Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för OK Nalle/OK Tjärnen Veteran-OL

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: OK Nalle/OK Tjärnen Veteran-OL
Arrangörsorganisationer: OK Nalle / OK Tjärnen
Datum: tisdag 14 maj 2019

Arboga OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1460627Barbro MöllbergKlass D (41)2 270 m09:29:20
9431011Per-Ivar MöllbergKlass C (56)2 830 m09:30:21
207287Sten NordgrenKlass E (17)1 720 m09:45:28
259056Hans NordgrenKlass D (41)2 270 m09:46:24

Eskilstuna OL

19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
249214Bo SegerKlass B (44)3 570 m08:52:52
449141Gun SundbergKlass D (41)2 270 m09:11:40
208433Stig LundinKlass D (41)2 270 m09:14:19
208189Ingrid LundinKlass E (17)1 720 m09:19:27
304920Ove LarssonKlass B (44)3 570 m09:22:25
9440309Ulf SvedestamKlass B (44)3 570 m09:24:23
350713Kjell FröbergKlass A (29)4 210 m09:25:26
439514Görel SvedestamKlass D (41)2 270 m09:26:25
344604Gun AnderssonKlass E (17)1 720 m09:29:27
442287Rolf MathisenKlass A (29)4 210 m09:33:25
2089102Sven DanielssonKlass B (44)3 570 m09:35:22
259172Inger OnsbringKlass A (29)4 210 m09:43:02
304924Jerry HolmKlass B (44)3 570 m09:46:21
208342Nils-Erik GustafssonKlass C (56)2 830 m09:46:23
304930Marianne LissKlass B (44)3 570 m09:47:21
7031048Kenneth JohanssonKlass A (29)4 210 m09:47:22
350712Leif JanssonKlass C (56)2 830 m09:50:06
2125969Agneta NilssonKlass C (56)2 830 m09:54:09
304929Mats NilssonKlass C (56)2 830 m09:55:04

Gävle OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1393048Hans AurellKlass A (29)4 210 m09:49:03

Hallstahammars OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
910902Rune SandbergKlass C (56)2 830 m09:08:39
1258636Göran WiigKlass D (41)2 270 m09:19:24

IFK Enskede

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
441996Bertil RydgrenKlass D (41)2 270 m10:19:03

IK Standard

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
435949Lennart OlssonKlass A (29)4 210 m09:31:26
355887Rolf LindKlass A (29)4 210 m09:34:29
435934Krister KarlssonKlass C (56)2 830 m09:42:26

Katrineholms OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1842967Katarina HellerstedtKlass D (41)2 270 m09:04:10
4136Solveig LundkvistKlass E (17)1 720 m09:06:08
750310Lars-Olof MagnellKlass A (29)4 210 m09:15:20
345297Erik PetterssonKlass E (17)1 720 m09:24:26
262440Harry AxelssonKlass E (17)1 720 m09:27:27
36091Per-Erik CarleniusKlass B (44)3 570 m09:32:20
1491117Inge LöwegrenKlass B (44)3 570 m09:36:21

Kjula IF

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
304082Anders JohanssonKlass D (41)2 270 m09:09:46
304061Rolf LindblomKlass C (56)2 830 m09:13:06
450872Jarl Erik PalmKlass B (44)3 570 m09:34:22
450851Kerstin PalmKlass C (56)2 830 m09:41:20
304077Gittan JonssonKlass C (56)2 830 m09:48:15

Köping-Kolsva OK

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
428960Anders WelénKlass C (56)2 830 m09:10:36
1430619Karl-Gustav KlemetsKlass C (56)2 830 m09:14:16
18928Göta KåbergKlass E (17)1 720 m09:16:26
7711203Mats KåbergKlass C (56)2 830 m09:18:23
18952Kerstin Vidner - ErikssonKlass C (56)2 830 m09:20:23
18912Bo ErikssonKlass C (56)2 830 m09:27:24
209633Bo LindkvistKlass C (56)2 830 m09:32:25
9530525Leif WadmanKlass A (29)4 210 m09:39:21
355751Marita LindholmKlass D (41)2 270 m09:43:28
530508Anders WaldemarssonKlass A (29)4 210 m09:44:22
8005704Göran WelénKlass A (29)4 210 m09:48:23
1510304Ola LindholmKlass A (29)4 210 m09:52:13
581246Alf LindbergKlass A (29)4 210 m09:57:20

