistOK Kolmården11:44
Hugo DjurstedtEksjö SOK11:46
William SeguraKFUM Örebro OK11:48
Albin FalkNyköpings OK11:50
Isak JonssonNydalens SK11:52
Linus LundbergOK Bävern11:54

D18

3 690 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ronja GérardOK Kontinent10:59
Erika ÅkessonMarkbygdens OK11:01
Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering11:03
Lovisa HambäckLånghundra IF11:05
Sigrid CarlssonSundbybergs IK11:07
Moa SkoogIF Hagen11:09
Ylva JohanssonOK Djerf11:11
Olivia LundstedtSjövalla FK11:13
Linnea LundOK Kolmården11:15
Karin LindgrenKFUM Örebro OK11:17
Rebecka PihlströmOK Landehof11:19
Sabina AumoKungälvs OK11:21
Emma IsidorssonOK Vivill11:23
Adine Blakkestad IngesenFredrikstad SK11:25
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK11:27
Sofie BodinAlmby IK11:29
Irma SvenssonOK Klyftamo11:31
Eleonora AlinderSjövalla FK11:33
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK11:35
Lisa ThunellIFK Lidingö SOK11:37
Lisa ÅkessonMarkbygdens OK11:39
Kajsa BogrenSundbybergs IK11:41
Märta LjungbergSjövalla FK11:43
Thea BökmanHelsingborgs SOK11:45
Signe Strand GulbrandsenFredrikstad SK11:47
Alva Marika NiklassonNydalens SK11:49
Matilda LindhSundbybergs IK11:51
Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK11:53
Cornelia MöllerOK Kontinent11:55
Nicolina MobergOK Tyr11:57
Malin KindbomIF Hagen11:59
Fanny ÖstlundOK Kolmården12:01
Emma EliassonFK Friskus-Varberg12:03
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK12:05
Frida MouchardIF Hallby SOK12:07

H18

3 840 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin WeidenSkåneslättens OL11:52
Zebastian ArfwedsonFrölunda OL11:54
Anton CarlssonIF Hagen11:56
Simon NordbergGöteborg-Majorna OK11:58
Emil AxelssonLerums SOK12:00
Linus MalmKFUM Örebro OK12:02
Sigurd Saxe SandvikHalden SK12:04
Felix DrejmoOK Landehof12:06
Jakob MobergOK Löftan12:08
Gustav BohmanOK Orinto12:10
Anton KastrupSävedalens AIK12:12
David MårtenssonGarphyttans IF12:14
Alfred ÖstergrenAlvesta SOK12:16
Sixten EkbladhSol Tranås12:18
Johan MårtenssonIF Hagen12:20
Peder HaugaardHalden SK12:22
Edvin SelinFK Göingarna12:24
Casper SkeppSävedalens AIK12:26
William SturessonLerums SOK12:28
Nils KörleOK Landehof12:30
Hannes RosendahlIF Marin Väst12:32
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:34
Edvin HenryssonTibro OK12:36
Valter PetterssonOK Tisaren12:38
Christopher LadimOK Moss12:40
Axel BechtelFK Friskus-Varberg12:42
Jonathan EylertsenHalden SK12:44
Hugo MandingerTrollhättans SOK12:46
Elias PerssonFjärås AIK12:48
Gustav OhlinOK Tranan12:50
Joel AnnermarkenOK Kontinent12:52
Johan LundStenungsunds OK12:54
Anton TörnqvistKarlskrona SOK12:56
Wilmer HolmqvistSjövalla FK12:58
Edvin SahlinOK Löftan13:00
Edvin HellstenNyköpings OK13:02
Rasmus PetterssonOK Djerf13:04
Jonas OlandersLerums SOK13:06
Jesper JohanssonOK Löftan13:08
David AlménVänersborgs SK13:10
Hugo EricssonVäxjö OK13:12
Alexander JanssonOK Djerf13:14
Lukas AndrénTibro OK13:16
Jakob TorgersenHalden SK13:18
Kasper Bakken UlsethNydalens SK13:20
Alfred ErdeliusIF Rigor13:22
Sverre RöjgårdOK Kolmården13:24
Willy FjällborgStenungsunds OK13:26
Linus AhlénIF Hagen13:28
Erik IngemarssonHestra IF13:30
Axel ElmbladBredaryds SOK13:32

D16

3 390 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg11:59
Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK12:01
Agnes IvarssonOK Skogshjortarna12:03
Johanna BergKFUM Örebro OK12:05
Annie LundOK Kolmården12:07
Fanny HanssonFalkenbergs OK12:09
Klara NilssonHestra IF12:11
Linn EneljungIFK Göteborg Orientering12:13
Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK12:15
Sandra LingIK Hakarpspojkarna12:17
Annie ErikssonOK Löftan12:19
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb12:21
Julia WesthMullsjö SOK12:23
Maja GraadIF Rigor12:25
Stina Lyckemalm DahlénIK Uven12:27
Sara OhlinOK Tranan12:29
Emma KarlssonOK Landehof12:31
Tova RangertIK Hakarpspojkarna12:33
Ebba ThernOK Skogshjortarna12:35
Tuva SelinFK Göingarna12:37
Jonna LindbladOK Djerf12:39
Tuva NylundBredaryds SOK12:41
Maja KarmstigFK Friskus-Varberg12:43
Hanna ÖbergGamleby OK12:45
Maja AxelssonLerums SOK12:47
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK12:49
Emelia CarlströmFK Boken12:51
Stina NalbinMullsjö SOK12:53
Yrsa RöjgårdOK Kolmården12:55
Ida AnderssonOK Löftan12:57
Linnea StenbaekOK Skogshjortarna12:59
Audrey HanssonFrölunda OL13:01
Marta TörnströmFK Friskus-Varberg13:03
Johanna OttossonÖrkelljunga FK13:05
Solveig Pehrsen-LundeSarpsborg OL13:07
Hanna AlsiöIF Hagen13:09
Moa HolstenHestra IF13:11
Johanna PihlströmOK Landehof13:13
Elsa SödervallIK Gandvik13:15
Anna Simonsson-SøndenåKarlskrona SOK13:17
Alice OlvegårdFK Göingarna13:19
Signe LindebladIFK Göteborg Orientering13:21
Emmy NilssonHalmstad OK13:23
Emma OlinIK Hakarpspojkarna13:25
Julie WoldOK Moss13:27
Ebba NäsmanLerums SOK13:29
Ellen PelanderOK Djerf13:31
Ida KörleOK Landehof13:33
Ella PetterssonSävedalens AIK13:35
Lova BerzeliusOK Skogshjortarna13:37

H16

3 520 m, 81 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam GranhageSjövalla FK10:58
Martin HanssonIF Rigor11:00
Peder BryggenHalden SK11:02
Albin JägstedtHalmstad OK11:04
Fabian AlinderSjövalla FK11:06
Alfred BjørnerødOK Moss11:08
Arvid JonforsenSurahammars SOK11:10
Kasper VemdalMullsjö SOK11:12
Carl StadigIK Gandvik11:14
Liam JohanssonIF Hagen11:16
Albin PaulssonOK Löftan11:18
Noel BengtssonOK Skogshjortarna11:20
Fabian SundOK Hammaren11:22
David MorénHjärnarps OL11:24
Hannes PerssonFK Herkules11:26
Jonathan WoodhouseLillomarka OL11:28
Wilmer SelinFK Göingarna11:30
Hannes EssungerSjövalla FK11:32
Arvid GunérusSurahammars SOK11:34
Tobias JohanssonOK Löftan11:36
Arvid JohanssonOK Djerf11:38
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb11:40
Sebastian Bøhn-BryntesenHalden SK11:42
Joel HolmbergUlricehamns OK11:44
Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK11:46
Melker ÅkessonOK Landehof11:48
Emil LarssonOK Tisaren11:50
Gustav AnderssonOK Skogshjortarna11:52
Erik GullbrandIF Hagen11:54
Erik RexfeltFalkenbergs OK11:56
Isak BengtssonOK Löftan11:58
Alvin OllanderOK Landehof12:00
Vebjørn BlindheimLillomarka OL12:02
Filip IngemarssonHestra IF12:04
Christoffer GzylOK Moss12:06
Ebbe HolmqvistSjövalla FK12:08
Elias MosebekkHalden SK12:10
Victor BeischerIK Uven12:12
Elias NordbergGöteborg-Majorna OK12:14
Isak AnderssonLunds OK12:16
Olle FlorénIF Rigor12:18
Sebastian Blomfeldt UnnerudOK Moss12:20
Gustav AnderssonOK Löftan12:22
William RönnborgIK Uven12:24
Axel BjörkmanSjövalla FK12:26
Anton KarlssonFK Finn12:28
Adam BromsFK Friskus-Varberg12:30
Linus HallinSurahammars SOK12:32
Anton KruseKFUM Örebro OK12:34
Elias NyqvistOK Landehof12:36
Rasmus EastwoodLillomarka OL12:38
Casper TuressonHärlövs IF12:40
Jonathan RundqvistOK Nackhe12:42
Noah KrikströmHjärnarps OL12:44
Love PerssonMalmö OK12:46
Svante SelinFK Göingarna12:48
Isak ThysellOK Kontinent12:50
Ludvig HaslerSurahammars SOK12:52
Håkon BogasonLillomarka OL12:54
Arvid SkeppSävedalens AIK12:56
Sondre LadimOK Moss12:58
Fredrik WestlundKils OK13:00
Edvin TolestamIF Rigor13:02
Oskar BlomOK Löftan13:04
Herman Lien BackstrømHalden SK13:06
Adam SjööarvOK Nackhe13:08
Alfred JeppssonOK Hammaren13:10
Olle MalmKFUM Örebro OK13:12
Linus AlinderSjövalla FK13:14
Noel HelmerssonOK Tisaren13:16
Torbjørn LundebyLillomarka OL13:18
Oscar NystrandOK Klyftamo13:20
Simon CorneliussonOK Löftan13:22
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna13:24
Vidar NettelmarkSurahammars SOK13:26
John KinnanderMatteus SI13:28
Simon WesthMullsjö SOK13:30
Edvin AlexanderssonIF Rigor13:32
Nils Anders NiklassonNydalens SK13:34
Alfred HallqvistUlricehamns OK13:36
Elias ThoresenHalden SK13:38

