Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomsserien, #2, krets Norr 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets Norr 2
Arrangörsorganisation: Mälarö SOK
Datum: tisdag 14 maj 2019

D16

4 540 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093688Bella PedersenJärfälla OK18:31
2122004Vilda BlanckertMälarö SOK18:33
8030570Miia RollerJärfälla OK18:35
431261Emma BarnardBromma-Vällingby SOK18:37
2107418Emma AlmJärfälla OK18:39

H16

5 480 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1031111Anton WällstedtJärfälla OK18:30
9101500Jesper ÅkessonJärfälla OK18:32
7915915Erik BovalliusJärfälla OK18:34
8652911Melker PalmJärfälla OK18:36
9030203Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK18:38
2050719Anton MörkforsJärfälla OK18:40
9030301William GrunderJärfälla OK18:42
8041117Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK18:44

D16 Kort

4 060 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1409862Astrid RönnmarkJärfälla OK18:31
2109319Sara GranholmJärfälla OK18:33
451628Anna AhlbinJärfälla OK18:35

D14

4 060 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093695Stina PedersenJärfälla OK18:32
2107248Stina YlipääMälarö SOK18:36
2107201Wilda LundqvistMälarö SOK18:40
2063840Stella ÖstblomJärfälla OK18:48
2063897Ebba WestringJärfälla OK18:52
2093423Elsa ForsbergJärfälla OK18:56

H14

4 060 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2079617Hampus SundbergJärfälla OK18:30
2107436Wilhelm LarssonJärfälla OK18:34
8050726Anton BartschJärfälla OK18:38
2109337Noah MehreteabJärfälla OK18:42
9050811Marcus GrunderJärfälla OK18:44
2135317Ludvig BrooméJärfälla OK18:46
2109332Elias PetterssonJärfälla OK18:50
2065333Jonatan AndersonJärfälla OK18:54
1050622Erik WällstedtJärfälla OK18:58

D14 Kort

2 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2123570Tilde EjlestamJärfälla OK18:37
452164Moa RollJärfälla OK18:39

D12

2 900 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107242Molly BomanMälarö SOK18:32
46993Fiffi MalmströmJärfälla OK18:44
2123874Klara LobergJärfälla OK18:48
2107229Elsa TunbladMälarö SOK18:52
862368Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK18:56
7070913Julia PetterssonJärfälla OK18:58
2107212Ida ZefferMälarö SOK19:00
2139646Ebba HultqvistMälarö SOK19:04
2107210Alva WidegrenMälarö SOK19:08
245669Linnea MalstadBromma-Vällingby SOK19:12

H12

2 900 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2138885Alvin KimbladJärfälla OK18:30
8070300Oskar BartschJärfälla OK18:34
2107205Junior YlipääMälarö SOK18:36
2065316Simon AndersonJärfälla OK18:38
2123576Valter WesleyMälarö SOK18:40
2123851Arthur LindquistJärfälla OK18:42
1061415Carl ÖrnebrandJärfälla OK18:46
2109350Viktor TofteJärfälla OK18:50
7070800Max BoströmJärfälla OK18:54
450866Edvin BjörklundJärfälla OK19:02
2123493Leo UvhagenJärfälla OK19:06
9080329Benjamin HjerténJärfälla OK19:10
2087200John NymanJärfälla OK19:14

D12 Kort

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229541Sofia SollenbergJärfälla OK18:31
682415Sigrid AlmJärfälla OK18:33
444790Amanda MörkforsJärfälla OK18:33
2087191Astrid RollJärfälla OK18:35

H12 Kort

2 360 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341725Kasper Åberg EkstrandJärfälla OK18:31
2125983Tim NybergMälarö SOK18:33
2109301Anton GranholmJärfälla OK18:35
402949Arthur HaeberleinMälarö SOK18:37
2109328Max HedinJärfälla OK18:39
2135346Vilhelm BäckiusJärfälla OK18:41

D10

2 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
692415Julia E PetterssonJärfälla OK18:32
2109338Olivia GoldJärfälla OK18:34
2107202Hedda TunbladMälarö SOK18:40
7090907Ida PetterssonJärfälla OK18:46
2107239Noomi ZefferMälarö SOK18:48

H10

2 360 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
438771Justus HedinJärfälla OK18:30
2124596Malte IhlisMälarö SOK18:36
2138852Noel KimbladJärfälla OK18:38
7906131Samuel AnderssonJärfälla OK18:42
2123932Vilmer WesleyMälarö SOK18:44
2109324Björn EdemyrJärfälla OK18:50

