Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomsserien, #2, krets Söder 1

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets Söder 1
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: tisdag 14 maj 2019

OK Älvsjö-Örby

59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1200007Leo KelleherU2 (23)1 850 m18:21:22
1200006Tara KelleherU2 (23)1 850 m18:21:43
2081963Ida NordlundU3 (7)2 490 m18:22:00
331571Cajsa SundénU1 (67)1 860 m18:26:39
2063716Ester CummingU1 (67)1 860 m18:26:42
2078200Lisa KarlssonD16 Kort (3)3 260 m18:30
2063748Erik MölsäH14 (11)3 540 m18:30
1200017Hilding BergstrandU1 (67)1 860 m18:30:00
2063772Sofie GräfU1 (67)1 860 m18:30:00
1200005Thea WilhelmsonU1 (67)1 860 m18:30:00
1200019Simon ÖlanderU1 (67)1 860 m18:30:00
1200018Olof BergstrandU2 (23)1 850 m18:30:00
2063765Connor LindbomU2 (23)1 850 m18:30:00
2063769Ebbot MogårdU1 (67)1 860 m18:30:54
2063795Gustav HellbergU2 (23)1 850 m18:31:30
8330805Jakob WirénH16 Kort (4)3 540 m18:33
2081631Alva SchylanderD12 (15)2 490 m18:33
19432Hanna FranzonD12 Kort (4)1 850 m18:33
1200008Hugo RoosU2 (23)1 850 m18:35:53
7201142Olle SandbergH14 (11)3 540 m18:36
1200011Gabriel GiaconiH12 Kort (5)1 850 m18:37:00
2063732Svante ErnestamH14 (11)3 540 m18:38
2101649Maja GustafssonD12 (15)2 490 m18:39
354083Melker FranzonU2 (23)1 850 m18:39:30
1200015Amanda Nordström GiaconiInskolning (11)1 620 m18:40:01
1200004Felicia DebuireU2 (23)1 850 m18:40:28
1200003Elina DebuireU1 (67)1 860 m18:40:30
9101545Vilma NordströmInskolning (11)1 620 m18:40:39
2063725Leonard AnderssonU1 (67)1 860 m18:40:51
1070902Isabel OlareD12 (15)2 490 m18:41
1200012Johan KrookU2 (23)1 850 m18:41:03
2088922Clara WerdinD12 (15)2 490 m18:43
1200002Tage Jakobsson AhlgrenU1 (67)1 860 m18:43:11
1200009Ingrid HormU1 (67)1 860 m18:43:56
2063730Stig HåkansonH10 (11)1 850 m18:45
1200010Linnea AndénU1 (67)1 860 m18:45:10
1200016Sixten HörnfeldtU1 (67)1 860 m18:45:49
8200305Hjalmar SandbergH16 (10)4 970 m18:46
2063822Greta BlomkvistU1 (67)1 860 m18:46:57
2141477Vide MessingH10 (11)1 850 m18:48
17970Frida MårtenssonU3 (7)2 490 m18:49:00
2063798Carl Edner SvedlundInskolning (11)1 620 m18:49:34
1770522Love AkterinH10 (11)1 850 m18:50
1662995Anton AkterinH12 (14)2 490 m18:51
2063750Alexander Nimrodsson EngblomH10 (11)1 850 m18:52
1200001Karin HultqvistU1 (67)1 860 m18:52:57
2139711Jacob EngverH12 (14)2 490 m18:53
1200013Hilda EnströmU1 (67)1 860 m18:54:48
1200014Allis BöökU1 (67)1 860 m18:54:50
2138978Alvar WallinH12 (14)2 490 m18:55
2107444Ivar MessingH12 (14)2 490 m18:57
2141368Ville Blomqvist IvarssonH12 Kort (5)1 850 m18:58:03
2063745Elsa Edner SvedlundU1 (67)1 860 m18:58:22
2063749Alice DanielssonU1 (67)1 860 m18:58:28
2063724Ida JönssonU1 (67)1 860 m18:58:49
2141483Alvin WestmanH12 (14)2 490 m18:59
36460Alvin NordinH12 (14)2 490 m19:00
2063766Adam RosenbladU1 (67)1 860 m19:01:02
2104301Tage AggeforsU1 (67)1 860 m19:03:01