D14

2 880 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda SundkvistOK Gränsen10:51
Erle Wetterhus PedersenOK Moss10:53
Laura-Johanne David KoueSøllerød OK10:55
Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg10:57
Frida Kärner GroossAllerød OK10:59
Amanda GustavssonVäxjö OK11:01
Wilda SchmidtOK Kontinent11:03
Ellen RubendahlFrölunda OL11:05
Lina ÅsYstads OK11:07
Mira WallinFalkenbergs OK11:09
Linnéa BjärbyFrosta OK11:11
Sigrid Schmitt GranHalden SK11:13
Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna11:15
Malva ArvidssonBrattås CK11:17
Irma WesthMullsjö SOK11:19
Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg11:21
Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK11:23
Ella KruseKFUM Örebro OK11:25
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:27
Olivia TillanderYstads OK11:29
Emma PerssonHalmstad OK11:31
Marte Hox BrynildsenFredrikstad SK11:33
Erle Elise WoldOK Moss11:35
Mathea YngveOK Kontinent11:37
Märta SvennerudKarlskrona SOK11:39
Stina ThernOK Skogshjortarna11:41
Wilma ReinholdssonOK Alehof11:43
Kamma Aglund AndersenOK Øst Birkerød11:45
Alice WahlbergFalköpings AIK OK11:47
Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK11:49
Ingrid Pedersen HolmskauTrøsken IL11:51
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering11:53
Julia LönnHalmstad OK11:55
Alice HultLidköpings VSK11:57
Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK11:59
Stina SöderqvistLinköpings OK12:01
Felicia RööhsSkattkärrs SOK12:03
Agnes JohanssonIF Hagen12:05
Klara MöllerOK Kontinent12:07
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg12:09
Jenny DanevadFredrikstad SK12:11
Minna WingstedtHalden SK12:13
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK12:15
Elin AnderssonOK Löftan12:17
Ingrid Due NygaardSøllerød OK12:19
Emma Aune JakobsenOK Moss12:21
Klara EberlénOK Skogshjortarna12:23
Julia GustafssonKFUM Örebro OK12:25
Emelina HolmqvistSjövalla FK12:27
Tilia OlssonUddevalla OK12:29
Liv LundsgaardOK Kontinent12:31
Moa VemdalMullsjö SOK12:33
Emilia MellegårdLidköpings VSK12:35
Smilla ThomassonFK Göingarna12:37
Emma AhlénIF Hagen12:39
Saga KällstrandÅmåls OK12:41
Åse KjerkreitHalden SK12:43

H14

2 910 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg10:57
Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange10:59
Samuel JakobssonOK Skogshjortarna11:01
Elliot JägstedtHalmstad OK11:03
Otto NybergÖrkelljunga FK11:05
Melker SundOK Hammaren11:07
Viggo WulffOK Gränsen11:09
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:11
Leon RybergFalkenbergs OK11:13
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK11:15
Ted JohnssonMatteus SI11:17
Simon HanssonIF Rigor11:19
Erik Grønborg NielsenAllerød OK11:21
Niels Elton JokumsenFIF Hillerød11:23
Eivind ImrikFredrikstad SK11:25
Gabriel EkströmHalmstad OK11:27
Audun NordbyFredrikstad SK11:29
Sverre Karenus SandvikHalden SK11:31
Samuel DahlbergIK Trenne Ullared11:33
Isak TörnströmFK Friskus-Varberg11:35
Axel ThybeckLindebygdens OK11:37
Viktor HedströmOK Skogshjortarna11:39
Liam HogedalVänersborgs SK11:41
Simon GrahnIK Uven11:43
Lukas RandåkerSjövalla FK11:45
Mads Christian MaarupAllerød OK11:47
Alvar AlexanderssonIF Rigor11:49
Albin WraneHestra IF11:51
Gustav AspIFK Göteborg Orientering11:53
Emil LingIK Hakarpspojkarna11:55
Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød11:57
Alvin RosénOK Skogshjortarna11:59
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK12:01
Emil Husebye AamodtFredrikstad SK12:03
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna12:05
Nov Bar-NathanLillomarka OL12:07
Johannes MaragerAllerød OK12:09
Ted NilssonKFUM Örebro OK12:11
Martin BryggenHalden SK12:13
Jacob RuderfeltIF Rigor12:15
Noah HedenblomSjövalla FK12:17
Robin HelmerssonOK Tisaren12:19
Carl ÖbergGamleby OK12:21
Syver Strand GulbrandsenFredrikstad SK12:23
Emil SkeppSävedalens AIK12:25
Ossian ÖstergrenAlvesta SOK12:27
Elliott RehnGränna-Bygdens OK12:29
Calle WärnOK Skogshjortarna12:31
Andy GranforsIF Rigor12:33
Ola LeireGöteborg-Majorna OK12:35
Filip PerssonMalmö OK12:37
Hjalmar AxelssonFK Göingarna12:39
Jannik C. L. NielsenFIF Hillerød12:41

D12

2 540 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elina KarlssonFK Herkules12:10
Ebba GranhageSjövalla FK12:12
Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK12:14
Olivia SvenssonFK Åsen12:16
Lovisa PihelOK Tisaren12:18
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering12:20
Alva SunnenellFalkenbergs OK12:22
Emma Nygaard MonradFIF Hillerød12:24
Lovisa ThybeckLindebygdens OK12:26
Linnea LundstedtSjövalla FK12:28
Hilma PaulinOK Vilse 8712:30
Ida IvarssonOK Skogshjortarna12:32
Agnes PaulssonOK Löftan12:34
Frida AhlOK Norrvirdarna12:36
Hilma TrofastJönköpings OK12:38
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK12:40
Tyra FlinkFjärås AIK12:42
Cornelia BerglundLidköpings VSK12:44
Elsa IngemarssonHestra IF12:46
Alice LagerströmRonneby OK12:48
Klara PalmFK Boken12:50
Ella RuderfeltIF Rigor12:52
Alice SjööarvOK Nackhe12:54
Sara LönnHalmstad OK12:56
Frida SöderqvistLinköpings OK12:58
Selma PerssonFK Herkules13:00
Hanna ThysellOK Kontinent13:02
Ebba EberlénOK Skogshjortarna13:04
Felicia PerssonHelsingborgs SOK13:06
Molly GraadIF Rigor13:08
Alice KällstrandÅmåls OK13:10
Ella AnderssonOK Löftan13:12
Alva NilssonKFUM Örebro OK13:14
Moa PetterssonOK Tisaren13:16
Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg13:18
Alice UllertegJönköpings OK13:20
Edith BergenfurSkattkärrs SOK13:22
Siri RehnGränna-Bygdens OK13:24
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering13:26
Elin KarlssonOK Landehof13:28
Evelina BjörkmanKungälvs OK13:30
Vera HöglundSjövalla FK13:34
Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK13:36
Evelina LindgrenLidköpings VSK13:38

