Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sverigepremiären, natt

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sverigepremiären, natt
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: fredag 28 februari 2020

D21

7 840 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
406789123Fredrika VångellLinköpings OK20:10
4071450236Petra HuttunenFarum Tisvilde OK20:10
408992121Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna20:10
4099990807Johanna RundqvistOK Löftan20:10
4108229220Linnea GustafssonOK Gynge20:10
411900930Åsa AxénMalmö OK20:10
4128311029Camilla NilssonOK Torfinn20:10
4131404081Mathilde Nørgård KrachtFarum Tisvilde OK20:10
4148080808Alice HultinOK Löftan20:10
4158006157Petra EklundLunds OK20:10
416260864Stina NeroLinköpings OK20:10
417800241Sara JonassonCentrum OK20:10
418860521Frida AnderssonFalkenbergs OK20:10
4198081821Louise BorgHalmstad OK20:10
4208029200Elin MånssonIFK Göteborg Orientering20:10

H21

9 910 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1819970311Oliver MalmkvistHelsingborgs SOK20:40
182880119Mattias NilssonÄrla IF20:40
1838005370Christian MichelsenVäxjö OK20:40
1848010497Loke AgmarkenHalmstad OK20:40
1857529082Simon HedlundÄrla IF20:40
1868140647Oskar EdvardssonJärfälla OK20:40
1878289927Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro20:40
1888110163Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK20:40
1899007063Rasmus ElmelidOK Orion20:40
1908010318Erik AlnervikHelsingborgs SOK20:40
1918002519Emil ØbroOK Orion20:40
1928400808Harrison McCartneySävedalens AIK20:40
1937840324Petter JönssonHalmstad OK20:40
1948109952Johan AllardLinköpings OK20:40
1958183392Andreas BerganderEksjö SOK20:40
1969440144Fredrik NystedtSkåneslättens OL20:40
1977900816Joel Käll KarlssonVäxjö OK20:40
1988092272Gustav FrænellSundsvalls OK20:40
1991603775Maxime BonneauLinköpings OK20:40
2008240324Erik MalmbergLinköpings OK20:40
2011971008Kristian AlgersSkogspojkarnas OK20:40
202910630John OskarssonHelsingborgs SOK20:40
203890620Peter ErikssonLinköpings OK20:40
2047205400Oskar HöglundMotala AIF OL20:40
2058627313Lucas SundbladEksjö SOK20:40
2068089071Anton MarmelidHelsingborgs SOK20:40

D21 Kort

5 270 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4051985031Sofia LauriJärla Orientering00:00
6088247328Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb20:20
6098194904Karin HåkanssonOK Gränsen20:20
610596596Julia Modig TjärnströmLinköpings OK20:20
6118000708Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK20:20

H21 Kort

6 640 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
612920605Johan SöderblomFalkenbergs OK20:00
6138194901Daniel HåkanssonOK Gränsen20:00
6148202122Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb20:00
6159921108Albin AlgotsonMotala AIF OL20:00

D20

6 230 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4218081823Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK20:40
4228194910Ebba LindmanOK Gränsen20:40
4237429479Klara HöglundEksjö SOK20:40
4249536839Lovisa RingHalmstad OK20:40
4257201834Celina BregensöeFarum Tisvilde OK20:40

H20

7 380 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2079000723Gustav OlssonOK Orion20:00
2088000611Gustav RuneforsVäxjö OK20:00
2098024000Tim JohanssonFK Friskus-Varberg20:00
2109000501Jonathan JylltorpLinköpings OK20:00
2118000881Jacob MobergHelsingborgs SOK20:00
2128629809Ludvig HallabroHässleholms OK20:00
2138010621Emanuel HerberthsonLinköpings OK20:00
2142101805Edvin StrandbergKalmar OK20:00
2159050400Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK20:00
2168010821Simon GiselssonRonneby OK20:00
2178000944Simon HardenFK Boken20:00
2189016916Hugo JakobssonEksjö SOK20:00
2198646100Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK20:00
2208194902Simon BjörnehällOK Gränsen20:00
2218010111Carl JosefssonSävedalens AIK20:00
6179010601Albin KronkvistÖrkelljunga FK20:00
6192088520Adrian SkobeKalmar OK20:00

