Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Klemmingekampen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Klemmingekampen
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: tisdag 1 maj 2012

D21

7 080 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401920402Kajsa HammarströmOK Hällen10:06
402501414Svetlana RazumnayaHellas Orientering10:08
403800022Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK10:10
404227287Anna HåkanssonLinköpings OK10:12
405405798Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF10:14

H21

10 390 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301828510Jonas FagerholmSöderhamns OK09:48
30222359Martin LindskogOK Ravinen09:50
30327202Peter JäderfeldtOK Klemmingen09:52
304533300Vadim TolstopyatovHellas Orientering09:54
305504254Oscar VångellÄrla IF09:56
306851102Roman NazarovHellas Orientering09:58
307713008Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF10:00
308888444Sergej OsipovHellas Orientering10:02
30936582Jörgen TheanderHaninge SOK10:04
310940227Albin DetterfeltLinköpings OK10:06
311870800Oscar ArmanNyköpings OK10:08
312870226Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK10:10
313351719Edgars LakisOK Älvsjö-Örby10:12
314870428Jonathan RosendahlÄrla IF10:14
315770524Per ÖbergOK Hällen10:16
316880726Mikael AnderssonLinköpings OK10:18
317760411Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK10:20
318506978Janis TamuzsOK Älvsjö-Örby10:22
319351296Tomas HolmbergOK Södertörn10:24
320770527Torbjörn SvenskOK Hällen10:26
321840326Mattias KarlssonVäxjö OK10:28
322930608Jonas LundgrenLinköpings OK10:30
323306670Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:32
324409606Christer BackmanTullinge SK10:34
325800099Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK10:36
326351718Karlis BaltacisOK Älvsjö-Örby10:38
327501968Fredrik HedinIFK Enskede10:40
328820513Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF10:42
329750622Martin NorlingSöders-Tyresö10:44
330352287Pontus AhonenOK Tor10:46
33141499Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL10:48
332920407Fredrik ForsbergTullinge SK10:50
333306666Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF10:52
334698618Anders HedbergOK Södertörn10:54
33538418Ulf PerssonIFK Enskede10:56
336791001Jakob JanssonJärla Orientering10:58
337810109Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF11:00
338740204Henrik SjögrenHaninge SOK11:02
339647201Göran HellgrenOK Södertörn11:04
340761202Arvid RinaldoOK Tor11:06
341870829Patrik LindÄrla IF11:08

D21 Kort

5 420 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
820407Johanna ÖbergOK Hällen10:05
860600Charlotte BouchetOK Hällen10:07

H21 Kort

7 930 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
901126Emil HammarströmOK Måsen11:05
41406Andreas RietzNyköpings OK11:07
29689Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF11:09
790410Jean Baptiste BourrinOK Hällen11:11
931022Tintin KarlbergTullinge SK11:13
920699Roman ZbranekOK Hällen11:15
439624Johan KammargårdenBjörkfors GOIF11:17
900125Tommy SöderbergOK Hällen11:19
781019Peter SundénSödertälje-Nykvarn OF11:21
26035Bjarne KampegårdOK Södertörn11:23
505593Frédéric TranchandOK Hällen11:25
920217Torsten GustavssonKatrineholms OK11:27
1590714Benjamin LepoutreOK Hällen11:29

D20

5 120 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
954104Rebecka HylanderNyköpings OK10:01
553444Tereza NovotnaOK Hällen10:03

H18

6 400 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990420William NilssonOK Södertörn10:58
920700Marek MinarOK Hällen11:00
304081Martin NorrmanEskilstuna OL11:02
553993Johnny RahlénOK Ravinen11:04
950412Måns HellgrenOK Södertörn11:06

D17-20 Kort

4 540 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19832Erika BerggrenTullinge SK10:00

H17-20 Kort

5 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229930Viktor BerggrenTullinge SK10:07

D16

4 540 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
653345077Caroline LängheimTullinge SK10:14
654423362Märta BerggrenOK Kolmården10:16
655971123Frida ForsbergTullinge SK10:18
656960924Sara MagnussonOK Måsen10:20
657253951Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF10:22
658961983Jennifer AnderssonHaninge SOK10:24
659960104Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF10:26
660437066Moa HedegårdOK Kolmården10:28
661253946Sofia EhnSödertälje-Nykvarn OF10:30
662926475Julia ErikssonOK Kolmården10:32
663225314Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:34
664960117Magdalena van de VoordeTullinge SK10:36
665212520Amanda DelvénNyköpings OK10:38
666253907Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:40
667428964Ylva Sahl PaavoOK Klemmingen10:42

