Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sommarcup E3 + KM för OK Alehof

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarcup E3 + KM för OK Alehof
Arrangörsorganisation: Kungälvs OK
Datum: torsdag 16 maj 2019

H21

6 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1900527Axel JosefssonOK Alehof17:51:39
820409Tobias LindellOK Alehof18:10:22
439426Johan UnemanOK Alehof18:24:11
721012Fredrik SturessonOK Alehof18:29:58
8260126Martin AnkelOK Alehof18:55:03
7980726Hugo ThunbergOK Alehof18:57:55

H18

4 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8451065Erik JohanssonOK Alehof18:17:30

D16

3 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8042004Elina ReinholdssonOK Alehof17:56:18
449230Ida BengtssonOK Alehof18:20:54

H16

3 620 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7041205Gustav BertsOK Alehof17:34:18
9041017Lucas BoströmOK Alehof17:47:34
2112320Adrian BergqvistOK Alehof18:16:19
209894Alfred JohanssonOK Alehof18:25:51
2054990Simon LjungkvistOK Alehof18:28:38

D14

3 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8061007Wilma ReinholdssonOK Alehof18:05:49
403169Sara BengtssonOK Alehof18:11:42
449751Clara LövgärdOK Alehof18:29:40
2107149Julia BogeOK Alehof

H14

3 300 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1200505Olle KullmanOK Alehof18:00:03
441947Felix JohanssonOK Alehof18:25:36
2075420Erik SlättOK Alehof18:29:22

D12

2 250 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107136Agnes BogeOK Alehof18:01:41
1070206Signe KullmanOK Alehof18:07:54
2054962Ebba LövgärdOK Alehof18:23:11

H12

2 250 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2062177Isak DahlOK Alehof18:16:53
2075327Malte LjungkvistOK Alehof18:27:47
2075487Axel SlättOK Alehof18:30:50

D10

1 650 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1101102Alva KullmanOK Alehof17:53:59
2112301Ebba BogeOK Alehof17:59:02
2075480Moa DahlOK Alehof18:09:59
2112312Madeleine BergqvistOK Alehof18:14:08

H10

1 650 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2074550Alexander LindellOK Alehof18:09:01
441971Hjalmar JohanssonOK Alehof18:20:28
444250Eric UnemanOK Alehof18:24:08

D40

4 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
217229Eva DahlOK Alehof18:20:32

H40

6 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11505Stefan DahlOK Alehof18:16:52
2062109Per GrönroosOK Alehof

D45

4 510 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11519Anna LövgärdOK Alehof18:19:09
11509Ellinor JohanssonOK Alehof18:24:39
1996877Annika BengtssonOK Alehof

H45

6 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209717Lars KullmanOK Alehof17:52:32
11568Sven BogeOK Alehof18:01:03
2095203Anders LövgärdOK Alehof18:31:46

H50

4 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2087246Hans-Olof PerssonOK Alehof18:07:42

D55

3 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107480Lena PeterssonOK Alehof17:26:46

H55

4 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11551Börje PerssonOK Alehof18:12:55

D60

3 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1581107Monika NilssonOK Alehof18:20:03

H60

4 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7550429Pierre KarlssonOK Alehof18:29:44

D70

3 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11546Ingegerd OlssonOK Alehof18:15:43

H70

3 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11545Sten OlssonOK Alehof18:20:44

H75

3 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2119859Per LjungbergOK Alehof18:07:57
11508Bengt BörjessonOK Alehof

Vit

1 650 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2139036Wilhelm HedendahlKungälvs OK18:02:02
444230Tilda UnemanOK Alehof18:19:21
2119730Gabriel SlättOK Alehof18:25:25

Gul

2 250 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2115580Ludvig LindenauOK Alehof17:56:17
9102627Elly EinarssonKungälvs OK17:56:19
11506Evelina BjörkmanKungälvs OK18:13:29
8080331Nelly GrothKungälvs OK
2087080Sven KarlssonOK Alehof

Orange

3 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2112552Anna LindenauOK Alehof17:55:40
14519Bertil QvickKungälvs OK17:58:27
2139127Elisabeth PrinsKungälvs OK18:05:23
2139227Magnus BergqvistOK Alehof18:16:00
Julius ErikssonKungälvs OK

Blå

3 620 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14437Eivor Steen-OlssonKungälvs OK17:36:19
14498Algot HanssonKungälvs OK17:41:03
14504Andre AlexanderssonKungälvs OK17:50:31
14493Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK17:53:00
2041859Karin AlthoffKungälvs OK18:17:55
214316Thore JanssonKungälvs OK18:21:26
431347Karin KullmanOK Alehof18:37:42

Svart mellan

4 510 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9750113Anna BerlinKungälvs OK17:46:25
9990419Ulla EinarssonKungälvs OK17:52:37
229295Fredrik ReinholdssonOK Alehof17:54:54
14440Ulf PetersonKungälvs OK17:55:37
9990906Alwin EinarssonKungälvs OK17:59:58
1721129Mie ÖstlingKungälvs OK18:00:27
9040211Lukas GrothKungälvs OK18:02:35
7680406Lars ÖstlingKungälvs OK18:03:14
14418Jan GranängKungälvs OK18:04:37
36671Lars NohleKungälvs OK18:06:54
9030510Erik ÖstlingKungälvs OK18:08:05
9101919Disa RangertKungälvs OK18:12:02
444203Dante RangertKungälvs OK18:16:49
9020301Isabella AumoKungälvs OK18:23:08
7060211Arvid HermanssonKungälvs OK18:25:23
9060405Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:27:23
2060878Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK18:57:56
9010810Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK
9008788Ellika GrothKungälvs OK
14530Luba NilssonKungälvs OK

Svart lång

6 100 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9710608Björn GrothKungälvs OK18:06:34
8080202Christian StiernstedtKungälvs OK18:08:23
9730526Erik AderstedtKungälvs OK18:11:53
9101274Jeannette AumoKungälvs OK18:14:22
2085399Olof BjörkmanKungälvs OK18:15:26
1030712Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:18:05
9000303Filip JohanssonKungälvs OK18:19:43
9101409Martin EkdalaKungälvs OK18:21:22
9710404Jussi AumoKungälvs OK18:24:00
9005076Kristin EkdalaKungälvs OK18:28:21

Annonser

Mila