Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motionsorientering WOD (World Orienteering Day) Skutberget

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering WOD (World Orienteering Day) Skutberget
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 16 maj 2019

Bana 1 - mycket lätt

2 100 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444108Grete Lindström/Ingmar RattfältKlubblös17:21:46
208897Eva TrangiusOK Tyr17:29:25
444134Barbro LöfgrenKlubblös17:29:27
444113Alfred BoudreauKlubblös17:38:13
444144Alice BoudreauKlubblös17:38:16
444107Jonna BoudreauKlubblös17:38:19
444135Kato JakobssonKlubblös17:38:21
25679Hannah HöökOK Tyr17:42:55
260702Alice HöökOK Tyr17:43:11
30166Leon GjeinOK Tyr17:45:16
260614Emil ForsgrenOK Tyr17:53:38
260635Alvin DannbergKlubblös17:53:39
780211Alva RööhsSkattkärrs SOK18:01:04
448623Anna FredrikssonKroppa IF18:02:27
2139745Tove KasosOK Tyr18:03:44
8330304Lillie BergenfurSkattkärrs SOK18:07:44
444114Jessica Ekendal/Arvid EkendalKlubblös18:08:08
1560243Alrik WikströmOK Tyr18:10:00
1070525Wilmer LindbergOK Tyr18:10:01
444112Doris CarlssonKlubblös18:10:15
444111Ananya BrolinSkattkärrs SOK18:21:26
444102Nandini BrolinSkattkärrs SOK18:21:29
444132Felicia KlarenfjordOK Tyr18:33:40
444128Oliver KlarenfjordOK Tyr18:33:44

Bana 2 - lätt

2 800 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7492054Gilbert KarlströmOK Tyr17:25:15
7726426Birger KarlströmOK Tyr17:29:02
444109Claes MolinderOK Tyr17:30:14
444128Åsa MolinderOK Tyr17:33:30
444116Alvin JohanssonKlubblös17:39:56
341955Rosie JohanssonKlubblös17:39:58
352239Elliot GjeinOK Tyr17:46:13
1900401Elin LundkvistOK Tyr17:46:30
239722Britt-Marie LundkvistKils OK17:46:32
9990412Stina SmederödKils OK17:49:20
8070301Tilda KindlundOK Tyr17:50:56
444143Margaretha HedqwistOK Tyr17:51:25
2104308William LundqvistOK Tyr17:54:30
2125972Molly LundqvistOK Tyr17:54:33
2124578Elisabet LundqvistOK Tyr17:54:35
343829Camilla LagnerydOK Tyr17:54:53
2147907Marie StenströmKlubblös18:01:22
245810Marianne SyvertssonOK Tyr18:01:25
2112441Per KroghÅmotfors OK18:01:29
444120Linda BengtssonKlubblös18:06:46
444125Nikki af JochnickOK Tyr18:08:30
859065Jeanette CarlssonOK Älgen18:16:52
444123Janaki BrolinSkattkärrs SOK18:20:16
9201633Wilma JonssonOK Tyr18:30:15

