Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Klubbmatch mot Höglandet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmatch mot Höglandet
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 5 september 2019

Korta Lätta banan

1 840 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234950Monica KammenhedVätterbygden09:41:19
27970Gerd JohanssonVätterbygden09:41:21
343822Gunnel LarssonVätterbygden09:41:23
27952Åke JohanssonVätterbygden09:47:44
17122Olof WalfridssonHöglandet09:52:26
17996Anita ErikssonHöglandet09:53:34
19911Berith KarlssonHöglandet09:55:50
444245Stig WikströmVätterbygden09:56:14
17663Stig HultgrenHöglandet10:00:18
234791Arnold BäckVätterbygden10:02:21
17657Göran KarlssonHöglandet10:05:20
17884Harald HåkanssonVätterbygden10:05:25
17110Ingebill VigantHöglandet10:07:29
890406Kjell MartinssonVätterbygden10:07:33
18692Anita HolmqvistVätterbygden10:17:44
344520Jan WennerbergVätterbygden10:40:18
18650Lennart BarkestamVätterbygden11:11:17

Korta banan

2 070 m, 69 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27992Carl-Johan StillströmVätterbygden09:58:15
28111Alf LarssonVätterbygden09:59:48
29382Kerstin GunnarssonHöglandet10:01:15
28230Gunnar GrönkvistVätterbygden10:02:18
2106125Gunilla TengvallHöglandet10:03:19
28110Lars-Göran BjörnlingerVätterbygden10:04:17
245832Rune GunnarssonHöglandet10:05:16
1418136Arne LarssonVätterbygden10:06:21
28030Sören BråhnVätterbygden10:07:20
17866Bo CarlströmVätterbygden10:08:18
30674Rolf GabrielssonVätterbygden10:09:15
7206830Kaarina VoudinmäkiVätterbygden10:10:15
2139242Catarina OlssonVätterbygden10:11:17
28328Bernt EkfeldtVätterbygden10:13:16
17652Sven-Olof HultgrenHöglandet10:13:18
28211Lena SternerVätterbygden10:14:20
261556Bernt KarlssonHöglandet10:15:15
28058John-Erik ErikssonVätterbygden10:16:21
17139Gull-Britt KarlssonHöglandet10:17:16
28381Gösta LindblomVätterbygden10:18:19
425061Bengt KarlssonHöglandet10:19:16
28049Monica BråhnVätterbygden10:20:16
1587167Sten ÅströmHöglandet10:21:17
205289Ann-Britt BjörnlingerVätterbygden10:22:17
19954Urban JohanssonHöglandet10:23:18
409289Per LarssonVätterbygden10:24:20
2078062Ulla LingVätterbygden10:25:17
344141Gerd WallinVätterbygden10:26:20
727645Margareta LarssonHöglandet10:27:16
30802Kristina JohanssonVätterbygden10:28:19
9201594Bernt-Olof CarlssonHöglandet10:29:17
18655Kjell HolmqvistVätterbygden10:30:19
1491007Tomas JohanssonHöglandet10:31:18
28059Anna-Cajsa ErikssonVätterbygden10:32:17
887108Lars-Erik KarlssonHöglandet10:33:12
2087075Hans BredhVätterbygden10:34:21
9201593Sune JohanssonHöglandet10:35:16
2112541Carina WennblomVätterbygden10:36:17
448640Gunvor ArbinHöglandet10:39:16
17680Stig AdolfssonHöglandet10:41:16
27951Eskil FolkelidVätterbygden10:42:17
9201591Leif JoakimssonHöglandet10:43:15
2057367Erland LingVätterbygden10:44:17
442350Sven-Olof FranssonHöglandet10:45:17
28051Vega SlottnerVätterbygden10:46:17
17997Göran ErikssonHöglandet10:47:15
409290Lennart KammenhedVätterbygden10:48:18
7206820Toivo VoudinmäkiVätterbygden10:50:17
41453Ingrid NorénHöglandet10:51:16
28321Turid PeterssonVätterbygden10:52:18
17989Anders LarssonHöglandet10:53:15
1131130Jan GustavssonVätterbygden10:54:15
17121Annastina Högemo KarlssonHöglandet10:55:17
451423Bernice AntonssonVätterbygden10:56:17
225335Åke ErikssonHöglandet10:57:17
28047Karin ClaessonVätterbygden10:58:17
44636Anders FrönellVätterbygden11:00:15
697438Veine CarlssonVätterbygden11:01:17
28052Janet TenlidVätterbygden11:02:14
8450212Jan BrandinHöglandet11:03:17
2088571Karl-Axel MalmbergVätterbygden11:04:15
17995Birgitta LundhHöglandet11:05:16
19924Bo AnderssonHöglandet11:07:14
17895Kerstin GustafssonVätterbygden11:08:14
1213094Liselotte WikströmHöglandet11:09:16
28035Berndt TenlidVätterbygden11:10:11
10360Nilsevert SöderqvistHöglandet11:11:13
28271Eibert DanielssonVätterbygden11:14:17
28140Per-Åke SandbergVätterbygden11:16:12

