Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Engelbrektssprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Engelbrektssprinten
Arrangörsorganisation: Norbergs OK
Datum: fredag 12 juli 2019

D21

2 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
197791122Cecilia EinarssonVästerås SOK17:59
1259169Åsa KruysIF Thor18:01
22104144Hanna ErikssonNorbergs OK18:03
37670521Lotta StålVästerbergslagens OL18:05
41072311Sara StrömqvistAttunda OK18:07
51040815Liv NorbergAvesta OK18:09
6451900Sofia KrafftLänna IF18:11
71231107Linda StrömqvistAttunda OK18:13
8228912Klara PetrisiVästerbergslagens OL18:15
98200404Johanna RoosOK Linné18:17
101030727Cornelia KrafftLänna IF18:19
11228915Linnea PetrisiVästerbergslagens OL18:21
121140205Malin StrömqvistAttunda OK18:23
137202675Marianne RuppOLG Thun18:25
147208378Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL18:27
157650601Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL18:29
161151275Jessica StrömqvistAttunda OK18:31

H21

3 000 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
198000946Per WirehnAsker SK17:44
209781101Robert LarssonIFK Lidingö SOK17:46
21452318Anton AugustssonFagersta OK17:48
228180561Anders RoothVästerås SOK17:50
237660922Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL17:52
2443058Thom SandvikAvesta OK17:54
257041018Edvin BerggrenOK Hedströmmen17:56
26259290Nic KruysIF Thor17:58
271197506Marcus ArnoldssonVästerås SOK18:00
28571202Svante LindgrenKorsnäs IF OK18:02
297020108Henrik PetrisiVästerbergslagens OL18:04
301700526Magnus StrömqvistAttunda OK18:06
311135255Elis WiklundVästerås SOK18:08
32428955Mats ThunwallFagersta OK18:10
338366991Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK18:12
342147854Tony BackDalaportens OL18:14
359000241Per Erik FogelVästerås SOK18:16
36446063Emil TörnqvistFagersta OK18:18
378641429André StraussOLG Thun18:20
38646444Andreas KrafftLänna IF18:22
391000929Sixten SlagbrandVästerås SOK18:24
407650415Pär StålVästerbergslagens OL18:26
419041227Lucas WannerAvesta OK18:28
428271098Adam LiljaOK Enen18:30
438010726Arvid RoosOK Linné18:32

Öppen 1

1 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2131958Vega KoivistoNorbergs OK17:08:09
2135507Edith WinqvistNorbergs OK17:29:49
439553Svea Spolander LinderNorbergs OK17:49:32
1806009Ellinor KruysIF Thor18:03:09
18486Frida EricsonFagersta OK18:12:21
36480Märta LarssonIFK Lidingö SOK18:17:02
2101505Majken LiljekrokKlubblös18:18:57

Öppen 3

1 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2115544Svea ForsslundGävle OK17:06:29
2135684Maria ForsslundGävle OK17:06:40
2147807Signe WinqvistNorbergs OK17:24:55
2101545Ella BermsjöKlubblös17:34:17
2101547Inez RosendalNorbergs OK17:44:15
18487Fredrik EricsonFagersta OK18:05:03

Öppen 5

2 000 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
249214Bo SegerEskilstuna OL17:14:14
2135510Melwin LöwdahlNorbergs OK17:24:49
1011206Felix SlagbrandVästerås SOK17:30:31
1092200Linda SlagbrandVästerås SOK17:34:19
2107330Pia WiklundVästerås SOK17:39:10
2089266Ulf JonareLinköpings OK17:41:32
2109304Olle MalmströmLinköpings OK17:44:25
2101529Victor Söderberg-17:50:44
304983Britta IvarssonVästerbergslagens OL17:58:32
1210706Emily KruysIF Thor18:03:14
9003300Bengt HanssonSäterbygdens OK
1060731Felicia KrafftLänna IF

Öppen 7

1 800 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
553561Robert RylanderSpårvägens OK17:08:11
2107333Pär WiklundVästerås SOK17:29:58
2101540Linn NilssonSöders-Tyresö17:39:25
9480410Lena WahssAvesta OK17:40:38

Öppen 9

2 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8118118Ola JernströmAvesta OK16:54:53
1602158Daniel CarlgrenSala OK17:07:59
37674Johan EngvallSala OK17:10:00
8280472Kristin RamsellLeksands OK17:11:07
445518Marie ÅsbergOK Hedströmmen17:12:02
7413951Roger ÅsbergOK Hedströmmen17:16:18
26963Bengt SöderqvistDalaportens OL17:26:18
2101533Louise BermsjöKlubblös17:34:09
19002Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL17:36:36
452791Nils-Erik HjelmerVandrarringen17:37:25
9000223Kerstin SundbergVästerås SOK17:55:46
2101513Sandra BergmanNorbergs OK18:06:30
2101518Sara RoosOK Linné18:12:00

Annonser