H16

5 600 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
104344661Patrik RoosSödertälje-Nykvarn OF10:17
105551116Heino OllinSävedalens AIK10:19
106960900Joel PetterssonTullinge SK10:21
107961507Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL10:23
108960810Niklas SundqvistTullinge SK10:25
109509852Anton GumaeliusWaxholms OK10:27
110227277Simon Jansson-JärplingOK Klemmingen10:29
111433635Oskar EngmanNyköpings OK10:31
112971116Johan GustafssonKatrineholms OK10:33
113231303Gabriel JanssonOK Linné10:35
114960622Nils GumaeliusWaxholms OK10:37
115352471Valdemar AskeljungOK Klemmingen10:39
116344601Douglas PerssonEskilstuna OL10:41
117253964Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:43
118344558Hugo DahlbergHaninge SOK10:45
119972711Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:47
120970420Gustaf SundbüeOK Hällen10:49
121970504Ville JohanssonOK Kolmården10:51
122961104Erik MolitorKatrineholms OK10:53
123960220Andreas HultqvistTullinge SK10:55
124960108Oskar LeinonenOK Kolmården10:57

H16 Kort

3 830 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
961027Yngve RahlénOK Ravinen10:06

D14

3 830 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701227293Matilda ForsbergOK Ravinen10:52
703431104Chantelle HesselbergSträngnäs-Malmby OL10:56
704451303Ylva TidevallSkogsluffarnas OK10:58
705229212Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:00
706212544Linnea NilssonNyköpings OK11:02
707990627Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL11:04
708343150Tora WesterbergOK Kolmården11:06
709229263Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:08
710980511Ebba LeicktTullinge SK11:10
711205341Wilma OscarssonTrosabygdens OK11:12
712419775Astrid HenrikssonJärla Orientering11:14
713423361Lisa BerggrenOK Kolmården11:16
714355815Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OF11:18
715990214Moa WestbladOK Ravinen11:20
716426278Linnéa CarlssonOK Hällen11:22
717426982Emilia ÖstlundOK Kolmården11:24
718342893Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF11:26
719553566Amanda KarlssonOK Ravinen11:28
720343730Emma FalkOK Grip11:30
721208642Ebba MellquistEskilstuna OL11:32
722980703Jonna ForsOK Grip11:34

H14

3 830 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151443311Olof SkyllbergOK Klemmingen09:58
154442332Ivar Lidström LauriSnättringe SK10:04
155306771Emil SotkasiiraKatrineholms OK10:06
156449351Oscar RosmanOK Hällen10:08
157981002Emil LjungemyrOK Kolmården10:10
1581719Jakob AnderssonKatrineholms OK10:12
159443522Gustaf HedegårdOK Kolmården10:14
160981204Simon LarssonOK Hällen10:16
161990915Adam HedbergOK Södertörn10:18
162801121Simon ImarkTullinge SK10:20
163991002Gustav JohnssonOK Tor10:22
164438187Tobias KronhelmOK Måsen10:24
165422441Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:26
166801122Victor ImarkTullinge SK10:28
167362075Felix Lindell ÖhmanOK Måsen10:30
16830821Emil AnderssonHaninge SOK10:32
169245049Marcus ErikssonOK Grip10:34
170229697Oskar AnderssonOK Linné10:36
171980125Albin LarssonKatrineholms OK10:38
172990323Carl CarlssonNyköpings OK10:40
173429729Johan HagströmerOK Klemmingen10:42
174446044Joel SjödinOK Kolmården10:44
175991313Ludvig EkNyköpings OK10:46
176253905Christopher BrennanSödertälje-Nykvarn OF10:48
177981020Jesper HedarEskilstuna OL10:50

D14 Kort

2 850 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
438154Hanna SundinOK Måsen10:42
450288Norna MolinOK Klemmingen10:44
1709Tilde ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:52
344653Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:56

D12

2 850 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
409504Nora EnglundOK Klemmingen09:56
26459Emma AnderssonKatrineholms OK09:58
450266Linda RennerOK Södertörn10:06
508800Trine KarlbergTullinge SK10:08
527527Heidi ForsOK Grip10:10
253976Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OF10:12
444743Rebecka ÖhrnellOK Grip10:14
430088Emma ErikssonOK Kolmården10:16
530010Lovisa LängheimTullinge SK10:18
234608Selma GumaeliusWaxholms OK10:20
204926Maja KarlssonOK Klemmingen10:22
435747Beatrice ErikssonOK Hällen10:24
518900Ebba Helin AxelssonOK Grip10:26
253938Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:28
625694Matilda LarssonOK Hällen10:30
245726Linnea GustafssonOK Hällen10:34
435744Frida ZeijlonOK Hällen10:38

H12

2 850 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451302Elias TidevallSkogsluffarnas OK10:58
344591Nils WestlundTrosabygdens OK11:04
511205Casper HedarEskilstuna OL11:06
306425Axel LjungkvistÄrla IF11:08
804110Philip CarlssonNyköpings OK11:10
427923Oskar KällmanOK Hällen11:12
438176Niklas KronhelmOK Måsen11:14
951159Leo JohanssonOK Kolmården11:16
253981Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF11:18
500309Arvid WesterbergOK Kolmården11:20
341294Eric GustafssonOK Tor11:22
431354Melker GustavssonKatrineholms OK11:24
36688Melvin JakobssonOK Södertörn11:26
510320Adam BrattTullinge SK11:28
789999Ludvig HolmqvistOK Tor11:30
334335Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF11:32

