Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Axevallenatta

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Axevallenatta
Arrangörsorganisation: Istrums SK
Datum: fredag 23 oktober 2020

Mycket lätt 2.0 Dam

2 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia LindénOK Klyftamo18:35:11
Susanne BlomquistOK Klyftamo18:35:13
Felicia AdolfssonOK Skogsstjärnan18:51:13
Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad18:58:04
Emelie MagnussonLidköpings VSK19:07:05
Ella KronmarkerMullsjö SOK19:31:15
Elisabeth JonassonOK Orinto20:11:04
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK20:33:08

Mycket lätt 2.0 Herr

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sebastian Blomquist JonssonOK Klyftamo18:35:09
Helmer AdolfssonOK Skogsstjärnan18:51:18
Theo KronmarkerMullsjö SOK19:36:03
Jonatan SahlénIF Hagen20:21:04

Lätt 3.0 Dam

2 920 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin B. Andersson IF Hagen18:36:03
Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL19:00:07
Jessica HolstHjobygdens OK19:20:09
Elsa HolstHjobygdens OK19:20:10
Inger LindénMullsjö SOK19:31:03
Ingrid JessenFrämmestads IK19:41:11
Monica IvarssonOK Skogshjortarna20:07:07
Britt-Marie AnderssonOK Amne20:21:07

Lätt 3.0 Herr

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias AnderssonOK Klyftamo18:54:00
Kenneth MörkIK Wilske19:24:05
Wilmer HagrotTäby OK19:47:00
Hampus SahlénIF Hagen20:11:03
Kurt BodinGällstadbygdens SOK20:33:20

Medelsvår 3.5 Dam

3 730 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena WallströmTidaholm SOK Sisu18:32:05
Alma AnderIstrums SK18:35:04
Emilia MellegårdLidköpings VSK18:41:04
Helena ErikssonUlricehamns OK18:44:04
Britt-Marie LarssonSOK 6818:46:14
Anneli AnderssonIK Gandvik18:48:04
Arek MilevaTidaholm SOK Sisu18:53:04
Pia WallinFalköpings AIK OK18:57:04
Julia WallströmTidaholm SOK Sisu19:09:04
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna19:15:08
Rocío BalaguéFalköpings AIK OK19:32:11
Nina AhlénIF Hagen20:04:04
Eva SjöströmIF Hagen20:22:10
Annica HöckergårdIF Hagen20:39:14

Medelsvår 3.5 Herr

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bosse BoströmOK Klyftamo18:28:37
Conny HallbergTibro OK18:33:06
Anders SwedinLidköpings VSK18:41:07
Lars ErikssonUlricehamns OK18:45:03
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo18:47:02
Fritiof LomanderIstrums SK18:52:00
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan18:58:05
Sune GustavssonTibro OK19:05:11
Oscar NystrandOK Klyftamo19:11:04
Martin AxelssonOK Skogshjortarna19:16:06
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK19:26:00
Jan SamuelssonFalköpings AIK OK19:26:00
Viktor JonhedKFUM Örebro OK19:54:04
Gert IvarssonOK Skogshjortarna19:59:04
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK20:09:00
Torgny PetterssonMarkbygdens OK20:28:07
Lennart KarlssonTrollhättans SOK20:35:00
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK20:41:00

Svår 3.0 Dam

3 200 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo18:37:05
Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu18:46:05
Fredrika ErikssonRyda SK19:00:03
Therése AnderssonRyda SK19:05:06
Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu19:09:09
Marie AnebreidMullsjö SOK19:18:03
Ida KarlssonOK Gränsen19:24:03
Mona ÅkermanValbo AIF19:33:05
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK19:37:09
Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK19:43:05
Karin TorstenssonFalköpings AIK OK19:50:04
Lena ArnoldssonMullsjö SOK19:56:05
Hanna AlsiöIF Hagen20:09:00
Anita BodinGällstadbygdens SOK20:22:06
Inger WesterbergIF Hagen20:37:05

Svår 3.0 Herr

40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu18:32:03
Johan AnderssonIK Gandvik18:36:03
Marthin AnderssonIK Gandvik18:36:04
Christer OttossonOK P418:42:00
Jan-Åke EmilssonGudhems IF18:44:06
Bo KlamfeltTibro OK18:48:05
Carl-Erik FogelstrandRyda SK18:53:04
Kiril MilevTidaholm SOK Sisu18:56:04
Bert ThorssonRyda SK18:59:07
Anders PeterssonTibro OK19:02:06
Hans-Gösta BernhardMariestads FK19:08:05
Mikael AxelssonOK Skogshjortarna19:15:03
Bernhard GrenaboHjobygdens OK19:16:04
Bo AnderssonFalköpings AIK OK19:20:06
Yngve AlfvénIK Wilske19:27:04
Simon FredrikssonHerrljunga SK Skid o OL19:30:04
Robert JessenFrämmestads IK19:35:05
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL19:39:03
Lars HagrotTäby OK19:44:00
Lars KarlssonOK Gränsen19:49:05
Bertil KarlssonHjobygdens OK19:53:08
Stig JohanssonFalköpings AIK OK19:55:06
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna20:00:05
Christer NälemarkOK Djerf20:03:03
Karl Evert SvenssonIF Hagen20:05:06
Göran RubendahlOK Skogshjortarna20:08:06
Kent OlaussonOK Orinto20:10:06
Bertil JohanssonOK Skogshjortarna20:13:08
Per-Erik CarlssonIF Hagen20:15:17
Kent IvarssonOK Skogshjortarna20:17:12
Michael PerssonIF Hagen20:20:00
Lars JohanssonOK Skogshjortarna20:23:04
Tommy WesterbergIF Hagen20:24:07
Ingvar AnderssonOK Amne20:27:07
Kurt FredrixonOK Skogshjortarna20:29:07
Stefan GunnarssonKristinehamns OK20:31:12
Hans TuvessonIF Hagen20:36:03
Bengt JohanssonOK Skogshjortarna20:39:04
Bengt KlassonOK Orinto20:41:06
Reine SpetzOK Skogshjortarna20:43:00