D18

5 270 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4268031002Moa WallenborgLunds OK20:00
4278170803Klara PerssonHalmstad OK20:00
428624020Sofia EdvardssonJärfälla OK20:00
4298030518Olivia LundstedtSjövalla FK20:00
4309021228Embla CinthioSkåneslättens OL20:00
4318021228Emma ErikssonEksjö SOK20:00
4327030731Selma LarssonLunds OK20:00
4338020728Agnes LindblomMalmö OK20:00
4348020605Nicolina MobergOK Tyr20:00
4358230119Frida MouchardIF Hallby SOK20:00
4368020326Elin NilssonAndrarums IF20:00
4378030512Eleonora AlinderSjövalla FK20:00
4389165622Alva NystedtSkåneslättens OL20:00
4391020523Tove FrænellSundsvalls OK20:00
4402052921Xenia BregensøeFarum Tisvilde OK20:00
4418426461Filippa SöderbergKalmar OK20:00
4428030329Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna20:00
4431020510Elin HugossonLunds OK20:00
444930108Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna20:00
6202121990Lisa ThunellIFK Lidingö SOK20:00

H18

6 640 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2228030414Hugo UnossonKalmar OK20:50
2238200206Axel ElmbladBredaryds SOK20:50
2248030816Erik JohanssonFK Boken20:50
2258000145Jakob MobergOK Löftan20:50
2262050851Arvid BlomsterRonneby OK20:50
2278629807Tage KinellIFK Göteborg Orientering20:50
2288020210Ludvig CarlbomUlricehamns OK20:50
2299020610Erik ThoressonAndrarums IF20:50
2309020225Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK20:50
2317021219Arvid KronmarKarlskrona SOK20:50
232234903Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK20:50
233519094Anton GunnarssonBredaryds SOK20:50
234772424Brian AhlmAndrarums IF20:50
2358664243Hans Grønborg NielsenAllerød OK20:50
2368020828Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK20:50
2379030214Alfred ErdeliusIF Rigor20:50
2388451065Erik JohanssonOK Alehof20:50
2398020522Albin PerssonHalmstad OK20:50
2408621059Valdemar MaragerAllerød OK20:50
2418298500Anton KastrupSävedalens AIK20:50
2427003069Emil JägstedtHalmstad OK20:50
2439031012Klas LjungqvistLunds OK20:50
2442093515Samuel BökeOK Skogshjortarna20:50
2458640535Theis MunktvedFarum Tisvilde OK20:50
2468330111Lukas LarssonOK Skogshjortarna20:50
2478130416Filip HåkanssonOK Orion20:50

D16

5 020 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4458091219Anna Simonsson-SøndenåKarlskrona SOK20:20
446451722Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK20:20
4478170704Emmy PalmFK Boken20:20
4489040630Ebba ThernOK Skogshjortarna20:20
4491050824Emma ZettervallKarlskrona SOK20:20
4508040601Tove ValleriusGamleby OK20:20
4519040610Viola HolmströmHärlövs IF20:20
4522112518Linn EneljungIFK Göteborg Orientering20:20
4538050913Tuva SelinFK Göingarna20:20
4542075324Ellen ThorsénSurahammars SOK20:20
4552085368Alice PerssonOK Tyringe20:20
4568041225Linnea RydlundHässleholms OK20:20
4578040501Lisa SwartzOK Orion20:20
4581140205Malin StrömqvistAttunda OK20:20
4599050914Agnes IvarssonOK Skogshjortarna20:20
4609040213Elsa WibergHelsingborgs SOK20:20
4618050710Linn BjörneldKalmar OK20:20
4628050326Tuva ÖstangårdGamleby OK20:20
4638051216Ella PetterssonSävedalens AIK20:20
4648194909Ida KarlssonOK Gränsen20:20
4658050428Emilia LundstedtSjövalla FK20:20
4668040817Alma SvennerudKarlskrona SOK20:20
4678383830Alice OlvegårdFK Göingarna20:20
4687783709Tova RangertIK Hakarpspojkarna20:20