H12 Kort

2 260 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439252Carl BrodénOK Hällen10:51
450214Olle MolinOK Klemmingen10:53
344606Sebastian PerssonEskilstuna OL10:55
27097Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF11:01
450233Alvin AnderlingOK Klemmingen11:03

D10

2 260 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41795Ella ForsbergOK Ravinen10:08
429967Sanna HedbergOK Södertörn10:16
437289Kerstin LjungemyrOK Kolmården10:18
432407Sara WänströmTrosabygdens OK10:20
253625Alice EkNyköpings OK10:22
33402Katja LeicktTullinge SK10:24
334324Agnes LjungkvistÄrla IF10:26
245035Lina ErikssonOK Grip10:28
306420Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF10:30
446041Alice ThornellVästerås SOK10:32
302276Linnea SjöströmÄrla IF10:34
433633Caroline GuttkeNyköpings OK10:36
431331Fanny ÖstlundOK Kolmården10:38
430061Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL10:40

H10

2 260 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448564Erik Lidström LauriSnättringe SK10:19
1744Albin LindskogOK Ravinen10:21
439253Gustav TrappOK Hällen10:23
443313Erik SkyllbergOK Klemmingen10:25
1787Ville BergvallNyköpings OK10:27
430062Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL10:29
253955David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:33
449680Carl HedegårdOK Kolmården10:35
421867Tobias SjöstedtOK Måsen10:37
7902Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL10:39
1737Leonard AppelqvistOK Klemmingen10:41
449374Victor RosmanOK Hällen10:43
421869Anton BörjessonOK Måsen10:45
306680Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:47
998765Alfred LängheimTullinge SK10:49

D35

5 420 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
330827Veronica LundhOK Kolmården10:11
1773Daniela RennerOK Södertörn10:13
355890Eva HolmqvistOK Tor10:15
355829Bodil NordSödertälje IF10:17

D40

4 740 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41774Thérès EricssonOK Ravinen09:59
435898Jenny ÖstlundOK Kolmården10:01
409337Kristina ForsOK Grip10:03
37300Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF10:05
259019Lotta Thureson GibergHellas Orientering10:07
710621Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF10:09
423363Annica BerggrenOK Kolmården10:11
680219Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:13
423449Anette JohanssonOK Kolmården10:15
38647Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:17
37871Maria WallströmNyköpings OK10:19
229649Agneta ErikssonOK Kolmården10:21
29911Kerstin ImarkTullinge SK10:23
205032Eva KindlundhTrosabygdens OK10:25
700123Tina JunegardTullinge SK10:27
306682Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF10:29
680917Maria ZeijlonOK Hällen10:31
711002Marika Nylund EkNyköpings OK10:33
409335Ida Otken-ErikssonOK Grip10:35
212543Helena DelvénNyköpings OK10:37

H40

7 760 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1776Thomas HjortMälarö SOK10:59
208803Erik ForsbergOK Ravinen11:01
30841Robert HaglundHaninge SOK11:03
680725Per EkNyköpings OK11:05
330884Peter LundhOK Kolmården11:07
780757Patrik LeicktTullinge SK11:09
427893Henrik LjungemyrOK Kolmården11:11
30825Peter HaglundHaninge SOK11:13
209145Jan NorlingSöders-Tyresö11:17
38295Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:19
590710Arne NilssonNyköpings OK11:21
691008Henrik JohnssonOK Tor11:23
244080Ulf AnderssonHaninge SOK11:25
710221Örjan GustafssonOK Tor11:27
805236Pär EricsonNyköpings OK11:29

D45

4 740 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437065Ebba HedegårdOK Kolmården10:47
350794Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:49
650821Lena SundqvistTullinge SK10:51
7909Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL10:53
501859Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF10:55
15150Lina KarlbergTullinge SK10:57
306411Mia BierfeldtÄrla IF10:59
246722Anna-Lena LängheimTullinge SK11:01
670215Eva GustavssonHellas Orientering11:03
510136Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK11:05
354983Åsa WestlundTrosabygdens OK11:07

