Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motions-OL 6

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL 6
Arrangörsorganisation: Visby IF Gute SOK
Datum: torsdag 16 maj 2019

Öppen 1

2 500 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18062Sture LarssonVisborgs OK17:16:09
18054Jacab TynnvallGotlands Bro OK18:05:38
2095183Lewis KeyGotlands Bro OK18:37:17
2095184Emmett KeyGotlands Bro OK18:37:56

Öppen 3

2 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18250Berndt BergGarda OK17:08:58
2095188Armand NygrenVisborgs OK17:25:34
2095187Neo CederqvistVisborgs OK17:39:54
18103Roland JohanssonVisborgs OK17:42:51

Öppen 5

3 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
408575Ann-Marie LarssonVisborgs OK16:00:00
408574Julia LindVisborgs OK16:56:34
18319Siv JohanssonVisborgs OK17:09:22
18257Birgitta BergGarda OK17:11:20
7482918Katja EneqvistGarda OK17:21:03

Öppen 6

4 900 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9571231Kurt LöfgrenGotlands Bro OK16:43:53
9200700Niklas GustafssonGarda OK17:06:24
2095190Göran LarssonSvaide Roma SOK17:16:03
2075197Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK17:27:46
7671210Stefan MolinSvaide Roma SOK17:35:36
206404Monika JonssonSvaide Roma SOK17:40:11
2081979Ann-Charlotte DahlVisborgs OK17:40:46
7102133Pernilla MellinSvaide Roma SOK17:44:12
9711122Göran KimellGotlands Bro OK18:05:43

Öppen 7

3 700 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18083Ing-Marie BergmanVisborgs OK16:14:39
18070Rolf MalmrosVisborgs OK16:15:10
18224Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg16:37:30
18067Folke LindgrenVisborgs OK16:41:34
245976Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg16:50:42
18061Nils HallgrenVisborgs OK16:55:39
451554Gunnar ErikssonGotlands Bro OK17:00:00
408572Maria PerssonVisborgs OK17:03:58
433779Pär GustafssonSvaide Roma SOK17:04:31
18096Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK17:05:55
18084Ingrid EnekvistVisborgs OK17:06:05
18079Lena NyströmVisborgs OK17:06:27
18222Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg17:06:52
451555Annika ErikssonGotlands Bro OK17:10:48
9200691Katarina JakobssonGarda OK17:10:58
18174Rolf AnderssonSvaide Roma SOK17:13:09
18102Tommie OlssonVisborgs OK17:15:22
2095189Mats RunanderA717:21:18
18041Elisabeth KimellGotlands Bro OK17:25:30
970122Elin JohnssonSvaide Roma SOK17:26:45
970912Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg17:27:22
444605Christer MartinssonEmmaboda Verda OK17:28:10
18233Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg17:32:05
234514Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg17:33:13
18244Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg17:34:39
9710610Ylva SvangrenGotlands Bro OK17:37:35
8440620Anna BäckstädeVisborgs OK17:38:33
42131Julia KeyGotlands Bro OK17:44:15
7300478Måns PerssonVisborgs OK17:48:16
899834Catrin JohanssonSundsvalls OK17:53:05
2095185Caroline JohanssonSundsvalls OK17:53:07
1006592Susanne JohannessonRonneby OK18:02:35
530912Sven-Åke Asklander18:03:50
9700107Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK18:05:23

Öppen 9

7 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
720915Anders EklundSvaide Roma SOK16:07:08
41731Magnus IhreskogGotlands Bro OK16:48:35
730323Mattias WestfältGotlands Bro OK16:53:40
2104139Anders HellminVisborgs OK17:05:36
1992299Konrad NilssonVisborgs OK17:16:56
8020612Felix BäckstädeVisborgs OK17:39:29
8050927Brent KeyGotlands Bro OK17:40:38
8300059Håkan MattssonGotlands Bro OK17:42:59
2095186Einar EngströmSvaide Roma SOK17:48:59
28401Oskar LundbergDalaportens OL17:52:57
7670129Thomas JohannessonRonneby OK18:02:34
7716274Mattias WhiteGarda OK18:06:21
720927Andreas NikolaussonVisborgs OK18:08:16

Annonser