Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: söndag 19 maj 2019

D16

4 000 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eline EricssonFalkenbergs OK15:00

H16

5 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik RexfeltFalkenbergs OK15:04

HD16 Kort

3 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise AsplundLaholms IF OK15:07
Hanna AsplundLaholms IF OK15:09

D14

3 500 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia LönnHalmstad OK15:07
Sophia BengtssonLaholms IF OK15:09
Emmy NilssonHalmstad OK15:11
Jenny SeverinssonFalkenbergs OK15:13

H14

3 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav SkilliusHalmstad OK15:01
Benjamin JohanssonHylte OK15:03
Gustav LundqvistHalmstad OK15:05

D12

3 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia LindgrenFalkenbergs OK15:01
Nellie NilssonHalmstad OK15:03
Susanna ErlingsonFalkenbergs OK15:05
Sara LönnHalmstad OK15:07

H12

3 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ivar LejonLaholms IF OK15:09
Johan GusedFalkenbergs OK15:11
Patrick JohanssonHylte OK15:13
Isak GustafssonHalmstad OK15:15
Theo Asplund ÖnneboLaholms IF OK15:17

HD12 Kort

2 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel BernhardtFalkenbergs OK15:05

D10

2 300 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonja FagerholmHalmstad OK15:00

Inskolning

2 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia BergHalmstad OK15:00:59
Lisa FagerholmHalmstad OK15:03:26
Emilia AuseliusHalmstad OK02:58:51
Emmi AuseliusHalmstad OK02:58:53
Stina PerssonHalmstad OK02:59:27
Ellie AuseliusHalmstad OK02:59:30

U1

2 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robin LönnHalmstad OK15:01:00
Oscar RöllikeOK Lindéna15:01:36
Elin BergHalmstad OK15:03:00

U2

2 300 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina GustafssonHalmstad OK15:02:00
Emil RöllikeOK Lindéna15:03:07
Alicia LindgrenFalkenbergs OK15:04:00
Annie MagnussonLaholms IF OK15:06:00
Aron LudvigssonHalmstad OK15:08:00
Magdalena KristianssonHalmstad OK15:09:50

Öppen 2

3 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn RexfeltFalkenbergs OK15:08:22
Pontus LindströmHalmstad OK15:13:29

Öppen 4

3 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan LejonLaholms IF OK15:02:28
Maria LönnHalmstad OK15:12:49
David LindströmHalmstad OK15:14:17
Jenny GreenHalmstad OK15:15:48
Magdalena JohanssonHalmstad OK15:24:36

Öppen 6

5 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta KihlbergHalmstad OK14:48:40
Mikael LundqvistHalmstad OK14:58:21
Martin EricssonFalkenbergs OK14:59:34
Ingela AlvmyrenHalmstad OK15:04:14
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK15:09:06
Fredrik EnbergHalmstad OK15:16:22
Lotta EnbergHalmstad OK15:19:28
Kennet HorvathHalmstad OK15:24:42

Annonser