H12

2 540 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hannes HolmbergOK Gränsen10:56
Ivar LejonLaholms IF OK10:58
Elias PalmertzHelsingborgs SOK11:00
Filip PaulinOK Vilse 8711:02
Alvin LundgrenVäxjö OK11:04
Isak GustafssonHalmstad OK11:06
Folke FranssonFK Friskus-Varberg11:08
Elis OlssonHelsingborgs SOK11:10
Alexander SmithOK Øst Birkerød11:12
Victor Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK11:14
David JonforsenSurahammars SOK11:16
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf11:18
Nils JohnssonMatteus SI11:20
Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna11:22
Alvar HedenblomSjövalla FK11:24
Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna11:26
Axel LindbladOK Djerf11:28
William RönnFK Friskus-Varberg11:30
Joar Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK11:32
Anton ArvidssonBrattås CK11:34
Mio HammöBredaryds SOK11:36
William NielsenFarum Tisvilde OK11:38
Felix SvenssonJönköpings OK11:40
Malte PalmérUlricehamns OK11:42
Arvid OlssonOK Kontinent11:44
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK11:46
Elias LindströmRonneby OK11:48
Troj GunnarssonOK Vilse 8711:50
Nils TholénOK Skogshjortarna11:52
Hugo CorneliussonOK Löftan11:54
Isak GustafssonLunds OK11:56
Jesper RandåkerSjövalla FK11:58
Joar AnderssonVäxjö OK12:00
Hannes AndreenIF Rigor12:02
Gabriel HogedalVänersborgs SK12:04
Nils LydmarkSjövalla FK12:06
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK12:08
Teo PalmérUlricehamns OK12:10
Olof TholénOK Skogshjortarna12:12
Jarvis HanssonFrölunda OL12:14
Fabian TillanderYstads OK12:16
Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg12:18
Hugo TolestamIF Rigor12:20
Atle KulstadSkåneslättens OL12:22

D10

1 980 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hedvig AugustssonGöteborgs SK10:58
Sonja FagerholmHalmstad OK11:00
Alma TrofastJönköpings OK11:02
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK11:04
Emma LundsgaardOK Kontinent11:06
Viola RönnFK Friskus-Varberg11:08
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK11:10
Astrid TreptowAnderstorps OK11:12
Ida Nygaard MonradFIF Hillerød11:14
Stina AnderssonOK Löftan11:16
Meja HåkanssonRonneby OK11:18
Alva RööhsSkattkärrs SOK11:20
Elina NordgrenOK Kontinent11:22
Vera WesthMullsjö SOK11:24
Felicia SvenssonJönköpings OK11:26
Elsa AxelssonOK Norrvirdarna11:28
Astrid LindgrenLidköpings VSK11:30
Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK11:32

H10

2 010 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK11:32
Oskar WallinFalkenbergs OK11:34
Axel PerssonFK Herkules11:36
Albert AxelssonOK Norrvirdarna11:38
Lukas MobergOK Löftan11:40
Oskar PihelOK Tisaren11:42
Oskar HellstrandIF Rigor11:44
Felix AumoKungälvs OK11:46
Ralf GustavssonOK Löftan11:48
Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK11:50
Svante FlorénIF Rigor11:52
Oscar WärnOK Skogshjortarna11:54
Theo KronmarkerMullsjö SOK11:56
Elis MarmanderFK Friskus-Varberg11:58
Hugo WadsöOK Nackhe12:00
Rasmus KruseKFUM Örebro OK12:02
Almer HanningOK Löftan12:04
Alfred PihelOK Tisaren12:06
Erik AhlOK Norrvirdarna12:08
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK12:10
Viktor Aglund AndersenOK Øst Birkerød12:12
Nils FridGöteborg-Majorna OK12:14
Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg12:16
Holger BergendahlIF Rigor12:18
Axel LydmarkSjövalla FK12:20
Jakob AnderssonOK Löftan12:22

D35

3 570 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa LarssonOK Kontinent12:27
Sandra LejonbergHelsingborgs SOK12:29
Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OK12:31
Anna NordgrenOK Kontinent12:33
Lena FlinkFjärås AIK12:35
Sofia AnderssonCentrum OK12:37
Marie SvenssonFK Åsen12:39

H35

4 530 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas NilssonEslövs FK10:59
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL11:01
Klas JohanssonOK Kolmården11:03
Fredrik NordgrenOK Kontinent11:05
Fredrik NilssonFrölunda OL11:07
Johannes AxelssonOK Norrvirdarna11:09

D40

3 570 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida PerssonFK Herkules12:24
Camilla SelinFK Göingarna12:26
Anna WikströmHästveda OK12:28
Linda RandåkerSjövalla FK12:30
Jennie GustavssonVäxjö OK12:32
Nanna BergendahlIF Rigor12:34
Emma LindénFK Friskus-Varberg12:36
Emelie SvalinVänersborgs SK12:38
Susanne BiörsOK Tranan12:40
Sarah LindströmRonneby OK12:42
Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK12:44
Susanna CaleklintKarlskrona SOK12:46
Lina RööhsSkattkärrs SOK12:48
Johanna NordströmKFUM Örebro OK12:50
Anna AnderssonLunds OK12:52
Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK12:54
Eva GustafssonVäxjö OK12:56
Frida PalmFK Boken12:58
Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg13:00
Line Bar NathanLillomarka OL13:02
Maria HöglundSjövalla FK13:04
Johanna MobergOK Löftan13:06
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL13:08
Sara WulffOK Gränsen13:10
Therése IvarssonOK Skogshjortarna13:12
Sara SöderqvistLinköpings OK13:14
Line LundsgaardOK Kontinent13:16
Sandra HanssonFrölunda OL13:18
Sofia CarlssonLindebygdens OK13:20
Marion BüchliOLG Suhr13:22
Rikke Nygaard MonradFIF Hillerød13:24
Ann HyvönenSkattkärrs SOK13:26
Lina PalmérUlricehamns OK13:28

H40

4 420 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael PerssonFK Göingarna11:49
Carl LejonbergHelsingborgs SOK11:51
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK11:53
Jesper GroossAllerød OK11:55
Daniel MobergOK Löftan11:57
Mattias RehnGränna-Bygdens OK11:59
Ronnie AnderssonFalkenbergs OK12:01
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers12:03
David HellerströmFK Friskus-Varberg12:05
Jonas NorénHelsingborgs SOK12:07
Henrik SöderqvistLinköpings OK12:09
Patrick EricsonMullsjö SOK12:11
Martin HogedalOK Alehof12:13
Erik JakobsenOK Moss12:15
Jonas PaulinOK Vilse 8712:17
Magnus BertilssonOK Skogshjortarna12:19
Mikael MellegårdLidköpings VSK12:21
Erik MarmanderFK Friskus-Varberg12:23
Fredrik NilssonÖrkelljunga FK12:25
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK12:27
Patrik CorneliussonOK Löftan12:29
Mattias BerglundLidköpings VSK12:31
Anders SjööarvOK Nackhe12:33
Albin AnderssonVäxjö OK12:35
Mikael TrofastJönköpings OK12:37
Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby12:39
Jesper HåkanssonFK Göingarna12:41
Per PerssonFK Herkules12:43
Henrik NettelmarkSurahammars SOK12:45
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK12:47

D45

3 260 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie SvennerudKarlskrona SOK11:12
Jeanette BlomOK Löftan11:14
Sara LindgrenLidköpings VSK11:16
Jeannette AumoKungälvs OK11:18
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof11:20
Linda HedenblomSjövalla FK11:22
Lotta RosénGöteborg-Majorna OK11:24
Nina KastrupFK Herkules11:26
Lotta MorénHjärnarps OL11:28
Louise AxelssonFK Göingarna11:30
Maria IngemarssonHestra IF11:32
Janni FischerBallerup OK11:34
Malin BrorsonOK Nackhe11:36
Annika BechtelFK Friskus-Varberg11:38
Marie-Louise LarssonLerums SOK11:40
Jenny RöjgårdOK Kolmården11:42
Susanne CoxLerums SOK11:44
Ulrika GranforsIF Rigor11:46
Maria TuressonHärlövs IF11:48
Ann-Sophie OhlinOK Tranan11:50
Hanne WoldOK Moss11:52
Linda WesterlundFrosta OK11:54
Anna RönnborgIK Uven11:56
Nina AhlénIF Hagen11:58
Anne NilsenÅs-NMBU Orientering12:00
Anna ÅsYstads OK12:02
Lotta MagnussonMalmö OK12:04
Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK12:06
Ingrid AlinderSjövalla FK12:08
Karin RundqvistOK Nackhe12:10
Marie LindbladOK Djerf12:12
Pernilla AlexanderssonIF Rigor12:14
Anna SöderströmMalmö OK12:16
Katrin SkeppSävedalens AIK12:18
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared12:20
Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg12:22
Pia JohanssonOK Landehof12:24
Lotta EkbergÖrkelljunga FK12:26
Karin NorlanderOK Nackhe12:28
Christina OlssonSkåneslättens OL12:30
Johanna HallqvistUlricehamns OK12:32
Kristina AreskougAnderstorps OK12:34
Maria Høyer StaugaardFIF Hillerød12:36
Tove EneljungIFK Göteborg Orientering12:38
Kerstin OlvegårdFK Göingarna12:40
Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK12:42