Svår 5.0 Dam

5 090 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Angelica BrandqvistTibro OK18:34:04
Johanna SjöbergOK Pan-Kristianstad18:45:05
Marita LemmingOK Skogsstjärnan18:56:05
Eva HägnanderLidköpings VSK19:03:05
Lisa WeimannFalköpings AIK OK19:39:06
Maria SahlénIF Hagen20:03:04
Emelie SvalinVänersborgs SK20:12:06
Elsa SödervallIK Gandvik20:15:03
Renita PåsseIF Hagen20:18:05
Karin AnderssonIF Hagen20:26:05
Sandra EkströmOK Orinto20:34:00
Malin KindbomIF Hagen20:38:06
Åsa AlsiöIF Hagen20:40:47

Svår 5.0 Herr

37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter JarlTibro OK18:31:06
Magnus SundmarkIK Gandvik18:33:03
Roland SvenssonOK Skogsstjärnan18:37:06
Victor ArwesvedTibro OK18:40:05
Carl StadigIK Gandvik18:46:03
Bernt HenrikssonGudhems IF18:47:00
Lars MelanderLidköpings VSK18:49:06
Jens LindströmTibro OK18:51:03
Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu18:55:07
Tommy HögIK Gandvik18:57:05
Peter RavnellGudhems IF19:01:05
Ragnar OlssonTibro OK19:04:04
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu19:07:07
Ingemar RosOK Klyftamo19:10:05
Pär-Magnus BjurekTibro OK19:12:04
Tobias Den BraverOK Gränsen19:17:04
Erik LösethFalköpings AIK OK19:19:07
Stefan MusslinderFalköpings AIK OK19:21:04
Björn KarlssonKexholms SK19:25:05
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK19:29:04
Lars KarlssonValbo AIF19:33:05
Kasper VemdalMullsjö SOK19:38:03
Jonas NiklassonFalköpings AIK OK19:41:04
Patrick EricsonMullsjö SOK19:45:04
Tomas KarlssonKexholms SK19:49:04
Bo HallbergFalköpings AIK OK19:51:04
Lars JonhedKFUM Örebro OK19:54:06
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK19:57:05
Jonas SandgrenIF Hagen20:02:04
Niklas SahlénIF Hagen20:06:00
Greger AhlénIF Hagen20:13:05
David OlssonIF Hagen20:17:05
Kjell JohanssonIF Hagen20:18:03
Liam HogedalVänersborgs SK20:25:05
Stefan LinderothIF Hagen20:27:05
Mats HedmanIF Hagen20:32:06
Stefan IsakssonOK Kullingshof20:37:06

Svår 7.0 Dam

7 680 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin ClassonOK Orinto20:09:04
Pernilla OlssonSkåneslättens OL20:24:00
Annika BjörkOK Linné20:30:04
Moa AlsiöIF Hagen20:38:04

Svår 7.0 Herr

27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas BragIK Gandvik18:31:02
Eric NystrandOK Klyftamo18:35:04
Viktor ThorssonRyda SK18:38:05
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad18:49:05
Mikael MellegårdLidköpings VSK18:55:04
Tommy StenkvistRyda SK19:00:04
Henrik AdolfssonOK Skogsstjärnan19:06:10
Baltzar KarlssonIstrums SK19:14:04
Simon BjörnehällOK Gränsen19:22:05
Henrik BalaguéFalköpings AIK OK19:37:04
Daniel HåkanssonOK Gränsen19:52:03
Carl HolmbergIF Hagen20:01:04
Johan MårtenssonIF Hagen20:04:03
Albin AlsiöIF Hagen20:07:04
Olle HedmanIF Hagen20:10:04
Magnus SödervallIK Gandvik20:12:06
Karl GellermanIF Hagen20:13:03
Linus AhlénIF Hagen20:16:04
Daniel BogrenIF Hagen20:19:03
Oscar StombergIF Hagen20:22:03
Filip KarlssonIF Hagen20:25:00
Axel OlssonIF Hagen20:28:05
Liam JohanssonIF Hagen20:31:00
Erik GullbrandIF Hagen20:34:04
Björn MårtenssonIF Hagen20:37:04
Niclas TjernlundIF Hagen20:40:20
Anton CarlssonIF Hagen20:43:04

Annonser