Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 18 juni 2019

Almby IK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7202755Fredrik CampbellHerrar Lång (32)3 000 m18:15
530103Thomas JohanssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15

KFUM Örebro OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7933820Anton KruseHerrar Lång (32)3 000 m18:15
7475251Robert KruseHerrar Lång (32)3 000 m18:15
9412075Camilla KruseDamer Kort (7)2 200 m18:15
7675057Ella KruseDamer Kort (7)2 200 m18:15
9609281Rasmus KruseUngdom (10)1 500 m18:15

Lindebygdens OK

20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7911165Fredrik ArnessonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
626614Henrik HallorHerrar Lång (32)3 000 m18:15
352097Hans HelmerssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
435842Gert IngvarssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
2077378Lage JonssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
711116Tomas L KarlssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
8070131Axel ThybeckHerrar Lång (32)3 000 m18:15
1591215Klas ThybeckHerrar Lång (32)3 000 m18:15
630826Tomas VidfeltHerrar Lång (32)3 000 m18:15
8197904Maria AngbergDamer lång (15)3 000 m18:15
7727199Hanna ArnessonDamer lång (15)3 000 m18:15
2065360Annika BrodinDamer lång (15)3 000 m18:15
2065337Sofia CarlssonDamer lång (15)3 000 m18:15
942102Hanna HellsingDamer lång (15)3 000 m18:15
8080805Lovisa ThybeckDamer lång (15)3 000 m18:15
2065338Asta SjöbergDamer Kort (7)2 200 m18:15
8452050Ingrid ArnessonUngdom (10)1 500 m18:15
8468721Oliver ArnessonUngdom (10)1 500 m18:15
340603Kasper LindebergUngdom (10)1 500 m18:15
340651Rasmus LindebergUngdom (10)1 500 m18:15

OK Järnbärarna

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2095421Ove JohanssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
2095408Lennart LindgrenHerrar Lång (32)3 000 m18:15
2095414Lena LindgrenDamer Kort (7)2 200 m18:15

OK Letstigen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
17012Samuel ErikssonHerrar Kort (1)2 200 m18:15

OK Milan

28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9102012Per EklöfHerrar Lång (32)3 000 m18:15
8627850Anders ErikssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
2058769Anton ErikssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
888705Jakob FranssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
2101523Nicklas GrythHerrar Lång (32)3 000 m18:15
9740212Anders HaglundHerrar Lång (32)3 000 m18:15
27363Tom KorkeakoskiHerrar Lång (32)3 000 m18:15
8006613Lars-Erik LarssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
2075335Andreas MogrenHerrar Lång (32)3 000 m18:15
1399757Åke MossbergHerrar Lång (32)3 000 m18:15
2058770Oliver PetterssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
245975Niklas SanderHerrar Lång (32)3 000 m18:15
9581204Christer TapperHerrar Lång (32)3 000 m18:15
2075499Stefan ÖbergHerrar Lång (32)3 000 m18:15
8273967Josefin ErlandssonDamer lång (15)3 000 m18:15
2059004Agneta HasselkvistDamer lång (15)3 000 m18:15
42982Jessica KorkeakoskiDamer lång (15)3 000 m18:15
27364Therese KorkeakoskiDamer lång (15)3 000 m18:15
2075443Ingela PetterssonDamer lång (15)3 000 m18:15
42867Sanna SanderDamer lång (15)3 000 m18:15
42887Ulrika SanderDamer lång (15)3 000 m18:15
9890206Lisa WesterbergDamer lång (15)3 000 m18:15
306595Eva KorkeakoskiDamer Kort (7)2 200 m18:15
243704Catharina ModDamer Kort (7)2 200 m18:15
18460Molly EklöfUngdom (10)1 500 m18:15
302608Cecilia ErikssonUngdom (10)1 500 m18:15
7086563Arvid LarssonUngdom (10)1 500 m18:15
2104442William SallrosUngdom (10)1 500 m18:15

OK Tylöskog

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9600410Bo GustafssonHerrar Lång (32)3 000 m18:15
8343434Tony HolmbergHerrar Lång (32)3 000 m18:15
8060929Viggo HolmbergHerrar Lång (32)3 000 m18:15
9640109Anna-Birgitta GustafssonDamer lång (15)3 000 m18:15
600410Elsa GustafssonDamer Kort (7)2 200 m18:15
616469Axel GustafssonUngdom (10)1 500 m18:15

Annonser