H45

4 070 m, 71 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter AugustssonGöteborgs SK10:56
Niklas GranhageSjövalla FK10:58
Jon MobergFK Göingarna11:00
Benny WallinFalkenbergs OK11:02
Bent Olav AamodtFredrikstad SK11:04
Niklas FlorénIF Rigor11:06
Henrik AnderssonOK Löftan11:08
Johan StåhlHjärnarps OL11:10
Erik AderstedtKungälvs OK11:12
Anders AhlOK Norrvirdarna11:14
Magnus SödervallIK Gandvik11:16
Hans KulstadSkåneslättens OL11:18
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK11:20
Herman RosénGöteborg-Majorna OK11:22
Mathias WärnOK Skogshjortarna11:24
Urban SchmidtOK Kontinent11:26
Greger AhlénIF Hagen11:28
Steinar EastwoodLillomarka OL11:30
Torgny LundHästveda OK11:32
Anders SelinFK Göingarna11:34
Emil ErdeliusIF Rigor11:36
Björn MöllerOK Kontinent11:38
Markus OlinIK Hakarpspojkarna11:40
Tomas FridénOK Gränsen11:42
Erik ÅsYstads OK11:44
Mats GustafssonKFUM Örebro OK11:46
Jussi AumoKungälvs OK11:48
Ronnie BohmanOK Orinto11:50
Martin JohanssonFalkenbergs OK11:52
Dick UllertegJönköpings OK11:54
Espen DanevadFredrikstad SK11:56
John-Patrik TreptowAnderstorps OK11:58
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK12:00
Daniel KämpeÖrkelljunga FK12:02
Magnus PerssonOK Tisaren12:04
Christian HåkanssonRonneby OK12:06
Niclas KinnanderMatteus SI12:08
Richard AnderssonLunds OK12:10
Robert EneljungIFK Göteborg Orientering12:12
Andreas EkbladhSol Tranås12:14
Hans JensenFalkenbergs OK12:16
Torgny LindströmRonneby OK12:18
Johan LundbladMarkbygdens OK12:20
Stefan CaleklintKarlskrona SOK12:22
Johan IngemarssonHestra IF12:24
Magnus AlinderSjövalla FK12:26
Martin SvenssonIF Rigor12:28
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK12:30
Anders BrynildsenFredrikstad SK12:32
Marcus HanssonFrölunda OL12:34
Fredrik MagnussonLaholms IF OK12:36
Ola JodalGöteborg-Majorna OK12:38
Magnus SundmarkIK Gandvik12:40
Christer ÖbergGamleby OK12:42
Markus ThysellOK Kontinent12:44
Johan HanssonOK Löftan12:46
Jens Knud MaarupAllerød OK12:48
Rasmus NielsenFarum Tisvilde OK12:50
Per RubendahlFrölunda OL12:52
Håkan PalmFK Boken12:54
Ola SkeppSävedalens AIK12:56
Stefan GraadIF Rigor12:58
Per HolmbergUlricehamns OK13:00
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK13:02
Johan AxelssonOK Älme13:04
Erik LauriFK Herkules13:06
Pontus JohnssonMatteus SI13:08
Calle Randåker BokedalSjövalla FK13:10
Fredrik SvenssonJönköpings OK13:12
Dyre Martin GulbrandsenFredrikstad SK13:14
Magnus BoivieVaggeryds SOK13:16

D50

3 110 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin LammFrölunda OL10:56
Malin WeidenSkåneslättens OL10:58
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK11:00
Carina AnderssonFK Friskus-Varberg11:02
Anna StombergIF Hagen11:04
Tina WestlundKils OK11:06
Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK11:08
Suzy LarssonOK Skogshjortarna11:10
Anneli KarlssonFK Finn11:12
Annika EricssonVäxjö OK11:14
Sofia KarlssonOK Landehof11:16
Eva Thorsell HanssonOK Djerf11:18
Karin JägrydSkåneslättens OL11:20
Marie OlssonÖrkelljunga FK11:22
Gun RosendahlIF Marin Väst11:24
Maria SibilevaKarlskrona SOK11:26
Karin AnderssonIF Hagen11:28
Jessica ElmerssonOK Bävern11:30
Anna ErikssonOK Landehof11:32
Anna GustafssonKFUM Örebro OK11:34
Sara HektorJärla Orientering11:36
Anna GrahnIK Uven11:38
Carina SvenssonBredaryds SOK11:40
Sarah StutzOLG Suhr11:42
Anna HagströmFalkenbergs OK11:44
Marina AxelssonMarkbygdens OK11:46
Mona RosbergÖrkelljunga FK11:48
Lena TuressonBurseryds IF11:50
Renita PåsseIF Hagen11:52
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg11:54
Malin AlfredssonLerums SOK11:56

H50

3 730 m, 71 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob ØdumOK Øst Birkerød11:17
Henrik WeidenSkåneslättens OL11:19
Anders ArfwedsonFrölunda OL11:21
Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg11:23
Håkan ErikssonHästveda OK11:25
Kjell JohanssonIF Hagen11:27
Anders GustafssonFK Friskus-Varberg11:29
Hans BirganderHelsingborgs SOK11:31
Lars EdbergOK Nackhe11:33
Lars LjungbergSjövalla FK11:35
Johan BlomgrenEksjö SOK11:37
Andreas PihlströmOK Landehof11:39
Peter LundOK Kolmården11:41
Mikael FjällborgStenungsunds OK11:43
Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna11:45
Gunnar ElveljungStångenäs AIS11:47
Lars Erik GjeinFossum IF11:49
Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL11:51
Magnus HomannOK Orinto11:53
Mats HedmanIF Hagen11:55
Sören SturessonLerums SOK11:57
Joakim ÅkessonOK Landehof11:59
Jonas HultinOK Löftan12:01
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg12:03
Peter BadenfeltFalkenbergs OK12:05
Fredrik MouchardIF Hallby SOK12:07
Torbjörn GrahnIK Uven12:09
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK12:11
Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK12:13
Marko VirtaTurun Suunnistajat12:15
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL12:17
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna12:19
Jan HanssonOK Djerf12:21
Per BaierTolered-Utby Ol-klubb12:23
Pontus KastrupFK Herkules12:25
Gert WildheimFK Friskus-Varberg12:27
Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering12:29
Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti12:31
Johan BökmanHelsingborgs SOK12:33
Magnus LarssonFK Göingarna12:35
Håkan HanssonFalkenbergs OK12:37
Anders JägrydSkåneslättens OL12:39
Stephan ÖstergrenAlvesta SOK12:41
Magnus JohanssonOK Löftan12:43
Erik AhlströmHelsingborgs SOK12:45
Per CarlssonIF Hagen12:47
Håkan KarlssonFK Finn12:49
Magnus TrofastBredaryds SOK12:51
Magnus JohanssonOK Kolmården12:53
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK12:55
Ruhdi KarlssonVästerås SOK12:57
Thomas KarlssonOK Landehof12:59
Nils GustavssonLidköpings VSK13:01
Kalle WraneSävedalens AIK13:03
Bo HallbergFalköpings AIK OK13:05
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg13:07
Håkan AxelssonFK Göingarna13:09
Mats SjöbergFrosta OK13:11
Stefan LundOK Linné13:13
Mikael BromsFK Friskus-Varberg13:15
Mikael RööhsSkattkärrs SOK13:17
Niklas EdvardssonFK Göingarna13:19
Pär FridsellOK Pan-Kristianstad13:21
Rickard JonforsenSurahammars SOK13:23
Erik HelanderOK Roxen13:25
Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarna13:27
Olof BarrSkåneslättens OL13:29
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK13:31
Ulrik StaugaardFIF Hillerød13:33
Björn RexfeltFalkenbergs OK13:35
Magnus Ö BernhedSävedalens AIK13:37