Inskolning

1 590 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445851Lo HellblomMälarö SOK18:30:08
445865Albin BuchteleMälarö SOK18:30:13
42180Alexander NilssonMälarö SOK18:38:12
445863Egon BlombergBromma-Vällingby SOK18:43:04
2123854Frida JonssonJärfälla OK18:44:01
440850David LiljebladJärfälla OK18:50:24
445861Adam KlingströmMälarö SOK
445853August NordhMälarö SOK

U1

2 140 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445860Ivar WallmanMälarö SOK18:30:31
2138856Alfons StolpeMälarö SOK18:30:54
2125975Tage WallanderMälarö SOK18:32:08
445857Esther WallmanMälarö SOK18:32:30
2125971Lilly LundqvistMälarö SOK18:33:32
2107512Mira MichelsenJärfälla OK18:34:01
2148036Arvid MellergårdJärfälla OK18:35:03
2109330Nils PalmqvistJärfälla OK18:36:05
2139000Folke WällstedtJärfälla OK18:36:12
2148004Jacob HellebroJärfälla OK18:37:08
402997Sophie HaeberleinMälarö SOK18:38:03
438752Anton EliassonBromma-Vällingby SOK18:39:00
438764Sigrid MyringerBromma-Vällingby SOK18:39:59
438751Albin MyringerBromma-Vällingby SOK18:41:01
30271William JonssonJärfälla OK18:41:32
2109344Loke HultqvistJärfälla OK18:42:04
2132083Ellen PinnerJärfälla OK18:42:49
2123564Erik PinnerJärfälla OK18:44:03
28535Moa SundbergJärfälla OK18:44:52
2139811Ludvig BomanMälarö SOK18:46:00
2107224Nora TunbladMälarö SOK18:46:52
2109323Nellie BinnbergJärfälla OK18:47:25
354259Vera AndgrenBromma-Vällingby SOK18:47:47
27433Edvin HultqvistMälarö SOK18:48:49
2139765Petter LindvallMälarö SOK18:49:52
37395Robin GoldJärfälla OK18:50:54
2123587Kajsa JonssonJärfälla OK18:51:54
2093700Arvid SollenbergJärfälla OK18:52:47
438760Loa Bodevik ArhammarBromma-Vällingby SOK18:53:53
438766Simon BjörnstadBromma-Vällingby SOK18:54:42
2140393Edvin PetterssonJärfälla OK18:55:02
2139805Emil TofteJärfälla OK18:55:54
2135314Albin EdvinssonJärfälla OK18:56:52
438762Miri WachtmeisterBromma-Vällingby SOK18:57:54
2109310Tuva BromsJärfälla OK18:58:53
438755August LindbergBromma-Vällingby SOK18:59:53
449471Ivar RunbergBromma-Vällingby SOK18:59:54
440849Lucia LiljebladJärfälla OK19:00:53
229518Marcus EdemyrJärfälla OK19:02:46
438763Oskar AhlgrenBromma-Vällingby SOK
2139707Emton InsulanderJärfälla OK
2126009Milla-elvira LjungqvistMälarö SOK
438761Markus Loader BengtssonBromma-Vällingby SOK
438757Erik RahlénBromma-Vällingby SOK

U2

2 380 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1979122Max LeireMälarö SOK18:30:02
431179Hugo SundelinJärfälla OK18:30:37
722415Adil Nygren MassaoudiJärfälla OK18:32:09
6013Jamie RollerJärfälla OK18:33:12
2093673Nils Andersson RollJärfälla OK18:38:05
229793Oliver BinnbergJärfälla OK18:38:35
2078125Melvin BinnbergJärfälla OK18:38:52
448465Bonnie CarlstenBromma-Vällingby SOK18:39:41
354260Allan PirardBromma-Vällingby SOK18:40:09
354252Hanna KarlsonBromma-Vällingby SOK18:42:14
2135306Love Åberg EkstrandJärfälla OK18:42:23
2135320Alva Lind SundinJärfälla OK18:44:35
350033Amanda MalmBromma-Vällingby SOK18:45:53
42181Emilia NilssonMälarö SOK18:47:23
888369Hannes BromsJärfälla OK18:48:02
437091Love Öberg HermansenBromma-Vällingby SOK18:48:52
1410872Isak AndersonJärfälla OK18:55:23
256691Alexander AnderssonJärfälla OK
2109307Hampus SiljekvistJärfälla OK
2093432Simon SjölundJärfälla OK
2125994Tom ZefferMälarö SOK

U3

2 740 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093419Vera EnbomJärfälla OK18:32:28
2107188Meja MichelsenJärfälla OK19:04:07
245663Märta MagnussonBromma-Vällingby SOK

Annonser