H45

6 310 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1813Thomas MagnussonKvarnsvedens GOIF OK09:57
591443Roger LarssonKatrineholms OK09:59
205033Gunnar KindlundhTrosabygdens OK10:01
351412Stefan HenrikssonOK Ravinen10:03
909205Johan HammarströmOK Måsen10:05
253624Mats GunnemyrSöders-Tyresö10:07
670905Ingemar MagnussonOK Måsen10:09
430090Christer ErikssonOK Kolmården10:11
205352Magnus HellbergEskilstuna OL10:13
423364Peter BerggrenOK Kolmården10:15
641107Tomas HultqvistTullinge SK10:17
500325Anders BrinkmanVandrarringen10:19
409334Klas ErikssonOK Grip10:21
205350Tomas BäckTrosabygdens OK10:23
212522Per CarlssonNyköpings OK10:25
408503Jan CarlssonSöders-Tyresö10:27
640321Hans SundqvistTullinge SK10:29
641704Björn CarlssonOK Hällen10:31
12178Mikael WesterbergOK Kolmården10:33
264147Kent BörjessonOK Måsen10:35
650521Anders ThuresonHellas Orientering10:37
630527Anders BergLinköpings OK10:39
29907Kent BerggrenTullinge SK10:41
610110Peter JuthbergSöders-Tyresö10:43
434144Mattias ZeijlonOK Hällen10:45
660708Oskar NederheimHaninge SOK10:47
886633Stefan KarlssonOK Ravinen10:49
259053Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:51
244270Stefan BjurstedtSurahammars SOK10:53
306417Håkan OlofssonÄrla IF10:55
30076Kenneth JönssonTullinge SK10:57
423450Magnus JohanssonOK Kolmården10:59
229222Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL11:01
630508Ola HenrikssonJärla Orientering11:03
30972Lars NordinTullinge SK11:05
304065Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:07
38549Micke WallströmNyköpings OK11:09
403553Patrik BlombergIK Standard11:11
204971Ian HamiltonNyköpings OK11:13
409336Peter ForsOK Grip11:15

D50

3 830 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36729Pirkko HammarströmOK Måsen10:01
600423Karin ForsbergTullinge SK10:03
44423Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK10:05
419787Birgitta HenrikssonJärla Orientering10:07
344560Christel NilssonHaninge SOK10:09
620929Inger BergLinköpings OK10:11
306418Mona BierfeldtÄrla IF10:13

H50

6 110 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
580719Gunnar SvanbergJärfälla OK10:44
259145Bo NorrmanEskilstuna OL10:46
29788Per-Olov SjöströmVästerås SOK10:48
500008Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:50
30741Göran ReinholdssonJärfälla OK10:52
33497Pär WestbladOK Ravinen10:54
870704Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL10:56
249242Peter YlsöbäckEskilstuna OL10:58
264672Mikael KindbornOK Hällen11:00
259446Mikael EgnebladKjula IF11:02
204655Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF11:04
355085Jan SundbüeOK Hällen11:06
580606Anders JakobssonOK Södertörn11:08
580512Tommy ErikssonGOIF Tjalve11:10
19885Rikard ImarkTullinge SK11:12
590503Gunnar LangsSkarpnäcks OL11:14
446229Kjell ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:16
919604Werner KöhlerTullinge SK11:18
409852Krister GumaeliusWaxholms OK11:20
408934Sune SödergrannTullinge SK11:22
590311Stefan WestlinOK Måsen11:24
204662Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF11:26
600715Per-Arne ForsbergTullinge SK11:28
259233Ingvar BlombergNyköpings OK11:30
590031Johnny JunegardTullinge SK11:32

D55

3 830 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25237Eva-Karin SkullmanOK Kolmården10:19
19867Maggan BogstedtTullinge SK10:21
259172Inger OnsbringEskilstuna OL10:23
530426Maria KärrströmTullinge SK10:25
571015Lena LarssonSala OK10:27
36663Helena BachmanTäby OK10:29
560411Margareta WadinOK Älvsjö-Örby10:31

H55

5 430 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
504250Göran HanssonTäby OK10:47
560509Lars ForsstedtSöders-Tyresö10:49
263363Jan SvenssonSödertälje-Nykvarn OF10:51
550412Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL10:53
306421Tommy LjungkvistÄrla IF10:55
27218Göran NilssonSnättringe SK10:57
530715Matts BjörkeSöders-Tyresö10:59
351701Roland JanssonOK Linné11:01
12157Per Ove WallénTäby OK11:03
302301Tomas AnderssonOK Tor11:05
30257Kenneth PetterssonJärfälla OK11:07
421897Harald BauerIFK Lidingös Skid o OK11:09
27662Stefan GustafssonOK Hällen11:11
551109Bengt KärrströmTullinge SK11:13
214363Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb11:15
417620Jan LindgrenOK Södertörn11:17
540305Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF11:19
343250Lennart AgénTullinge SK11:21
355399Curt RahlénOK Ravinen11:23
205058Ove EricssonNyköpings OK11:25
259118Håkan GustafsonEskilstuna OL11:27

D60

3 550 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36655Titti BergendahlOK Måsen10:49
30202Anne LundmarkJärfälla OK10:51
205325Britta EklundTrosabygdens OK10:53
27076Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF10:55
30873Ingrid GraneliHaninge SOK10:57
38040Lena AlshedenIFK Enskede10:59
25666Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL11:01
1396300Maria NordwallOK Kolmården11:03
780426Anna BlomgrenTullinge SK11:05
52392Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL11:07
259473Kerstin PalmKjula IF11:09
426830Kerstin BlomOK Kolmården11:11
30846Aila HalttunenHaninge SOK11:13

