Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, ultralång, Västmanland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, ultralång, Västmanland
Arrangörsorganisation: Hallstahammars OK
Datum: torsdag 23 maj 2019

D21

11 570 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8000121Martina WelénKöping-Kolsva OK17:02:27
9880604Malin WelénKöping-Kolsva OK17:10:01
9031028Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK18:14:49
971113Jenny LindbergVandrarringen18:21:12
Frida AnsinSvaide Roma SOK

H21

14 960 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
730928Johan AhlströmVästerås SOK17:25:11
7201152Lars-Erik HaslerSurahammars SOK17:31:49
822223Jonas VikströmKöping-Kolsva OK17:56:30
811705Henrik WickströmVästerås SOK18:22:48

H20

11 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9000522Sixten TörnqvistVästerås SOK17:30:52

D18

7 910 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990502Ida LarssonVästerås SOK17:43:40

H18

9 790 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8030622Lucas AhlströmVästerås SOK17:24:25
437353Casper VånsjöArboga OK17:28:47
452318Anton AugustssonFagersta OK17:39:26
8369846Tobias DahlmarkVästerås SOK17:58:39
8200165Andreas NäslundVästerås SOK18:29:48
1401355Martin SandqvistVästerås SOK18:32:09
9884855Noa SjöstrandVästerås SOK18:37:14
9102110Pontus LindgrenVästerås SOK18:50:24

D16

5 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075324Ellen ThorsénSurahammars SOK17:28:59
437568Rebecka HaslerSurahammars SOK18:23:27
7040902Maja AhlströmVästerås SOK18:30:34
Kristina LindgrenVästerås SOK
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK

H16

6 520 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078221Josiah BergrothVästerås SOK17:00:14
1135255Elis WiklundVästerås SOK17:18:21
1000929Sixten SlagbrandVästerås SOK17:26:47
2112443Kristoffer KlarinVästerås SOK17:38:57
2058255Arvid GunérusSurahammars SOK18:06:46
2058258Vidar NettelmarkSurahammars SOK18:09:33
9051118Arvid JonforsenSurahammars SOK18:12:14
446081Ludvig HaslerSurahammars SOK18:19:51

H35

11 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1178108Mathias NyströmNorbergs OK17:09:34

D40

7 910 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7791122Cecilia EinarssonVästerås SOK17:05:31
9751002Eva PalmVästerås SOK18:03:14

H40

11 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439507Björn WinnerstamEskilstuna OL18:17:57

D45

6 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445518Marie ÅsbergOK Hedströmmen17:02:47
452307Maria BylundFagersta OK17:37:33
2058297Sofia HaslerSurahammars SOK18:25:50
39772Malena AhlströmVästerås SOK18:30:39

H45

9 790 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
428955Mats ThunwallFagersta OK17:08:15
39847Claes KlarinVästerås SOK17:22:33
700219Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK17:43:59
720102Johan KüglerSigtuna OK17:57:52
7405260Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK18:08:25
244866Terje LundVästerås SOK18:10:33

D50

6 330 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8303057Lena LarssonSala OK17:06:33
259250Berit WetterArboga OK17:16:01
1795003Annika LarssonArboga OK17:21:52
9651031Helena HolmbergKöping-Kolsva OK17:53:14
208927Elisabet ElmertoftNorbergs OK18:02:08
651125Karin Swärd LindbergVandrarringen18:21:00

H50

8 960 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234794Ruhdi KarlssonVästerås SOK17:01:33
7070077Niklas OlssonFagersta OK17:06:54
681203Christer LinderborgKöping-Kolsva OK17:10:30
2072797Johan ÖstergrenSurahammars SOK17:28:31
1976917Rickard JonforsenSurahammars SOK17:54:33
7660718Stefan NordströmSigtuna OK17:56:46
2054994Tommy FröjdVästerås SOK18:18:36
8356766Robert PalmVästerås SOK18:21:29
347125Joakim AhlströmVästerås SOK18:35:14
9101544Tomas JonssonVandrarringen18:42:02

