Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motions-OL13

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL13
Arrangörsorganisation: Visby IF Gute SOK
Datum: torsdag 15 augusti 2019

Öppen 1

2 200 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18357Alice SamuelssonGotlands Bro OK17:01:20
18358Agnes SandgrenGotlands Bro OK17:01:38
15641Meja SuderbysIF Hagen17:01:45
2119421Alma SuderbysIF Hagen17:01:55
426781Marit SchollerVisborgs OK17:17:49
18364Armand NygrenVisborgs OK17:17:50
18351Doris GustavssonGotlands Bro OK18:05:28
18344Gunnar GustavssonGotlands Bro OK18:05:43
1091105Svante GustafssonGotlands Bro OK18:05:51

Öppen 3

3 300 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095307Roland ErikssonKlubblös16:38:16
408575Ann-Marie LarssonVisborgs OK17:10:02
408574Julia LindVisborgs OK17:10:38
2801007Rasmus GunnarssonVisborgs OK17:42:26
18355Barbro GunarssonVisborgs OK17:42:27
408572Maria PerssonVisborgs OK17:45:12
18352Freddy LiljegrenKlubblös17:45:14
18323Gunnel FranssonVisborgs OK17:50:02
18354Neo CederqvistVisborgs OK17:54:27
1070803Joakim GustafssonGotlands Bro OK18:06:48
41896Göran GustafssonGotlands Bro OK18:06:50

Öppen 5

4 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18363Henrik JohanssonKlubblös16:57:49
444509Hanna WallinSvaide Roma SOK17:36:21
2135581Johan MalmerSvaide Roma SOK17:39:48
7060607Karin BengtssonVisborgs OK17:46:54
1196504Göran HultIF Hansa-Hoburg17:55:18
209464Arvid HultIF Hansa-Hoburg17:59:06

Öppen 6

4 600 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433778Håkan LundbergSvaide Roma SOK16:51:08
18248Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg17:06:16
18074Gunnar HallströmVisborgs OK17:10:56
9200700Niklas GustafssonGarda OK17:11:08
1162149Olle SvangrenGotlands Bro OK17:29:18
9012000Folke SvangrenGotlands Bro OK17:31:00
18350Olle JonssonDuveds IF18:05:03
8300401Axel JonssonDuveds IF18:06:02
9700107Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK18:07:02

Öppen 7

3 700 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18083Ing-Marie BergmanVisborgs OK16:53:19
18362Anders LinerGotlands Bro OK16:57:38
18011Helge GardelinGotlands Bro OK16:57:40
426782Sofia SchollerVisborgs OK17:00:28
451555Annika ErikssonGotlands Bro OK17:02:19
18174Rolf AnderssonSvaide Roma SOK17:02:52
206404Monika JonssonSvaide Roma SOK17:04:43
7102133Pernilla MellinSvaide Roma SOK17:04:45
18070Rolf MalmrosVisborgs OK17:05:22
17501Måns ÖhmanVisborgs OK17:05:24
451554Gunnar ErikssonGotlands Bro OK17:06:44
18222Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg17:06:59
431141Ingrid DanielssonVisborgs OK17:07:30
18079Robert GustafssonVisborgs OK17:08:26
8636977Gunnel BalckIFK Lidingö SOK17:08:36
244941Brita AugustssonVisborgs OK17:08:41
18096Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK17:08:43
18084Ingrid EnekvistVisborgs OK17:10:09
433779Pär GustafssonSvaide Roma SOK17:10:30
1540313Lena NyströmVisborgs OK17:10:33
2139680Anki HallströmSvaide Roma SOK17:11:47
18244Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg17:16:43
18233Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg17:17:54
44523Kjell LidholmIFK Hedemora OK17:19:05
2075197Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK17:20:19
640826Anders LevinSvaide Roma SOK17:22:06
18073Bo MagnussonVisborgs OK17:24:49
18041Elisabeth KimellGotlands Bro OK17:25:39
8221115Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK17:32:04
8041014Klara BäckstädeVisborgs OK17:32:49
9710610Ylva SvangrenGotlands Bro OK17:35:03
244970Annika ÖsterdahlVisborgs OK17:37:31
8310214Leif SvangrenGotlands Bro OK17:38:41
7300478Måns PerssonVisborgs OK17:50:05
2121760Åsa GunnarssonVisborgs OK17:50:19
8440620Anna BäckstädeVisborgs OK17:54:46
9200691Katarina JakobssonGarda OK17:57:37
352557Mikael JakobssonGarda OK17:57:38
445831Göran PerssonGotlands Bro OK18:26:11

Öppen 9

6 900 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
720915Anders EklundSvaide Roma SOK16:27:08
820221Max SuderbysIF Hagen16:59:16
641222Ulf NilssonGotlands Bro OK17:05:40
2104139Anders HellminVisborgs OK17:11:54
8050927Brent KeyGotlands Bro OK17:12:28
1992299Konrad NilssonVisborgs OK17:22:24
8020612Felix BäckstädeVisborgs OK17:30:54
244980Anna SameliusVisborgs OK17:31:53
950311Mikaela RönnbäckVisborgs OK17:31:54
408967Per WallinSvaide Roma SOK17:36:18
18498Carl-Erik BerglövFagersta OK17:41:04
7204922Daniel SeestrandVisborgs OK17:43:35
9811013Erik RankinVisborgs OK17:48:39
28401Oskar LundbergDalaportens OL17:59:00

Annonser