H60

4 740 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
654082Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF09:58
304071Bengt-Erik LarssonKjula IF10:00
304916Kenneth JohanssonEskilstuna OL10:02
439594Billy JakobssonÅkers IF10:04
520822Lennart LundquistOK Nalle10:06
351003Jan JonssonOK Tjärnen10:08
439834Kjell LindblomJärfälla OK10:10
870817Olle ArmanNyköpings OK10:12
37042Jörgen WidlundNynäshamns OK10:14
36091Per-Erik CarleniusAttunda OK10:16
302275Kurt Håkan AnderssonOK Tor10:18
437500Kent PåledalSträngnäs-Malmby OL10:20
227070Göran EklundTrosabygdens OK10:22
510225Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:24
30094Ingemar GardSöders-Tyresö10:26
262740Roland WareniusDalaportens OL10:28
36404Ingemar LarssonTullinge SK10:30
553390Göran LarssonSala OK10:32
352286Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:34
403475Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK10:36
341914Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF10:38
520228Carl BachmanTäby OK10:40
811029Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF10:42

D65

3 550 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28468Kristina SkoglundHellas Orientering11:17
16932Ulla LindellOK Hällen11:19
30250Birgitta BillstamJärfälla OK11:21
450032Inga JohanssonNyköpings OK11:23
409813Sonja JedarÅkers IF11:25
431083Solveig TjernbergSödertälje IF11:27
409815Margareta JönssonÅkers IF11:29
10291Ann-Christine EkNyköpings OK11:31
355821Evy NordSödertälje IF11:33
306905Inger HellqvistNyköpings OK11:35
38367Marianne PerssonIFK Enskede11:37
302287Anita JohanssonOK Tor11:39
38884Berit EdengrenNyköpings OK11:41

H65

4 310 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
205047Curt CarlssonNyköpings OK10:08
435960Kjell BlombergIK Standard10:10
205059Hans-Ove ErikssonNyköpings OK10:12
409440Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF10:14
15222Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK10:16
204500Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:18
437283Ingemar LindqvistSnättringe SK10:20
29990Bo NorbäckTullinge SK10:22
661124Ingvar SvenssonBjursås OK10:24
36096Lars JohnssonOK Måsen10:26
341094Erik RundströmOK Tjärnen10:28
33588Anders KihlströmTullinge SK10:30
351008Jouko O PajulampiOK Tjärnen10:32
409804Bengt JönssonÅkers IF10:34
951119John ÖstlundSundbybergs IK10:36
26034Örjan KampegårdOK Södertörn10:38
433457Ingvar JanssonSundbybergs IK10:40
28467Rolf SkoglundHellas Orientering10:42
245974Nils SjödinGOIF Tjalve10:44
440160Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL10:46
351002Ingemar GustafssonOK Tjärnen10:48
403559Krister KarlssonIK Standard10:50
36849Tomas BruceOK Ravinen10:52
205054Kjell JohanssonNyköpings OK10:54
41784Per SöderstenOK Ravinen10:56

D70

2 960 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30843Siv FrölundHaninge SOK09:57
18711Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK09:59
41732Barbro CedérusSnättringe SK10:01
205052Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK10:03
36846Gunnel GranqvistNynäshamns OK10:05
661212Berit LindungerHaninge SOK10:07
38391Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK10:09
36141Gunvor GranathNynäshamns OK10:11
302307Britt-Marie SjöbergOK Tor10:13
449755Edda NilssonStockholmspolisens IF OF10:15
27893Solveig DillmanHammarby IF OF10:17
27894Britt EricsonHammarby IF OF10:21

H70

3 900 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
362074Ingemar GreisOK Måsen09:57
701037Olle ÖbergSkogsluffarnas OK09:59
30829Göran HaglundHaninge SOK10:01
302288Lars Johansson IOK Tor10:03
433455Lennart SchweitzOK Grip10:05
10407Staffan ElmhagenSöders-Tyresö10:07
36965Lennart KarlssonOK Grip10:09
10409Håkan SjökvistSöders-Tyresö10:11
38458Bo HedlundIFK Enskede10:13
205050Curt ThorénNyköpings OK10:15
751005Kurt ZanderVästerås SK OK10:17
29694Lars NordSödertälje IF10:19
304924Jerry HolmEskilstuna OL10:21
444791Lars CedérusSnättringe SK10:23
16931Sune LindellOK Hällen10:25
205342Hans LindgrenTrosabygdens OK10:27
449326Sverre JonssonOK Ravinen10:29
36011Alf MattssonOK Kolmården10:31
36463Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby10:33
306906Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK10:35
38623Hugo IsgrenIFK Enskede10:37
205053Kurt NilssonNyköpings OK10:39
27883Sture NilssonStockholmspolisens IF OF10:41
302308Sven-Erik SjöbergOK Tor10:43
438379Benny BogstedtTullinge SK10:45

D75

2 960 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500806Gunnel JunegardOK Södertörn10:25
36941Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK10:27
10364Birgitta WestergrenTäby OK10:29
450841Karin CarlssonNyköpings OK10:31
351005Dagny AnderssonOK Tjärnen10:33
19881Ebba-Lisa FlygarTullinge SK10:35

