Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Älgots Cup SÖ + Öppna banor för alla

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots Cup SÖ + Öppna banor för alla
Arrangörsorganisation: Ystads OK
Datum: lördag 25 maj 2019

Andrarums IF

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Johan MickelåkerÖppen 7 (35)3 240 m11:01:15
Hjalmar HärwellInskolning (6)1 830 m11:01:48
Ebbe JilkenInskolning (6)1 830 m11:01:51
Fritiof HärwellInskolning (6)1 830 m11:01:53
Hugo ThoressonH14 (1)2 910 m11:03:43
Bengt NilssonÖppen 7 (35)3 240 m11:03:48
Carina PerssonÖppen 3 (5)2 390 m11:11:21
Christian GlantzÖppen 7 (35)3 240 m11:12:15
August HärwellH10 (5)2 210 m11:12:35
Johanna HärwellÖppen 7 (35)3 240 m11:13:33
Alfons MickelåkerU1 (1)1 820 m11:16:29
Erik ThoressonÖppen 7 (35)3 240 m11:20:25
Suzanne QvistÖppen 7 (35)3 240 m11:30:43
Heide PerssonÖppen 7 (35)3 240 m11:39:14
Magnus HärwellÖppen 7 (35)3 240 m11:51:15

Eslövs FK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mårten MellbyÖppen 7 (35)3 240 m11:06:36
Tomas VensrydÖppen 7 (35)3 240 m11:37:22
Edvin VensrydÖppen 7 (35)3 240 m11:38:08
Hanna MellbyÖppen 7 (35)3 240 m11:47:15

FK Åsen

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sonia KurashovaD12 (6)2 570 m11:06:00
Elena KurashovaÖppen 7 (35)3 240 m11:10:00
David BengtssonÖppen 7 (35)3 240 m11:23:00

Lunds OK

22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Marcus HenningssonÖppen 7 (35)3 240 m10:58:51
Pontus GustavssonÖppen 7 (35)3 240 m11:00:10
Astrid HjelmD12 (6)2 570 m11:01:20
Raul HindovÖppen 7 (35)3 240 m11:02:16
Vilgot HjelmH10 (5)2 210 m11:03:28
Stefan JohanssonÖppen 7 (35)3 240 m11:03:39
Kasper RingströmH12 (4)2 570 m11:04:16
Jeanette HenningssonÖppen 7 (35)3 240 m11:04:19
Anna EriksonU2 (6)2 250 m11:04:46
Märta HenningssonD16 (1)3 550 m11:06
Lucas TreldalH16 (2)3 550 m11:06:16
Fredrik WahlbomÖppen 1 (1)2 310 m11:07:01
Norman HindovH10 (5)2 210 m11:08:00
Alma RingströmU2 (6)2 250 m11:09:15
Eric WahlbomH12 (4)2 570 m11:10:39
David EriksonH10 (5)2 210 m11:15:17
Mats EriksonÖppen 7 (35)3 240 m11:16:17
Örjan LarssonÖppen 7 (35)3 240 m11:22:00
Gordon GustafsonÖppen 7 (35)3 240 m11:34:30
Freja GustafsonÖppen 3 (5)2 390 m11:34:54
Niklas GustafsonÖppen 7 (35)3 240 m11:35:48
Fanni Gustafson FaegerstenÖppen 3 (5)2 390 m11:35:59

Malmö OK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Stein ØstbyÖppen 7 (35)3 240 m11:04:57
Aron De AlmeidaH12 (4)2 570 m11:08:19
Jonathan GunnarssonÖppen 7 (35)3 240 m11:09:10
Ida Danielson De AlmeidaÖppen 3 (5)2 390 m11:09:18
Carl IsgrenInskolning (6)1 830 m11:10:26
Elsie IsgrenInskolning (6)1 830 m11:10:34
Roland DahlmanÖppen 7 (35)3 240 m11:15:20
Thomas DagsbergÖppen 7 (35)3 240 m11:22:17
Paul SchannongÖppen 7 (35)3 240 m11:29:49
Håkan BrostÖppen 7 (35)3 240 m11:32:42
Arne GustafssonÖppen 7 (35)3 240 m11:36:27

OK Kontinent

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Line LundsgaardÖppen 7 (35)3 240 m11:03:27
Emma LundsgaardD10 (1)2 210 m11:05:17
Liv LundsgaardD12 (6)2 570 m11:06:18

OK Tyringe

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Emilia MattssonD12 (6)2 570 m11:10:16

Simrishamns OK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Oliver NilssonU2 (6)2 250 m11:01:24
Philip Soares OlsonU2 (6)2 250 m11:01:25
Isaac Soares OlsonU2 (6)2 250 m11:01:27
Oliver MånssonInskolning (6)1 830 m11:02:06
Emil CristianssonH12 (4)2 570 m11:07:18
Helena CristianssonÖppen 3 (5)2 390 m11:07:29
Lotte HenrikssonÖppen 7 (35)3 240 m11:09:58
Per Soares Soares OlsonÖppen 7 (35)3 240 m11:44:51

Skåneslättens OL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sven-Erik ForsellÖppen 7 (35)3 240 m11:06:24
Britt Forsell PirozziÖppen 7 (35)3 240 m11:11:18

Ystads OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sixten PerssonH12 Kort (1)2 210 m11:01:19
Jakob HåkanssonH16 (2)3 550 m11:03:17
Valdemar PukeU2 (6)2 250 m11:05:00
Fabian TillanderH10 (5)2 210 m11:06:20
Olivia TillanderD12 (6)2 570 m11:07:45
Moa NordinD14 (1)2 910 m11:08:07
Lilly OlssonD12 (6)2 570 m11:12:00

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
World Maze Race