H55

8 960 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2059169Mats AronssonBromma-Vällingby SOK17:00:31
7413951Roger ÅsbergOK Hedströmmen17:02:49
9640309Ola TorstenssonVästerås SOK17:26:40
9630202Carl BymanVästerås SOK17:36:36
8180561Anders RoothVästerås SOK17:59:09
8000800Jan-Olov BergmanVästerås SOK18:04:12
777808Arne HäggArboga OK18:11:48
244270Stefan BjurstedtSurahammars SOK18:22:22

H60

7 910 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18498Carl-Erik BerglövFagersta OK17:00:09
351452Juha UntinenSK Trim/Virsbo17:01:35
8005704Göran WelénKöping-Kolsva OK17:03:34
259155Lars-Åke AnderssonArboga OK17:27:45
660331Lars LandströmLånghundra IF17:57:58
Jan GottfridssonNorbergs OK

D65

4 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8490502Britt ErikssonSala OK17:04:06

H65

6 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2132232Torbjörn BergstrandSurahammars SOK17:03:28
8636984Göran LarssonSala OK17:15:33
8652905Gunnar MunkteliusSurahammars SOK17:23:19
443441Anders GunnarssonSurahammars SOK18:22:29
30412Peter LidholmIFK Hedemora OK18:39:33

H70

5 450 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37144Johan KällmanNorbergs OK17:13:25
8004902Ulf KjellinOK Hedströmmen17:18:34

D75

2 980 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
425031Monica BäckmanFagersta OK17:12:37
9441211Eva KjellmanVandrarringen17:20:58

H75

5 160 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2135798Ragnar ErikssonOK Hedströmmen17:11:55
9411016Hans AnderssonVästerås SOK17:39:02

H80

4 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9051139Lars KjellmanVandrarringen17:23:26

Öppen motion 5

4 050 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431169Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin17:01:27
2147832Pia SundelinNorbergs OK17:08:04
9550304Tanja-Birgit SöderströmSala OK17:11:24
2058282Ida HallinSurahammars SOK17:17:32
439912Stefan TörnqvistVästerås SOK17:31:41
1060210Nova SahlénVästerås SOK18:10:55
7061116Gustav ThenanderVästerås SOK18:12:03
444705Pernilla SahlénVästerås SOK18:12:24
940316Elvira BjörnbergVästerås SOK18:19:09
8016922Erik PalmVästerås SOK18:24:45

Öppen motion 6

5 450 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK17:02:34
9621015Klas LindgrenVästerås SOK17:03:16
1239927Felix LarssonArboga OK17:20:14
9102587Henrik HallinSurahammars SOK17:25:59
950413David TorstenssonVästerås SOK17:26:39
9103103Maximilian OlofssonVästerås SOK17:29:02
9711711Lars OlofssonVästerås SOK17:29:03
452319Lars-Åke BylundFagersta OK17:33:05
671400Ulf HamreforsVästerås SOK17:50:14
2081980Fredrik DahlmarkVästerås SOK17:57:15
2144625Roger CarlssonVästerås SOK18:02:44
1392396Christer LarssonSala OK18:25:54
39852Peter KraftSala OK18:29:29
8400504David LindgrenVästerås SOK18:45:51

Öppen motion 7

2 980 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095454Kristian FellVästerås SOK17:01:13
2075444Linus HallinSurahammars SOK17:17:50
18921Toni AnderssonVästerås SOK17:41:18
680403Katarina LarssonVästerås SOK17:50:31
1988776Catharina DahlmarkVästerås SOK17:56:40
8030920Elin DahlmarkVästerås SOK17:59:45
213747Karin GunnarssonSurahammars SOK23:13:09
Peter ÖsterbergSurahammars SOK

Öppen motion 9

7 870 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2131973Lasse SvenssonNorbergs OK17:06:39
9930103Gabriella WadmanKöping-Kolsva OK17:07:54
452328Vanda KuthanovaNorbergs OK17:08:58
671018Magnus LarssonVästerås SOK17:44:27
2083939Henrik NettelmarkSurahammars SOK18:05:09

Annonser