H75

3 550 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
751218Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby10:01
1393072Ulf EskilssonOK Södertörn10:03
422436Bernt PetterssonOK Kolmården10:05
259207Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:07
42058Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:09
29104Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK10:11
229768Bo KarlssonKöping-Kolsva OK10:13
302303Bo NorenvikOK Tor10:15
37523Sten SvenssonÄrla IF10:17

H80

2 960 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41888K-G JanssonStockholms OK10:41
40900Lennart StenbergStigfinnarna10:43
520621Alf LundkvistOK Tor10:45
264117Karl-Erik MogrenStigfinnarna10:47
404134Lennart WestergrenSöders-Tyresö10:49
351148Lars PetterssonOK Nalle10:51

Inskolning

2 030 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
344594Lisen BäckTrosabygdens OK09:39:25
344596Mira BäckTrosabygdens OK09:39:45
450073Otto EnglundOK Klemmingen09:52:22
443363Erik SkyllbergOK Klemmingen09:57:09
344343Isak AnderssonKatrineholms OK09:57:25
37369Kristoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF09:58:15
1851Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF09:58:16
209743Arvid LindkvistOK Måsen10:02:16
1734Emma LidforssKlubblös10:03:35
1821Elis RenströmOK Klemmingen10:04:20
451031Emma MånssonSödertälje-Nykvarn OF10:07:20
1888Erik NederheimHaninge SOK10:10:26
438181Hugo BergquistSödertälje-Nykvarn OF10:12:43
1809Axel BlomqvistOK Klemmingen10:18:34
1839Albin BlomkvistOK Klemmingen10:20:11
1819Molly TärnfjordOK Tor10:21:43
438469Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:25:21
256671Rasmus HedarEskilstuna OL10:33:18
350795Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:45:24
1815David BrennanSödertälje-Nykvarn OF10:49:11
451434Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OF10:49:13
445334Joel LindgrenTrosabygdens OK11:20:22
1825Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK12:10:32
1834Simon StridhSkogsluffarnas OK12:10:34

U1

2 030 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43777Odin EkNyköpings OK10:01:36
450712Leo RehnströmOK Klemmingen10:02:58
202485Matilda KarlssonOK Klemmingen10:03:01
33401Wilma LeicktTullinge SK10:16:05
248883Filippa GuttkeNyköpings OK10:27:32
348306Lovis HellstenNyköpings OK10:31:59
37733Elin TheanderHaninge SOK10:38:15
36540Hugo LindskogOK Ravinen11:08:27
355087Annika KällmanOK Hällen11:12:07
448786Annie LundhOK Kolmården11:39:38

U2

2 260 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264673Hugo KindbornOK Hällen09:51:16
344651Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF09:52:29
427922Gustav NorbergOK Hällen09:53:03
449761Oskar HaglundHaninge SOK09:58:45
450236Linus AnderlingOK Klemmingen10:00:00
444176Lina HolmqvistOK Tor10:00:00
450217Björn RennerOK Södertörn10:00:00
446037Sofie ThornellVästerås SOK10:00:00
258608Johan VestinOK Tor10:00:00
438964Vera CarlssonOK Hällen10:03:15
632114Agnes OlssonOK Tor10:20:46
508314Ingrid OlssonOK Tor10:20:47
344566Jakob Gadefors NauHaninge SOK10:26:39
37546Elin GustafssonOK Tor10:31:38
205025Edvin HellstenNyköpings OK10:33:10
341963Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:54:58
448754Linnea LundhOK Kolmården11:39:34
7476Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF11:46:06

Öppen motion 1

2 260 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448540Lovisa EriksonSträngnäs-Malmby OL09:00:00
446178Viktor EricsonSundbybergs IK10:06:29
442207Elsa SelmarkerKlubblös10:12:16
451001Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF10:17:54
442104Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF10:19:08
1884Lena PerssonTullinge SK10:24:23
229269Matilda HattbergSträngnäs-Malmby OL10:41:03
439919Fanny BlomqvistSträngnäs-Malmby OL10:41:04
420082Johannes Svennberg JacobssonOK Klemmingen10:42:16
420084Sarah MillerKlubblös10:47:18
1723Lovisa LifvenhageOK Klemmingen10:47:38
445549Amanda JanssonOK Klemmingen10:47:39
420083Alexander JanssonOK Klemmingen10:47:40
445551Elvira SvanbergKlubblös10:59:22
445542Stina SvanbergKlubblös11:01:22
342745Niclas JosephKlubblös11:03:18
404203Karin CelanderKlubblös11:10:45
28485Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:11:41
10449Olle ThimbergSöders-Tyresö11:17:42
344670Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OF11:25:23

Öppen motion 2

3 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1711David BergvallNyköpings OK10:30:17
245756Nisse HolmnäsOK Hällen10:33:14
202502Kerstin PerssonOK Hällen10:33:17
1775Carina LidforssKlubblös10:54:17

