Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Norrcupen 2019-05-28

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 2019-05-28
Arrangörsorganisation: Ljusdals OK
Datum: tisdag 28 maj 2019

ÖM1

2 300 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
46898Harry BrunoOK Dellen18:14:10

ÖM3

2 800 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075331Gun KrohnHudiksvalls OK17:40:08
19844Karin AnderssonLjusdals OK18:02:49
2073317Lars-Åke SvenssonForsa OK18:05:38
2095587Annika SjöblomForsa OK18:05:40

ÖM5

3 800 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
435268Ulf JonssonLjusdals OK17:44:02
36714Christina BlomHudiksvalls OK18:06:17
452812Ove SchönningLjusdals OK18:33:37

ÖM7

3 100 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1418113Rolf KrohnHudiksvalls OK17:32:26
1418142Christina WestmanHudiksvalls OK17:37:52
421350Börje StrömLjusdals OK18:10:03
9430511Leif PerssonLjusdals OK18:12:12
2112463Ulla MohlinLjusdals OK18:15:38
1418140Hjalmar WennbergHudiksvalls OK18:16:01
435274Leif BylarsForsa OK18:16:25
9101865Karin GustavssonForsa OK18:17:17
47112Eva EngmanForsa OK18:17:35
1418114Wilmer WennbergHudiksvalls OK18:18:38
1418110Catherine WennbergHudiksvalls OK18:18:55
246799Christer EngmanForsa OK18:19:23
29608Anders OvegrenLjusdals OK18:20:56
2085379Sören BergströmOK Dellen18:21:57
510201Lars EklundForsa OK18:24:09
7203844Torbjörn NilssonOK Dellen18:24:34
570616Anki Teike AnderssonForsa OK18:29:07
29625Calle FuruströmLjusdals OK18:30:21
2119606Sveke JonssonOK Dellen18:34:08

ÖM8

5 200 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262400Stefan MårdbergLjusdals OK17:49:27
451230Rune JonssonLjusdals OK18:04:37
9531002Lennart KjellgrenLjusdals OK18:10:44
19880Bertil AnderssonLjusdals OK18:12:37
2107530Ivan SöderqvistLjusdals OK18:15:18
2119603Erik BrunoOK Dellen18:15:34
1418129Stefan GunnarssonHudiksvalls OK18:15:42
2119592Tord JonssonOK Dellen18:20:23
9540703Tommy ÖstLjusdals OK18:23:20
610828Erik AnderssonVallsta SK18:26:00
560420Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK18:30:07
421836Jan ZetterbergHudiksvalls OK18:32:33
7740328Kajsa WinderLjusdals OK18:35:58
433534Åsa ErikssonForsa OK18:38:06
452810Hanna GäfvertLjusdals OK18:54:45
452864Benny GäfvertLjusdals OK19:00:34

ÖM9

7 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
890701Johan NymanForsa OK18:15:30
1701028Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK18:36:30
29606Anders ThorstenssonLjusdals OK18:40:34

Annonser