Tullinge SK

89 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2139939Felicia LythU1 (67)1 860 m18:20:02
2107349Sixten SjölanderU3 (7)2 490 m18:21:05
451341Märta LevinsonU1 (67)1 860 m18:22:28
111111Stella AbebeInskolning (11)1 620 m18:23:26
246110Tim Hermander BjurklundU1 (67)1 860 m18:23:27
41822Elise RisethInskolning (11)1 620 m18:24:04
2135659Holger PerssonU2 (23)1 850 m18:24:48
2135782Nils StällbergInskolning (11)1 620 m18:27:16
2147889Giselle Brandenburg FromU1 (67)1 860 m18:27:40
1120321Alfred AasaU1 (67)1 860 m18:28:03
808027Algot ChristensonU1 (67)1 860 m18:28:05
2115465Melker WisborgInskolning (11)1 620 m18:28:57
2139619Gusten HerstadU1 (67)1 860 m18:29:20
2075176Miranda StrandD12 Kort (4)1 850 m18:30
331723Marebel AgheliU1 (67)1 860 m18:30:00
331042Alicia LundwallU1 (67)1 860 m18:30:00
2058157Josefina BaylanU1 (67)1 860 m18:30:15
26283John FlodmarkU2 (23)1 850 m18:30:18
26289Hilma ArevångU1 (67)1 860 m18:30:32
9002204Märta SödervallD16 (9)4 660 m18:31
2060834Abraham BaylanH14 Kort (1)2 490 m18:31
2148472Albin IllergårdU1 (67)1 860 m18:31:09
9030505Hugo BacklundH16 (10)4 970 m18:32
2087061David TörnqvistH16 Kort (4)3 540 m18:32
1070903Ella MatthewsD12 Kort (4)1 850 m18:32
503010Eskil BerghU1 (67)1 860 m18:33:51
895463Felix ArkängH16 Kort (4)3 540 m18:34
2075418Emilia BergmanD14 (14)3 260 m18:34
2077239Fanny BergmanD12 (15)2 490 m18:34
25198Hilmer BergU1 (67)1 860 m18:34:18
18298Tilda PousetteU2 (23)1 850 m18:34:49
9030623Tove SjöbergD16 (9)4 660 m18:35
46990Elias BladhH14 (11)3 540 m18:35
2123904Albin HessleH12 Kort (5)1 850 m18:35:00
1100813Liv StällbergU1 (67)1 860 m18:35:07
2132059Elias LindkvistH16 (10)4 970 m18:36
9050911Fanny SundbergD14 (14)3 260 m18:36
438661Nellie BolinD12 (15)2 490 m18:36
330627Juni LythU1 (67)1 860 m18:36:00
1020107Alma OlssonU2 (23)1 850 m18:36:37
449709Axel TrofastH14 (11)3 540 m18:37
2089369Maximilian AnderssonU4 (1)3 260 m18:37:05
26016Klara JunegardD14 (14)3 260 m18:38
8400724Hilda TrofastD12 (15)2 490 m18:38
1120416Vera StällbergU1 (67)1 860 m18:38:13
243774Thea ÅbergU1 (67)1 860 m18:38:14
30885Melissa BergquistU1 (67)1 860 m18:38:17
331435Tyra SandbergU1 (67)1 860 m18:38:18
1109191Nora StällbergU1 (67)1 860 m18:38:19
330654Santiago Kure-BonneU1 (67)1 860 m18:38:24
9030909Alva BladhD16 (9)4 660 m18:39
2093267Felix FlodmanH14 (11)3 540 m18:39
1100603Cloe MatthewsD10 (5)1 850 m18:39
8458009Ludvig FerdmanH16 (10)4 970 m18:40
1251001Nova MatthewsD14 (14)3 260 m18:40
1210230Viktor WistrandH14 (11)3 540 m18:40
2093281Isa FlodmanD12 (15)2 490 m18:40
2062048Arvid MyrbergerH14 (11)3 540 m18:41
2125955Ida AnderssonD10 (5)1 850 m18:41
331684Noah DybergU1 (67)1 860 m18:41:53
9051017Kimberly EkenstedtD14 (14)3 260 m18:42
9060719Olof ArevångH14 (11)3 540 m18:42
2104078Ellen NybäckD12 (15)2 490 m18:42
2088935Viola AnderssonU1 (67)1 860 m18:42:51
9040910Wilma LeicktD16 (9)4 660 m18:43
2062774Aron HöglundH14 (11)3 540 m18:43
2800745Emil HelanderH16 (10)4 970 m18:44
2112454Cleo MattilaD14 (14)3 260 m18:44
7505703Lucas JohanssonH14 (11)3 540 m18:44
2093492Frida DäckforsD12 (15)2 490 m18:44
406696Joel ÅhgrenH10 (11)1 850 m18:44
331377Julia NorellU1 (67)1 860 m18:44:01
2062171Stina NygrenD12 (15)2 490 m18:45
2088574Linnea SandD12 (15)2 490 m18:46
2078264Samuel SylvanH12 (14)2 490 m18:47
2125913Eskil MyrbergerH10 (11)1 850 m18:47
2078025Wilhelm BergmanH16 (10)4 970 m18:48
2135418Ervin DixH12 (14)2 490 m18:49
2089368Stella Huang SjöbergU1 (67)1 860 m18:50:03
2115496Loa MattilaH10 (11)1 850 m18:51
1908556Erik NybäckU1 (67)1 860 m18:51:00
1080510Pontus AasaH12 (14)2 490 m18:52
2112584Isac NoblingH12 (14)2 490 m18:54
2135404Oskar LindholmH10 (11)1 850 m18:54
2041817Gustav MyrbergerH12 (14)2 490 m18:56
2062744Leo WisborgH12 (14)2 490 m18:58
2135665Alfred TörnblomU1 (67)1 860 m19:00:03
435986Emil ForsbergU1 (67)1 860 m19:01:40
2135444Alice LindholmU1 (67)1 860 m19:01:55