D55

3 000 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta MandingerTrollhättans SOK11:59
Ingrid JohanssonLaholms IF OK12:01
Lotta HanssonOK Kontinent12:03
Ingrid RoosMotala AIF OL12:05
Marita FilipssonMarkaryds FK12:07
Anette BernhedSävedalens AIK12:09
Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg Orientering12:11
Nina BejbomUddevalla OK12:13
Lena PeterssonOK Alehof12:15
Annika JosefssonKarlskrona SOK12:17
Gunnel SvenssonOK Tranan12:19
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK12:21
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK12:23
Katarina HedbergLerums SOK12:25
Pamela ÅstenNydalens SK12:27
Anna Weckner WestlundOK Tyr12:29
Pia Käck FritzellGudhems IF12:31
Anne UddEslövs FK12:33
Annette BondeBallerup OK12:35
Annette Falck LarssonVänersborgs SK12:37
Christina SternerTockarps IK12:39
Tone HollowellOK Tyr12:41
Susanne ThomasJDRI12:43
Helena LindmanOK Gränsen12:45
Katarina AnderssonÄtrans IF12:47
Gunilla GustafssonOK Orion12:49
Nina DjerfLerums SOK12:51
Laila HöglundFK Herkules12:53
Mona OlssonBrattås CK12:55
Eva TollsternVäxjö AIS12:57
Ann-Sofi WelanderOK Djerf12:59
Åsa LindhSundbybergs IK13:01

H55

3 520 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders SjöbergOK Reftele10:59
Per-Åke NilssonHärlövs IF11:01
Jan-Olof BogrenSundbybergs IK11:03
Björn SvenssonOK Djerf11:05
Peter HambäckLånghundra IF11:07
Mikael ÖrnOK Bävern11:09
Peter ErikssonKFUM Örebro OK11:11
Joacim AhnheimTibro OK11:13
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna11:15
Bertil ÅkessonMarkbygdens OK11:17
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL11:19
Martin WidmerOLG Suhr11:21
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen11:23
Per-Olov DavalliusFK Herkules11:25
Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg11:27
Patrik ThybeckLindebygdens OK11:29
Sven TolestamIF Rigor11:31
Niclas AnderssonMarkbygdens OK11:33
Graham KempGöteborg-Majorna OK11:35
Sören BremerBoxholm-Mjölby OL11:37
Thomas HollowellOK Tyr11:39
Martin MandingerTrollhättans SOK11:41
Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu11:43
Anders LarssonOK Nackhe11:45
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared11:47
Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK11:49
Magnus JoelssonSOK 6811:51
Peter ValterssonAnderstorps OK11:53
Mats NylundBredaryds SOK11:55
Jan LindhSundbybergs IK11:57
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL11:59
Håkan LindbergOK Djerf12:01
Per SvenssonFinspångs SOK12:03
Sven LundgrenVäxjö OK12:05
Magnus WallinMarkbygdens OK12:07
Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK12:09
Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK12:11
Göran StuhlhoferOK Landehof12:13
Mikael HanssonOK Vivill12:15
Thomas AttforsSävedalens AIK12:17
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK12:19
Jens Jørgen HansenJDRI12:21
Johan WettergrenFK Herkules12:23
Jonas KarlssonMarkbygdens OK12:25
Jan TuressonBurseryds IF12:27
Ulf HolstenHestra IF12:29
Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK12:31
Claes OlvegårdFK Göingarna12:33

D60

2 620 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna12:59
Lena LarssonSala OK13:01
Maria AnderssonBredaryds SOK13:03
Lena FröbergTjalve IF Norrköping13:05
Marianne RosgrenOK Njudung13:07
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared13:09
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK13:11
Ingrid KensbyOK Tyr13:13
Bente KällVäxjö OK13:15
Monika LarssonSkarpnäcks OL13:17
Lena RunessonOK Vivill13:19
Gunilla SandströmAlmby IK13:21
Leila LjunggrenIK Trenne Ullared13:23
Monika NilssonOK Alehof13:25
Marianne KlassonUlricehamns OK13:27
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK13:29
Christina SöderblomÄtrans IF13:31
Jette KreibergOK Roskilde13:33
Gunilla SandströmOK Stigen13:35

H60

3 290 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK12:06
Mats KensbyOK Tyr12:08
Torbjörn LöfvingMullsjö SOK12:10
Jörgen BatzSkarpnäcks OL12:12
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK12:14
Morgan TidemanJönköpings OK12:16
Ingemar MånssonRonneby OK12:18
Torsten BacktemanLerums SOK12:20
Werner KöhlerTullinge SK12:22
Roy JohanssonOK Skogsvargarna12:24
Jesper NielsenFIF Hillerød12:26
Lars RunessonOK Vivill12:28
Ulf PalmérUlricehamns OK12:30
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby12:32
Jan KarlssonVäxjö OK12:34
Lennart StenssonHelsingborgs SOK12:36
Tommy RoosFalköpings AIK OK12:38
Leif SandahlOK Tyr12:40
Christer FranssonMotala AIF OL12:42
Svante AndrénTibro OK12:44
Clas BörjessonIK Uven12:46
Jørgen PedersenAkademisk Skytteforening12:48
Ulf SundinGöteborg-Majorna OK12:50
Christer MannfolkUlricehamns OK12:52
Arne SääfGudhems IF12:54
Leif KarlssonOK Kontinent12:56
Sverker ErikssonOK Gynge12:58
Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL13:00
Mats LindqvistSävedalens AIK13:02
Ulf NordzellOK Djerf13:04
Mats BrorssonTockarps IK13:06
Sixten WestlundOK Tyr13:08
Gregers JørgensenBallerup OK13:10
Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna13:12
Hans GarmerGöteborg-Majorna OK13:14
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK13:16
Tor UddEslövs FK13:18
Leif SöderlindBredaryds SOK13:20
Roy GjerdingOK Moss13:22
Bengt SchwartzOK Kolmården13:24
Arne LundStenungsunds OK13:26
Bruno StubPI-København13:28
Magnus JosefssonSävedalens AIK13:30
Stig NilssonOskarströms OK13:32
Knut BjørkeloNordre Follo Orientering13:34
Bengt NiklassonNydalens SK13:36
Mats WelanderOK Djerf13:38

D65

2 620 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TykessonRävetofta OK12:02
Åsgerd BergmanOK Tranan12:04
Monica IvarssonOK Skogshjortarna12:06
Monica WassFalkenbergs OK12:08
Solveig HedenblomSjövalla FK12:10
Gunilla HogedalVänersborgs SK12:12
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared12:14
Anita KarlssonOskarströms OK12:16
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK12:18
Elise JohanssonFalköpings AIK OK12:20

H65

3 240 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans EkbergTrollhättans SOK12:33
Stefan GunnarssonKristinehamns OK12:35
Kent TörnqvistKarlskrona SOK12:37
Mauri SinneläSuomusjärven Sisu12:39
Bernhard GrenaboHjobygdens OK12:41
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe12:43
Arne BogrenOK Vivill12:45
Hans TrofastTenhults SOK12:47
Bengt JohanssonOK Skogshjortarna12:49
Jan AnderssonFjärås AIK12:51
Bo DavidssonSolna OK12:53
Bengt SvenssonOK Gisle12:55
Bernt AnderssonIF Rigor12:57
Urban LarssonOK Gipen12:59
Gunnar BejbomUddevalla OK13:01
Bo JohanssonOK Vilse 8713:03
Carl-Johan RoubertFK Finn13:05
Dan JohanssonHelsingborgs SOK13:07
Olle BohmanHjärnarps OL13:09
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby13:11
Stefan MillegårdSävedalens AIK13:13
Kent ErikssonLerums SOK13:15
Thomas GeorgssonOK Nackhe13:17
Pierre KarlssonOK Alehof13:19
Kent IvarssonOK Skogshjortarna13:21
Gert OlssonTockarps IK13:23
Anders PerssonOK Vilse 8713:25
Alf SkogmalmOK Norrvirdarna13:27
Nils-Olof BodinAlmby IK13:29
Kennet SandströmOK Stigen13:31
Ulf SvenssonOK Njudung13:33

D70

2 700 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristin LindbergLunds OK10:59
Åsa StåhlHjärnarps OL11:01
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:03
Ann-Britt JohanssonIK Stern11:05
Maj-Britt ByströmRävetofta OK11:07
Monica LarssonOK Tranan11:09
Karin PerssonOK Tyringe11:11
Maria BerglundOK Vilse 8711:13
Ulla LindellOK Hällen11:15
Barbro BengtssonOskarströms OK11:17
Karin LarssonOK Kompassen11:19
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK11:21
Ylva HäggströmIF Rigor11:23
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:25
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad11:27
Sonja HammarOK Kompassen11:29
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna11:31
Margareta HeldFK Åsen11:33
Marion HallstenUddevalla OK11:35
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL11:37
Margaretha SvenssonOK Vilse 8711:39