H16

5 230 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2488040306Liam JohanssonIF Hagen20:30
2497193430Olle FlorénIF Rigor20:30
2508050404Elias SchaferEksjö SOK20:30
2518050900Linus AlinderSjövalla FK20:30
252444049Simon BååthSävedalens AIK20:30
2538050627Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna20:30
2548040709Jonathan RundqvistOK Nackhe20:30
2551050708Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna20:30
2568310100Malte AlbinssonOK Österåker20:30
2578050321Simon CorneliussonOK Löftan20:30
2588293642Marcus BarbozaAttunda OK20:30
2598050909Fabian AlinderSjövalla FK20:30
2608334498Hugo CedervallÖrkelljunga FK20:30
2618050410Noah KrikströmHjärnarps OL20:30
262446081Ludvig HaslerSurahammars SOK20:30
2638050420Axel BrattOK Orion20:30
2648100100Wilmer SelinFK Göingarna20:30
2658001001Svante SelinFK Göingarna20:30
2668051113Harry LiderfeltTolered-Utby Ol-klubb20:30
2677006997Melwin IvarssonHärlövs IF20:30
2689051118Arvid JonforsenSurahammars SOK20:30
2698041028Gunnar FovaeusSävedalens AIK20:30
2708041017Lucas BoströmOK Alehof20:30
2718051125Albin PaulssonOK Löftan20:30
2727547040Jakob Bogsjö JensenHelsingborgs SOK20:30
2739021605Alfred KjellénHelsingborgs SOK20:30
2748113377Olle PetersénOK Njudung20:30
2757133769Oliver HaleniusMotala AIF OL20:30
2767557981Esben Bogsjö JensenHelsingborgs SOK20:30
2777050910Joel WallnerAttunda OK20:30
2788040624Johan FochsenWaxholms OK20:30
2798051738Filip BrolingBredaryds SOK20:30
2808133704Tobias JohanssonOK Löftan20:30
2818040904David PerssonHelsingborgs SOK20:30
2828451503Alfred HallqvistUlricehamns OK20:30
2832107341Francesco SavaniSkogspojkarnas OK20:30
2847000450Victor EricssonHelsingborgs SOK20:30
2857050531Åke FalkenströmIFK Göteborg Orientering20:30
2869051030Elia KämpeÖrkelljunga FK20:30
2878040312Linus WernströmRonneby OK20:30
2888151022Oliver HåkanssonOK Orion20:30
2898040527Isak AnderssonLunds OK20:30
2908403026Joel HolmbergUlricehamns OK20:30
2918050818Albin SundströmHestra IF20:30
2928262490Nils SwartzOK Orion20:30
2938200507Ludvig EronnLinköpings OK20:30
622504758Erik OlssonFK Åsen20:30

D14

3 870 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4692801206Mathea YngveOK Kontinent20:30
4708210867Minna PalmIK Hakarpspojkarna20:30
471445115Emma PerssonHalmstad OK20:30
4722063886Alice JohanssonFK Boken20:30
4731060223Filippa BraunVäxjö OK20:30
4742075447Emma LindénEksjö SOK20:30
4752075318Frida LindénEksjö SOK20:30
4767060113Lova KronmarKarlskrona SOK20:30
4777071005Märta SvennerudKarlskrona SOK20:30
4787770608Saga PalmertzHelsingborgs SOK20:30
4791060803Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad20:30
4801196805Linnea StéenHelsingborgs SOK20:30
4812800761Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:30
4827070508Ebba SkullmanLinköpings OK20:30
4838194907Tilda SundkvistOK Gränsen20:30
4848070116Julia LönnHalmstad OK20:30
4857060517Evanna JohanssonOK Njudung20:30
4868070718Liv LundsgaardOK Kontinent20:30

H14

4 250 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2948070221Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna20:20
2958297890Viggo WulffOK Gränsen20:20
2968060420Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK20:20
297449756Jacob HolmbergUlricehamns OK20:20
2988470155Wilhelm KarmetunOK Njudung20:20
2999060424Isak TörnströmFK Friskus-Varberg20:20
3008060515Hjalmar AxelssonFK Göingarna20:20
3018070216Kurt SjöbergHelsingborgs SOK20:20
3028139495Rasmus SternerOK Gränsen20:20
3038061016Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK20:20
3048071106Petter FochsenWaxholms OK20:20
3058373109Eddie KarlssonOK Vilse 8720:20
3068140520Noah KorallMotala AIF OL20:20
3078060308Jens FochsenWaxholms OK20:20
3082109400Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering20:20
3091200706Ville LindskogOK Älme20:20
3109071201Henning FalkenströmIFK Göteborg Orientering20:20
3111070318Edvin ÅttingLinköpings OK20:20
3129070823Emil SkeppSävedalens AIK20:20
618421411Hugo ThoressonAndrarums IF20:20

D12

3 220 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4872139138Sara LönnHalmstad OK20:30
4888200818Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg20:30
4892078099Klara PalmFK Boken20:30
4907100623Viola RönnFK Friskus-Varberg20:30
4918080318Felicia PerssonHelsingborgs SOK20:30
4928110180Agnes PaulssonOK Löftan20:30
4938359312Alma GieseÖrkelljunga FK20:30
6217205498Elin NilssonKarlskrona SOK20:30

H12

3 220 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3139672008Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna20:10
3141111225Theodor LauriJärla Orientering20:10
3152085398Jarvis HanssonFrölunda OL20:10
3167081005William RönnFK Friskus-Varberg20:10
3171280709Arvid JohanssonHelsingborgs SOK20:10
3187080221Atle KulstadSkåneslättens OL20:10
3191090930Erik ZettervallKarlskrona SOK20:10
3202075320Lukas HultGällstadbygdens SOK20:10
3212126055Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg20:10
3222123600Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg20:10
3238080223Elias LindströmRonneby OK20:10
3247080628Elias PalmertzHelsingborgs SOK20:10
3258080131Melker SundströmHestra IF20:10
3268091123Henry NordströmKils OK20:10

