Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Höglandets Veteran-OL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets Veteran-OL
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: söndag 7 april 2019

Korta lätta banan

1 760 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17122Olof WalfridssonSOK Aneby09:29:35
17996Anita ErikssonGränna-Bygdens OK09:30:08
41647Dagmar LööfEksjö SOK09:32:10
17994Göran JanssonGränna-Bygdens OK09:34:05
19727Lennart HenrikssonEksjö SOK09:35:01
245882Roland ForsNässjö OK09:39:26
442349Göran MagnussonNässjö OK09:39:29
439459Tage DunbergEksjö SOK09:49:04
17110Ingebill VigantSOK Aneby10:16:48
19701Göran BerganderEksjö SOK10:37:52

Korta banan D

2 010 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17139Gull-Britt KarlssonSOK Aneby09:30:19
29816May-Sofie OlssonForserums SOK09:47:04
727645Margareta LarssonOK Njudung09:54:03
17995Birgitta LundhGränna-Bygdens OK09:58:39
17664Ann-Charlotte AdolfssonOK Bävern10:06:04

Mellanbanan D

2 900 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19731Gun HenrikssonEksjö SOK09:36:03
29382Kerstin GunnarssonNässjö OK10:04:01
17121Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby10:20:31

Långa banan D

3 750 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17128Agneta GranströmSOK Aneby09:33:05
1550124Inger EnglundIFK Sävsjö09:40:02

Korta banan H

2 010 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1491007Thomas JohanssonIFK Sävsjö09:33:02
425061Bengt KarlssonBoxholm-Mjölby OL09:37:05
1280535Curt PeterssonSol Tranås09:39:06
17989Anders LarssonGränna-Bygdens OK09:41:05
17997Göran ErikssonGränna-Bygdens OK09:41:07
887108Lars-Erik KarlssonSol Tranås09:43:00
10016Sten ÅströmGränna-Bygdens OK09:53:02
9201594Bernt-Olof CarlssonIFK Stockaryd09:54:59
47168Bengt ArvidssonOK Njudung09:59:02
9201593Sune JohanssonIFK Stockaryd10:01:00
261556Bernt KarlssonOK Bävern10:02:59
17680Stig AdolfssonOK Bävern10:06:09

Mellanbanan H

2 900 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451748Björn TigerGränna-Bygdens OK09:30:15
1490807Håkan AxelssonSol Tranås09:32:05
18605Jan-Olof NybergIK Hakarpspojkarna09:34:03
871919Bengt LarssonSol Tranås09:38:03
8450212Jan BrandinIFK Sävsjö09:40:35
1460330Kjell LindholmSol Tranås09:42:05
19718Göran NilssonEksjö SOK09:44:12
425052Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL09:46:03
9201596Börje CronvallIFK Stockaryd09:48:30
2085403Kjell LarssonSol Tranås09:50:02
344677Harry AndreassonOK Bävern09:51:05
449253Björn LönnerOK Njudung09:51:49
439790Sven KäckSol Tranås09:54:05
29815Alf OlssonForserums SOK09:56:00
17700Robin SchagerlindOK Bävern09:57:08
520424Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL09:58:06
9201590Roland BernhardssonIFK Stockaryd09:58:18
449260Sören SvärdhOK Njudung09:59:56
27461Ingemar KyhlbergForserums SOK10:02:28
29370Dennis SjöblomNässjö OK10:06:01
17227Allan OlovssonOK Njudung10:07:58
2089487Rohnny AnderssonForserums SOK10:10:01
245832Rune GunnarssonNässjö OK10:12:01
9450325Stefan G LarssonOK Njudung10:15:03
17654Rune TuressonOK Bävern10:18:49
7430903Göran LillieströmSOK Aneby10:22:30

Långa banan H

3 750 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7560726Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL09:31:09
1480319Per UlfsboSol Tranås09:35:04
29394Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK09:37:02
202581Leif AnderssonNässjö OK09:41:04
29368Kenneth AnderssonNässjö OK09:43:03
1831604Lars-Åke BrengdahlSol Tranås09:44:58
30330Gert WesterdahlOK Bävern09:47:09
29814Stellan AhnströmForserums SOK09:49:01
7531117Ulf SvenssonOK Njudung09:51:02
36298Peter EnglundIFK Sävsjö09:53:59
27743Göran DehlinAnnebergs GIF10:02:09
7939598Magnus SvenssonNässjö OK10:15:56

Långa banan F

3 750 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450603Magnus NilssonEksjö Garnisons IF10:04:22
439446Claes DahlénEksjö Garnisons IF10:06:25

Annonser

Mila