Tumba-Mälarhöjden OK

67 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
246113Mikael AhlstenInskolning (11)1 620 m18:25:44
246105Gabriel AhlstenInskolning (11)1 620 m18:25:53
28710Anton ÅgrenU3 (7)2 490 m18:26:30
246123Lydia Ljungkvist BogdanovicU2 (23)1 850 m18:28:11
246125Viktor Ljungkvist BogdanovicU2 (23)1 850 m18:28:39
246124Vilgot MårtenssonU1 (67)1 860 m18:28:50
9030622Kim ÖrnbergH16 (10)4 970 m18:30
246129Aron Petit SjöbergInskolning (11)1 620 m18:30:00
2132143Valter EdvardssonU2 (23)1 850 m18:30:00
2139727Henning Kristiansson-TorpU2 (23)1 850 m18:30:00
246128Leontine OlssonU2 (23)1 850 m18:30:00
434015Vilma ÅgrenD16 Kort (3)3 260 m18:31
682225Teodor HedbergH16 Kort (4)3 540 m18:31
2115407Liv MårtenssonD12 Kort (4)1 850 m18:31
246131Morgan BjörnU3 (7)2 490 m18:31:48
246115Elsa FalkInskolning (11)1 620 m18:31:58
423389Lydia HylanderD16 Kort (3)3 260 m18:32
1061031Freja SaersD12 (15)2 490 m18:32
18705Erik EklövU1 (67)1 860 m18:32:25
9905131Liv HerneD16 (9)4 660 m18:33
2078165Alva Björklund BoljangD14 (14)3 260 m18:33
246121Ingemar FärmU2 (23)1 850 m18:33:40
2088909Melker GardbyH16 (10)4 970 m18:34
2123475Gabriel SörqvistH12 Kort (5)1 850 m18:34:00
246126Nils NybergU3 (7)2 490 m18:34:01
246127Filippa NybergU2 (23)1 850 m18:34:22
246130Adam HusarU2 (23)1 850 m18:34:58
2089389Filippa HjerneD14 (14)3 260 m18:35
981946Matilda HedbergD12 (15)2 490 m18:35
246122Simon HungH12 Kort (5)1 850 m18:36:00
2065355Ebba KolmodinD16 (9)4 660 m18:37
2089188Elsa LifD14 (14)3 260 m18:37
501867Johanna Skogholm AllaredD12 (15)2 490 m18:37
12608Samuel TörnrosU2 (23)1 850 m18:37:13
8030422Elias AdebrantH16 (10)4 970 m18:38
246112Linus ForsU2 (23)1 850 m18:38:12
2089379Freja HjerneD14 (14)3 260 m18:39
2147897Viola SaersD10 (5)1 850 m18:40
2089168Ingrid AndréD16 (9)4 660 m18:41
7060108Alice LjungbergD14 (14)3 260 m18:41
8141414Ludvig LangeH16 (10)4 970 m18:42
2089397Vanja LifD10 (5)1 850 m18:42
2138957Amanda ClaessonD14 (14)3 260 m18:43
2121948Emelie HellströmD10 (5)1 850 m18:43
501574Samuel StrömbergU3 (7)2 490 m18:44:15
656420Kerstin ÅbergD16 (9)4 660 m18:45
2088908Hilda MårsellD14 (14)3 260 m18:45
2101616Olivia MasonD14 (14)3 260 m18:46
2131997Alexander BäckmanH10 (11)1 850 m18:46
7040723Elsa KällD16 (9)4 660 m18:47
2101650Edvin Björklund BoljangH12 (14)2 490 m18:48
760420Klara SkogholmU1 (67)1 860 m18:48:12
246106Molly KarlssonU1 (67)1 860 m18:48:58
2104122Viggo MårsellH10 (11)1 850 m18:49
246118Julia ErlandssonU1 (67)1 860 m18:49:41
26010Oskar EklövH12 (14)2 490 m18:50
246132Love ShönningsU1 (67)1 860 m18:52:00
246109Axel KruseU1 (67)1 860 m18:52:03
246108Olle KruseU1 (67)1 860 m18:52:04
442000Erik KällH10 (11)1 850 m18:53
1108050Amanda HedbergU1 (67)1 860 m18:54:04
246116Olle KlereboU1 (67)1 860 m18:56:47
246104Love KlereboU1 (67)1 860 m18:56:49
246117Lukas ForsU1 (67)1 860 m18:57:13
501509Edith KruseU1 (67)1 860 m18:58:35
2104486Mira MårsellU1 (67)1 860 m19:04:02
246111Elias BäckmanU1 (67)1 860 m19:05:04

Annonser