H35

7 380 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17341574David LarssonLunds OK20:40
1749943129Oscar WestHalmstad OK20:40
1758202113Patrik JohanssonHelsingborgs SOK20:40
176830808Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering20:40
1771422647Olle WinrothOK Löftan20:40
1788109300Felix AlnervikHelsingborgs SOK20:40
1798645142Flemming HansenViking Orientering20:40
1808357136Sebastian GieseÖrkelljunga FK20:40

D40

5 270 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3977201362Emma LindénFK Friskus-Varberg20:30
3988652930Ann HyvönenSkattkärrs SOK20:30
3998244244Lina RööhsSkattkärrs SOK20:30
4009790301Maria MickelåkerAndrarums IF20:30
4017771029Jenny WallnerAttunda OK20:30
4028060811Anna KorallMotala AIF OL20:30
4037910260Caroline WestbomOK Österåker20:30
40419161Karin FägerlindCentrum OK20:30

H40

6 640 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15815906Magnus EmilssonFK Åsen20:20
1597201377Fredrik StåhlHjärnarps OL20:20
160781206Magnus HärwellAndrarums IF20:20
1619761107Jonas ClausenLunds OK20:20
1621008402Jesper HåkanssonFK Göingarna20:20
1637807110André BjärbyFrosta OK20:20
1649771215Henrik AnderssonHässleholms OK20:20
1658000037Jonas NorénHelsingborgs SOK20:20
1668007879Andréas PalmertzHelsingborgs SOK20:20
1671428830Rikard HultGällstadbygdens SOK20:20
1688516233Fredrik PerssonWing OK20:20
169441705Henrik HellborgCentrum OK20:20
1708645160Mads JensenViking Orientering20:20
1718310778Patrik CorneliussonOK Löftan20:20
1727886644Henrik BengtssonFalkenbergs OK20:20

D45

4 830 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3808075225Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK20:50
3817501114Jenny LindblomMalmö OK20:50
3828001512Linda LönnebergTäby OK20:50
3839741007Maria HelmerssonHässleholms OK20:50
3842059136Tove EneljungIFK Göteborg Orientering20:50
385342993Birgit Økern JensenKonnerud IL20:50
3861240373Kajsa BenattiSkåneslättens OL20:50
3877730227Maria PeterssonHalmstad OK20:50
388442085Maria EdvardssonJärfälla OK20:50
3898279401Johanna HallqvistUlricehamns OK20:50
3908662146Mia EronnLinköpings OK20:50
392981611Angélique Grønbo RasmussenAllerød OK20:50
3939700516Jenny HåkanssonOK Orion20:50
3949990619Anna LjungqvistLunds OK20:50
395981936Karin NorlanderOK Nackhe20:50
396902944Sara LarssonOK Bävern20:50

H45

6 360 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1219740304Christian EnbergLinköpings OK20:50
1228210873Joakim KarmetunOK Njudung20:50
123710229Fredrik KorallMotala AIF OL20:50
1249997105Nils HelmerssonHässleholms OK20:50
1258629806Stefan KinellIFK Göteborg Orientering20:50
1268081012Ulf ÅkessonHärlövs IF20:50
1288000226Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb20:50
129826826Nils EdvardssonJärfälla OK20:50
1308005481David EkstrandHässleholms OK20:50
1312059133Robert EneljungIFK Göteborg Orientering20:50
1329991004Jon MobergFK Göingarna20:50
133930249Torgny LundHästveda OK20:50
1347501081Henrik LindblomMalmö OK20:50
1359731011Mattias GunnarssonBredaryds SOK20:50
1368182834Heide PerssonAndrarums IF20:50
1378271002Magnus ThuressonSkåneslättens OL20:50
1387730620Magnus FalkenströmIFK Göteborg Orientering20:50
139417596Per HolmbergUlricehamns OK20:50
1408060911Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb20:50
1417690327Johan JensenSkåneslättens OL20:50
1428280008Torgny LindströmRonneby OK20:50
1432104243Olle BjörneldKalmar OK20:50
1449741203Håkan AnderssonHalmstad OK20:50
1451413395Anders MaragerAllerød OK20:50
1467142856Magnus HedmanKungälvs OK20:50
1478016664Jens Knud MaarupAllerød OK20:50
148981612Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK20:50
1498388888Tomas AlbinssonOK Österåker20:50
1507131111Martin JohanssonHalmstad OK20:50
1518312020Mikael LundqvistHalmstad OK20:50
1528070171Johan HanssonOK Löftan20:50
1538137555Daniel KämpeÖrkelljunga FK20:50
1548030975Bertil EronnLinköpings OK20:50
1552088543Viktor SkobeKalmar OK20:50
1561197408Jon LindskogOK Älme20:50
1578409307Jens SörvikLunds OK20:50

