Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sommarcup E3 + KM för OK Alehof

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarcup E3 + KM för OK Alehof
Arrangörsorganisation: Kungälvs OK
Datum: torsdag 16 maj 2019

Kungälvs OK

42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
14437Eivor Steen-OlssonBlå (7)3 620 m17:36:19
14498Algot HanssonBlå (7)3 620 m17:41:03
9750113Anna BerlinSvart mellan (20)4 510 m17:46:25
14504Andre AlexanderssonBlå (7)3 620 m17:50:31
9990419Ulla EinarssonSvart mellan (20)4 510 m17:52:37
14493Ulla-Britt OrdasiBlå (7)3 620 m17:53:00
14440Ulf PetersonSvart mellan (20)4 510 m17:55:37
9102627Elly EinarssonGul (5)2 250 m17:56:19
14519Bertil QvickOrange (5)3 300 m17:58:27
9990906Alwin EinarssonSvart mellan (20)4 510 m17:59:58
1721129Mie ÖstlingSvart mellan (20)4 510 m18:00:27
2139036Wilhelm HedendahlVit (3)1 650 m18:02:02
9040211Lukas GrothSvart mellan (20)4 510 m18:02:35
7680406Lars ÖstlingSvart mellan (20)4 510 m18:03:14
14418Jan GranängSvart mellan (20)4 510 m18:04:37
2139127Elisabeth PrinsOrange (5)3 300 m18:05:23
9710608Björn GrothSvart lång (10)6 100 m18:06:34
36671Lars NohleSvart mellan (20)4 510 m18:06:54
9030510Erik ÖstlingSvart mellan (20)4 510 m18:08:05
8080202Christian StiernstedtSvart lång (10)6 100 m18:08:23
9730526Erik AderstedtSvart lång (10)6 100 m18:11:53
9101919Disa RangertSvart mellan (20)4 510 m18:12:02
11506Evelina BjörkmanGul (5)2 250 m18:13:29
9101274Jeannette AumoSvart lång (10)6 100 m18:14:22
2085399Olof BjörkmanSvart lång (10)6 100 m18:15:26
444203Dante RangertSvart mellan (20)4 510 m18:16:49
2041859Karin AlthoffBlå (7)3 620 m18:17:55
1030712Fritjof Aderstedt AlthoffSvart lång (10)6 100 m18:18:05
9000303Filip JohanssonSvart lång (10)6 100 m18:19:43
9101409Martin EkdalaSvart lång (10)6 100 m18:21:22
214316Thore JanssonBlå (7)3 620 m18:21:26
9020301Isabella AumoSvart mellan (20)4 510 m18:23:08
9710404Jussi AumoSvart lång (10)6 100 m18:24:00
7060211Arvid HermanssonSvart mellan (20)4 510 m18:25:23
9060405Karl Aderstedt AlthoffSvart mellan (20)4 510 m18:27:23
9005076Kristin EkdalaSvart lång (10)6 100 m18:28:21
2060878Aron Laurell HåkanssonSvart mellan (20)4 510 m18:57:56
8080331Nelly GrothGul (5)2 250 m
Julius ErikssonOrange (5)3 300 m
9010810Elsa Aderstedt AlthoffSvart mellan (20)4 510 m
9008788Ellika GrothSvart mellan (20)4 510 m
14530Luba NilssonSvart mellan (20)4 510 m

OK Alehof

60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2107480Lena PeterssonD55 (1)3 620 m17:26:46
7041205Gustav BertsH16 (5)3 620 m17:34:18
9041017Lucas BoströmH16 (5)3 620 m17:47:34
1900527Axel JosefssonH21 (6)6 100 m17:51:39
209717Lars KullmanH45 (3)6 100 m17:52:32
1101102Alva KullmanD10 (4)1 650 m17:53:59
229295Fredrik ReinholdssonSvart mellan (20)4 510 m17:54:54
2112552Anna LindenauOrange (5)3 300 m17:55:40
2115580Ludvig LindenauGul (5)2 250 m17:56:17
8042004Elina ReinholdssonD16 (2)3 620 m17:56:18
2112301Ebba BogeD10 (4)1 650 m17:59:02
1200505Olle KullmanH14 (3)3 300 m18:00:03
11568Sven BogeH45 (3)6 100 m18:01:03
2107136Agnes BogeD12 (3)2 250 m18:01:41
8061007Wilma ReinholdssonD14 (4)3 300 m18:05:49
2087246Hans-Olof PerssonH50 (1)4 510 m18:07:42
1070206Signe KullmanD12 (3)2 250 m18:07:54
2119859Per LjungbergH75 (2)3 620 m18:07:57
2074550Alexander LindellH10 (3)1 650 m18:09:01
2075480Moa DahlD10 (4)1 650 m18:09:59
820409Tobias LindellH21 (6)6 100 m18:10:22
403169Sara BengtssonD14 (4)3 300 m18:11:42
11551Börje PerssonH55 (1)4 510 m18:12:55
2112312Madeleine BergqvistD10 (4)1 650 m18:14:08
11546Ingegerd OlssonD70 (1)3 620 m18:15:43
2139227Magnus BergqvistOrange (5)3 300 m18:16:00
2112320Adrian BergqvistH16 (5)3 620 m18:16:19
11505Stefan DahlH40 (2)6 100 m18:16:52
2062177Isak DahlH12 (3)2 250 m18:16:53
8451065Erik JohanssonH18 (1)4 510 m18:17:30
11519Anna LövgärdD45 (3)4 510 m18:19:09
444230Tilda UnemanVit (3)1 650 m18:19:21
1581107Monika NilssonD60 (1)3 620 m18:20:03
441971Hjalmar JohanssonH10 (3)1 650 m18:20:28
217229Eva DahlD40 (1)4 510 m18:20:32
11545Sten OlssonH70 (1)3 620 m18:20:44
449230Ida BengtssonD16 (2)3 620 m18:20:54
2054962Ebba LövgärdD12 (3)2 250 m18:23:11
444250Eric UnemanH10 (3)1 650 m18:24:08
439426Johan UnemanH21 (6)6 100 m18:24:11
11509Ellinor JohanssonD45 (3)4 510 m18:24:39
2119730Gabriel SlättVit (3)1 650 m18:25:25
441947Felix JohanssonH14 (3)3 300 m18:25:36
209894Alfred JohanssonH16 (5)3 620 m18:25:51
2075327Malte LjungkvistH12 (3)2 250 m18:27:47
2054990Simon LjungkvistH16 (5)3 620 m18:28:38
2075420Erik SlättH14 (3)3 300 m18:29:22
449751Clara LövgärdD14 (4)3 300 m18:29:40
7550429Pierre KarlssonH60 (1)4 510 m18:29:44
721012Fredrik SturessonH21 (6)6 100 m18:29:58
2075487Axel SlättH12 (3)2 250 m18:30:50
2095203Anders LövgärdH45 (3)6 100 m18:31:46
431347Karin KullmanBlå (7)3 620 m18:37:42
8260126Martin AnkelH21 (6)6 100 m18:55:03
7980726Hugo ThunbergH21 (6)6 100 m18:57:55
2107149Julia BogeD14 (4)3 300 m
2062109Per GrönroosH40 (2)6 100 m
1996877Annika BengtssonD45 (3)4 510 m
11508Bengt BörjessonH75 (2)3 620 m
2087080Sven KarlssonGul (5)2 250 m

Annonser