Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för VetOL 3stad UIS

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: VetOL 3stad UIS
Arrangörsorganisationer: Uddevalla IS / Uddevalla OK
Datum: onsdag 10 april 2019

Långa

3 990 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
24752Göran SandbergUddevalla IS09:18:34
202456Lennart FagerlundUddevalla OK10:01:10
520912Roland MattssonOK Skärmen10:03:51
30302Olof KarlssonUddevalla OK10:04:09
419726Leif OlofssonOK Flundrehof10:05:08
9620926Stefan HornebrantTrollhättans SOK10:09:13
9530312Gunilla HogedalVänersborgs SK10:10:20
440900Arne AlexanderssonStenungsunds OK10:11:08
26571Bo KarlssonLjungskile FK10:12:08
26624Lennart FärjhageOK Gipen10:14:08
9461013Lennart HermanssonStångenäs AIS10:15:10
26335Yngve NilssonOK Gipen10:15:17
890098Ulf BjörkdahlHerrestads AIF10:16:09
26448Agneta ErikssonUddevalla OK10:17:15
9500514Lars HogedalVänersborgs SK10:18:09
356097Eva KarlssonUddevalla OK10:19:11
7550429Pierre KarlssonOK Alehof10:31:14
530014Hans Andersson StrinningUddevalla OK10:32:00

Mellan

3 130 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
717445Lars LjungbergTrollhättans SOK10:01:14
234760Gunnar PerssonSvanesunds GIF10:02:11
28439Göran RubendahlOK Skogshjortarna10:03:13
1500124Eva LindahlOK Gipen10:04:11
2123366Lena WaernTrollhättans SOK10:05:11
30552Leif JohanssonTrollhättans SOK10:06:16
25574Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK10:07:11
264601Jan JohanssonVänersborgs SK10:08:19
2085365Hans LindqvistTrollhättans SOK10:09:10
9500622Matti LindqvistTrollhättans SOK10:10:14
19509Eva IsakssonOK Skogshjortarna10:11:09
26524Kristina NilssonOK Skärmen10:12:10
440960Bertil HermanssonStenungsunds OK10:13:09
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:14:12
9032032Ted LiivrandOK Skogshjortarna10:15:11
7019555Kurt FredrixonOK Skogshjortarna10:16:12
440920Kalevi MononenOK Gipen10:17:16
30321Inga-Lill NilssonUddevalla OK10:18:12
264607Kristin Back FriskVänersborgs SK10:19:07
30548Leif BoströmTrollhättans SOK10:20:07
30322Thore NilssonUddevalla OK10:21:12
264606Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK10:22:11
26588Sven PerssonLjungskile FK10:23:14
26294Klas OlaussonOK Gipen10:24:07
26586Clyde PerssonLjungskile FK10:25:10
26326Matts MattssonOK Gipen10:26:10
520210Arne AlfredssonUddevalla OK10:27:12
501109Per IvarssonUddevalla OK10:28:01
440933Nils-Erik GunnarssonOK Gipen10:29:13
354296Allsing CarlssonOK Skogsvargarna10:30:05
2123821Bo CederlöfKFUM Örebro OK10:30:27
521017Dan WidercrantzOK Skärmen10:31:17
26508Kenneth OlssonOK Skärmen10:33:06
356093Johnny KarlssonUddevalla OK10:35:15
2139720Karin CederlöfKFUM Örebro OK

Korta

2 090 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2087032Göran JohnssonUddevalla IS10:01:12
436199Bertil BorglundTrollhättans SK10:02:14
25567Ingegerd FrickTrollhättans SK10:03:10
25558Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK10:03:58
2087019Erik LindhUddevalla IS10:05:25
26490Tommy ÅsmanUddevalla OK10:06:18
2058250Margareta JohanssonTrollhättans SOK10:07:13
436195Ulla KarlssonTSK10:08:17
26541Signe NymanUddevalla IS10:09:15
30528Evert JenhallOK Skogsvargarna10:10:17
209869Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK10:11:11
26296Rune OlaussonOK Gipen10:12:11
25109Sten EmanuelssonVSK10:13:11
264603Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK10:14:13
504290Knut NilssonOK Skärmen10:15:13
26621Lillemor GunnarssonOK Gipen10:15:19
2054939Kjell-Arne FasthOK Skogsvargarna10:16:14
14149Kerstin OlaussonStenungsunds OK10:17:19
306661Göran NordhTrollhättans SK10:18:13
26606Gunnar JohanssonOK Gipen10:19:09
866886Gunnar BejbomUddevalla OK10:20:02
26615Lars HolmOK Gipen10:21:10
26580Arne ClaessonLjungskile FK10:22:13
419727Eva OlofssonOK Flundrehof10:24:10
2087040Lars BolinUddevalla IS10:25:13
403629Kuno EkdahlOK P410:26:27
1944827Bertil QvickStångenäs AIS10:34:36

Enkla

1 760 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26529Kurt JohanssonUddevalla IS09:34:04
260824Ragnar HallstenOK Roto09:47:42
7133958Karleric FranssonTrollhättans SOK10:03:17
407285Barbro BlomquistTSOK10:05:17
427850Barbro SmedbergTSOK10:05:39
348317Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOK10:06:13
26443Stina AnderssonUddevalla OK10:07:16
229534Bo KarlssonTSOK10:08:15
449658Gunnar WaernTrollhättans SOK10:09:17
25107Rolf JonassonVänersborgs SK10:10:23
446065Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna10:11:13
446283Marita AlexanderssonStenungsunds OK10:13:14
14614Lillemor HallinOK Landehof10:14:16
25571Vira NordhTrollhättans SK10:15:15
30499Eva OlssonSkärmen10:16:16
443374Bo SandellUOK10:21:03

Annonser

Mila