H70

3 300 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb11:56
Göran LarssonSala OK11:58
Jan ÅsbergHäverödals SK12:00
Torbjörn WikströmOK Orinto12:02
Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering12:04
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared12:06
Leif AxelssonMålilla OK12:08
Sölve AnderssonBredaryds SOK12:10
Janne BrunstedtOK Roskilde12:12
Åke PerssonHjärnarps OL12:14
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK12:16
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK12:18
Leif LöfTrollhättans SOK12:20
Jonas LarssonOK Kullingshof12:22
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK12:24
Kenth SundgrenSkåneslättens OL12:26
Nils-Erik BondessonFrosta OK12:28
Per-Erik WåhlbergOK Linné12:30
Ingemar ArnessonIK Dran12:32
Per-Olof FernbergIS Skanne12:34
Per EngkvistRonneby OK12:36
Bengt StåhlHjärnarps OL12:38
Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK12:40
Ronald Mc GrailHjärnarps OL12:42
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK12:44
Bernt-Ove KarlssonFK Finn12:46
Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro12:48
Bo TuressonIFK Sävsjö12:50
Lars SvenssonTibro OK12:52
Gert OlssonSkåneslättens OL12:54
Ingvar BergmanOK Tranan12:56
Lars HogedalVänersborgs SK12:58
Tommy HeldFK Åsen13:00
Göran LarssonOK Kompassen13:02
Stig JohanssonFalköpings AIK OK13:04
Rune EliassonFalkenbergs OK13:06
Hans Roar BakkenEiker OL13:08
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK13:10
Gunnar ErikssonFK Finn13:12
Per FredrikssonOK Skogshjortarna13:14
Kjell JeppsonIF Rigor13:16
Göran JohanssonIK Gandvik13:18
Carl-Henry AnderssonOK Orinto13:20
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK13:22

D75

2 030 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria Foster SchadSkåneslättens OL12:41
Kerstin ErnvidUlricehamns OK12:43
Inge JørgensenOK Roskilde12:45
Gullevi SvenssonRonneby OK12:47
Torill SvendsenFrosta OK12:49
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK12:51
Gunilla GrönbladHärlövs IF12:53
Ulla LindheIK Stern12:55
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK12:57
Gull SvenssonÖrkelljunga FK12:59
Anna-Stina ArnessonIK Dran13:01
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK13:03
Gunnel SvenssonIK Ymer13:05
Ulla LingJönköpings OK13:07
Helen AndertoftMarkaryds FK13:09
Margareta LarssonOK Njudung13:11

H75

3 130 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tom LindbergLunds OK11:01
Gunnar BrystHjobygdens OK11:03
Arne JohanssonTenhults SOK11:05
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:07
Bengt-Åke SvenssonIK Ymer11:09
Ole SvendsenOK Roskilde11:11
Bengt GardOskarströms OK11:13
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo11:15
Gösta MalmerIF Marin Väst11:17
Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:19
Stefan G LarssonOK Njudung11:21
Gösta LindqvistOK Löftan11:23
Börje RåbergOK Tyr11:25
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad11:27
Roland OffrellFrosta OK11:29
Christer GrönbladHärlövs IF11:31
John ÖstlundSundbybergs IK11:33
Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK11:35
Dag LorénOK Frisene11:37
Åke NordbergOK Klyftamo11:39
Göran SvenssonFK Finn11:41
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:43
Kjell LindauOK Kompassen11:45
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden11:47
Rune SandbergUddevalla OK11:49
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK11:51
Steffen HäggströmIF Rigor11:53
Henrik HvoslefIK Stern11:55
Lars-Åke LarssonOK Tranan11:57
Björn HolmerKungälvs OK11:59
Gunnar JohanssonOK Nackhe12:01
Åke EckerbomIFK Sävsjö12:03
Ingvar BengtssonOskarströms OK12:05

D80

2 030 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg12:09
Gunnel BörjessonIK Uven12:11
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna12:13
Birgitta BergGarda OK12:15
Gunni EkbergÄtrans IF12:17
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK12:19

H80

2 560 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:36
John VallinOK Hedströmmen11:38
Kenneth LindborgHässleholms OK11:40
Erland LingJönköpings OK11:42
Sigvard RudolfssonOK Gisle11:44
Allan SunnergrenHjärnarps OL11:46
Sune LindellOK Hällen11:48
Ivan ErnvidUlricehamns OK11:50
Bo UllmanOK Pan-Kristianstad11:52
Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:54
Magne HagströmFrölunda OL11:56
Allan HammarOK Kompassen11:58

H85

2 070 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bertil JohanssonSkåneslättens OL11:28
Jan-Eric NelkingFK Åsen11:30
Sven-Erik LundAnderstorps OK11:32
Lasse OlssonIK Trenne Ullared11:34

Inskolning 2 km

1 870 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Veronica AnderssonFjärås AIK10:45:17
Ebbe BergendahlIF Rigor10:48:18
Filip JohanssonHalmstad OK11:02:07
Lova HogedalOK Alehof11:06:53
Henny HördegårdhIFK Göteborg Orientering11:09:41
Aldor AnderssonOK Nackhe11:18:07
Malte LarssonOK Kontinent11:24:02
Hedvig WahlgrenHalmstad OK11:27:34
Nils AnderssonVäxjö OK11:27:41
Tage WahlgenHalmstad OK11:27:45
Joel RåbergOK Landehof11:53:02
Adam NorlanderOK Nackhe12:12:05
Klara ThybeckLindebygdens OK12:44:04
Siri HöyeOK Vivill12:51:18
Gabriel KällstrandÅmåls OK12:55:14
Vidar JanssonFrämmestads IK13:07:00
Alma LarssonOK Kontinent

Mycket lätt 2 km

1 980 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hubert CarlssonFK Finn10:50:57
Tage EkbergGöteborg-Majorna OK10:54:03
Robin LönnHalmstad OK10:55:57
Daniel LeireGöteborg-Majorna OK10:56:00
Aaron JohanssonHalmstad OK11:01:54
Alexander RosénGöteborg-Majorna OK11:06:15
Siv JohanssonLaholms IF OK11:06:22
Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna11:06:28
Ebba FranssonFK Friskus-Varberg11:08:13
Johannes DahlbergIK Trenne Ullared11:10:59
Arvid TreptowAnderstorps OK11:12:07
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK11:17:40
Torbjörn ToresonOK Löftan11:17:46
Måns LindénUddevalla OK11:22:00
Melker JanssonFrämmestads IK11:23:50
My CarnegårdHalmstad OK11:25:10
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK11:26:34
Bojan WallentinLerums SOK11:26:57
Solveig WallentinLerums SOK11:26:58
Ida SmithOK Øst Birkerød11:27:53
Nova SiliFK Friskus-Varberg11:29:43
Isak GrönlundLunds OK11:30:26
Ester UllertegJönköpings OK11:33:11
Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK11:37:32
Rasmus SalomonssonHalmstad OK11:37:40
Hugo ThoongGöteborg-Majorna OK11:40:40
Alice MarmanderFK Friskus-Varberg11:40:43
Annie KrikströmHjärnarps OL11:47:21
Valter GustavssonOK Löftan11:51:07
Elof TreptowAnderstorps OK12:05:45
Vidar HanningOK Löftan12:06:28
Kajsa FagerholmHalmstad OK12:11:07
Maja FridGöteborg-Majorna OK12:20:11
Alva MellegårdLidköpings VSK12:33:28
Amelie NordgrenOK Kontinent12:34:33
Harry KarlssonHalmstad OK12:36:41
Alinda RundqvistOK Nackhe12:38:38
Maja NylundBredaryds SOK12:38:55
Mattis LindströmRonneby OK12:39:36
Lova CarlidenHalmstad OK13:03:03
Egon PalmerUlricehamns ok13:11:37
Dexter HanssonFrölunda OL13:12:18
Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK
Emil OlinIK Hakarpspojkarna
Liv PalmertzHelsingborgs SOK