D50

4 190 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
370888519Carina SvenssonBredaryds SOK20:20
3712058314Elin Nørgård KrachtPI-København20:20
3729680208Carina GustafssonOK Gynge20:20
3731458640Torunn Økern JensenRingerike OL20:20
3748301270Carina RydlundHässleholms OK20:20
375700413Sara ElfvingRonneby OK20:20
3768280666Suzy LarssonOK Skogshjortarna20:20
377700228Marina AxelssonMarkbygdens OK20:20
3789497731Carina ThynellHärlövs IF20:20
379662966Lena StrömbäckLinköpings OK20:20

H50

5 940 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
947640349Fredrik MouchardIF Hallby SOK20:10
957205414Per JohanssonMotala AIF OL20:10
962057274Dan JohanssonFK Boken20:10
978196805Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK20:10
988144800Tony LarssonIstrums SK20:10
99247845Gert WildheimFK Friskus-Varberg20:10
100667551Olof BarrSkåneslättens OL20:10
1019102233Raul HindovLunds OK20:10
102264154Mikael GustafssonOK Gynge20:10
1038194908Tobias Den BraverOK Gränsen20:10
1048101270Tomas VensrydEslövs FK20:10
105699331Magnus WallenborgLunds OK20:10
1069691211Magnus CinthioSkåneslättens OL20:10
107670108Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna20:10
1089081011Jonas HultinOK Löftan20:10
1098434343Patric HaleniusMotala AIF OL20:10
1108050308Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK20:10
1111691008Mikael NilssonFK Friskus-Varberg20:10
1128212111Magnus SteenHelsingborgs SOK20:10
113690610Fredrik HugossonLunds OK20:10
1147205411Fredrik JönssonMotala AIF OL20:10
1151700325Peter AspIFK Göteborg Orientering20:10
1168270570Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK20:10
1179700604Fabian LjungqvistLunds OK20:10
1188168010Jimmy NicklassonKexholms SK20:10
119660618Johan ÅttingLinköpings OK20:10
120690321Magnus NordströmKils OK20:10

D55

3 860 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3559630308Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK20:00
35612577Annika JosefssonKarlskrona SOK20:00
3572107480Lena PeterssonOK Alehof20:00
3588468864Kristina SpångbergLunds OK20:00
35927736Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF20:00
3608200863Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK20:00
361441010Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna20:00
3628020228Britt-Marie BengtssonFK Åsen20:00
3638014145Ingrid JohanssonLaholms IF OK20:00
364620414Mia GustafssonOK Kåre20:00
365920414Pia VångellLinköpings OK20:00
3669620620Lena SwartzOK Orion20:00
367344510Hillevi ErikssonOK Linné20:00
3688201951Anne MaarupAllerød OK20:00
369409781Annika SvenssonSolna OK20:00

H55

5 480 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
688240962Pesho HedbergLunds OK20:40
692104374Tony GustavsenIstrums SK20:40
702066561Janne NilssonCentrum OK20:40
71610827Andres LaasOK Skogshjortarna20:40
728020325Johnny NimvikFK Åsen20:40
738635839Tim Falck WeberFarum Tisvilde OK20:40
748290661Leonard SchaferOLC Omström-Sense20:40
759030322Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg20:40
768132000Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL20:40
77980512Sven JohanssonOK Orion20:40
78630912Bengt OlssonEslövs FK20:40
799005651Ulf NyströmTrollhättans SOK20:40
808420225Michael WehlinSkogspojkarnas OK20:40
811401395Per KällvikÅmåls OK20:40
8228589Lennart CarlsenHelsingborgs SOK20:40
83951612Tommy BäckOK Kullingshof20:40
848240164Kjell EinarssonOK Skogshjortarna20:40
858118881Klaus KrischanEnnstal20:40
868126126Pedro LundqvistLinköpings OK20:40
878335338Jörgen SköldLinköpings OK20:40
881190761Torben SchorlemmerBallerup OK20:40
898281261Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb20:40
90930629Stefan PålssonSkåneslättens OL20:40
918020961Lars GustafssonOK Kåre20:40
928628467Steen StausholmFarum Tisvilde OK20:40
938170762Stefan LundOK Linné20:40

D60

3 680 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3438303057Lena LarssonSala OK20:30
344451996Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK20:30
345353006Annette OlofssonOK Skogshjortarna20:30
3468461030Lotta LinseforsLunds OK20:30
3478110359Christina SegerslättSkåneslättens OL20:30
3488111659Tina HagårdRävetofta OK20:30
3491581107Monika NilssonOK Alehof20:30
3508250360Kristina RunemalmKalmar OK20:30
3519600221Ingrid KensbyOK Tyr20:30
3521958103Ann Warma LaasOK Skogshjortarna20:30
3538626197Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK20:30
3542078259Lotta ValentinGustavsbergs OK20:30