Mellan banan

3 250 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
330980Tomas LindbladVätterbygden09:55:13
17887Åke SjöbergVätterbygden09:56:17
2123869Liselott SigbyVätterbygden09:57:16
17888Marianne SjöbergVätterbygden09:58:19
202581Leif AnderssonHöglandet10:00:11
2112512Gunnar AntonssonVätterbygden10:01:17
1460330Kjell LindholmHöglandet10:02:15
28268Bengt BengtssonVätterbygden10:03:24
43452Ing-Marie BackHöglandet10:04:14
1282491Per AxelssonVätterbygden10:05:18
1471122Gerd LindholmHöglandet10:06:15
28085Harald HenrikssonVätterbygden10:07:15
27461Ingemar KyhlbergHöglandet10:08:14
421482Carolina ÖnstenVätterbygden10:09:12
27739Roland SandahlHöglandet10:11:15
1550124Inger EnglundHöglandet10:12:16
42297Jan GunnarssonHöglandet10:14:17
1490807Håkan AxelssonHöglandet10:16:17
540504Monica MartinssonVätterbygden10:17:15
871919Bengt LarssonHöglandet10:18:16
442345Agne RybeckVätterbygden10:19:14
9500427Bo EklöfVätterbygden10:21:15
352432Lotta FischerströmHöglandet10:22:14
2048741Tommy OlaussonHöglandet10:23:15
239759Ola BorgHöglandet10:24:23
1441104Åke EckerbomHöglandet10:25:15
37647Rune AhlanderVätterbygden10:26:17
2089487Rohnny AnderssonHöglandet10:27:18
345319Arne SvenssonHöglandet10:28:17
2057237Per-Olof NilssonVätterbygden10:28:56
28322Agneta BjersgårdVätterbygden10:29:15
451748Björn ThigerHöglandet10:30:15
28228Lars FranssonVätterbygden10:31:16
17685Gunnar HolmHöglandet10:32:15
2106104Gert OttossonHöglandet10:34:18
9450325Stefan G LarssonHöglandet10:35:14
425051Lars NykvistHöglandet10:36:14
9201590Roland BernhardssonHöglandet10:37:14
1954011Anna-Karin ArgusHöglandet10:38:14
7202810Lars-Åke ClaessonVätterbygden10:39:14
19731Gun HenrikssonHöglandet10:40:15
263011Thomas PeterssonVätterbygden10:41:14
449253Björn LönnerHöglandet10:42:15
17111Karl-Gerhard RamdeHöglandet10:44:19
2057220Gunnar WallinVätterbygden10:45:15
28038Bengt SörensenVätterbygden10:47:29
9470105Bo TuressonHöglandet10:48:16
520424Håkan GustafssonHöglandet10:50:15
2083995Sven Erik SjöholmVätterbygden10:51:14
9201596Börje CronvallHöglandet10:52:16
17227Allan OlovssonHöglandet10:54:13
28151Ann-Britt LingforsVätterbygden10:55:15
17119Göran KarlssonHöglandet10:56:15
17856Rolf JonassonVätterbygden10:57:15
17128Agneta GranströmHöglandet10:58:14
8201905Lisbeth CarlssonVätterbygden11:01:15
425052Håkan TengvallHöglandet11:03:15
540127Susanne DittmerVätterbygden11:11:09

Långa banan

4 150 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8420823Lars GrehnVätterbygden09:57:13
350750Stefan HåmåsVätterbygden09:59:17
1831604Lars-Åke BrengdahlHöglandet10:02:13
1561110Kurt SvenssonVätterbygden10:04:20
19913Anders JohanssonHöglandet10:06:19
530604Jan LenhammarVätterbygden10:08:16
30330Gert WesterdahlHöglandet10:10:22
2139012Gunnar EckertVätterbygden10:12:15
7560726Karl-Johan NorénHöglandet10:14:15
205281Thor-Björn LundVätterbygden10:16:20
17144Bo HenrikssonHöglandet10:18:14
526837Hans TrofastVätterbygden10:20:13
448629Stefan ArbinHöglandet10:26:16
27959Stefan ElmquistVätterbygden10:26:46
25759Roland HulanderVätterbygden10:28:15
796906Arne BackHöglandet10:30:13
9609007Sören KarlssonVätterbygden10:32:19
17219Ingwald BjörklundHöglandet10:34:15
1500322Klas BjörkVätterbygden10:36:15
7531117Ulf SvenssonHöglandet10:38:17
8195204Lennart GustafssonVätterbygden10:40:13
8450304Stellan AhnströmHöglandet10:42:19
17897Lars GustafssonVätterbygden10:44:21
36371Hans HjelmHöglandet10:46:15
8030756Ulf PalmérVätterbygden10:48:14

Annonser