Nyköpings OK

24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2123888Bengt SjögrenKlass C (56)2 830 m09:11:54
2139888Lars RoxneKlass B (44)3 570 m09:14:21
306905Inger HellqvistKlass C (56)2 830 m09:15:12
2079769Bo CarlssonKlass B (44)3 570 m09:16:20
351150Anita OttossonKlass D (41)2 270 m09:16:22
212557Kenneth LjungbergKlass C (56)2 830 m09:17:26
38884Berit EdengrenKlass D (41)2 270 m09:18:22
1434143Olle ArmanKlass B (44)3 570 m09:18:24
2075297Christer SvenssonKlass C (56)2 830 m09:19:23
205050Curt ThorénKlass B (44)3 570 m09:20:21
10291Ann-Christine EkKlass D (41)2 270 m09:20:24
205056Inge SundströmKlass B (44)3 570 m09:23:22
212525Gunnar EricsonKlass E (17)1 720 m09:23:27
348312Håkan AlderudKlass B (44)3 570 m09:25:24
205047Curt KarlssonKlass B (44)3 570 m09:26:21
2089305Hans-Ove ErikssonKlass A (29)4 210 m09:27:20
306901Conny NilssonKlass C (56)2 830 m09:28:20
205054Kjell JohanssonKlass C (56)2 830 m09:29:21
2062733Göran ForsbergKlass A (29)4 210 m09:32:23
205038Hans GustavssonKlass B (44)3 570 m09:33:22
306915Roger HolmbergKlass C (56)2 830 m09:38:20
571330Anders JohanssonKlass D (41)2 270 m09:40:25
2119530Mona ForsbergKlass B (44)3 570 m09:49:13
450032Inga JohanssonKlass B (44)3 570 m09:51:10

OK Enen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
10774Barbro MelvingerKlass D (41)2 270 m09:44:25
12532Lennart ErikssonKlass C (56)2 830 m09:56:21

OK Grip

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8370920Harriet KarlssonKlass D (41)2 270 m09:11:10
433453Bo MalmqvistKlass B (44)3 570 m09:15:14
2066575Åke ErikssonKlass B (44)3 570 m09:17:24
500303Leif ThorssonKlass C (56)2 830 m09:21:22
8390613Lennart KarlssonKlass C (56)2 830 m09:23:20

OK Hällen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
355083Sven AnderssonKlass B (44)3 570 m08:56:51
202413Tage HagmanKlass B (44)3 570 m09:29:23

OK Klemmingen

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2087043Tomas KjellbergKlass B (44)3 570 m08:50:37
9490730Göran SvärdKlass B (44)3 570 m09:28:24
9520326Monica SvärdKlass C (56)2 830 m09:31:21
1490118Fred ÅhlundKlass B (44)3 570 m09:31:23
1090221Christer LexellKlass D (41)2 270 m09:31:24
2801214Lena GustafssonKlass D (41)2 270 m09:33:24
510106Knut-Åke HallebroKlass C (56)2 830 m09:34:20
362583Rolf LindblomKlass C (56)2 830 m09:39:22
440123Doris NilssonKlass E (17)1 720 m09:48:36
9027201Sven-Arne NilssonKlass C (56)2 830 m09:52:11
1592Lars-Erik ThofeltKlass C (56)2 830 m09:59:42
504244Lisbeth ÅhlundKlass C (56)2 830 m10:21:31

OK Kolmården

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
452577Carl-Gustav NöjdKlass A (29)4 210 m09:40:23
9490910Ove JohanssonKlass B (44)3 570 m09:44:20
442312Britt-Marie AldénKlass B (44)3 570 m09:45:20
2048646Runar AldénKlass A (29)4 210 m09:45:24
247525Catharina JohanssonKlass C (56)2 830 m09:49:11
36011Alf MattssonKlass C (56)2 830 m09:53:11

OK Kompassen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9707606Ken RagnarssonKlass A (29)4 210 m09:23:24
36066Helle RagnarssonKlass D (41)2 270 m09:27:22

OK Måsen

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9520605Titti BergendahlKlass A (29)4 210 m09:22:44
264347Irene GustafssonKlass E (17)1 720 m09:26:23
9460327Gunnar CarlénKlass C (56)2 830 m09:33:21
7205947Vivianne HolgerssonKlass D (41)2 270 m09:34:23
36655Olof ThorssellKlass C (56)2 830 m09:36:23
9470928Hans HolgerssonKlass B (44)3 570 m09:42:24

OK Nalle

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
18291Els-Marie LundquistKlass E (17)1 720 m09:22:39
2122097Claes ÖgrenKlass A (29)4 210 m09:55:29

OK Tjärnen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
351005Dagny AnderssonKlass E (17)1 720 m09:42:40
1093579Erland KarlssonKlass E (17)1 720 m09:56:29