Öppen motion 3

2 850 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426984Moa LjungemyrOK Kolmården10:13:17
426983Maja ÖstlundOK Kolmården10:13:18
426981Anna LjungemyrOK Kolmården10:13:19
351900Monica AndreassonOK Tor10:17:29
204924Micaela LiljestrandOK Klemmingen10:18:44
408998Eva KampegårdOK Södertörn10:19:04
259434Jarl Erik PalmKjula IF10:19:23
426264Hélen ErikssonOK Tor10:28:23
1802Arvid FlodOK Klemmingen10:40:23
248882Mikael GuttkeNyköpings OK10:41:30
449828Cecilia ÖhrnellOK Grip10:44:31
1763Malin AlgestenKlubblös10:50:24
450754Karin TidevallSkogsluffarnas OK11:02:10
344089Björn JanssonKlubblös11:05:07
229230Anna WireénKlubblös11:05:57
451798Carin BauerIFK Lidingös Skid o OK11:07:21
450804Josefin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF11:07:34
439507Linnea SelmarkerKlubblös11:08:01

Öppen motion 4

4 680 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
212557Kenneth LjungbergNyköpings OK09:58:59
960509Ida NilssonOK Grip10:09:20
23303Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF10:09:28
306917Monica CarlssonNyköpings OK10:10:31
304920Ove LarssonEskilstuna OL10:15:30
433393Simon MartinssonOK Klemmingen10:18:27
204923Rebecka MartinssonOK Klemmingen10:18:46
351655Bo PetterssonKlubblös10:21:07
259150Laila NorrmanKjula IF10:23:11
442279Anders LarssonKlubblös10:24:14
450232Lukas GranlundHammarby IF OF10:33:53
445543Johanna JunkerÄrla IF11:00:35
420085Ulf JanssonKlubblös11:06:13
302669Thomas HjelmbladMälarö SOK11:07:06
302668Eva LenellMälarö SOK11:08:39
264576Rickard JanssonKlubblös11:09:31
419785Moa HeijkenskjöldTullinge SK11:13:58

Öppen motion 5

3 330 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441958Jan BurellVandrarringen09:58:28
437280Anna-Karin CarlssonOK Södertörn10:05:16
260655Reneé LinderNyköpings OK10:07:06
435742Ulf RosmanOK Hällen10:07:11
449681Magnus HedegårdOK Kolmården10:07:58
264135Cecilia JanzonOK Måsen10:12:01
405440Åsa LarssonOK Hällen10:12:08
1782Sinikka IsoahoNyköpings OK10:17:38
38498Filippa ArmanNyköpings OK10:18:39
438125Karri LindellOK Måsen10:19:27
29692Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF10:23:40
449289Elisabeth StödemanSurahammars SOK10:24:12
435746Veronica ErikssonOK Hällen10:24:19
29693Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF10:24:27
30875Ingvar HultqvistOK Hällen10:24:33
209810Anders WigrenTullinge SK10:27:42
355092Johan ErikssonOK Hällen10:29:08
30848Karin LundeqvistOK Hällen10:31:18
417565Olle BerggrenTullinge SK10:32:31
439920Simon StrömSträngnäs-Malmby OL10:36:42
37478Vivianne HolgerssonOK Måsen10:37:22
431140Anders HolmqvistOK Tor10:38:27
304077Gittan JonssonKjula IF10:39:43
449827Patrik ÖhrnellOK Grip10:45:29
302300Eva LindOK Tor10:53:56
202478Pernilla StammOK Klemmingen10:54:12
248880Erik HellstenNyköpings OK11:12:15
264136Karin KronhelmOK Måsen11:14:42
445361Tomas LindgrenTrosabygdens OK11:20:31
225348Helena FalkHaninge SOK11:35:00

Öppen motion 7

3 070 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
651213Lena KarlssonOK Måsen09:42:13
591223Pia WestlinOK Måsen10:02:37
510615Christina Karlsson ÖbergOK Hällen10:05:25
355400Annakarin RahlénOK Ravinen10:09:47
343444Marcus AnderssonKatrineholms OK10:12:05
419691Ulrika AnderssonHaninge SOK10:12:29
212525Gunnar EricsonNyköpings OK10:14:58
364964Per AnderssonOK Linné10:16:04
341282Lars AndreassonOK Tor10:17:50
205340Kjell FlagstadTrosabygdens OK10:18:41
527677Rolf KarlssonOK Hällen10:19:01
432411Gitte JutvikTrosabygdens OK10:20:07
306916Lennart EnglundNyköpings OK10:21:10
27826Börje PerssonOK Gynge10:21:13
302312Jennie TärnfjordOK Tor10:21:31
27232Viviann AnderssonSnättringe SK10:22:48
225364David SöderströmSala OK10:24:01
244255Åsa JönssonJärla Orientering10:24:57
741110Elin GustafssonOK Grip10:26:05
205321Weronica BäckTrosabygdens OK10:27:49
402799Håkan GraneviTullinge SK10:28:05
344666Eva EhnSödertälje-Nykvarn OF10:30:09
306913Clas GräggNyköpings OK10:32:10
940703Elina SundqvistTullinge SK10:33:32
7903Dag SundinSträngnäs-Malmby OL10:35:45
260878Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:38:51
302311Rolf TärfiordOK Tor10:39:34
344104Tanja-Birgit SöderströmSala OK10:39:36
306188Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby10:41:10
12375Åsa LinnersjöSöders-Tyresö10:44:53
205044Anders JohanssonNyköpings OK10:46:14
202280Inger LethagenVästerås SOK10:49:01
27258Anette LinnersjöGustavsbergs OK10:51:18
433634Göran HildenborgNyköpings OK10:52:16
661129Pia HellgrenOK Södertörn10:57:26
343211Johan MellquistEskilstuna OL11:02:52
448361Mari-helen LidströmSnättringe SK11:03:25
41765Olle ForsbergOK Ravinen11:03:27
30692Lars HeijkenskjöldTullinge SK11:03:53
227066Lars WestlundTrosabygdens OK11:04:12
246796Mari HeijkenskjöldTullinge SK11:04:13
306429Tomas LjunkvistÄrla IF11:08:06
330849Annica HedbergOK Södertörn11:10:06
204663Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF11:11:22
1760Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:11:42
591109Loke SundbergOK Södertörn11:13:09
44838Lisa LeicktTullinge SK11:18:31
47334Mona HalldinTrosabygdens OK11:20:01
580528Rolf NilssonTullinge SK11:43:33