Lätt 2,5 km

2 540 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar RöllikeOK Lindéna10:45:04
Elise RöllikeOK Lindéna10:45:44
Viktoria NybergKlubblös10:45:49
Jörgen AnderssonUddevalla OK10:49:28
Birgitta HåkanssonIK Ymer10:53:48
David LövdahlVisby IF Gute SOK10:58:17
Hannes LindströmHelsingborgs SOK11:01:21
Margareta JohanssonLaholms IF OK11:03:49
Alvin HogedalOK Alehof11:07:52
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF11:10:08
Henrik GrossAllerød OK11:14:08
Oscar NiehusAllerød OK11:14:10
Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK11:16:39
Alva JohanssonFalkenbergs OK11:18:03
Oskar AnderssonOK Nackhe11:18:10
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK11:19:17
Rasmus LindénUddevalla OK11:22:04
Casper AnderssonOK Nackhe11:24:11
Olof KarlssonFK Herkules11:26:48
George Omfors MacinnesOK Kontinent11:27:00
Tove RosbergÖrkelljunga FK11:28:19
Pernilla NilssonHestra IF11:33:15
Oscar MobergOK Löftan11:34:43
Benias PerssonGällstadbygdens SOK11:38:09
Eliva PerssonGällstadbygdens SOK11:39:33
Selma OlssonOK Kontinent11:48:16
Algot OlssonOK Kontinent11:48:18
Alma GullbrandIF Hagen11:51:11
Annika KämpeÖrkelljunga FK11:56:50
Isak KämpeÖrkelljunga FK11:57:00
Joakim HenningssonIF Rigor11:58:10
Madeleine WadsöOK Nackhe12:00:26
Pia RagnmarkOK Skogshjortarna12:03:10
Anette BohmanHjärnarps OL12:03:40
Åsa AhlOK Norrvirdarna12:03:49
Siv LarssonEmmaboda Verda OK12:05:19
Annika GustafssonOK Nackhe12:07:11
Annika SvärdOskarströms OK12:09:07
Emma SvärdOskarströms OK12:09:09
Ulrika UllertegJönköpings OK12:10:51
Elisabeth GranhageSjövalla FK12:11:39
Pär LydmarkSjövalla FK12:13:11
Marlene GranÖrkelljunga FK12:21:28
kerstin svenssonTibro OK12:25:56
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK12:29:35
Anders Dahlén FälldinIK Uven12:30:07
Martina BengtssonFK Friskus-Varberg12:34:03
Tim AnderssonOK Tranan12:35:08
Jan-Erik NystrandOK Klyftamo12:35:22
Caroline ThysellOK Kontinent12:37:18
Karl AxelssonOK Älme12:39:34
Annica HolstenHestra IF12:43:17
Kjell RosgrenOK Njudung12:49:07
Anton CarlströmFK Boken12:49:39
Marie CarlströmFK Boken12:49:41
Hasse BartholdssonHalmstad OK

Lätt 5 km

4 890 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anneli BlomgrenEksjö SOK10:58:22
David LiljeqvistSöderhamns OK11:21:13
Christoffer SmithKlubblös11:22:11
Dennis MertzKlubblös11:27:20
Maja SörensenOK Kontinent11:34:04
Martina Salomonsson11:34:40
Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers11:38:16
Oskar AnderssonKlubblös11:41:12
Ulrika Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK11:47:02
Emma SmithOK Kontinent11:48:21
Cajsa KrikströmHjärnarps OL11:49:28
Jessica PegeniusMölndal Outdoor IF11:54:52
Ida AbrahamssonOK Vivill12:06:03
Adrian MarksOK Nackhe12:07:26
Linda GyllénOK Nackhe12:07:27
Eva NordströmOK Älvsjö-Örby12:12:08
Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg12:15:23
Magnus HallqvistUlricehamns OK12:18:50
Edvin NilssonOskarströms OK12:21:52
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK12:27:45

Medelsvår 3 km

3 140 m, 102 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny RönnqvistOK Löftan10:45:10
Ingmar ErikssonFalkenbergs OK10:45:28
Gunilla SandströmAlmby IK10:46:32
Ulla KjellLinköpings OK10:47:03
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan10:47:07
Ola AndertoftMarkaryds FK10:48:04
Alva ZakariassonUddevalla OK10:48:27
Gunilla MartinssonFalkenbergs OK10:48:50
Frida RönnqvistOK Löftan10:51:00
Christer AnderssonSOK Aneby10:51:36
Åsa HanssonIF Rigor10:51:48
Ulla KarlssonOK Tyringe10:51:51
Lena EliassonFK Friskus-Varberg10:55:10
Elin JohanssonBurseryds IF10:58:04
Helena AnderssonSOK Aneby11:00:39
Carina AronssonHässleholms OK11:00:45
Margareta RylanderOK Gläntan Vessigebro11:02:53
Lars RylanderOK Gläntan Vessigebro11:02:56
Peter JohanssonBurseryds IF11:04:14
Kjell JohanssonMarkbygdens OK11:05:17
Anna TrofastJönköpings OK11:06:09
Sune JohanssonLaholms IF OK11:06:26
Bjarke LundsgaardOK Kontinent11:06:34
Malin HolmbergGöteborg-Majorna OK11:07:10
Kajsa LarssonBurseryds IF11:09:04
Maria LarssonBurseryds IF11:09:05
Hans AlmgrenOK Stigen11:09:45
Margareta RingRonneby OK11:11:10
Anders HanssonOK Kontinent11:13:02
Eva AlmgrenOK Stigen11:13:39
Emy HjertströmFK Friskus-Varberg11:13:49
Kajsa IsidorssonOK Vivill11:15:07
Patrik MarkusOK Norrvirdarna11:16:45
Inger SvalandOL Vallset/Stange11:17:15
Benkt AnderssonFrosta OK11:19:50
Annika IsidorssonOK Vivill11:19:57
Camilla BjörklundSjövalla FK11:20:24
Lisa ErikssonLidköpings VSK11:22:06
Johanna FridGöteborg-Majorna OK11:22:44
Britt GunnarssonKristinehamns OK11:23:18
Alexander BjärbyFrosta OK11:24:09
Annelie WardOK Vivill11:24:42
Tor LindénUddevalla OK11:25:34
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb11:26:38
Anna BjärbyFrosta OK11:27:22
Hanna NilssonHestra IF11:33:17
Nina TillanderYstads OK11:34:03
Lena FredénFalköpings AIK OK11:34:53
Josefin LockingKlubblös11:35:10
Linus LailehedOK Stigen11:35:39
Aron LudvigssonHalmstad OK11:37:37
Stefan LudvigssonHalmstad OK11:37:38
Anne Sofie HellstrandIF Rigor11:38:12
Sandra WallinFalkenbergs OK11:39:08
Anders ReimertzGällstadbygdens SOK11:40:36
Fredrik KörleOK Landehof11:41:50
Thomas HenryssonTibro OK11:42:43
Ragnar FalkNyköpings OK11:43:30
Mikael RuderfeltIF Rigor11:44:13
Pi PerssonOK Orion11:44:59
Annica HenryssonTibro OK11:45:06
Philip StensbyTibro OK11:50:06
Sandra AnderssonFalkenbergs OK11:50:08
Arvid AlbinssonHjärnarps OL11:52:01
Niclas MobergOK Tyr11:52:13
Frida JonforsenSurahammars SOK11:53:13
Lena Carlsson TellIF Hagen11:55:34
Göran GustafssonOK Nackhe11:57:03
Måns FritzellGudhems IF12:00:54
Jesper PerssonMalmö OK12:04:36
Josefin BernhedKlubblös12:04:39
Marita RosénOK Vivill12:05:32
Lukas RosénOK Vivill12:06:00
Kjell RosénOK Vivill12:06:23
Johanna SvenssonOK Löftan12:07:17
Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF12:10:02
Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK12:10:41
Morgan NilssonHestra IF12:11:09
Jesper HübnerOK Stigen12:13:35
Lisa SöderholmOK Stigen12:15:13
Daniel KarlssonOskarströms OK12:16:00
Åsa GrenaboHjobygdens OK12:18:15
Ebba NilssonÖrkelljunga FK12:22:09
Axel NilssonÖrkelljunga FK12:22:44
Marie SöderströmOskarströms OK12:22:58
Ditte MobergOskarströms OK12:23:00
Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK12:25:35
Lena SvenssonOK Löftan12:26:27
Bengt KlassonUlricehamns OK12:28:16
Dan LundstedtSjövalla FK12:28:26
Charles MolinFalköpings AIK OK12:29:55
Annelie ThomassonFK Göingarna12:36:15
Annika BengtssonOK Löftan12:39:43
Alma BerzeliusOK Skogshjortarna12:46:14
Sandra Stegrell BerzeliusOK Skogshjortarna12:46:15
Kajsa AspegrenOK Kontinent12:47:28
Emmelie GeorgssonOK Nackhe12:48:36
Terese RuderfeltIF Rigor12:52:00
Arvid BerzeliusOK Skogshjortarna13:02:10
Lillvor NordströmKFUM Örebro OK13:13:39
Susan StubPI-København13:14:00
Lina GustavssonOK Löftan

