Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MOL 12

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 12
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: torsdag 8 augusti 2019

Öppen 1

2 380 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18080David RondahlVisborgs OK17:18:10
1050524Adam UllbergSvaide Roma SOK17:29:07
441935Emmet KeyGotlands Bro OK17:43:42
442092Lewis KeyGotlands Bro OK17:43:50

Öppen 3

2 770 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095307Roland ErikssonKlubblös16:56:58
451551Karin MårtenssonGotlands Bro OK16:59:25
2126116Gustav HellminVisborgs OK17:22:35
433776Anders PerssonSvaide Roma SOK17:24:31
445816Emil BjörksvedGotlands Bro OK17:27:51
8657197Erik BalckTäby OK17:34:11
1091105Svante GustafssonGotlands Bro OK17:49:33
408575Ann-Marie LarssonVisborgs OK17:49:35

Öppen 5

3 120 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8636977Gunnel BalckIFK Lidingö SOK16:58:55
441933Pontus FulkeOK Älvsjö-Örby17:06:33
2260983Mattias BolinVisborgs OK17:18:19
441982Karin SeigerlundSvaide Roma SOK17:26:34
9101168Katja KinnunenTäby OK17:27:07
439841Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK17:29:46
41896Göran GustafssonGotlands Bro OK17:51:25
1070803Joakim GustafssonGotlands Bro OK17:51:26

Öppen 6

5 140 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18121Göran LarssonSvaide Roma SOK16:56:27
433778Håkan LundbergSvaide Roma SOK17:01:57
18498Carl-Erik BerglövFagersta OK17:11:28
9700107Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK17:12:25
18074Gunnar HallströmVisborgs OK17:21:05
9711122Göran KimellGotlands Bro OK17:24:33
8045066Johan BalckTäby OK17:29:23
7109050Armin SchollerVisborgs OK17:30:08
8310214Leif Svangren17:34:59

Öppen 7

3 410 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18222Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg16:59:05
245976Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg17:00:41
18083Ing-Marie BergmanVisborgs OK17:03:02
2115542Martin ForsslundGävle OK17:03:57
2139974Karin RådenmanOK Älvsjö-Örby17:05:42
18070Rolf MalmrosVisborgs OK17:08:09
18011Helge GardelinGotlands Bro OK17:10:20
18073Bo MagnussonVisborgs OK17:13:28
18061Nils HallgrenVisborgs OK17:14:01
7300478Måns PerssonVisborgs OK17:16:02
2121760Åsa GunnarssonVisborgs OK17:16:38
18096Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK17:18:12
433779Pär GustafssonSvaide Roma SOK17:18:56
1540313Lena NyströmVisborgs OK17:19:10
2139680Anki HallströmSvaide Roma SOK17:20:26
16906Inga-Britt PetterssonSala OK17:21:46
1162149Olle SvangrenGotlands Bro OK17:21:52
18041Elisabeth KimellGotlands Bro OK17:23:00
444509Hanna WallinSvaide Roma SOK17:27:23
451554Gunnar ErikssonGotlands Bro OK17:27:37
1217950Tommy UllbergSvaide Roma SOK17:29:05
445831Göran PerssonGotlands Bro OK17:29:13
43452Ing-Marie BackEksjö SOK17:32:00
343939Carin KihlströmTäby OK17:32:24
796906Arne BackEksjö SOK17:34:25
8440620Anna BäckstädeVisborgs OK17:46:13
2119346Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF18:01:02
18168Christina GustavssonSvaide Roma SOK18:23:41

Öppen 9

7 010 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
720927Andreas NikolaussonVisborgs OK17:08:15
2104139Anders HellminVisborgs OK17:19:22
9202063Leon HanssonVisborgs OK17:20:46
408967Per WallinSvaide Roma SOK17:27:10
8636979Otto BalckTäby OK17:30:54
30051Stefan WittmannGotlands Bro OK17:41:16
7716274Mattias WhiteGarda OK17:43:15
8050927Brent KeyGotlands Bro OK17:44:00
441956Jukka HonkasaariRasti piikkiö17:52:25
28401Oskar LundbergDalaportens OL18:21:00

Annonser