Öppen motion 8

5 430 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
405431Mikael LarssonOK Hällen09:00:00
18741Kjell HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK09:55:01
350562Ola ErikssonOK Grip09:59:10
671201Joakim GimholtTrosabygdens OK10:02:34
451218Fredrik ÅslundKatrineholms OK10:03:29
1757Claes RennerOK Södertörn10:06:52
419781Royne MyrmanNyköpings OK10:07:10
42397Kenneth PetterssonJärfälla OK10:08:44
439534Tomas BorgSundbybergs IK10:09:32
253994Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:10:42
449772Anders MagnussonNyköpings OK10:11:54
39853Leif WadmanKöping-Kolsva OK10:12:50
895115Anastasiia DanylovaSödertälje-Nykvarn OF10:12:57
621262Claes AnderssonSnättringe SK10:16:00
29588Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF10:16:15
264134Thomas KronhelmOK Måsen10:16:31
28079Henrik TrofastTullinge SK10:25:01
18750Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:26:09
27651Hans ÖbergOK Hällen10:29:12
330629Clas TärnrotTullinge SK10:33:21
37159Hans HolgerssonOK Måsen10:39:28
42055Lars MongårdSkogsluffarnas OK10:40:09
27100Christer SerranderSödertälje-Nykvarn OF10:44:21
405799Ulf CarlssonÄrla IF10:49:09
42400Göran LängheimTullinge SK10:49:50
202310Claes AnderssonTullinge SK10:50:25
553557Per LjungStockholms OK10:56:51
29840Anders RunanderTrosabygdens OK10:57:08
202279Jan-Eric LethagenVästerås SOK10:58:09
12163Sofia WesterbergOK Kolmården11:03:49
229239Hans PetterssonKlubblös11:06:03
259096Marie HedarEskilstuna OL11:06:30
37550Sten ÅhlinOK Måsen11:09:29

Öppen motion 9

7 930 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
429946Birger AndrenFredrikshovs skid och OK09:58:39
342852Mats SandinIK Vikings OK10:05:12
920309Fredrik CarlssonOK Hällen10:07:45
450617Jan StridhSkogsluffarnas OK10:30:13
19407Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK10:33:11
245169Johan WänströmTrosabygdens OK10:34:46
229255Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL10:35:46
29700Stefan KarlssonSödertälje-Nykvarn OF10:37:40
500255Matthias MüllerSödertälje-Nykvarn OF10:37:54
344279Mats NilssonOK Klemmingen10:40:42
229635Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL10:42:06
700502Fanni GyurkoSödertälje-Nykvarn OF10:45:42
951004Andreas ZeijlonOK Hällen10:47:04
41809Annie ForsbergOK Ravinen10:48:04
427854Jan BergmanSundbybergs IK10:48:58
501088Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF10:49:08
501089Graham GristwoodSödertälje-Nykvarn OF10:53:25
202412Magnus JanssonOK Hällen10:54:45
202281Olof LethagenKlubblös10:56:11
306865Ola KåbergOK Ravinen11:00:37
234502Per FranzénOK Södertörn11:01:49
902300Peter ÖbergOK Hällen11:05:11
402185Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarna11:06:33
780305Johan CarlssonSödertälje-Nykvarn OF11:09:04
259310Mattias PetterssonSödertälje-Nykvarn OF11:09:14
850519Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna11:14:30
38456Torbjörn JohanssonOK Södertörn11:15:15
409755Ian LawfoadMalungs OK Skogsmårdarna11:22:08
202475Micael StammOK Klemmingen11:26:07
700917Kjell EriksonSträngnäs-Malmby OL11:28:23
41896Göran GustafssonOK Grip11:30:01
253657Erik BerggrenTullinge SK11:35:31

Annonser