Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motions-OL 11

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL 11
Arrangörsorganisation: Visby IF Gute SOK
Datum: torsdag 18 juli 2019

Öppen 1

1 840 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18400Neo CederqvistVisborgs OK17:14:13
2801007Rasmus GunnarssonVisborgs OK17:15:30
1234111August Santos Andersson17:15:31
439851Henry GrundellKlubblös17:21:21
7120911Veronika EdgrenGotlands Bro OK17:39:02

Öppen 3

2 680 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441057Edith BergvallVisby IF Gute SOK16:52:26
18131Lars-Inge CarlssonKlubblös16:54:44
2112392Helene LindelavOK Roslagen17:02:50
2078164Mats NylenKlubblös17:05:15
18372Emma NylenKlubblös17:05:17
306724Henrik Och Patrik LenassonKlubblös17:05:35
342715Ola EllbringJönköpings OK17:08:19
18373Freddy LiljegrenKlubblös17:11:18
7070800Max BoströmJärfälla OK17:18:04
2126116Gustav HellminVisborgs OK17:25:51

Öppen 5

4 150 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18369Thomas HellströmKlubblös16:59:28
18087Anna RondahlVisborgs OK17:02:17
2104466Åsa EllbringFK Finn17:07:06
352557Mikael JakobssonGarda OK17:09:08
16118Birgitta ArleboKFUM Örebro OK17:17:18
9200691Katarina JakobssonGarda OK17:17:55
16107Lars ArleboKFUM Örebro OK17:32:20
18399Pontus FulkeOK Älvsjö-Örby17:34:29
18396Calle ErlanssonKlubblös17:37:19
18395Emil OlofssonsKlubblös17:40:43
2057281Elisabeth StålhammarTullinge SK17:43:28
2135581Johan MalmerSvaide Roma SOK17:46:06
244970Annika ÖsterdahlVisborgs OK17:49:40
2083844Albin GrahnCentrum OK18:24:19

Öppen 6

4 960 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11519Anna LövgärdOK Alehof17:12:32
400095Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg17:20:54
2121760Åsa GunnarssonVisborgs OK17:21:28
408967Per WallinSvaide Roma SOK17:24:27
7300478Måns PerssonVisborgs OK17:25:41
9700107Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK17:26:30
18498Carl-Erik BerglövFagersta OK17:40:29
206404Monika JonssonSvaide Roma SOK17:47:48
18392Andreas JakobssonGarda OK17:49:14
433889Annika JakobssonGarda OK17:50:05

Öppen 7

3 670 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18319Siv JohanssonVisborgs OK16:45:48
18103Roland JohanssonVisborgs OK16:45:54
18011Helge GardelinGotlands Bro OK16:59:04
244941Brita AugustssonVisborgs OK17:01:11
18219Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg17:03:25
2077389Åsa NylénBromma-Vällingby SOK17:05:29
213714Karl Gustav LenassonKlubblös17:05:50
2107547Sara NylénBromma-Vällingby SOK17:06:44
18096Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK17:07:00
245976Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg17:07:12
18061Nils HallgrenVisborgs OK17:07:15
18084Ingrid EnekvistVisborgs OK17:07:34
1540313Lena NyströmVisborgs OK17:07:40
8041014Klara BäckstädeVisborgs OK17:08:39
2119346Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF17:09:36
8390238Johan PetriOK Djerf17:10:54
2058183Anders NauHaninge SOK17:11:06
18323Gunnel FranssonVisborgs OK17:11:12
8221115Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK17:12:16
408572Maria PerssonVisborgs OK17:12:28
8440620Anna BäckstädeVisborgs OK17:13:25
18202Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK17:14:07
18222Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg17:14:24
343939Carin KihlströmTäby OK17:15:06
18041Elisabeth KimellGotlands Bro OK17:16:20
1162149Olle SvangrenGotlands Bro OK17:16:57
2123924Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL17:21:33
7070900Björn BoströmJärfälla OK17:22:24
18107Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg17:22:51
9710610Ylva SvangrenGotlands Bro OK17:26:16
306088Tobias WestrinTimrå SOK17:28:06
1890829Björn AhrlingSvaide Roma SOK17:31:42
640826Anders LevinSvaide Roma SOK17:33:49
18083Ing-Marie BergmanVisborgs OK17:34:01
2139974Karin RådenmanOK Älvsjö-Örby17:37:15
18070Rolf MalmrosVisborgs OK17:39:24
8010213Mattias ÖsterdahlVisborgs OK17:40:42
2057268Per StålhammarTullinge SK17:42:22
18034Tobias GrundellGotlands Bro OK17:47:13
7840613Sarah SeestrandVisborgs OK17:52:40
258626Per Olof DavarriusKlubblös17:59:23

Öppen 9

6 910 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445825Mårten KorallGotlands Bro OK17:07:23
18128Greger WesterlundSvaide Roma SOK17:09:28
8020612Felix BäckstädeVisborgs OK17:09:49
2095203Anders LövgärdOK Alehof17:12:35
8140621Jakob Gadefors-NauHaninge SOK17:12:50
9681010Johan JacobssonOK Orion17:16:53
41731Magnus IhreskogGotlands Bro OK17:18:51
720927Andreas NikolaussonVisborgs OK17:21:56
2104139Anders HellminVisborgs OK17:25:48
720915Anders EklundSvaide Roma SOK17:39:20
9811013Erik RankinVisborgs OK17:39:22
1992299Konrad NilssonVisborgs OK17:40:39
30051Stefan WittmannGotlands Bro OK17:41:07
895416Stefan WahlgrenVisborgs OK17:42:36
550291Fredrik LevinSvaide Roma SOK17:44:47

Annonser