Bana 3 - medel

3 200 m, 95 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444142Eva SalomonssonKlubblös16:49:42
260659Colin McIntyreOK Tyr17:00:28
42454Jan-Olov LöfvenholmSkattkärrs SOK17:07:57
245300Göran LarssonDegerfors OK17:13:04
1020826Axel LindOK Tyr17:13:55
9621202Eva SvenssonOK Tyr17:15:57
260736Leif SalinOK Tyr17:18:54
404261Inger BerglundKils OK17:20:31
407213Kenneth BerglundKils OK17:20:33
441294Christer HallOK Tyr17:25:31
2107579Izabella LjungbergOK Tyr17:25:43
431417Tatiana KarlströmOK Tyr17:25:46
47293Kjell BrinkmanOK Älgen17:28:33
7924893Mira KarlströmOK Tyr17:30:06
431416Göran KarlströmOK Tyr17:30:07
444106Teo DuranOK Tyr17:30:48
231300Anders OlssonOK Tyr17:31:52
445345Åke GustafssonOK Älgen17:32:00
409521Erika UmelandOK Älgen17:32:38
47294Gunilla BrinkmanOK Älgen17:32:47
1570517Gunilla NilssonOK Tyr17:35:03
213795Jan-Olof StohmOK Tyr17:35:57
262868Bengt CarlssonSkattkärrs SOK17:36:30
7064934Albin IsakssonOK Tyr17:36:45
1830402Jenny NybergSkattkärrs SOK17:37:57
2109282Lars MellqvistOK Hierne17:38:29
407205Ylva OlmKils OK17:38:35
7542287Mikael HjärpeOK Tyr17:38:38
402849Monika WikströmOK Tyr17:38:55
8060905Felix LindOK Tyr17:39:31
8010251Marit NilssonKils OK17:40:17
2060900Thomas BomanOK Tyr17:40:21
260667Börje RåbergOK Tyr17:40:53
7087052Ola IsakssonOK Tyr17:42:19
226715Björn SvenssonSK Örnen17:42:32
242243Jan SvenssonOK Tyr17:42:57
208862Andreas KarlssonSävedalens AIK17:43:20
441298Leif ErikssonOK Tyr17:44:28
7050331Julia ForsgrenOK Tyr17:46:14
444139Axel PlognerKlubblös17:46:19
444137Gustav PlognerKlubblös17:46:21
8010326Mattias HaneOK Tyr17:48:44
263959Elin ErikssonVästvärmlands OK17:49:27
260671Ingela SvenssonOK Tyr17:49:50
8404048Fredrik HaneOK Tyr17:50:00
444110Claes ÅkerblomKlubblös17:50:26
981205Sandra HaneOK Tyr17:51:13
260626Ann-Sofie HultsvedOK Tyr17:51:47
8150051Emma AlfredssonOK Tyr17:51:49
1440604Ove LundbergOK Tyr17:52:05
260628Lars AnderssonOK Tyr17:52:26
7688614Thomas MobergOK Tyr17:52:30
9030802Anders HaneOK Tyr17:52:37
9631369Anna HaneOK Tyr17:54:17
9600207Mats KensbyOK Tyr17:55:00
2122092Astrid PrinzlerKlubblös17:56:21
540323Hans PerssonOK Älgen17:58:09
2065324Mikael AlfredssonOK Tyr17:58:22
9600221Ingrid KensbyOK Tyr17:59:16
610926Anna Weckner WestlundOK Tyr18:00:03
2119807Albin DalsjöOK Tyr18:00:58
452715Johanna AlfredssonOK Tyr18:01:07
2119809Henrik RansjöOK Tyr18:01:15
402858Lisa AnnersandOK Tyr18:01:34
444121Peter GrundströmOK Tyr18:01:56
260629Catarina HögkvistOK Tyr18:02:29
701016Felicia RööhsSkattkärrs SOK18:02:31
8050515Fredrik WestlundKils OK18:02:39
444140Anders MobergKlubblös18:02:46
423447Torbjörn JohanssonOK Älgen18:03:11
407218Helen KvarnströmOK Tyr18:03:50
1051011Linus NilssonOK Tyr18:04:12
8048007Cornelia KindlundOK Tyr18:04:21
8441291Amanda AlfredssonOK Tyr18:04:22
2141344Helena KasosOK Tyr18:04:36
9560518Elisabet ÖströmOK Tyr18:04:46
9061012Oscar AnderssonOK Tyr18:04:57
8030718Rebecka WestlundKils OK18:05:34
1811800Sverre WikströmOK Tyr18:06:23
8003524Ulf SkoglundKils OK18:07:31
920327Jesper ÖströmOK Tyr18:07:51
1791023Angelika WikströmOK Tyr18:10:23
7412130Marcus ErikssonOK Tyr18:11:57
1968070Anders GewertOK Älgen18:12:11
444104Patrik SelliusOK Älgen18:12:13
8051012Albert BrohedeOK Tyr18:12:35
9040809Linn AnderssonOK Tyr18:13:10
8050519Milla ForkeusOK Tyr18:14:44
9541217Olov ÖströmOK Tyr18:14:46
444146Christer HöglundOK Tyr18:16:17
8652930Ann HyvönenSkattkärrs SOK18:18:02
8031114Klara NordströmKils OK18:19:26
9000304Ella NordströmKils OK18:19:27
8060708Anton JonssonOK Tyr18:30:31
260660Karin MoodhOK Tyr18:34:21

Bana 4 - svår

6 200 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8069788Lottie LindOK Tyr17:32:26
8050263Örjan BeckiusOK Tyr17:33:33
423455Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL17:38:25
9200686Mikael LindOK Tyr17:39:44
1409420Andrey AbadzhievOK Tyr17:43:28
801019Lisa HöökOK Tyr17:43:43
590927Rolf WikströmOK Tyr17:44:03
37421Robert HellgrenNorbergs OK17:46:25
8421000Johan WennermarkOK Tyr17:47:05
681019Jan OlmKils OK17:48:16
9741114Matthias PerssonOK Tyr17:49:15
452671Anders HedqvistOK Tyr17:51:32
8050731Sören KindlundOK Tyr17:51:53
8245245Mikael RööhsSkattkärrs SOK17:52:20
9600322Leif SandahlOK Tyr17:54:37
765241Johan AnderssonHultsfreds OK17:57:31
260632Per HögkvistOK Tyr17:59:21
8101298Viktor SkoogKils OK18:01:02
441290Johan HenricssonOK Tyr18:01:10
8244244Lina RööhsSkattkärrs SOK18:02:21
887862Svein NygårdLillomarka OL18:03:17
260697Pär NymanOK Tyr18:03:56
260649Anders LevinOK Tyr18:04:40
8010209Jonas BergenfurSkattkärrs SOK18:07:37
8303030Daniel BrohedeOK Tyr18:12:37
511800Lars NordströmKils OK18:13:50
8010164Lars HolmgårdKils OK18:23:24
700419Henric BrohedeOK Tyr18:28:10
1771123Malin JonssonOK Tyr18:28:33
2013414Mira AbadzhievaOK Tyr18:35:06
1995123Johan SöderlundOK Tyr19:02:56

Bana 5 - lätt och lång

6 100 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8220270Sara Storm AnderssonOK Tyr17:25:24
2101841Gustav HolmgårdKils OK17:25:52
7193610Viktor HolmgårdOK Tyr17:26:09
8468977Sören AnderssonOK Tyr17:27:28
2141345Patrik BromanOK Tyr18:01:24
1965120Sören PerssonOK Tyr18:05:16
260630Erik HögkvistOK Tyr18:08:28

Annonser