H60

5 220 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
548030756Ulf PalmérUlricehamns OK20:00
55600328Nils-Olof LarssonVänersborgs SK20:00
568011939Sten SegerslättSkåneslättens OL20:00
57570615Torbjörn HalvarssonFjärås AIK20:00
58884800Staffan KällOK Älme20:00
59850410Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF20:00
6038305Arne SääfGudhems IF20:00
619600219Magnus JosefssonSävedalens AIK20:00
62886581Niels AabyeBallerup OK20:00
639600207Mats KensbyOK Tyr20:00
64590523Olof FrænellSundsvalls OK20:00
659590321Jan KarlssonVäxjö OK20:00
662109213Tomas KarlssonOK Skogshjortarna20:00
67405521Pelle OlofssonOK Skogshjortarna20:00

D65

3 680 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
34011005Solveig HedenblomSjövalla FK20:00
3419070530Eva TykessonRävetofta OK20:00
34215961Eva PetterssonVäxjö OK20:00

H65

4 340 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
381490611Bertil KarlssonHjobygdens OK20:40
397520401Kenneth FagerKarlskrona SOK20:40
409520520Pelle SkullmanLinköpings OK20:40
411000044Bo AnderssonFalköpings AIK OK20:40
428092888Lars JohanssonMalmö OK20:40
432109249Kent TörnqvistKarlskrona SOK20:40
448070907Olle BohmanHjärnarps OL20:40
451301950Roy FranssonÄrla IF20:40
462801320Kent IvarssonOK Skogshjortarna20:40
479510225Christer NordströmOK Älvsjö-Örby20:40
482058862Bernt AnderssonIF Rigor20:40
498231000Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK20:40
501951607Bernhard GrenaboHjobygdens OK20:40
519525487Kalle LindqvistVäxjö OK20:40
521541223Stefan GunnarssonKristinehamns OK20:40
532078159Matz LarssonGustavsbergs OK20:40
616205255Anders PerssonOK Vilse 8720:40

D70

3 140 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3337500417Karin LarssonOK Kompassen20:10
3347500209Åsa StåhlHjärnarps OL20:10
33519571Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK20:10
3368656153Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL20:10
3372078297Margareta HaraldssonGustavsbergs OK20:10
3388111639Maj-Britt ByströmRävetofta OK20:10
339355859Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK20:10

H70

3 840 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1811351Sören SvenssonSjövalla FK20:20
199025593Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK20:20
2010711Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK20:20
218000667Roland NilssonSOK Viljan20:20
228100081Kenth SundgrenSkåneslättens OL20:20
2327905Leif KarlssonFrosta OK20:20
249189469Hans SvensonSOK Viljan20:20
25748185Gunnar EnbergMålilla OK20:20
26581124Nils-Erik BondessonFrosta OK20:20
278471101Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK20:20
288657150Ronald Mc GrailHjärnarps OL20:20
298657111Karsten RichardtKøge OK20:20
3027900Janne LindholmFrosta OK20:20
31895424Magnus HaraldssonGustavsbergs OK20:20
32421326Anders HedinMotala AIF OL20:20
338636984Göran LarssonSala OK20:20
347471006Bengt StåhlHjärnarps OL20:20
352141481Kaare HanssonMalmö OK20:20
368470406Per-Erik WåhlbergOK Linné20:20
378006505Sten OlssonOK Klyftamo20:20

D75

3 140 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3271213148Gullevi SvenssonRonneby OK20:20
3282083903Birgitta StenströmVänersborgs SK20:20
3299434343Britt RangertIK Ymer20:20
3307201252Ulla LindheIK Stern20:20
3317430315Berit ByströmVärend GN OL20:20
3327451125Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL20:20

H75

3 840 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
48001962Roland OffrellFrosta OK20:00
5345319Arne SvenssonOK Njudung20:00
68450304Stellan AhnströmForserums SOK20:00
77542091Kalle JohanssonOK Skogshjortarna20:00
88211800Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:00
915219Åke EkstrandHärlövs IF20:00
102126005Roland KarlssonRonneby OK20:00
118043705Jerry MartinssonOK Motala20:00
128450626Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden20:00
137201243Henrik HvoslefIK Stern20:00
1419204Jan BojlingSolna OK20:00
151320833Dag LorénOK Frisene20:00
16426900Nils KarlssonVäxjö AIS20:00
17505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna20:00

H80

2 460 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna20:00
27205413Stig BengtssonMotala AIF OL20:00
38333964Arvo HyvönenSkattkärrs SOK20:00
494236930John VallinOK Hedströmmen20:00