Svår 3 km

3 060 m, 95 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alf JohanssonVäxjö OK10:45:32
Veronica AdolfssonAnderstorps OK10:45:42
Tommy NilssonKlubblös10:46:04
Anders AnderssonOK Löftan10:46:44
Gunnar GustavssonOK Reftele10:47:54
Anders KjellLinköpings OK10:47:55
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:48:09
Philip MullinsSjövalla FK10:48:26
Åke StridAlmby IK10:50:09
Krister KristianssonOK Lindéna10:51:02
Fredrik HanssonIF Rigor10:51:23
Susann BerntssonOK Reftele10:51:44
Therese DahlströmOK Alehof10:52:47
Inga HolmströmOK Milan10:53:03
Stefan HåkanssonIK Ymer10:54:46
Jörgen HolmströmOK Milan10:56:20
Mats LövdahlVisby IF Gute SOK10:58:20
Lennart MorénHjärnarps OL10:58:24
Anna AronssonHässleholms OK10:58:49
Karin FreylandSOK Aneby10:59:07
Stanley TaivulaMarkbygdens OK11:00:29
Mårten CedercrantzHalmstad Garnison11:01:17
Camilla SvenssonBurseryds IF11:01:34
Marie FranssonUlricehamns OK11:01:59
Martin BaerveldtHalmstad OK11:02:32
Camilla JohanssonLaholms IF OK11:03:40
Annika MartinssonHylte OK11:03:44
Olle RingRonneby OK11:07:03
Håkan RundqvistOK Nackhe11:07:19
Emmy WallinFalkenbergs OK11:09:43
Karl GustavssonOK Löftan11:12:58
Jeanette PerssonOK Löftan11:13:45
Hanna AlsiöIF Hagen11:15:10
Kajsa WardOK Vivill11:15:32
Öystein JensenSarpsborg OL11:15:38
Stean JensenSarpsborg OL11:15:42
Tormod JensenSarpsborg OL11:15:45
Jan Eric PerssonOK Löftan11:15:51
Sara SöderblomÄtrans IF11:16:26
Annette SeldénIF Rigor11:16:41
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK11:19:19
Anna LebarGöteborg-Majorna OK11:19:54
Frida WallentinLerums SOK11:20:11
Bertil FritzellIF Rigor11:20:12
Anna-Karin EklundSöderhamns OK11:22:03
Sven ErikssonOK Landehof11:22:39
Emma HultLidköpings VSK11:23:37
Jonny LagerströmRonneby OK11:23:54
Annika WesthMullsjö SOK11:24:07
Kristian ErikssonIK Trenne Ullared11:24:18
Denise TykessonOK Kontinent11:24:37
Anna CarnegårdHalmstad OK11:25:28
Emilia JohanssonOK Gisle11:26:45
Maria GustafssonSävedalens AIK11:27:15
Anders SwedinLidköpings VSK11:28:41
Lisa ErikssonOK Landehof11:29:21
Erland SvensonFrölunda OL11:31:53
Liselott SvenssonJönköpings OK11:32:40
Marie AlbinssonHjärnarps OL11:33:48
Hanna MorénHjärnarps OL11:33:49
Sandra ElgFK Finn11:34:46
Anna JanssonOK Djerf11:36:32
Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg11:37:04
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK11:39:55
Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK11:43:50
Per-Johan PerssonFjärås AIK11:44:26
Anna KörleOK Landehof11:44:33
Monika LarssonSkarpnäcks OL11:45:11
Marion BuchliOLG Suhr11:45:31
Anna BeischerIK Uven11:49:09
Ingvar LiljaGöteborg-Majorna OK11:50:59
Malin FritzellMullsjö SOK11:54:50
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK11:54:54
Charlotte DrejmoOK Landehof11:56:32
Jan UhrbergBrattås CK11:57:27
Madeleine AttforsSävedalens AIK11:58:37
Lars KarlssonFK Herkules12:10:14
Sara LydmarkSjövalla FK12:10:38
Moltas ÖstergrenAlvesta SOK12:13:53
Ola SvenssonFK Åsen12:15:59
Stefan LindbergYstads OK12:16:22
Ingela AlnessLånghundra IF12:18:57
Birgitta JohanssonIK Gandvik12:21:31
Albin SeverinssonOK Nackhe12:23:42
Per FröbergTjalve IF Norrköping12:28:30
Max MoritzHestra IF12:30:00
Sigrid VemdalMullsjö SOK12:33:00
Peter WallentinLerums SOK12:36:23
Roger HallgrenIFK Göteborg Orientering12:37:46
Robert KruseKFUM Örebro OK12:38:19
Maria PollMölndal Outdoor IF12:47:12
Camilla KruseKFUM Örebro OK13:06:31
Michaela KällstrandÅmåls OK13:09:26
Micael ElmbladBredaryds SOK13:19:18
Henrik NordholmSävedalens AIK

Svår 5 km

3 060 m, 67 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna KubickaKlubblös10:46:08
Ulf JohanssonKarlskrona SOK10:46:20
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK10:46:58
Jonas ZakariassonUddevalla OK10:47:51
Amanda JohanssonOK Orion10:49:46
Fredrik StåhlHjärnarps OL10:51:11
Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK10:53:07
Jonas  LarssonKlubblös10:53:39
Erik JanssonOK Linné10:53:45
Bengt MartinssonHylte OK10:55:21
Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK10:57:01
Martin EricssonFalkenbergs OK10:57:33
Erik BengtssonSävedalens AIK10:58:40
Jimmy HäggFK Friskus-Varberg11:00:08
André BjärbyFrosta OK11:04:06
Jenny ÖstlundOK Kolmården11:07:16
Martin EnströmTrollhättans SOK11:08:32
Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg11:09:35
Pia HjertströmFK Friskus-Varberg11:10:15
Andreas KaverénAnderstorps OK11:10:27
Johan HjertströmFK Friskus-Varberg11:12:56
Håkan BjörklundSjövalla FK11:19:45
Veronica LundOK Kolmården11:21:43
Mats AnderssonOK Löftan11:21:54
Mikael WardOK Vivill11:24:34
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering11:25:03
Håkan LindénUddevalla OK11:25:41
Marie GrönlundLunds OK11:30:28
Rasmus GrönlundLunds OK11:31:26
Daniel PerssonRonneby OK11:34:49
Christer NordOskarströms OK11:34:51
Kjell BengtssonKlubblös11:35:07
Anton PetterssonKlubblös11:36:27
Hans PerssonAndrarums IF11:38:35
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK11:43:05
Magnus RosénOK Skogshjortarna11:43:21
Peter WilhelmssonKarlskrona SOK11:46:35
Simon BengtssonFK Friskus-Varberg11:49:07
Anders IvarssonFK Friskus-Varberg11:51:26
Knut NielsenNordre Follo Orientering11:51:39
Rasmus ArfwedsonFrölunda OL11:53:07
Claes AnderssonFalkenbergs OK11:54:31
Anders LeireGöteborg-Majorna OK11:56:40
Pär SvenssonStenungsunds OK11:57:11
Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK11:57:25
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK11:58:25
John GabrielssonSävedalens AIK11:59:26
Henrik SvenssonOK Löftan12:04:26
Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK12:05:01
Simon SvärdOskarströms OK12:09:25
Johan RosénGöteborg-Majorna OK12:10:31
Mikael SöderströmMalmö OK12:13:05
Mikael SvärdOskarströms OK12:16:59
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL12:17:10
Arne AnderssonBredaryds SOK12:19:50
Karl JanssonFrämmestads IK12:20:50
Andreas KarlssonSävedalens AIK12:24:28
Bernard Fiedler12:31:30
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo12:33:49
Torbjörn HalvarssonFjärås AIK12:39:21
Ola SöderblomFalkenbergs OK12:39:40
Maria HalvarssonFjärås AIK12:40:50
Peter ÖsterbergSurahammars SOK12:41:17
Magnus EricssonVäxjö OK12:46:27
Mark UbbinkSävedalens AIK13:00:31
Olof BjörkmanKungälvs OK
Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK

Naturpasset

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pia LarssonFK Göingarna11:17:43
Kennet HorvathHalmstad OK12:36:12
Linn SöderströmOskarströms OK12:39:46

Annonser