Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: tisdag 7 maj 2019

Arboga OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
777806Håkan SöderqvistB (28)3 730 m09:45:10
9520306Peder WickströmA (13)4 450 m09:56:33

Eskilstuna OL

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
350712Leif JanssonC (37)2 770 m09:18:09
304935Leif MathisenA (13)4 450 m09:20:11
344618Kerstin LissC (37)2 770 m09:22:05
304924Jerry HolmB (28)3 730 m09:22:45
436176Ann-Charlotte DuhanD (19)2 090 m09:46:24
208433Stig LundinD (19)2 090 m09:49:21
208189Ingrid LundinE (11)1 310 m09:53:11
344604Gun AnderssonE (11)1 310 m09:54:19

IK Standard

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
435932Kjell HanningD (19)2 090 m09:36:46
435960Kjell BlombergA (13)4 450 m09:39:48
355887Rolf LindA (13)4 450 m09:42:00
435949Lennart OlssonA (13)4 450 m09:43:21

Katrineholms OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
36091Per-Erik CarleniusB (28)3 730 m09:20:42
439596Anders MobergB (28)3 730 m09:23:47
262440Harry AxelssonE (11)1 310 m09:26:32

Kjula IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450851Kerstin PalmC (37)2 770 m09:35:01
304077Gittan JonssonC (37)2 770 m09:42:13

Nyköpings OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
10291Ann-Christine EkD (19)2 090 m09:41:02

Nynäshamns OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1363962Gunvor GranathE (11)1 310 m10:21:51

OK Grip

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
433453Bo MalmqvistB (28)3 730 m09:09:28
500303Leif ThorssonC (37)2 770 m09:13:44
8390613Lennart KarlssonC (37)2 770 m09:16:16
8370920Harriet KarlssonD (19)2 090 m09:17:49

OK Hällen

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
355083Sven AnderssonB (28)3 730 m09:07:58
16931Sune LindellD (19)2 090 m09:38:19
570605Ulla LindellD (19)2 090 m09:40:00
202413Tage HagmanB (28)3 730 m09:49:23
27652Hans ÖbergB (28)3 730 m09:52:40
259483Kerstin AnderssonC (37)2 770 m09:52:42
259481Lars G AnderssonB (28)3 730 m09:53:53

OK Klemmingen

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
622012Göran DavidssonB (28)3 730 m09:26:28
2087043Tomas KjellbergB (28)3 730 m09:28:28
9027201Sven-Arne NilssonC (37)2 770 m09:34:00
2801214Lena GustafssonD (19)2 090 m09:35:41
1592Lars-Erik ThofeltC (37)2 770 m09:37:27
362583Rolf LindblomC (37)2 770 m09:38:25
7580039Christer LexellD (19)2 090 m09:45:34
440123Doris NilssonE (11)1 310 m09:45:41
1490118Fred ÅhlundB (28)3 730 m09:59:05
504244Lisbeth ÅhlundC (37)2 770 m10:02:51
9490730Göran SvärdB (28)3 730 m10:04:35
9520326Monica SvärdC (37)2 770 m10:04:58

OK Kolmården

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
247525Catharina JohanssonD (19)2 090 m09:48:04
9490910Ove JohanssonB (28)3 730 m09:51:18

OK Måsen

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7205947Vivianne HolgerssonC (37)2 770 m09:15:09
9470928Hans HolgerssonB (28)3 730 m09:19:30
264347Irene GustafssonC (37)2 770 m09:30:17
9520605Titti BergendahlB (28)3 730 m09:30:56
36655Olof ThorssellC (37)2 770 m09:31:24
362074Ingemar GreisC (37)2 770 m09:54:04
9460327Gunnar CarlénC (37)2 770 m

OK Nalle

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
520822Lennart LundquistB (28)3 730 m09:32:33
2122097Claes ÖgrenA (13)4 450 m09:36:42
431499Ann-Britt FlodinE (11)1 310 m09:37:40
431500Jan FlodinC (37)2 770 m09:40:02

OK Södertörn

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
10526Margaretha NylundD (19)2 090 m10:18:49

OK Tjärnen

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
216409Nils JohanssonC (37)2 770 m09:18:51
351002Ingemar GustafssonB (28)3 730 m09:21:46
1093579Erland KarlssonE (11)1 310 m09:22:13
351005Dagny AnderssonE (11)1 310 m09:24:29

OK Tor

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
444199Lennart JohanssonB (28)3 730 m09:25:23
7201371Margareta JohanssonD (19)2 090 m09:25:26
302328Eva HogréusD (19)2 090 m09:32:37
7201370Eva LundkvistE (11)1 310 m09:32:40
302327Mikael HogréusC (37)2 770 m09:33:03
302302Karl-Robert MoqvistC (37)2 770 m09:48:28
7460126Stig LandstorpA (13)4 450 m09:50:06
302275Kurt Håkan AnderssonB (28)3 730 m09:50:29

OLG Cordoba

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
61324Hans-Urs ZwickyA (13)4 450 m09:38:13

Stjärnhovs OK 65

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450066Göran LagerstedtD (19)2 090 m09:28:12
1510115Mats GärlingB (28)3 730 m09:30:04

Strängnäs-Malmby OL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2078098Sten ErikssonB (28)3 730 m09:35:18
33882Inge GustafssonD (19)2 090 m09:42:11

Södertälje IF

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
38585Berit GustavssonC (37)2 770 m09:17:05
355825Jan EnesvedC (37)2 770 m09:22:47
355807Stig GustavssonC (37)2 770 m09:25:10
403066Rolf JohanssonE (11)1 310 m09:29:01
433691Eva JerningE (11)1 310 m09:31:40
354185Ulf JerningC (37)2 770 m09:32:35
9519278Evy NordC (37)2 770 m10:10:52
9595877Lars NordC (37)2 770 m10:12:00

Södertälje-Nykvarn OF

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
28467Rolf SkoglundA (13)4 450 m09:03:54
7027089Bengt MattiassonA (13)4 450 m09:05:49
444082Björn SveréusA (13)4 450 m09:24:41
409440Weine JohanssonC (37)2 770 m09:26:43
259207Göran LarssonC (37)2 770 m09:28:59
654082Greger WedinC (37)2 770 m09:46:26
1948010Tomas NorlénA (13)4 450 m09:46:48

Tjalve IF Norrköping

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
330972Peter HagströmB (28)3 730 m09:52:01
330923Gerd HagströmC (37)2 770 m09:52:16
520430Göran BlombergA (13)4 450 m09:53:51

Trosabygdens OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
432411Gitte JutvikB (28)3 730 m09:48:21

Tullinge SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
530426Maria KärrströmC (37)2 770 m10:19:21
551109Bengt KärrströmB (28)3 730 m10:29:10

Tumba-Mälarhöjden OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1417477Anders WinellC (37)2 770 m10:24:29

Västerås SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
751005Kurt ZanderC (37)2 770 m10:21:38

Åkers IF

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2139076Anders SundströmB (28)3 730 m09:33:57
1431025Bengt JönssonB (28)3 730 m09:36:37
409815Margareta JönssonD (19)2 090 m09:39:13
409813Sonja JedarC (37)2 770 m09:41:24

Ärla IF

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
306445Bengt DagermarkD (19)2 090 m09:31:32
2126140Stina GunnarssonC (37)2 770 m09:36:00
259120Stig Arne BorgB (28)3 730 m09:38:10
405800Esko RaitaC (37)2 770 m09:39:16
405787Lennart LundhD (19)2 090 m09:43:34
36797Christer LiwellD (19)2 090 m09:44:23

Annonser