Öppen 3

2 990 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5229730518Karin RundqvistOK Nackhe20:00:00
53625585Eva TollsternVäxjö AIS20:01:44
641409782Elisabeth BybergerSolna OK20:01:59
5251401327Liselotte JohanssonOK Löftan20:02:02
5001211220Alva BjöremarkFjärås AIK20:04:15
505450006Karin SundhFjärås AIK20:04:16
5148194903Emil SternerOK Gränsen20:04:32
51228210Per SternerOK Gränsen20:04:34
3912119723Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg20:05:45
5041090418Wilhelm BjöremarkFjärås AIK20:06:10
4962059006Per-Martin BjöremarkFjärås AIK20:06:11
5151401386Gustav ErikssonHelsingborgs SOK20:06:45
5038060907Wilma JönssonÖrkelljunga FK20:07:00
4971790521Mats FridénOK Gränsen20:07:08
4952800750Eric FridénOK Gränsen20:07:09
5018081231Wiggo JönssonÖrkelljunga FK20:07:24
5028080907Magnus JönssonÖrkelljunga FK20:07:26
6338009323Otto NybergÖrkelljunga FK20:07:28
6341399746Anette NybergÖrkelljunga FK20:07:29
6501800929Marie RubérLinköpings OK20:07:34
5342060866Gabriel EkströmHalmstad OK20:07:51
5218250204Ulla NilssonSOK Viljan20:07:52
5118100169Peter HagströmFalkenbergs OK20:08:17
628426736Olof HanssonEslövs FK20:09:18
64217720Stella KällOK Älme20:09:27
644234825Maria DelinFK Åsen20:10:02
5318446071Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna20:10:07
6437990428Elinor DelinFK Åsen20:10:09
6462075431Svante FlorénIF Rigor20:10:11
1272075406Niklas FlorénIF Rigor20:10:13
5298171270Tanja DalheimerIK Vikings OK20:10:15
5277570307Marianne ThorssonIK Trenne Ullared20:11:00
519449164Gunilla GlimténOK Löftan20:11:28
5208118189Alinda RundqvistOK Nackhe20:11:31
5178040820Albin SeverinssonOK Nackhe20:11:34
5079060218Agnes JohanssonIF Hagen20:12:16
5382072796Kjell JohanssonIF Hagen20:12:17
516448823Claes OlvegårdFK Göingarna20:13:35
5338071129Gustav StåhlSävedalens AIK20:14:00
5322088329Olof StåhlSävedalens AIK20:14:01
5182119383Anna GustavssonKalmar OK20:14:04
5372075182Lukas MobergOK Löftan20:14:56
5391780405Daniel MobergOK Löftan20:14:58
5132060900Thomas BomanOK Tyr20:17:41
5231416191Sofia EdmanHelsingborgs SOK20:18:02
5261200205Alma KjellénHelsingborgs SOK20:18:03
5282089076Klas BogsjöHelsingborgs SOK20:18:04
4988101506Elin BomanOK Tyr20:18:06
4992060893Agneta BomanOK Tyr20:20:25
6567012104Edvin VensrydEslövs FK20:20:45
5068070625Lova JohanssonFK Friskus-Varberg20:21:04
5089061025Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg20:21:05
5098090408Molly GraadIF Rigor20:21:17
5109740719Stefan GraadIF Rigor20:21:19
5352147888Gustav HilmanssonKalmar OK20:25:09
5242147964Nils LundgrenKalmar OK20:25:12
5308180475Ingrid AlinderSjövalla FK20:27:00
648923010Elsa KorallMotala AIF OL20:33:05
649507001Disa KorallMotala AIF OL20:33:06