OK Tor

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
302327Mikael HogréusKlass C (56)2 830 m08:52:50
302299Lars-Gunnar LarssonKlass C (56)2 830 m09:00:07
7201370Eva LundkvistKlass E (17)1 720 m09:00:10
302328Eva HogréusKlass D (41)2 270 m09:00:12
302318Margareta LarssonKlass D (41)2 270 m09:01:33
7201371Margareta JohanssonKlass D (41)2 270 m09:13:48
444199Lennart JohanssonKlass B (44)3 570 m09:19:21
302281Bengt-Olof BlidströmKlass E (17)1 720 m09:35:28
302314Stig WesterbergKlass D (41)2 270 m09:36:25
7440513Åke GranstamKlass B (44)3 570 m09:40:20
7460126Stig LandstorpKlass A (29)4 210 m09:41:23
352294Arne KarlssonKlass B (44)3 570 m09:41:25
302275Kurt Håkan AnderssonKlass B (44)3 570 m09:43:22
302302Karl-Robert MoqvistKlass C (56)2 830 m09:47:24
431138Thorolf OlssonKlass D (41)2 270 m09:48:25

OKNalle

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1471604Olle AnderssonKlass D (41)2 270 m09:28:22

Sala OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9431024Sören JohanssonKlass B (44)3 570 m09:52:17

Snättringe SK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42680Ulf StridhKlass A (29)4 210 m09:50:57

Stjärnhovs OK 65

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1510115Mats GärlingKlass B (44)3 570 m09:27:21

Strängnäs-Malmby OL

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2078098Sten ErikssonKlass A (29)4 210 m09:02:25
351152Britt-Inger LindbergKlass D (41)2 270 m09:06:00
2078059Bror NordhKlass D (41)2 270 m09:12:42
432997Åke SchylanderKlass C (56)2 830 m09:13:55
351153Nils-Gunnar LindbergKlass C (56)2 830 m09:16:22
444617Frank NordahlKlass A (29)4 210 m09:16:24
777805Anders RymanKlass C (56)2 830 m09:22:23
33882Inge GustafssonKlass D (41)2 270 m09:22:26
1395944Ingegerd LusenskyKlass C (56)2 830 m09:37:21
217130Stina VahlgrenKlass B (44)3 570 m09:39:20
52392Karin GustafssonKlass B (44)3 570 m09:50:08

Södertälje IF

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
433692Lars LionellKlass D (41)2 270 m09:32:21
403066Rolf JohanssonKlass E (17)1 720 m09:32:27
355809Sixten WesterlundKlass C (56)2 830 m09:35:24
431083Solveig TjernbergKlass D (41)2 270 m09:35:26
355825Jan EnesvedKlass C (56)2 830 m09:43:27

Södertälje-Nykvarn OF

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
253954Sten MöllerKlass D (41)2 270 m09:21:23
355814Stig PedersonKlass A (29)4 210 m09:24:20
433699Stig ThorssonKlass C (56)2 830 m09:24:22
423370Monica Lindkvist MöllerKlass D (41)2 270 m09:24:24
444082Björn SveréusKlass B (44)3 570 m09:37:23
9460922Karin AlmströmKlass C (56)2 830 m09:40:21
2119346Jan BrolundKlass A (29)4 210 m09:46:27
9440410Arne AlmströmKlass C (56)2 830 m09:51:11
7027089Bengt MattiassonKlass B (44)3 570 m09:55:01
654082Greger WedinKlass C (56)2 830 m09:57:23
259207Göran LarssonKlass C (56)2 830 m09:58:16
1948010Tomas NorlénKlass A (29)4 210 m09:58:52
28467Rolf SkoglundKlass A (29)4 210 m10:16:38
682131Kristina SkoglundKlass E (17)1 720 m10:16:42

Tjalve IF Norrköping

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
330972Peter HagströmKlass B (44)3 570 m09:38:22
330923Gerd HagströmKlass C (56)2 830 m09:45:23

Trosabygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
28478Birgitta WallinKlass C (56)2 830 m09:01:30
28479Bendy WallinKlass C (56)2 830 m09:12:29

Västerås SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9480115Tommy WåhlinKlass A (29)4 210 m09:43:26
751005Kurt ZanderKlass C (56)2 830 m09:44:27
2123377Kjell LindbergKlass D (41)2 270 m09:45:27

Åkers IF

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2132054Lena JohanssonKlass D (41)2 270 m09:17:34
1431025Bengt JönssonKlass B (44)3 570 m09:21:21
409812Britt-Marie BjörkmanKlass D (41)2 270 m09:23:25
409813Sonja JedarKlass C (56)2 830 m09:25:22
409815Margareta JönssonKlass D (41)2 270 m09:25:23
435897Bengt LindkvistKlass D (41)2 270 m09:30:23
2139076Anders SundströmKlass B (44)3 570 m09:30:25

Ärla IF

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2126140Stina GunnarssonKlass C (56)2 830 m09:02:37
405800Esko RaitaKlass B (44)3 570 m09:03:27
306445Bengt DagermarkKlass D (41)2 270 m09:04:26
405787Lennart LundhKlass D (41)2 270 m09:07:30
259120Stig Arne BorgKlass B (44)3 570 m09:13:59
36797Christer LiwellKlass D (41)2 270 m09:15:11

Annonser