Öppen 5

3 680 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5461081218Olivia SvenssonFK Åsen20:02:43
5429821120Marie SvenssonFK Åsen20:02:46
5412126122Monica WelinOK Skogshjortarna20:02:56
554342627Gert IvarssonOK Skogshjortarna20:02:58
5641090122Tyra FlinkFjärås AIK20:03:55
5631810306Lena FlinkFjärås AIK20:03:57
5492132204Per LiedmanTolered-Utby Ol-klubb20:07:04
5437790316Fredrik EkströmHalmstad OK20:07:49
5531980316Elena KurashovaFK Göingarna20:08:22
6459060214Martina KarlssonOK Vilse 8720:12:50
5449001404Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg20:13:18
5658203251David LundeviHalmstad OK20:13:56
5627840125Therese EkströmHalmstad OK20:14:05
5489030520Emma EliassonFK Friskus-Varberg20:14:27
5507770115David ElghIK Hakarpspojkarna20:17:15
5517070405Stina ElghIK Hakarpspojkarna20:17:16
5587908140Susanna CaleklintKarlskrona SOK20:17:48
6518070828Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna20:17:55
631264071Lina HidåsOK Kontinent20:20:41
5611453214Anja SvenssonGamleby OK20:20:55
5478442363Nellie RydlundHässleholms OK20:21:36
5609451287Fredrik EnbergHalmstad OK20:23:25
6361181205Emelia CarlströmFK Boken20:26:38
6351721124Martin CarlströmFK Boken20:26:39
5572087246Hans-Olof PerssonOK Alehof20:26:56
5521060172Hampus AbrahamssonKarlskrona SOK20:27:53
6307207836Eva OlssonFK Åsen20:30:11
5408040710Bjarke LundsgaardOK Kontinent20:30:57
5459808808Line LundsgaardOK Kontinent20:30:59
6577552266Emma LundsgaardOK Kontinent20:31:00
555760417Mathias PerssonHelsingborgs SOK20:33:57
5591061227Elias PerssonHelsingborgs SOK20:33:59
5568341708Tove JohanssonOK Alehof20:36:05
6588194906Helena LindmanOK Gränsen20:40:11

Öppen 7

3 080 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5669600722Lennart StenssonHelsingborgs SOK20:01:40
570500918Helen NilssonHärlövs IF20:01:46
6248310556Bo SalomonsonKalmar OK20:02:39
5749701209Clas NilssonKarlskrona SOK20:07:16
5877201375Willie OlssonRävetofta OK20:07:47
578262379Sara SöderblomÄtrans IF20:08:17
6031396148Bengt SalomonssonSkåneslättens OL20:08:31
5859830810Andreas NilssonMotala AIF OL20:08:59
571516516Björn NilssonHärlövs IF20:10:30
58117892Håkan HåkanssonOK Gränsen20:11:12
629355950Arne AnderssonOK Torfinn20:11:33
5799024207Edvin SahlinOK Löftan20:12:10
5802112427Daniel GlimténOK Löftan20:12:11
626630409Magnus HerberthsonLinköpings OK20:12:42
56943493Fredrik UllmanSkåneslättens OL20:13:36
627661116Lisa NilssonOK Torfinn20:13:37
58318590Ulf LundbergKalmar OK20:13:50
58819548Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna20:14:09
5727660223Peter AnderssonOK Gynge20:14:16
5687002200Anneli WihlborgOK Gynge20:14:24
6259720710Emil ErdeliusIF Rigor20:14:31
5767720118Hans KulstadSkåneslättens OL20:14:45
647429860Lars StrömbergOK Skogshjortarna20:15:38
5779040125Marta TörnströmFK Friskus-Varberg20:16:04
5847502040Stefan CaleklintKarlskrona SOK20:16:56
5738074508Andreas NiemiEmmaboda Verda OK20:17:38
5869990104Håkan RundqvistOK Nackhe20:21:50
5908245245Mikael RööhsSkattkärrs SOK20:24:17
5898120875Magnus AlinderSjövalla FK20:26:32
5752075211Mona LindénEksjö SOK20:27:51
5918010209Jonas BergenfurSkattkärrs SOK20:28:21
5927661124Jonny JohanssonOK Njudung20:36:58
5822066517Pär EricssonHelsingborgs SOK20:37:21

Öppen 8

4 600 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5968270476Christian JohanssonHelsingborgs SOK20:00:00
6068269163Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers20:01:22
5957740816Daniel WallnerAttunda OK20:02:41
6008401459Johan HelanderHagaby GoIF Örebro20:07:06
6028162706Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro20:07:31
632955397Richard LundstedtMullsjö SOK20:08:10
5972075270Jonny LindénEksjö SOK20:10:26
5948487432Gabriella S BerganderEksjö SOK20:11:17
652670503Harald PerssonAndrarums IF20:12:21
6048001296Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK20:14:20
6559102590Sam ErikssonAndrarums IF20:14:50
6238408408Hans PerssonAndrarums IF20:15:01
5988040324Maja GraadIF Rigor20:17:05
5998041016Maja KarmstigFK Friskus-Varberg20:17:05
5939690415Torgny HolmströmHärlövs IF20:20:34
6059000810Jacob EnbergHalmstad OK20:23:24
6011046021Laust SörensenGöteborg-Majorna OK20:24:10
6398010829Linus LundbergOK Bävern20:31:02
6378012210Oliwer LundbergOK Bävern20:31:04
6407102160Håkan PalmFK Boken20:34:18
6388009801Rasmus LundbergOK Bävern20:44:14

Öppen 9

6 730 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6548000319Fredrik HamreforsVästerås SOK20:08:20
607800430David BengtssonFK Göingarna20:11:06

Annonser